Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία..μου έφτιαξες το κέφι πρωί πρωί!Τι είναι το 21312;;;;

 

Τιποτα, απλως πρεπει να συμπληρωσεις 10 χαρακτηρες για να παρει την απαντηση...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να είναι πρόβλημα εσωτερικό γιατί αν θυμάμαι καλά τώρα που το σκέφτομαι μετά από κάποιες αλλαγές δικές τους άρχισε να παρουσιάζεται.Κλείδωνα με snr 8 στα 10240 καρφωμένο.Κατάλαβα οτι με έχουν κλειδώσει στα 10 και πήρα τηλέφωνο για να με ξεκλειδώσουν.Όταν με ξεκλείδωσαν πήγα στα 8000!!!!Και επειδή κοινώς ο τεχνικός τα έκανε μαντάρα έβαλε το snr στο 6 για να βρούμε τη χαμένη ταχύτητα.Για να σας προλάβω,δεν φταίει το 6αρι snr γιατί στην ίδια γραμμή με τον προηγούμενο πάροχο ήμουν με 6άρι 4 χρόνια.Παίρνω τηλέφωνο για βλάβη και βλέπουμε..
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες σε χρεωσεις cosmote σταθερης. Το link εδω https://www.cosmote.gr/fixed/anakoinoseis.

Δεν με χαλαει καθολου τρια κινητα και ενα σταθερο για να κανω αίτηση φορητότητας ή καταγγελια συμβασης.Δωρο εξ ουρανου για καλυτερη διαπραγματευση.

 

καλά δεν υπάρχει! , τι αυξήσεις είναι αυτές? δικαίωμα καταγγελίας σύμβασης σε κάποιον που είναι ήδη σε δέσμευση τον βοηθάει για να φύγει να πάει σε άλλο πάροχο ; αυτό έχει σκοπό ; . πχ στην γραμμή τις γιαγιάς μου που δεν έχει ίντερνετ αλλά και ούτε πακέτο χρονου ομιλίας, αλλάζουν και εκεί οι χρεώσεις? και από σε τι πάει? δεν έχω βγάλει άκρη με την λίστα. η αφορά μόνο νούμερα που έχουν πακέτο χρόνο ομιλίας ενεργοποιημένο;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση, οτι δεν υπαρχει πλεον πακετο χωρις 'απεριοριστα αστικα και υπεραστικα'.

Κανω λαθος;;;;

 

Cosmote home double play 24 Xl, 'με απεριοριστα σταθερα και 360' προς κινητα.

Αυτο ειναι το πακετο που εχω.

Με επηρεαζουν σε κατι οι αυξησεις που ανακοινωθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Ειχα την εντυπωση, οτι δεν υπαρχει πλεον πακετο χωρις 'απεριοριστα αστικα και υπεραστικα'.

Κανω λαθος;;;;

 

Κάνεις λάθος. Εγώ δεν έχω απεριόριστα και έκανα το συμβόλαιο πριν κάτι μήνες.

Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Cosmote home double play 24 Xl, 'με απεριοριστα σταθερα και 360' προς κινητα.

Αυτο ειναι το πακετο που εχω.

Με επηρεαζουν σε κατι οι αυξησεις που ανακοινωθηκαν;

Το ίδιο πακέτο έχουμε. Αφού είναι απεριόριστα προς σταθερά, επηρεαζόμαστε μόνο αν ξεπεράσουμε τα 360' προς κινητά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει σχέση αν τα ξεπεράσεις για να επηρεαστείς. Έχεις δικαιώμα να κάνεις καταγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι τότε επηρεαζόμαστε, καθώς αυξάνει το ύψος του λογαριασμού. Εννοείται πως μπορείς να κάνεις καταγγελία.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω απεριόριστα. Αν κάνω καταγγελία τι γίνεται; μπορώ να διακοψω τη σύνδεση και ας έχω συμβόλαιο;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

Αλλαγες σε χρεωσεις cosmote σταθερης. Το link εδω https://www.cosmote.gr/fixed/anakoinoseis.

Δεν με χαλαει καθολου τρια κινητα και ενα σταθερο για να κανω αίτηση φορητότητας ή καταγγελια συμβασης.Δωρο εξ ουρανου για καλυτερη διαπραγματευση.

 

Έχει καταντήσει γελοία η κατάσταση! Σε εποχές που οι συντάξεις και οι μισθοί (για όσους ακόμη εργάζονται) κάθε μέρα πέφτουν, οι φόροι κάθε μέρα αυξάνουν, έρχονται και οι εταιρείες και σου κάνουν αυξήσεις. Και καλά κάποιος θα σου πει ότι το κινητό είναι είδος πολυτέλειας και αφού το έχεις θα το πληρώσεις, με το σταθερό τι γίνεται; Υπάρχουν συνάνθρωποί μας κυρίως ηλικιωμένοι που το θεωρούν -και είναι- είδος πρώτης ανάγκης..... Με ποια δικαιολογία γίνονται όλες αυτές οι αυξήσεις; Δεν νομίζω να έχει κάνει κάποια από τις εταιρείες αυξήσεις στους μισθούς των υπαλλήλων της, ούτε υπάρχει κάποια ιδιαίτερη εξέλιξη που να δικαιολογεί αυτές τις αυξήσεις... Απλά εκμεταλλεύονται την θέση ισχύος που κατέχουν...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω απεριόριστα. Αν κάνω καταγγελία τι γίνεται; μπορώ να διακοψω τη σύνδεση και ας έχω συμβόλαιο;

 

Αν το προγραμμα που εχεις ειναι μεσα σε αυτη την λιστα μπορεις να κανεις καταγγελια.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τους κάλεσα για αλλαγή προγράμματος σε ποιο μικρό βάσει ανακοινώσεις θα πρέπει λέει πρώτα να λάβω το λογαριασμό μου που εκεί θα με ενημερώνουν και μετά θα τους καλέσω για αλλαγή του προγράμματος .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είπε μπορω να κάνω καταγγελία από τώρα. Αλλά για να παω στον άλλο πάροχο πρέπει πρώτα να κοπεί το ίντερνετ.

Έχει κανείς καμιά ανάλογη εμπειρία από παλιότερα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει κάτι τέτοιο. Εκτός αν εννοούμε την πιθανότητα για κάποιες ώρες να κοπεί κατά τη μετάβαση. Δεν νομίζω να το λογαριάζει κανείς αυτό ως τόσο σοβαρό πρόβλημα, αποτρεπτικό για την αλλαγή παρόχου.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως και τώρα που κάλεσα ξανά για καταγγελία δεν γίνεται αν δεν εκδοθεί ο λογαριασμός που εκεί θα με ενημερώνουν πριν την έκδοση δεν γίνεται τίποτα .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει βγει η ενημέρωση στο Site της εταιρείας για αυξήσεις, ούτε αυτό πρέπει να παίζει. Και στο κάτω κάτω, τους στέλνεις μια καταγγελία που γράφει "σύμφωνα με την τάδε ανακοίνωσή σας κλπ". Δεν νομίζω ότι μπορούν να σου πουν ότι δεν τη δεχόμαστε γιατί δεν σου έχει έρθει λογαριασμός. Πιο πολύ κόλπο μου φαίνεται μπας και το καθυστερήσει κανείς και γλυτώσουν κάποιες καταγγελίες.
Link to comment
Share on other sites

Τρεις φορές κάλεσα και μου λένε τα ίδια .

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καταγγελία που μπορώ να κάνω για να είμαι καλυμμένος ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα κάθε φορά που θα καλείς να σου λένε το ίδιο. Στην ουσία παίζουμε με τις λέξεις. Αφού αναρτήσανε ανακοίνωση, ενημερώθηκες. Αν εννοούν ότι πρέπει να ενημερωθείς προσωπικά μέσω του λογιαριασμού, τι θα γίνει στην περίπτωση που για οποιονδήποτε λόγο αυτός χαθεί για παράδειγμα;

 

Για καταγγελία δεν υπάρχει κάτι συγγεκριμένο σαν έγγραφο. Πιστεύω ότι αρκεί ένα φωτοαντίγραφο ταυτότητας που θα λες ότι καταγγέλω τη σύμβαση που έχουμε για τον αριθμό τάδε, για αυτούς τους λόγους, κλπ. Με υπογραφή. Το στέλνεις με φαξ, e-mail κλπ και περιμένεις να σου απαντήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή λίγο έχω μπεδευτει. Εγώ εχω συμβόλαιο μέχρι Ιανουάριο 2018.

Μπορώ να καταγγείλω τη σύμβαση, και να μην εχω δέσμευση? Ώστε να πετύχω καινούργια προσφορά σαν νέος πελάτης? Αφού δεν θα έχω δέσμευση αλλά θα είμαι με τιμές τιμοκαταλόγου?

Επίσης το συμβόλαιο είναι με τιμή και για OTE TV. Μπορώ να διακόψω και αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πρόβλημα αν μείνω λίγο χωρίς ΝΕΤ. Αλλά όπως το λένε πρέπει να κοπεί το ίντερνετ και να πω την Νόβα η οποία άλλη εταιρία το οκ για να κάνει την μεταφορά.

Αυτήν στην αρχή έλεγε δεν γίνετε να πας σε άλλο πάροχο και θα χάσεις τον αριθμό και μόλις την είπα διάβασα στη σελίδα του ΕΕΤΤ ότι αυτό δεν ισχύει με είπε μετά α Ναι έχετε δίκαιο.. .

Link to comment
Share on other sites

Παιζει προσφορα για adsl με τηλεφωνια (δωρεάν σταθερα και λεπτά προς κινητα) ?

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ειναι κανεις που να πετυχε το μειωση παγιου λογο της καταγγελιας η αυξηση ταχυτητας σε vdsl με το ιδιο παγιο ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...