Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μολις το παρήγγειλα απο τον Γερμανο στον Πειραια (Eλληνικο, γιατι δεν θελω να μπλεξω με se, σε θεμα εγγυησεως :lol: ), παραλαβη Σαββατο πρωι :) Τιμη 555

Πολυ ευκολο για να ειναι αληθινο, μολις με ενημερωσαν οτι εκαναν λαθος και οτι το τηλεφωνο θα ειναι διαθεσιμο μετα της 18/4 :mad:

Edited by georgep
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι Γερμανος , Cosmote , Vodafone εχουν ολα τα κινητα και το Arc τουλαχιστον ενα 50ρικο παραπανω απο αλλα μαγαζια .

 

Προσφερουν τιποτα παραπανω σε κατι ωστε να δικαιολογειται η διαφορα τιμης ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γιατι Γερμανος , Cosmote , Vodafone εχουν ολα τα κινητα και το Arc τουλαχιστον ενα 50ρικο παραπανω απο αλλα μαγαζια .

Οι εταιρείες (Cosmote, Vodafone, Wind) για να μη χάνουν χρήματα όταν λένε ότι σου επιδοτούν τη συσκευή...

Τα υπόλοιπα καταστήματα, μάλλον είναι ακριβά...

Edited by spaul
Link to comment
Share on other sites

Το internet browsing (μεσω wifi) ειναι οτι πιο γρήγορο εχω δει απο οποιαδήποτε συσκευή είχα μεχρι σήμερα...
HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Το internet browsing (μεσω wifi) ειναι οτι πιο γρήγορο εχω δει απο οποιαδήποτε συσκευή είχα μεχρι σήμερα...

και smooth...;με τον stοck browser...;

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το internet browsing (μεσω wifi) ειναι οτι πιο γρήγορο εχω δει απο οποιαδήποτε συσκευή είχα μεχρι σήμερα...

 

Αν επιτρέπεται... γιατί το πούλησες;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

και smooth...;με τον stοck browser...;

Με τον stock browser. Γενικα στις συσκευες δεν εχω βρει πιο γρηγορο internet browser απο τον stock.

 

Αν επιτρέπεται... γιατί το πούλησες;

Δεν το πούλησα, το εχω.

:)

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Με τον stock browser. Γενικα στις συσκευες δεν εχω βρει πιο γρηγορο internet browser απο τον stock.:)

 

συμγωνω μαζι σου οτι ο stock browser του android ειναι ο πιο γρηγορος στην φορτωση των σελιδων...ομως δεν ειναι και ο πιο ομαλος στο scrollarισμα...το κενο αυτο ηρθε να καλυψει ο opera11:D

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

συμγωνω μαζι σου οτι ο stock browser του android ειναι ο πιο γρηγορος στην φορτωση των σελιδων...ομως δεν ειναι και ο πιο ομαλος στο scrollarισμα...το κενο αυτο ηρθε να καλυψει ο opera11:D

Αν δεν ειχες samsung, δεν θα το ελεγες αυτο. Στο μιλεστονε ειναι πολυ smooth ο ενσωματωμενος browser.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν ειχες samsung, δεν θα το ελεγες αυτο. Στο μιλεστονε ειναι πολυ smooth ο ενσωματωμενος browser.

 

δεν ξερω για το milestone αλλα και στο desire που εχω πριν φορτωσει η σελιδα το scroll δεν ειναι ομαλο...επισης οταν λεω ομαλο δεν εννοω να σερνεις το δαχτυλο στην οθονη κι αυτο να φευγει σφεντονα...αλλα να ειναι ρεαλιστικο...δηλαδη να μην ειναι αγριο...ε αυτο σε μεγαλυτερο βαθμο συμβαινει στον opera11 σε οποιαδηποτε σελιδα και ναμπεις...πριν καν την φορτωσει ολοκληρη!!

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω για το milestone αλλα και στο desire που εχω πριν φορτωσει η σελιδα το scroll δεν ειναι ομαλο...επισης οταν λεω ομαλο δεν εννοω να σερνεις το δαχτυλο στην οθονη κι αυτο να φευγει σφεντονα...αλλα να ειναι ρεαλιστικο...δηλαδη να μην ειναι αγριο...ε αυτο σε μεγαλυτερο βαθμο συμβαινει στον opera11 σε οποιαδηποτε σελιδα και ναμπεις...πριν καν την φορτωσει ολοκληρη!!

 

Μπορει να μην εχω καταλαβει ακριβως τι εννοεις, παντως απο τη samsung δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος στο θεμα του browser. Ο μονος λογος που εδωσα το TAB. Πολυ laggy στο scrolling. Δεν ξερω αν εννοουμε το ιδιο πραγμα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να μην εχω καταλαβει ακριβως τι εννοεις, παντως απο τη samsung δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος στο θεμα του browser. Ο μονος λογος που εδωσα το TAB. Πολυ laggy στο scrolling. Δεν ξερω αν εννοουμε το ιδιο πραγμα.

 

Γιαννη, εννοω οτι το scrollαρισμα αλλα και το zoom in/out, γινονται παρα πολυ ομαλα...δηλαδη οπως στο iphone για να καταλαβεις καλυτερα...παρα πολυ ρεαλιστικα και η οθονη ακολουθει με ηρεμια τις κινησεις του χεριου σου...ανταποκρινεται πολυ ομαλα με μεγαλη ακριβεια...κι επισης πριν φορτωθει η σελιδα αν κανεις scroll, κυλαει παρα πολυ ομαλα...ακομα και σε σελιδες με flash π.χ in.gr, sport24.gr κ.α...

το galaxy πραγματι ειχε ενα θεμα στο browsing, ειδικα στην εκδοση 2.2(προφανως, το ιδιο θα ισχυε και στο tab)....στην 2.2.1 εχει βελτιωθει λιγο η κατασταση μαζι και με ενα trick που κανεις στις ρυθμισεις...αλλα κατα κωρον εχει βελτιωθει σε μεγαλο βαθμο με τον opera11...του arc ισως να ειναι οντως πιο γρηγορος (δεν το εχω δοκιμασει) αλλα και ο opera μπορει να ειναι εξισου καλος...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό τα σπάει...

ανταπόκριση κορυφαία, smooth scrolling, ταχύτατος ο stock web browser ...

Τα παιχνίδια τρέχουν άνετα... δεν μπορώ να βρω κάτι μειον στο κινητό...

 

Αυτό όμως που τρελαίνει όσους το βλέπουν είναι το design, το πόσο ελαφρύ και άνετο hand griping έχει.....

 

:lol:

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια με ελαφρια χρηση 1 με 2% την ωρα..με βαρια χρηση 4 με 5% την ωρα..καλυτερο απο ολα τα android μεχρι τωρα...και βεβαια εννοειται ολoι οι συγχρονισμοι στον ON και widgets ......:happy:fancy widget etc....μια χαρα...
Link to comment
Share on other sites

μπαταρια με ελαφρια χρηση 1 με 2% την ωρα..με βαρια χρηση 4 με 5% την ωρα..καλυτερο απο ολα τα android μεχρι τωρα...και βεβαια εννοειται ολoι οι συγχρονισμοι στον ON και widgets ......:happy:fancy widget etc....μια χαρα...

Αρχίζει και βγαίνει ο Ericsson χαρακτήρας στο Android!!! ;)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Για όσους το έχουν, root δεν έχει βγει κάτι μέχρι τώρα, έτσι;

 

Δεν έχει βγει κάτι.... περιμένουμε να βγάλει τους κωδικούς η Sony ....

Το δικό μου το τσέκαρα.... μπορεί να γίνει root απλά περιμένω πότε θα έρθει εκείνη η μέρα....

 

Unlocking the boot loader in the new Xperia™ smartphones

xda - Unlocking the boot loader in the new Xperia™ smartphones

 

:)

 

P.S. Μπορεί να μου πει κανείς αν υπάρχει λύση για το παρακάτω...

Μετά την εγκατάσταση εφαρμογών και παιχνιδιών.... παρατήρησα ότι οι τα εικονίδια των εφαρμογώς εμφανίζονται αλλού για αλλού.... δηλ. υπάρχουν κενά μεταξύ τους, άλλο είναι μόνο τους σε μία οθόνη..... έτσι αντί να έχω 4 οθόνες με εικονίδια (όταν τα σορτάρω αλφαβητικά)... έχω 6-7 !!!!!!!!!

Edited by nsourtgr

ZX - Spectrum 48K - Αtari 2600 .... και ξερό ψωμί ...

:ninja:

Link to comment
Share on other sites

μπαταρια με ελαφρια χρηση 1 με 2% την ωρα..με βαρια χρηση 4 με 5% την ωρα..καλυτερο απο ολα τα android μεχρι τωρα...και βεβαια εννοειται ολoι οι συγχρονισμοι στον ON και widgets ......:happy:fancy widget etc....μια χαρα...

 

Για πες μου αυτο πως το κανεις; Το μονο θεμα που βλεπω αρνητικο στη συσκευη ειναι η καταναλωση και το οτι δεν ονομαζει με ημερομηνια τις φωτο. 10.30 τωρα με βραδυνη φορτιση και ειμαι στο 82% και δεν μπορω να καταλαβω γιατι. Βλεπω διεργασιες, τιποτα ιδιαίτερο. Το μεγαλυτερο ποσοστο το τρωει η οθονη. Δεν μου βγαζει την ημερα, εκτος αν δεν εχει καλιμπραριστεΐ η μπαταρια ακομα...

(απαντω συγχρονως και στον Γιαννη - athanasso)

Την ωρα αυτη που γραφω, εχει πεσει στο 79%...

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα η μπαταρία βγάζει άνετα 1,5 ημέρα, ίσως και 2 αν δεν πολυχαζολογήσω με το wifi στο web. Να σημειώσω βέβαια, ότι το arc αποτελεί την δεύτερη συσκευή/γραμμή μου και δεν έχει την κίνηση που έχω στο iPhone. Υπολογείστε δλδ περί την 1 και κάτι ώρα ομιλίας την ημέρα, 30-40' wifi, άντε και 3-4 shots της κοράκλας μου και that's it. Πάντως, αυτή η οθόνη είναι τέτοιο κόλλημα, που διατίθεμαι να το φορτίζω και καθημερινά, που λέει ο λόγος, για να την χαζεύω...

 

EDIT: πολύ καλής ποιότητας η περιεχόμενη μεμβράνη προστασίας, όπως επίσης και η real leather case... Αν συνυπολογίσεις και την 16άρα κάρτα, τότε μπράβο στην Sony Ericsson...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει zoom σε καμία ποιότητα βίντεο.

 

Βρηκα που το ειδα, στο σιτε της se, smart zoom 2,46X http://www.sonyericsson.com/cws/corporate/products/phoneportfolio/specification/xperiaarc και εδω:

http://techblog.gr/techtv/sony-ericsson-xperia-arc-hnads-on-1783/

 

περιεργο δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...