Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

την 4αρα την έβαλαν πρόσφατα,όταν κάναμε εμείς αίτηση δεν υπήρχε!οπότε έβαλα 24 για να πιάνω 6-7 όπως και είχα πριν μερικές μέρες...τώρα 1 εβδομάδα μας έχουν ρίξει στο 4!!

και δεν μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα γιατί πήραμε νέα γραμμή τον Μάιο οπότε πρέπει να περιμένω να λήξει το 12μηνο για να κάνω αλλαγή προγράμματος..

btw και εμείς έξω από την Κερατέα μένουμε!!

 

 

υπάρχει τροπος ! Κάνεις μεταβίβαση γραμμής σε άλλο όνομά και επιλέγεις νέο συμβόλαιο ! Τόσο απλά ! Απλά μένεις λίγες μέρες χωρίς ίντερνετ ! Μέχρι να ολοκληρωθεί ! Και πληρώνεις to κόστος μεταβίβασης στα 18ευρώ. Για μένα καντο για να γλυτωσεις μερικά χρήματά.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τροπος ! Κάνεις μεταβίβαση γραμμής σε άλλο όνομά και επιλέγεις νέο συμβόλαιο ! Τόσο απλά ! Απλά μένεις λίγες μέρες χωρίς ίντερνετ ! Μέχρι να ολοκληρωθεί ! Και πληρώνεις to κόστος μεταβίβασης στα 18ευρώ. Για μένα καντο για να γλυτωσεις μερικά χρήματά.

 

Σε τι ονομα ομως?ολοι οι λογαριασμοι εκδιδονται στο ονομα του αρραβωνιαστικου μου,μιας και ειναι ο ιδιοκτητης,μπορω να την μεταφερω στο δικο μου ονομα?χλωμο το βλεπω..

Beauty Lies In The Eyes Of The Beholder
Link to comment
Share on other sites

Σε τι ονομα ομως?ολοι οι λογαριασμοι εκδιδονται στο ονομα του αρραβωνιαστικου μου,μιας και ειναι ο ιδιοκτητης,μπορω να την μεταφερω στο δικο μου ονομα?χλωμο το βλεπω..

 

και βέβαια μπορείσ να to κάνεις αυτό να μεταφέρεις τον οτε στο δικό σου όνομά αυτό δεν λέει τίποτα είτε ο αρραβωνιαστικος σου είτε εσύ και οι δυο θa to πληρώνεται αλλά θa γλυτωσετε ta λεφτά απο την 24 στην 4άρα αυτό σκέψου απο εκεί και μετά δική σου επιλογή είναι ! Πάντως γίνεται to κάναμε στο σπίτι απο τον πατέρα μου to γυρίσαμε στην μανά μου !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το άσπρο zte είναι άθλιο στο ασύρματο.Δε περνούσε μέρα που να μην με πετάξει έξω.Εδώ και μια εβδομάδα έχω ένα φθηνό ρουτεράκι μάρκας tenda από κίνα,που το σύνδεσα με το zte ενσύρματα μέσω της lan θύρας και έχω πραγματικά σωθεί.

 

παιδια αυτο το μοντεμ του οτε το zte ειναι για τα μπαζα μου αρεσει που εχει επανω και usb για να βαλεις στικακι και που το εβαλα τιποτα χιλιες φορες καλυτερο το μαυρο το sagemcom δεν ειχα τοσες αποσυνδεσεις . δεν μπορω να το καταλαβω μολις χτυπαει το τηλεφωνο αυτο με πεταει το ηλιθιο αλλαξα και 2 φιλτρα απο τις 5 συσκευες που εχω και δεν αλλαξε τιποτα παλι εκτος ιντερνετ.. τελος παντων παιρνω τηλεφωνο τον οτε και ζηταω τους κωδικους για να βαλω αλλο ρουτερ και παιρνω ενα παλιο που ειχα tp link που ειχα αγορασει στην hol επειδη τοτε μονο με καλωδιο μου ειχανε δωσει και περναω τους κωδικους και συνδεθηκε ... ναι μεν ειχα αποσυνδεσεις λιγο αλλα ιντερνετ ειχα δεν ειχα το χαλι του zte, τελος παντων λεω να βγαλω το tiplink και να βαλω το zte το βραδυ πριν παω για υπνο το βαζω και λεω αστω να δω το πρωι τι εγινε χωρις ιντερνετ ημουνα ολο το βραδυ το δοκιμασα απο το wifi του κινητου τελος παντων ξανα βαζω το tiplink και ολα οκ ειχα ιντερνετ τωρα πειτε μου τι φταιει; τα φιλτρα ή το ρουτερ ; . δεν μπορω να καταλαβω ....

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις φίλτρα; εμένα μου δημιουργούσαν πρόβλημά .

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Androidoθαυμάστρια.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έχεις φίλτρα; εμένα μου δημιουργούσαν πρόβλημά .

 

Pstn γραμμή ote χωρίς φίλτρα δεν γίνεται. Φίλε John δοκιμάσε πρώτα να αφήσεις μόνο μια συσκευή με φίλτρο συνδεδεμένη και δες πως πάει. Πέρα από αυτό τα modem router που δίνουν είναι άθλια.

Link to comment
Share on other sites

Pstn γραμμή ote χωρίς φίλτρα δεν γίνεται. Φίλε John δοκιμάσε πρώτα να αφήσεις μόνο μια συσκευή με φίλτρο συνδεδεμένη και δες πως πάει. Πέρα από αυτό τα modem router που δίνουν είναι άθλια.

 

οκ προς το παρον εκανα ρεσετ στο μοντεμ της ζτε και συνδεθηκε αλλα τελικα εβαλα το τιπλινκ και το αφησα επανω κ δεν παρατηρησα πολλες αποσυνδεσεις σημερα θα το βαλω το βραδυ παλι να δω τι παιζει. μου ελεγε ο πατερας μου ολη την εβδομαδα που εγω ελλειπα οτι ειχε κοκκινο και ως το επι το πληστον δεν ειχε ιντερνετ.. οσο για το φιλτρο σε απλη γραμμη χωρις φιλτρο δεν προκειται στο δικο μας σπιτι να εχεις ιντερνετ χωρις αποσυνδεσεις.. οποτε κατι παιζει με τα φιλτρα αλλαξα το φιλτρο στο φαξ μπας και στρωσει τωρα παει καλα με λιγοτερες αποσυνδεσεις , γενικα σε οσους εχουνε το ζτε ειναι τοσο αργο; σαν ρουτερ μεχρι να συνδεθει; κια να σταθεροποιηθει η ενδειξη του ιντερνετ σε πρασινο; διοτι εμενα αργει; καλα μου αρεσει που ειναι κ πιο καινουργιο και παει σαν κοτα αμα γινει αποσυνδεση για να ξανα συνδεθει .. ενω με το τιπ λινκ συνδεεται και σταθεροποιειται το ιντερνετ πολυ πιο γρηγορα.. φαντασου και το τιπλινκ ειναι και περιπου ενα χρονο και που το χρησιμοποιω ενω το zte ουτε ενος μηνα!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έσκασα μια φορά και αγόρασα after market και ησύχασα. Βέβαια μπορεί να φταίνε και τα φίλτρα. 5 είναι πολλά. Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τα έσκασα μοα φορά και αγόρασα after market και ησύχασα. Βέβαια μπορεί να φταίνε και τα φίλτρα. 5 είναι πολλά.

 

Εγω ειχαπροβλημα τον τελευταιο μηνα απο 2mb μου συγχρονιζε στα 800-950kbps. καποιος τεχνικος μου ειπε να τσεκαρω τα φιλτρα, γιατι λεει με τον καιρο χαλανε :blink: τελικα αλλαξα ολα τα φιλτρα, (4) και πλεον ειμαι στα 2040 kbps.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι τα φιλτρα?φιλτρα νερου και χαλανε????

:lol::lol:

τι να σου πω, παντως εγω με το που τα αλλαξα ολα ειναι κομπλε!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδια να κανω μια ερωτηση, μπορω να παω σε ενα καταστημα οτε που πληρωνω τους λογαριασμους και να αγορασω ενα κινητο και να το βαλω σε δοσεις στον λογαριασμο του τηλεφωνου?

δλδ εκει που ερχεται το διμηνο 100ε να ερχεται 150ε. ξερετε αν γινεται κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να γραφω στο σωστο thread,πηγα στον γερμανο κ εκανα συμβολαιο για 24αρα με 23ευρω,35 ευρω για νεο αριθμο κ πληρωμη καθε διμηνο...θα πηγαινα φορθνετ(16ευρω) αλλα οχι κ 86ευρω που μου ζητησαν για νεο αριθμο...ασε που απ οτι διαβασα ειναι οτι πιο εμπιστο υπαρχει αυτην την στιγμη ο οτε σε νετ ...η ερωτηση που θα θελα να κανω ειναι αν μπορω ν αλλαξω εν μεσω συμβολαιου ταχυτητα?πχ να παω σε vdsl...
Link to comment
Share on other sites

ελπιζω να γραφω στο σωστο thread,πηγα στον γερμανο κ εκανα συμβολαιο για 24αρα με 23ευρω,35 ευρω για νεο αριθμο κ πληρωμη καθε διμηνο...θα πηγαινα φορθνετ(16ευρω) αλλα οχι κ 86ευρω που μου ζητησαν για νεο αριθμο...ασε που απ οτι διαβασα ειναι οτι πιο εμπιστο υπαρχει αυτην την στιγμη ο οτε σε νετ ...η ερωτηση που θα θελα να κανω ειναι αν μπορω ν αλλαξω εν μεσω συμβολαιου ταχυτητα?πχ να παω σε vdsl...

 

Αν υποστηρίζει την περιοχή σου ναι και θα πάρεις καινούργιο ρουτερ

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αν υποστηρίζει την περιοχή σου ναι και θα πάρεις καινούργιο ρουτερ

 

ναι την υποστηριζει,σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια σας παρακαλω παιδια,πρωτη φορα εβαλα ιντερνετ κ προσπαθησα να το ενεργοποιησω απο το βιβλιαρακι του οτε,αλλα προφανως εκανα καποια μακακια κ δεν εχω ιντερνετ...υπαρχει περιπτωση καποιος να με βοηθησει?εκανα τις συνδεσεις των καλωδιων κ μπηκα στον browser στο 192.168.1.1 για να δηλωσω admin κ pass μαλλον εκει εκανα την χαζομαρα κ τωρα δεν εχω ιντερνετ...μπορω να κανω κατι η σαν νουμπας θα το λουστω? οκ το εφτιαξα...μ ευχαριστω :p Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

μια βοηθεια σας παρακαλω παιδια,πρωτη φορα εβαλα ιντερνετ κ προσπαθησα να το ενεργοποιησω απο το βιβλιαρακι του οτε,αλλα προφανως εκανα καποια μακακια κ δεν εχω ιντερνετ...υπαρχει περιπτωση καποιος να με βοηθησει?εκανα τις συνδεσεις των καλωδιων κ μπηκα στον browser στο 192.168.1.1 για να δηλωσω admin κ pass μαλλον εκει εκανα την χαζομαρα κ τωρα δεν εχω ιντερνετ...μπορω να κανω κατι η σαν νουμπας θα το λουστω? οκ το εφτιαξα...μ ευχαριστω :p

 

θα πατήσεις το κουμπί του reset μέχρι να σβήσουν τα λαμπακια και μετά θα συνχρονιστει μόνο του το ρόυτερ και θα κατεβάσει τους κωδικούς οπότε δεν χρειαζόταν να τους περάσεις χειροκίνητα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

θα πατήσεις το κουμπί του reset μέχρι να σβήσουν τα λαμπακια και μετά θα συνχρονιστει μόνο του το ρόυτερ και θα κατεβάσει τους κωδικούς οπότε δεν χρειαζόταν να τους περάσεις χειροκίνητα.

 

στερνη μου γνωση να σ ειχα πρωτα...ευχαριστω φιλε μου ;) το εκανα βεβαια...αφου πρωτα το ξεκανα...:D

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
επιτελους βγηκε αναβαθμιση για το ασπρο ρουτερ του ζτε του οτε αντε να δουμε πως θα πηγαινει και με αυτην την αναβαθμιση διοτι μεχρι τωρα παει σκατα!! παλι καλα που ειχα το παλιο μου ρουτερ to tip link και ειχα ιντερνετ που δεν κανει μια ωρα για να ξανα συνδεσει στο ιντερνετ!! την αναβαθμιση θα την βρειτε εδω https://www.ote.gr/web/guest/help-and-support/internet/adsl/-/support/hot-topic/1034879;jsessionid=B36D3177FF0F257D72AA6C5DE17C24D4.node3_1_OTEGR εχει και οδηγιεσ πως θα την περασετε ειναι πανευκολο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βγηκε αναβαθμιση για το ασπρο ρουτερ του ζτε του οτε αντε να δουμε πως θα πηγαινει και με αυτην την αναβαθμιση διοτι μεχρι τωρα παει σκατα!! παλι καλα που ειχα το παλιο μου ρουτερ to tip link και ειχα ιντερνετ που δεν κανει μια ωρα για να ξανα συνδεσει στο ιντερνετ!! την αναβαθμιση θα την βρειτε εδω https://www.ote.gr/web/guest/help-and-support/internet/adsl/-/support/hot-topic/1034879;jsessionid=B36D3177FF0F257D72AA6C5DE17C24D4.node3_1_OTEGR εχει και οδηγιεσ πως θα την περασετε ειναι πανευκολο.

 

εισαι ωραιος...ας το δοκιμασω..:D χμμμμ μου εβγαλε αυτο The file is illegal, please to upload again!!

Edited by Kopoylos
Link to comment
Share on other sites

ασχετος γαρ!!υπαρχει τροπος να μαθω αν εχω pstn η isdn?υπ οψιν δε εχω κανενα λογαριασμο να τσεκαρω γιατι εχει 10 μερες που εβαλα ιντερνετ..
Link to comment
Share on other sites

ασχετος γαρ!!υπαρχει τροπος να μαθω αν εχω pstn η isdn?υπ οψιν δε εχω κανενα λογαριασμο να τσεκαρω γιατι εχει 10 μερες που εβαλα ιντερνετ..

 

Είχες πριν isdn τηλέφωνο? Pstn έχεις κ λογικά έχεις και φιλτράκι στην πρίζα του τηλεφώνου.

Link to comment
Share on other sites

Είχες πριν isdn τηλέφωνο? Pstn έχεις κ λογικά έχεις και φιλτράκι στην πρίζα του τηλεφώνου.

 

Έχεις δίκιο ευχαριστώ. ..PSTN έχω. ..συγνώμη αλλά δεν ήξερα..

Link to comment
Share on other sites

εισαι ωραιος...ας το δοκιμασω..:D χμμμμ μου εβγαλε αυτο The file is illegal, please to upload again!!

 

ωραία ξανά καντω ! Εγώ έκανα την αναβάθμιση και έκανε επανέκκινηση μόνο του αλλά και πάλι αργεί να συνχρονησει και να ανάψει το adsl ! Ενώ στο tip link το ανάμμα του adsl είναι πολύ πιο γρήγορο στο συνχρονισμο του ! Κάτι άλλο το usb που έχει επάνω είναι να βάλουμε και 3g mobile broadband ; πχ vodafone; διότι το δοκίμασα και δεν έβγαλα άκρη ακόμα και που μπήκα στο interface είναι πολύ ενδιαφέρον οποίος το έχει δοκιμάσει να μου πει να το κανω και εγώ είναι πολύ καλό και χρήσιμη λειτουργία. Γενικά παίρνει άραγε k3772 vodafone hauwei υsb stick !

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν κάνω αίτηση φορητότητας για κάποια άλλη σταθερή τηλεφωνία, αν θα επικοινωνήσει μαζί μου o OTE για αντιπροσφορά; Όπως συμβαίνει στα κινητά...

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...