Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μάλλον προς νόβα το κόβω το θέμα. Ήδη η nova δείχνει το τουρνουά που παίζει ο Ολυμπιακός αυτό το ΣΚ.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

μπορω απο ΟΤΕ Double Play απεριοριστα 24 MB να παω σε μικροτερο η στα νεα ΟΤΕ Double Play Economy

Μπορουσες μεχρι και εχθες.:X

την Παρασκευη πηρα και μου ειπαν οτι γινεται , απλα μου λεει παρε 1η του μηνος Δευτερα να το περασω κατευθειαν απο αρχη του μηνα, παιρνω σημερα και μου λεει μονο προς τα πανω μπορω, μονο σε ακριβοτερο.... αλλαγη τιμολογιακης πολιτικης απο σημερα !@#$#$%^%$#:angry:

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Εχω Conn-X,μαζι με anyway της Κοσμοτε,που περιλαμβανει mobile internet σε λαπτοπ-iPad,κινητο.

Εχω κατι να ρωτησω λοιπον.Μπορω να εχω δυο κινητα με την ιδια καρτα SIM,ωστε να μπορω να τα χρησιμοποιω εναλλαξ;

Οταν θελω να παω στο μπανιο στη θαλασσα πχ,δεν θελω να παιρνω μαζι μου το S3,για λογους ασφαλειας,και αντ'αυτου,να μπορω να παιρνω ενα απο τα παλια μου τηλεφωνα,που ειναι σε αριστη κατασταση.

Γινεται;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη ερώτηση: έκανα σύνδεση οτε νταμπλ πλει 24 απεριόριστα τέλη Ιουνίου. Ο πρώτος λογαριασμός ήρθε 73.5 για το δίμηνο Ιουλιου - Αυγούστου. Περιλάμβανε:

Τέλος σύνδεσης 29 ευρώ

Αναδρομικά 29-6 έως 30-6 περίπου 1 ευρώ

Πάγια τέλη ΟΤΕ Double Play 24 απεριόριστα 1-7 έως 31-8 30 ευρώ.

 

Το πρόβλημα μου είναι στο νέο λογαριασμό.

Περιλαμβάνει:

αναδρομικά 3-7 έως 31-8 22 ευρώ!!

Και πάγια τέλη 1-9 έως 31-10 52 ευρώ!!!

Τα αναδρομικά τι σημαίνουν;;;

Και άλλη μια ερώτηση:

Για ποιό λόγο το πάγιο είναι +20 ευρώ;

Back In Black
Link to comment
Share on other sites

Αν δε γράφει αναλυτικά ο λογαριασμός για τις χρεώσεις σου, τηλεφώνησε στο 13888 (ατελής κλήση) και θα στα πουν με κάθε λεπτομέρεια.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν δε γράφει αναλυτικά ο λογαριασμός για τις χρεώσεις σου, τηλεφώνησε στο 13888 (ατελής κλήση) και θα στα πουν με κάθε λεπτομέρεια.

 

στον οτε προπλήρωνεις τa πάγια του επόμενου διμήνου πάντα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στον οτε προπλήρωνεις τa πάγια του επόμενου διμήνου πάντα.

 

ΟΧΙ πάντα!

Αν πάτε να κάνετε ηλεκτρονική αίτηση νέας σύνδεσης , σου δίνει το σύστημα την δυνατότητα να επιλέξεις αποστολή-έκδοση λογαριασμού ανα μήνα ή ανα 2μηνο.

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ πάντα!

Αν πάτε να κάνετε ηλεκτρονική αίτηση νέας σύνδεσης , σου δίνει το σύστημα την δυνατότητα να επιλέξεις αποστολή-έκδοση λογαριασμού ανα μήνα ή ανα 2μηνο.

 

καλύτερa κάθε μηνα ξέρεις πόσα έξοδα έχεις και δεν σου έρχεται γεμάτος ο λογαριασμός το δίμηνο και παθαίνεις . Πάντως είναι βέβαιο ότι μπορείς να πληρώνεις κάθε μηνα τον οτε ; διότι εγώ ξερω ότι είναι κάθε δίμηνο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
καλύτερa κάθε μηνα ξέρεις πόσα έξοδα έχεις και δεν σου έρχεται γεμάτος ο λογαριασμός το δίμηνο και παθαίνεις . Πάντως είναι βέβαιο ότι μπορείς να πληρώνεις κάθε μηνα τον οτε ; διότι εγώ ξερω ότι είναι κάθε δίμηνο.

 

Υπάρχει η δυνατότητα της μηνιαίας εξόφλησης λογαριασμού, αλλά αυτός δεν σου έρχεται σε έντυπη μορφή παρά μόνο ηλεκτρονικά. Έτσι τουλάχιστον με ενημέρωσαν από το 13888 που είχα επικοινωνήσει πριν μερικές μέρες.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Μια ερώτηση παιδιά....Είδα στο site του οτε για ένα πρόγραμμα 2mbs 17€ αλλά δεν λέει πουθενά αν πληρώνεις extra πάγιο και πόσο καιρό ισχύει η τιμή.Ξέρει κανείς να μου απαντήσει??
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά....Είδα στο site του οτε για ένα πρόγραμμα 2mbs 17€ αλλά δεν λέει πουθενά αν πληρώνεις extra πάγιο και πόσο καιρό ισχύει η τιμή.Ξέρει κανείς να μου απαντήσει??

Το λεει πάνω απο εκει που διάβαζες

http://oteshop.ote.gr/storefront/double-play/-internet/-conn-x/prodote_connx.html

 

Πακέτο Internet: OTE Conn-x 2, Ταχύτητα: 2 Mbps, Τιμή/μήνα: € 17,06

Link to comment
Share on other sites

Το λεει πάνω απο εκει που διάβαζες

http://oteshop.ote.gr/storefront/double-play/-internet/-conn-x/prodote_connx.html

 

Πακέτο Internet: OTE Conn-x 2, Ταχύτητα: 2 Mbps, Τιμή/μήνα: € 17,06

 

ειναι χωρίς το πάγιο του οτε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο ΟΤΕ υπηρεσια φραγης κλησεων απο αριθμους με αποκρυψη?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο ΟΤΕ υπηρεσια φραγης κλησεων απο αριθμους με αποκρυψη?

 

 

Ναι υπάρχει, ACR Αnonymous Call Rejected λέγετε και ενεργοποιείτε με κωδικό, νομίζω ομως οτι πρέπει να πας σε κατάστημα

Link to comment
Share on other sites

ίσως είμαι λίγο off-topic, αλλά αφορά γενικά το δίκτυο του ΟΤΕ (πάνω στο οποίο πατάνε οι άλλες εταιρείες)

στη περιοχή μου έχει αρχίσει και σκάβει ο οτε όλους τους δρόμους. λογικά θα είναι για vdsl.

σε πολλούς δρόμους έχουν σκάψει μια σχετικά λεπτή λορίδα, ενώ σε αρκετές γωνίες έχουν σκάψει λακούβες, και εγκαθιστούν "κουτιά". δεν ξέρω αν το περιγράφω καλά...

τεσπα, λογικά όπως είπα θα είναι για vdsl.

αυτό θα βελτιώσει και τις adsl γραμμές (ο κόμβος πχ θα είναι πιο κοντά) ή είναι μόνο για τις νέες vdsl?

Link to comment
Share on other sites

Ναι υπάρχει, ACR Αnonymous Call Rejected λέγετε και ενεργοποιείτε με κωδικό, νομίζω ομως οτι πρέπει να πας σε κατάστημα

 

Ειναι δωρεαν?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αυτα τα πακετα http://oteshop.ote.gr/storefront/double-play/-internet/-conn-x/prodote_connx.html δεν υπαρχουν πλεον? Πηρα τηλ και με αναγκαζουν να παω στα καινουργια απεριοριστα.
Link to comment
Share on other sites

το τελος για νεα συνδεση γραμμης οτε ποσο ειναι; 36 ευρω;

διοτι στην hol μου ειπανε γυρω στα 80 ευρω και δεν το πιστευα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

το τελος για νεα συνδεση γραμμης οτε ποσο ειναι; 36 ευρω;

διοτι στην hol μου ειπανε γυρω στα 80 ευρω και δεν το πιστευα.

Όντως στη HOL τα τέλη ενεργοποίησης νέας σύνδεσης είναι 85,90 αλλά υπάρχει δυνατότητα να γίνει και με 40 €uros.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

το τελος για νεα συνδεση γραμμης οτε ποσο ειναι; 36 ευρω;

διοτι στην hol μου ειπανε γυρω στα 80 ευρω και δεν το πιστευα.

 

 

Καλά στην hol έχουν χάσει το μέτρο. Και στον ΟΤΕ πάντως εάν θέλεις να κόψεις νωρίτερα την γραμμή χάθηκες. 110 ευρουλάκια είναι.

Link to comment
Share on other sites

τέλος πρόωρης διακοπής έχουν όλοι αλλά και τα 110 του ΟΤε πολλά είναι. Η forthnet Νομίζω το έχει 70.
... and Justice for ... ALL ...
Link to comment
Share on other sites

Ειναι δωρεαν?

 

Απόρριψη Ανωνύμων Κλήσεων

 

Θέλετε να αποκλείετε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις που πραγματοποιούνται με απόκρυψη αριθμού στο τηλέφωνό σας;

Χρέωση: € 0,62 / μήνα ανά Τηλεφωνική Γραμμή

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-/-/prodaporripsi_anonimon_kliseon.html

Link to comment
Share on other sites

Απόρριψη Ανωνύμων Κλήσεων

 

Θέλετε να αποκλείετε όλες τις εισερχόμενες κλήσεις που πραγματοποιούνται με απόκρυψη αριθμού στο τηλέφωνό σας;

Χρέωση: € 0,62 / μήνα ανά Τηλεφωνική Γραμμή

http://oteshop.ote.gr/storefront/-/-/-/-/prodaporripsi_anonimon_kliseon.html

 

χρεώσεις στα πάντα.

νομίζω ο οτε χρεώνει και το να έχεις και αναγνώριση κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...