Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχει δοκιμασει καποιος κατοχος του arc το sygic aura ?? και εαν ναι δουλευει σωστα???

 

 

Καλο πασχα και καλη ανασταση σε ολους!

 

Το εχω στο Arc και δουλευει μια χαρα, κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ρε παιδιά πως σας πάει η μπαταρία εσάς; Εμένα δεν τη βγάζει τη μέρα...
Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως σας πάει η μπαταρία εσάς; Εμένα δεν τη βγάζει τη μέρα...

 

Μια χαρα ειναι ρε παιδια η μπαταρια.Στα ιδια επιπεδα με του galaxy s ειναι.Εμενα μια μερα κραταει με πολυ χρηση internet ομως και φωτεινοτητα περιπου στο 80%.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι ρε παιδια η μπαταρια.Στα ιδια επιπεδα με του galaxy s ειναι.Εμενα μια μερα κραταει με πολυ χρηση internet ομως και φωτεινοτητα περιπου στο 80%.

 

Καμία επαφή..Με πολύ χρήση internet (ακόμη δεν το έχω δοκιμάσει) το βέπω να γράφει κάτι ώρες.. Γιατί μια μέρα εννοώ με σβηστή οθόνη στην αναμονή............

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια...διαβασα 39 σελιδες μονο για το arc! μηπως καποιος θα μπορουσε να μου πει πλεονεκτηματα,μειοντεκτηματα και σε σχεση με τον ανταγωνισμο που βρησκεται?

ευχαριστω!:)

επεξεργαστης-ram-μεγεθος-zoom μειον

 

εμφανιση-οθονη-καμερα-λογισμικο-κατασκευη συν

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

επεξεργαστης-ram-μεγεθος-zoom μειον

 

εμφανιση-οθονη-καμερα-λογισμικο-κατασκευη συν

 

Μια ακόμα άποψη,

ram & zoom : μειονεκτήματα

επεξεργαστής-εμφάνιση-οθόνη-κάμερα-λογισμικό-κατασκευή:πλεονεκτήματα

 

Η ένστασή μου με τον φίλο,είναι κυρίως στο μέγεθος.Διότι δεν αποτελεί επουδενί μειονέκτημα.Αφενώς η οθόνη του είναι 4,3ιντσών,γεγονός που το κάνει λίγο μεγάλο,αλλά το πάχος και το βάρος είναι τα μικρότερα στην αγορά (αυτή τη στιγμή).Αλλά η οθόνη που είναι 4,3 ιντσών,πιστέψτε με...αποτελεί μεγάλο προτέρημα.

Όσο για τον επεξεργαστή μετά από 3(+) εβδομάδες χρήσης,δεν με έχει προβληματίσει καθόλου με αρνητικό τρόπο.Εκεί που υπάρχει θέμα είναι με την RAM η οποία δεν γίνεται πλήρως εκμεταλεύσιμη από την συσκευή,αλλά αυτό είναι κάτι που διορθώνεται,απ'όσο έχω καταλάβει... ;)

 

Αυτά & Χρόνια πολλά!!!

Link to comment
Share on other sites

Root how to για το arc(εφόσον έχει προηγηθεί και το unlock του bootloader που περιγράφεται σαν διαδικασία μερικές σελιδες πριν)

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1042978

Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος δεν με ενδιαφερει...ετσι και αλιως...θελω κατι μεγαλυτερο απο το x8 μου..! οταν λεμε zoom μειον? ειναι μικρο? η ανυρπακτο? σε γενικες γραμμες παντως η καμερα και απο φωτο που ειδα εχω καταλαβει οτι ειναι πολυ καλη! οταν λεμε ram? εχει λιγη απο οτι καταλαβα...αλλασε τι χρισιμευει? για τις εφαρμογες? αν ναι..νταξει δεν θα κατεβασω και ολο το andoid market! χμμ...επεξεργαστης..αυτο απο οτι εχουν επισιμανει και αλλοι ειναι το μεγαλυτερο μειον ετσι? αλλα θα ηθελα να ρωτησω..τι παραπανω μπορει να προσφερει για αρχη τα1.2 ghz απο τα 1ghz .και το δυπηρινο αποτο μονοπυρηνο??(ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,και θα σου ημουν ηποχρεος αν μου απανταγες και στα παραπανω εερωτηματα!

 

 

... η ram που ακριβως χρησιμευει?(ειμαι τελειος αχρηστος)..

Edited by iwannis
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Το μεγεθος δεν με ενδιαφερει...ετσι και αλιως...θελω κατι μεγαλυτερο απο το x8 μου..! οταν λεμε zoom μειον? ειναι μικρο? η ανυρπακτο? σε γενικες γραμμες παντως η καμερα και απο φωτο που ειδα εχω καταλαβει οτι ειναι πολυ καλη! οταν λεμε ram? εχει λιγη απο οτι καταλαβα...αλλασε τι χρισιμευει? για τις εφαρμογες? αν ναι..νταξει δεν θα κατεβασω και ολο το andoid market! χμμ...επεξεργαστης..αυτο απο οτι εχουν επισιμανει και αλλοι ειναι το μεγαλυτερο μειον ετσι? αλλα θα ηθελα να ρωτησω..τι παραπανω μπορει να προσφερει για αρχη τα1.2 ghz απο τα 1ghz .και το δυπηρινο αποτο μονοπυρηνο??(ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου ,και θα σου ημουν ηποχρεος αν μου απανταγες και στα παραπανω εερωτηματα!

 

 

+φωνω και εγω..το μεγεθος δεν με προβληματιζει!... η ram πουακριβως χρισιμευει?(ειμαι τελειος αχρηστος..:P

 

Ειλικρινά φίλε μου,κανένα πρόβλημα με τον επεξεγαστή,δεν μπορώ να καταλάβω από που προκύπτει αυτό. :confused:

Αν το συγκρίνουμε με 2πύρινο,ναι σίγουρα υστερεί σε ταχύτητα (αμελλητέα βέβαια-για πολύ ψαγμένους χρήστες) αλλά αν ρωτάς για προτερήματα & μειονεκτήματα της συγκεκριμένης συσκευής τότε δεν μπορεί να θεωρηθεί ο επεξεργαστής του (1GHz Qualcomm) μειονέκτημα...!?:X

Αν θέλεις,διάβασε και εδώ: http://www.pestaola.gr/sony-ericsson-xperia-arc-review/ για να μην θεωρείς πως προσπαθούμε να σε πείσουμε για κάτι...Νομίζω θα σου λείσει τις απορρίες σου...

 

Φιλικά :O

Edited by spyroseva
ένα κενό στο σύνδεσμο...(http://www.pestaola.gr/sony-ericsson-xperia-arc-review/)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που το πηρατε και ειχε μεσα HDMI καλωδιο, 16 GB καρτα, και τα υπολοιπα; Απο το Easy Buy World;

Γιατι δεν υπαρχει αλλο, και οταν θα ξαναφερει θα εχει αραγες αφτα τα εξτρα μεσα;

Κωστας - Κατερινη
Link to comment
Share on other sites

Ναι, όντως. Δεν κατάλαβα γιατί ο επεξεργαστής είναι μειονέκτημα. Επειδή δεν είναι διπύρηνος; (όπως προστάζει η μόδα, γιατί επι της ουσίας προς το παρόν δεν προφέρει κάτι ουσιαστικό)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

φιλε σε ευχαριστω καταρχας που απαντησες! ισα ισα δεν προσπαθητε να με πεισετε...απλα ρωταω διαφορα και ψαχνω το θεμα γιατι σκεφτομαι να αγορασω το κινητο και θελω να ξερω τι μειον εχει και τι συν!

αυτο που ειπες παει για πολλους...(για πολυ ψαγμενους χρηστες,διαβαζω σε διαφορες σελιδες οο το δυπηρινο optimus 2x και τρεχουν να το παρουν λες και γινανε ολοι απαιτιτικοι χρηστες και ετσι!) μα σιγουρα το παιδι απο πανω το εβαλε ως μειονεκτημα σε σχεση με το 2χ τον γαλαξια 2 η κατι τετοιο!αλλα και παλι...σιγα μην μου χρησημεψει το δυπηρινο και ολα αυτα...!(σε ευχαριστω και για την σελιδα που μου εδωσες!

 

μα εγω δεν θα θεωρουσα μειον αυτον τον επεξεργατη απο την στιγμη που δεν θες να μπαινεις στο ιντερνετ 1-2 δευτερολεπτα ποιο γρηγορρα.και ξερω εγω τι....γιατι δεν νομιζω σε κατι αλλο ναειναι ποιο γρηγορο!(το δυπηρηνο)..οι εφαρμογες τοσο απαιτιτικες θα γινουν? στο x8 μονο το angry birds κολλαει..στις πιστες με πολλα γραφικα...και εχει επεξεργαστη 600 ghz νομιζω! στα 1 ghz δεν θα τιθεται ζητημα!...ελεος..σωστα τα λες,επειδη εγινε μοδα τρεχουν ολοι...αλλα δεν βλεπουν το βαθυτερο νοημα..!

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο που το πηρατε και ειχε μεσα HDMI καλωδιο, 16 GB καρτα, και τα υπολοιπα; Απο το Easy Buy World;

Γιατι δεν υπαρχει αλλο, και οταν θα ξαναφερει θα εχει αραγες αφτα τα εξτρα μεσα;

 

Δεν γνωρίζω προσωπικά αν θα έχει μέσα στο κουτί της συσκευασίας του κινητού τα ίδια περιεχόμενα (στις νέες παραλαβές),αλλά ναι από εκεί το πήραμε... ;)

 

φιλε σε ευχαριστω καταρχας που απαντησες! ισα ισα δεν προσπαθητε να με πεισετε...απλα ρωταω διαφορα και ψαχνω το θεμα γιατι σκεφτομαι να αγορασω το κινητο και θελω να ξερω τι μειον εχει και τι συν!

αυτο που ειπες παει για πολλους...(για πολυ ψαγμενους χρηστες,διαβαζω σε διαφορες σελιδες οο το δυπηρινο optimus 2x και τρεχουν να το παρουν λες και γινανε ολοι απαιτιτικοι χρηστες και ετσι!) μα σιγουρα το παιδι απο πανω το εβαλε ως μειονεκτημα σε σχεση με το 2χ τον γαλαξια 2 η κατι τετοιο!αλλα και παλι...σιγα μην μου χρησημεψει το δυπηρινο και ολα αυτα...!(σε ευχαριστω και για την σελιδα που μου εδωσες!

 

μα εγω δεν θα θεωρουσα μειον αυτον τον επεξεργατη απο την στιγμη που δεν θες να μπαινεις στο ιντερνετ 1-2 δευτερολεπτα ποιο γρηγορρα.και ξερω εγω τι....γιατι δεν νομιζω σε κατι αλλο ναειναι ποιο γρηγορο!(το δυπηρηνο)..οι εφαρμογες τοσο απαιτιτικες θα γινουν? στο x8 μονο το angry birds κολλαει..στις πιστες με πολλα γραφικα...και εχει επεξεργαστη 600 ghz νομιζω! στα 1 ghz δεν θα τιθεται ζητημα!...ελεος..σωστα τα λες,επειδη εγινε μοδα τρεχουν ολοι...αλλα δεν βλεπουν το βαθυτερο νοημα..!

 

Παρακαλώ... :)

Edited by zxr
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων - Για επεξεργασία/διόρθωση/προσθήκη στοιχείων σε υπάρχον πατάμε το κουμπί "Τροποποίηση"
Link to comment
Share on other sites

καλά, δεν έχω ξαναφάει τέτοια ήττα να περιμένω τηλέφωνο τόσο καιρό..

Υπάρχει κανένα νεότερο???

Someone, Somewhere in Summer Time
Link to comment
Share on other sites

κατι τελευταιο που θα ηθελα να ρωτησω....καταρχην...με την μπαταρια τι παιζεται? με μεση χρηση δηλαδη ποσο σου κραταει? και με απαιτιτικη? και επισης..ενω ημουν ετοιμος να το αγορασω απο ebw 2 αρθρακια που εχουν ανεβει στο νετ που εχουν αλλαξει την γνωμη...εσυ(εσεις) πως το κρινεται σαν σιτε..?
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ενω ημουν ετοιμος να το αγορασω απο ebw 2 αρθρακια που εχουν ανεβει στο νετ που εχουν αλλαξει την γνωμη...εσυ(εσεις) πως το κρινεται σαν σιτε..?

 

Δεν μας επιτρέπεται να κρίνουμε δημόσια στο forum διάφορα ηλεκτρονικά καταστήματα. Διαβάζουμε τις εμπειρίες χρηστών και κρίνουμε αναλόγως.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν υπαρχει καποιο screen protector oleophobic.Εχω το αρχικο που ειχε η συσκευη και κανει αρκετες δαχτυλιες.Και ειναι καπως σπαστικο.
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καταλαβες ακριβως τι ενωω...γιατι δεν το εθεσα σωστα σαν θεμα...ενωω οσοι κανατε αγορα απο εκει πως ηταν? η συσκευασια? απο μεσα ελειπε τιποτα? η εξυπηρετηση πως ηταν?
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καταλαβες ακριβως τι ενωω...γιατι δεν το εθεσα σωστα σαν θεμα...ενωω οσοι κανατε αγορα απο εκει πως ηταν? η συσκευασια? απο μεσα ελειπε τιποτα? η εξυπηρετηση πως ηταν?

 

Σε μενα δεν ελειπε κατι.Σφραγισμενο ηταν εξαλλου.Απο εξυπηρετηση τι να σου πω ,απλα πηγα το πηρα και εφυγα.

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν καταλαβες ακριβως τι ενωω...γιατι δεν το εθεσα σωστα σαν θεμα...ενωω οσοι κανατε αγορα απο εκει πως ηταν? η συσκευασια? απο μεσα ελειπε τιποτα? η εξυπηρετηση πως ηταν?

 

Εγώ πάλι δεν πήγα καν :lol: μου το φέρανε σπίτι :p

Κι εγώ έχω την περιέργεια να δω όταν το ξαναφέρουνε αν θα έχουν το αρχικό πακέτο ή αν υιοθετήσουν κάποια...ελφρύτερη λύση.

Εγώ ακόμη ψάχνομαι με την μπαταρία πάντως.. Με την έννοια ότι δεν γνωρίζω τη διάρκεια που έχει στα υπόλοιπα παιδιά εδώ και είμαι περίεργος..

Όταν ο Bell εφήυρε το τηλέφωνο βρήκε δυο αναπάντητες από τον Chuck Norris...
Link to comment
Share on other sites

σφραγισμενο ηταν και αυτονου που διαβασατην ιστορια(μεσα η συσκευη ελειπε! !) ..α τοσο απλα? τωρα λεει τοσο καιρο δεν ειναι διαθεσιμοο..! πφφφ ...(εσυ που το εχεις κιολας,η μπαταρια ποσο κραταει?)
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για να κανουνε τοσο καιρο κατι θα εχει γινει! σε εσενα φιλε ποσο κραταει?

 

 

στο x8 παντως εγω παταω το αρχικο(1ο) κουμπι στην προσοψη του κινητου!

Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

σφραγισμενο ηταν και αυτονου που διαβασατην ιστορια(μεσα η συσκευη ελειπε! !) ..α τοσο απλα? τωρα λεει τοσο καιρο δεν ειναι διαθεσιμοο..! πφφφ ...(εσυ που το εχεις κιολας,η μπαταρια ποσο κραταει?)

 

Αν οντως ειναι αληθεια αυτο και εχουν βαλει και οι ιδιοι το χερακι τους ειναι απαραδεκτοι.Αλλα αυτο λυνεται πηγαινοντας εκει και τους ζητας να το ανοιξουν.Σε μενα παντως μου το προτειναν αν θελω να το ανοιξω κιολας.Η μπαταρια μια χαρα ειναι.Σε μενα κραταει 1 μερα με πολυ internet και σχεδον τερμα τη φωτεινοτητα.

Link to comment
Share on other sites

http://www.insomnia.gr/topic/255867-k%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CE%B3%CE%B5%CE%BB%CE%AF%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-%CE%B7%CE%BB%CE%B5%CE%BA%CF%84%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BC%CE%B1-wwwebwgr/ να εδω το διαβασα...! μια μερα? και το λεμε μια χαρα? πωω..:// το παλιο μου σ.ε κραταγε 5 μερες και! το x8 3 και το κλεινω το βραδυ! παντως ευχαριστω!
Sony Ericcsson G705-Sony Ericsson X8-Sony Ericsson Arc-HTC One :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...