Jump to content

COSMΟΤΕ: HOME: Δίκτυο, τιμές, σχόλια, παρατηρήσεις, προβλήματα


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει κατι αντιστοιχο στον ΟΤΕ οπως το 2play της φορθνετ?

δηλαδη θελω: απεριοριστο νετ (οχι απαραιτητα 24mbps, βολευομαι και με 8), απεριοριστες κλησεις στο εσωτερικο, απεριοριστες κλησεις στο εξωτερικο, 1 ωρα δωρεαν προς κινητα τηλεφωνα.

στον ΟΤΕ ποσο κοστιζουν ανα μηνα ολα αυτα?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κατι αντιστοιχο στον ΟΤΕ οπως το 2play της φορθνετ?

δηλαδη θελω: απεριοριστο νετ (οχι απαραιτητα 24mbps, βολευομαι και με 8), απεριοριστες κλησεις στο εσωτερικο, απεριοριστες κλησεις στο εξωτερικο, 1 ωρα δωρεαν προς κινητα τηλεφωνα.

στον ΟΤΕ ποσο κοστιζουν ανα μηνα ολα αυτα?

ευχαριστω

Το πακέτο που θέλεις κοστίζει 45,50€/μήνα και το πάγιο συμπεριλαμβάνεται σε αυτό το ποσό.

Το μόνο που δεν θα έχεις είναι οι διεθνής κλήσεις.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα και εθνικες κλησεις στο πακετο... αρα παμε για πολυ πανω απο 55-60€ το μηνα.

δε μπορω να τα διαθεσω και ετσι μενω στη φορθνετ.

ευχαριστω παντως :)

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος για να φύγεις Απο Forthnet θα ήταν αν δεν έπαιζε καλά το ιντερνετ στην περιοχή σου ή είσαι πολύ μακρυά απο dslam. Στη δική μου περίπτωση συντρεχαν και οι 2 λόγοι: ειδικά το βράδυ μεταξύ 6-12 σερνοταν...
Link to comment
Share on other sites

εχω καποια θεματακια με το νιτερνετ, αλλα ενταξει. προσπαθω να τα παλεψω. αποσταση απο το dslam εχω αρκετη. συγχρονιζω στη μιση ταχυτητα(και παραπακτω) απο οτι υποσχεται η φορθνετ(24mbps).

ο μονος λογος που θελω να φυγω ειναι η αξιοπιστια του ιντερνετ. οι ολιγολεπτες/ολιγοδευτερολεπτες διακοπες του ιντερνετ με απωθουν μακρυα απο την εταιρια. καθομαι κυριως για τα ~40€/μηνα.

Link to comment
Share on other sites

οπότε το θέμα είναι πόσο σημαντική είναι η τηλεφωνία... ο ΟΤΕ σπάνια πέφτει από τις ταχύτητες που δίνει, αν και τις τελευταίες μέρες με την επιστροφή του κόσμου στη Θεσσαλονίκη υπάρχει 1 θεματάκι. Διακρίνω κάποια πτώση στις ταχύτητες και δεδομένου ότι συγχρονίζω με το ζόρι στα 5 mbps και δεν ασχολούμαι με το downloading καθόλου, το θεωρώ απαράδεκτο να πηγαίνω πιο κάτω και να έχω προβλήματα στο κατέβασμα ιστοσελίδων και στη χρήση του skype. Αν συνεχίσει το θέμα και δεν βελτιωθεί μέχρι το τέλος του μήνα, με βλέπω να ξαναγυρνώ στη forthnet.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα για δεύτερη τηλεφωνική γραμμή σε σύνδεση PSTN ΟΤΕ (που έχει ADSL) όπως στη forthnet ...? (Εννοώ χώρις να χρειαστεί να κάνει εγκατάσταση δεύτερης τηλεφωνικής σύνδεσης ...)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα για δεύτερη τηλεφωνική γραμμή σε σύνδεση PSTN ΟΤΕ (που έχει ADSL) όπως στη forthnet ...? (Εννοώ χώρις να χρειαστεί να κάνει εγκατάσταση δεύτερης τηλεφωνικής σύνδεσης ...)

Τι ακριβώς θέλεις να κάνεις;

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω δεύτερη γραμμή σταθερού στο σπίτι ... κυρίως για εισερχόμενες κλήσεις (ακόμη και ως voip- αλλά να είναι ευκολη στη χρήση , χωρίς παρεμβολή pc) ,
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να έχω δεύτερη γραμμή σταθερού στο σπίτι ... κυρίως για εισερχόμενες κλήσεις (ακόμη και ως voip- αλλά να είναι ευκολη στη χρήση , χωρίς παρεμβολή pc) ,

Μπορείς να έχεις με μια τηλεφωνική σύνδεση αυτό που ζητάς. Και η λύση είναι να βάλεις ατ λεγόμενα "φιλτράκια" πίσω από κάθε συσκευή που συνδέεται με πρίζα τηλεφώνου. Αν κατάλαβα καλά.:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Ναι βγήκε προσφορά και δίνει τα παραπάνω για 6 μήνες και μετά χρεώνεται με την παλιά χρέωση τους υπόλοιπους 6μήνες. Ισχύει για συμβόλαια με ελάχιστη παραμονή στην υπηρεσία για 12μήνες. Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο link να τσεκάρουμε όλες τις επιλογές που έχουμε........:O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το Conn-X κι εγώ και ώρες ώρες κολλάει πάρα πολύ στα καλά καθούμενα μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Το Conn-X κι εγώ και ώρες ώρες κολλάει πάρα πολύ στα καλά καθούμενα μήπως μπορεί να μου πεί κάποιος τι να κάνω;

Πολλά μπορείς να κάνεις...... αρχικά μια επανεκκίνηση του υπολογιστή, μετά ίσως μια διαγραφή των cookies...... Από τη μεριά του router μπορείς να το κάνεις μια επανεκκίνηση κι αυτό ή στη χειρότερη περίπτωση ένα hard reset...... κοίταξε και για καμιά αναβάθμιση του firmware του BaudTec(αν αυτό έχεις)......

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν κανω αιτηση για νεα τηλεφωνικη γραμμη χωρις καποιο πακετο ομιλιας ήνετ,μετα απο ποσο καιρο μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας σε παροχο?
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω αιτηση για νεα τηλεφωνικη γραμμη χωρις καποιο πακετο ομιλιας ήνετ,μετα απο ποσο καιρο μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας σε παροχο?

 

Τι ακριβώς θέλεις να κανείς; Απο ΟΤΕ να πας σε άλλον πάροχο; Η κατευθείαν να βάλεις νέα γραμμή τηλεφώνου Εκτός ΟΤΕ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Βασικα θελω νεα γραμμη.Εκανα αιτηση για νεα αριθμοδοτηση σε παροχο αλλα ακομα περιμενω κ κουραστηκα διοτι χρειαζομαι νετ επειγοντως
Link to comment
Share on other sites

Αν κανω αιτηση για νεα τηλεφωνικη γραμμη χωρις καποιο πακετο ομιλιας ήνετ,μετα απο ποσο καιρο μπορω να κανω αιτηση φορητοτητας σε παροχο?

 

Αν ισχύει ότι ίσχυε πριν ένα χρόνο περίπου, μπορείς να κάνεις αίτηση φορητότητας μετά από έξι μήνες.

 

Βασικα θελω νεα γραμμη.Εκανα αιτηση για νεα αριθμοδοτηση σε παροχο αλλα ακομα περιμενω κ κουραστηκα διοτι χρειαζομαι νετ επειγοντως

 

Όταν βιάζεσαι δεν ανακατεύεσαι με εναλλακτικούς παροχείς, πας κατευθείαν στη πηγή και μετά ανάλογα πράττεις. :)

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εφαγα πακετο.ηρθε τεχνικος του οτε κ λεει οτι δεν μπορει να φτιαξει το θεμα με τις αποσυνδεσεις που εχω γιατι πρεπει ναρθει ηλεκτρολογος να καθαρισει το καλωδιο απτο κουτι του οτε μεχρι το σπιτι μου.τι παιζει εδω?ποσο παει το μαλι?

ειναι καινουρια συνδεση κ μπορω να κανω παραχωρηση συμβολαιου για 3 μερες ακομα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον παιδες εφαγα πακετο.ηρθε τεχνικος του οτε κ λεει οτι δεν μπορει να φτιαξει το θεμα με τις αποσυνδεσεις που εχω γιατι πρεπει ναρθει ηλεκτρολογος να καθαρισει το καλωδιο απτο κουτι του οτε μεχρι το σπιτι μου.τι παιζει εδω?ποσο παει το μαλι?

ειναι καινουρια συνδεση κ μπορω να κανω παραχωρηση συμβολαιου για 3 μερες ακομα.

 

Εάν εννοείς Απο το κάφαο μέχρι το Σπιτι σου νομίζω Είναι Δουλεια του ΟΤΕ.

 

Εάν Πάλι η Δουλεια βρίσκεται μέσα στο Σπιτι σου και γενικά μέσα στην αυλή ας το πω Τότε Είναι Δουλεια δίκια σου να βρεις ηλεκτρολόγο και να το φτιάξει.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικά αίτηση στον ΟΤΕ.Υπάρχει περίπτωση να μην έχει διαθέσιμες θυρες και ο ΟΤΕ?

 

και να μην εχει θα σου βρει!

η θα βαλει νεες θυρες!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...