Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η μονη συσκευη αυτη τη στιγμη που μιλαμε που εχει την Β20 ειναι το 4x (οπως το λεει) που εισαγει η infoquest με τα 249€ και που το βρισκεις στον Κωτσοβολο, στο you και στο welcome stores. Καμια αλλη και πουθενα αλλου μεχρι στιγμης.

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε. Ισως στραφώ σε σε κάποια από αυτά. Είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω αν αξίζει το 4χ στην τιμή αυτή (249) λόγω της β20...θελει ψαξιμο γενικα.

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση φίλε. Ισως στραφώ σε σε κάποια από αυτά. Είμαι σε δίλημμα και δεν ξέρω αν αξίζει το 4χ στην τιμή αυτή (249) λόγω της β20...θελει ψαξιμο γενικα.

 

Για μερικά ευρώ παραπάνω φυσικά αξίζει να έχεις και τη band20 και 2 χρόνια επίσημη εγγύηση με σέρβις στην Ελλάδα. Κατά τη γνώμη μου δεν θέλει καθόλου ψάξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Η μονη συσκευη αυτη τη στιγμη που μιλαμε που εχει την Β20 ειναι το 4x (οπως το λεει) που εισαγει η infoquest με τα 249€ και που το βρισκεις στον Κωτσοβολο, στο you και στο welcome stores. Καμια αλλη και πουθενα αλλου μεχρι στιγμης.

 

http://www.honorbuy.com/1068-xiaomi-redmi-note-4-international-version-32gb-black.html

Link to comment
Share on other sites

Για μερικά ευρώ παραπάνω φυσικά αξίζει να έχεις και τη band20 και 2 χρόνια επίσημη εγγύηση με σέρβις στην Ελλάδα. Κατά τη γνώμη μου δεν θέλει καθόλου ψάξιμο.

 

αν και εχει βαση αυτο που λες, στην εποχη μας 60 ευρω (περιπου) διαφορα δεν ειναι και λιγο...βεβαια εξαρταται τι μπορει ο καθενας να διαθεσει..τωρα για το σερβις...οκ εχω γενικοτερες επιφυλαξεις κ απο αλλες εταιριες που "υποστηριζονται" στην ελλαδα...

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

 

Για αγορα απο Ελλαδα εννοω φιλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αν και εχει βαση αυτο που λες, στην εποχη μας 60 ευρω (περιπου) διαφορα δεν ειναι και λιγο...βεβαια εξαρταται τι μπορει ο καθενας να διαθεσει..τωρα για το σερβις...οκ εχω γενικοτερες επιφυλαξεις κ απο αλλες εταιριες που "υποστηριζονται" στην ελλαδα...

 

Το θεμα με την ελλειψη της 800αρας ειναι πολυ σημαντικο γιατι μπορει σε περιοχες να μην εχεις 3G αλλα μονο 4G στην μπαντα Β20. Κοινως να μην εχεις καθολου ιντερνετμε δεδομενα αν δεν εχεις 800αρα.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά κοντεύει το θέμα να φτάσει τα διακόσια μνμ δεν υπάρχει ένας που να το πήρε και να κάνει εκτενές review ???Στο redmi note 3 και 3pro που έχω, όταν πρωτοκυκλοφόρησε τα παιδιά που το πρωτοπηραν μπήκανε στο κόπο και γράψανε.
Link to comment
Share on other sites

Για αγορα απο Ελλαδα εννοω φιλε μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το θεμα με την ελλειψη της 800αρας ειναι πολυ σημαντικο γιατι μπορει σε περιοχες να μην εχεις 3G αλλα μονο 4G στην μπαντα Β20. Κοινως να μην εχεις καθολου ιντερνετ με δεδομενα αν δεν εχεις 800αρα.

 

σιγουρα ειναι θεμα κυριως επαρχια αλλα και ισως σε καποια σημεια αττικη( που σε καλυπτουν οι αλλες βεβαια και 3g-H εχεις) Το letv le 1 που εχω μεχρι σημερα δεν έχει την 800 αλλά στην ΑΘήνα γενικα χωρις δεδομένα σπάνια έχω μείνει..και επαρχία να σου πω λίγες οι φορές μου εχει συμβεί. Το ότι δεν θα έχει σε κάποια σημεία 60-70 αλλά 20 Μbps ναι μου έχει συμβεί πολλές φορές αθηνα ενώ ταυτόχρονα άλλη συσκευή να έχει...

άποψη μου. είναι θέμα αν είσαι επαρχία και αν θέλει να έχει 4g παντού ακόμα και στο σπίτι μέσα (η 800 δίνει).

Με προβληματίζει και εμένα το ζήτημα αυτό, απλά αναρωτιέμαι αν με άλλη ρομ το 4Χ μπορεί να δώσει στην 800...Αλλά για εμένα προσωπικά η διαφορά των 60 ευρώ ειναι ένα ζήτημα. αν κάποιος δεν έχει τέτοιο ζήτημα πάει απευθείας μέσω infoquest.

Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

αναρωτιέμαι αν με άλλη ρομ το 4Χ μπορεί να δώσει στην 800.

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Είναι διαφορά στο hardware.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα. Το πήρα σε μαύρο μπρος πίσω και είναι απλά πανέμορφο. Χτες μου ηρθε στα χέρια μου και είχα δουλειά και δεν πρόλαβα ακόμα να κάνω τη αλλαγή από το meizu mx5 στο xiaomi redmi note 4x... Από αύριο θα αρχίσω να το δουλεύω κανονικά οπότε και θα επιστρέψω να ποσταρω εντυπώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα και μια ερώτηση οποίος γνωρίζει.. Το κινητό υποστηρίζει Quick charge αλλά ο φορτιστής που έρχεται μαζί του δεν είναι Quick charger. Μήπως γνωρίζει κάποιος αν μπορώ να χρησιμοποιήσω τον φορτιστή του meizu mx5 που υποστηρίζει την ταχεία φόρτιση? Και αν όχι τι φορτιστή πρέπει να παραγγείλω? (μια φορά το έχω φορτισει το κινητό μιας και ήρθε μόλις χτες στα χέρια μου)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον βγήκε καινούριο μοντέλο :)

 

Main Features:

Xiaomi Redmi Note 5 5.5 inch 4G Phablet Android 7.0 Qualcomm Snapdragon 652 Octa Core 4GB RAM 64GB ROM 8.0MP + 16.0MP Cameras 4000mAh Battery Fingerprint Sensor Metal Body

Display: 5.5 inch 1280 x 720 screen

CPU: Qualcomm Snapdragon 652 Octa Core

System: Android 7.0

RAM + ROM: 4GB RAM + 64GB ROM

Cameras: front camera 8.0MP + rear camera 16.0MP AF with flash

Bluetooth: BT4.2

SIM Card: dual SIM dual standby, 1 Micro SIM / 1 Nano SIM / TF card

 

Ενδεικτικό link: http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_609496.html

Link to comment
Share on other sites

Αν και έχει άλλον επεξεργαστή, μάλλον για μούφα φήμη το κόβω και με ψάρωσε άδικα στο gearbest.

Δεν παίζει η οθόνη να έχει χαμηλότερη ανάλυση και ψάχνοντας περισσότερο είδα ότι η φήμη κυκλοφορεί εδώ και 3-4 μήνες σε διάφορα αμφιβόλου ποιότητας μικρά sites.

 

Απολογούμε για το thread, αν περιμένουμε κάτι αυτό θα είναι έκδοση note 4 με 4GB & 64Rom σε snapdragon και ίσως και πιθανό update σε Android 7.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υποστηρίζει qc. Ο επεξεργαστής μπορεί να υποστηρίζει όχι όμως το κινητό.

Εκτος του οτι το γραφει οτι υποστηρίζει σε καποια σαιτ το δοκιμασα σημερα που το παρελαβα και φόρτισε αρκετά γρήγορα θα ελεγα. Ας το δοκιμάσει και καποιος αλλο για σιγουριά!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τα πολλα μοντελα της xiaomi, θα ηθελα να μου πειτε αν το redminote 4x με τον snapdragon625 εχει την περιβοητη 800αρα μπαντα. (Θα ηθελα να το παρω απο ελληνικο μαγαζι)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το αγόρασα και εγώ, αύριο μάλλον θα το έχω. Έχει global ROM και μαζί είναι δώρο το mi band 2.

Με έναν που μίλησα από μαγαζί που από ότι κατάλαβα έχει άμεση σχέση με την infoquest, μου είπε πως την υποστηρίζει.

Αλλά, ακόμη και αν δεν το έκανε, δεν μπορώ να καταλάβω πιο είναι το θέμα και αν είναι τόσο σημαντικό.

Έχω Vodafone όπως και η γυναίκα μου, για την οποία προορίζεται το Xiaomi.

Σε μία συγκεκριμένη περιοχή που κινούμαστε, το εξοχικό δηλαδή, δεν έχω 4g ούτε με το 6p που έχει όλες τις μπάντες. Έχω όμως 3g που μεταφράζεται πως βλέπω streaming τους αγώνες του motogp (έχω video pass) χωρίς πρόβλημα. Στην περιοχή αυτή, δεν έχει καν 3g ούτε η cosmote. Εννοείτε full 4g μέσα στην πόλη.

Άρα, στην πράξη, πόσο τελικά επηρεάζει την καθημερινή λειτουργία;

 

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. επειδη εχω μπερδευτει λιγο με τα πολλα μοντελα της xiaomi, θα ηθελα να μου πειτε αν το redminote 4x με τον snapdragon625 εχει την περιβοητη 800αρα μπαντα. (Θα ηθελα να το παρω απο ελληνικο μαγαζι)

 

Τα 4χ απο τους επισημους συνεργατες τις infoquest (π.χ. you.gr) εχουν την B20 800Mhz.http://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το νήμα του ευρωπαϊκού με την b20? Γιατί υπάρχει και άλλο νήμα με το ίδιο!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το νήμα του ευρωπαϊκού με την b20? Γιατί υπάρχει και άλλο νήμα με το ίδιο!

 

Ε ναι αυτό λέω. Θα πρέπει να συγχωνευτουν.

Αυτό ρώτησα και εγω στο εκεί νήμα..........

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για τα Redmi
  • The topic was locked
  • This topic was unlocked and pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...