Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://www.facebook.com/SonyUK/videos/133223375435959/

Νεο promo video

Στο 7 δευτερόλεπτο πάνω δεξιά δείχνει 12mp στις ρυμθίσεις με την φωτογραφία

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Διαρρεύσανε σύμφωνα με το androidnext κάποιες κακής ποιότητας φωτογραφίες αναφορικά με το 1iii

32r2-Renamed-by-IWS-1200x669.jpg

Οθόνη 6,5 ιντσών 4K

120Hz ρυθμός ανανέωσης

240Hz τεχνολογία μείωσης εικόνων

Ανίχνευση αφής 240Hz

Εγκατεστημένο λειτουργικό σύστημα Android 11

ΕΠΕΞΕΡΓΑΣΤΗΣ Snapdragon 888

μνήμη 12 GB

Χωρητικότητα αποθήκευσης 256 GB

Μέγεθος 165 x 71 x 8,2 mm

βάρος 188 γραμμάρια

Χωρητικότητα μπαταρίας 4500mAh

Πίσω κάμερα 12.2MP (16mm)

12.2MP (24mm)

12.2MP (70 / 105mm)

3D iToF αισθητήρας

Μπροστινή κάμερα 8MP

φόρτιση Υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση

κάρτα microSD

Bluetooth Έκδ.5.2

 

Ο SD 888 δεν υποστηρίζει 4Κ με 120 hz ρυθμό ανανέωσης άρα θα πρέπει να περιμένουμε να δούμε τι ισχύει.

Εχει μεγαλώσει κι άλλο η RAM

Καθώς και μάλλον έχουν αλλάξει- άγνωστο γιατί- χωροταξικά οι κάμερες.

Πάντως απο τις φωτογραφίες δεν φαίνεται να έχει περισκοπική κάμερα ωστόσο λένε ότι η κάτω κάμερα είναι ένας μεταβλητός τηλεφακός που επιτρέπει τη λήψη με δύο εστιακά μήκη (γωνίες προβολής) 70 mm και 105 mm με έναν φακό και είναι εξοπλισμένη με αισθητήρα Dual PD .

Από αισθητήρες και άλλες λεπτομέρειες απλά αναμένουμε μέχρι την Τετάρτη 10:30 ώρα Ελλάδος.

 

https://androidnext.info/?p=10965

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το θέμα στα Sony τα τελευταία χρόνια είναι οι τιμές. Αν παίζει στα 1200-1300€ καλό του ταξίδι.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι μόνο οι αρχικές,δεν πέφτουν και αργότερα,άσε που δεν τα βρίσκεις εύκολα να τα δεις

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το θέμα στα Sony τα τελευταία χρόνια είναι οι τιμές. Αν παίζει στα 1200-1300€ καλό του ταξίδι.

 

Εκεί θα είναι

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το θέμα στα Sony τα τελευταία χρόνια είναι οι τιμές. Αν παίζει στα 1200-1300€ καλό του ταξίδι.

Ακριβώς έτσι.

Αν είναι αυτή η τιμολόγηση,χαιρετα μου τον πλάτανο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να καταλαβω τις μεγαλες διαφορες τι με κανει να μην παω σε αλλο πχ samsung ( παντα sony ειχα και εχω )
Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος λόγος που πήρα το Xperia 5ii, όταν το πήρα, ήταν οι προωθητικες που έτρεχαν τότε που σε συνδυασμό με τιμολόγιο έβγαινε μια πολύ καλή τιμή σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

Στα 1200++ ο ανταγωνισμός είναι τεράστιος και η πιθανότητα να επιλέξει κάποιος να αγοράσει την εξαφανισμενη σονυ, όσο καλή και να είναι η συσκευή, είναι κοντά στο 0!

 

Sent from my XQ-AS52 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν σας πιέζει κανένας παιδιά!

Εγώ βρίσκω πράγματα που δεν πάω σε samsung, εσείς όχι.

Ο καθένας με τις προτεραιότητες του!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορεις να μας πεις τις διαφορες ετσι ωστε να μπορουμε να εχουμε μια εικονα εστω πριν την παρουσιαση ;ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

αυτο μπορεις να μας πεις τις διαφορες ετσι ωστε να μπορουμε να εχουμε μια εικονα εστω πριν την παρουσιαση ;ευχαριστω πολυ

δεν σε κατάλαβα, συγγνώμη.

Τις διαφορές με τα samsung εννοείς?

Δεν είναι το topic το σωστό για προσωπικές προτιμήσεις.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

δεν αναφέρθηκα σε προτίμηση αλλά σε σύγκριση 2 κινητών για να μπορέσουμε εμείς που τα έχουμε μπλέξει να διαλευκάνουμε τι εχει το ενα και τι το αλλο
Link to comment
Share on other sites

δεν αναφέρθηκα σε προτίμηση αλλά σε σύγκριση 2 κινητών για να μπορέσουμε εμείς που τα έχουμε μπλέξει να διαλευκάνουμε τι εχει το ενα και τι το αλλο

 

Ξανα λέω οι δικές μου οι προτεραιότητες είναι διαφορετικές από του κάθε ένα εδώ μέσα(και εκεί έξω)

Εξηγούμαι:

Έχω παιδιά και όπως καταλαβαίνεις το eye af σε συνδυασμό με τις λήψης στα 20 fps το κάνει εξαιρετικό όταν δεν κάθονται ήσυχα.

Έχω φωτογραφίες επιπέδου dslr όταν τρέχανε για παράδειγμα όπου δεν το βρίσκεις σε άλλη συσκευή.

Ταξιδεύω συχνά με αεροπλάνο και παρακολουθώ ταινίες, με ενοχλεί η κάθε τρύπα και στην οθόνη, την βρίσκω με την καθαρή οθόνη που έχουν.

Μπαταρία ανώτερη απο τον ανταγωνισμό κι ας έχει πιο λίγα mAh στα χαρτιά απο τον ανταγωνισμό.(η διαχείριση που κάνει είναι εξαιρετική)

Φωτογραφίες όχι instagraμικες όπως τις λέω εγώ και όχι flat

Καθαρό android(άλλοι το θεωρούνε φτωχό)γούστα είναι αυτά και σωστά για κάποιους!

Ωραίο πιάσιμο λόγω οθόνης

Hardware ναι μπορεί ο exynos να είναι μια χαρά για εμένα (και μερικούς άλλους) που έχω κολλήσει και είμαι βλάκας θέλω SD

Και άλλα που δεν μπορώ να θυμηθώ.

όπως καταλαβαίνεις το θέμα είναι τι προτιμάει κάποιος σε σχέση με τις ιδιαιτερότητες τους και την καθημερινότητα του!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

σωστά όλα αυτα, αλλα κανένα απο αυτά δεν δικαιολογεί τα 1300€.

δεν υπάρχει inovation ούτε R&D για να το πληρώσεις.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

σωστά όλα αυτα, αλλα κανένα απο αυτά δεν δικαιολογεί τα 1300€.

δεν υπάρχει inovation ούτε R&D για να το πληρώσεις.

Τι καινοτομία έχει το S21 ultra (που είναι ένα απο τα πιο ποιοτικά κινητά εκεί έξω) για να αξίζει 1200€-1300€?

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

είμαστε σίγουροι για το καθαρό android ?

και στα καινούρια ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

ναι όπως είμαστε σίγουροι για την ίδια σκατένια κάμερα selfie εδώ και τρία χρόνια:lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

μουτζούρα να μην είναι η κύρια και δεν με αφορά γενικά η κάμερα

είναι android one η απλά καθαρό android

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι καινοτομία έχει το S21 ultra (που είναι ένα απο τα πιο ποιοτικά κινητά εκεί έξω) για να αξίζει 1200€-1300€?

 

το ultra είναι στα 1100 και έχει απο τις καλύτερες κάμερες "στην πιάτσα", 5000 μπαταρία, απο τις καλύτερες οθόνες και επενδύουν σε εξέλεξη της κάμερας τόσο σε hardware, οσο και σε software.

Για να δώσεις 1300 για το sony, πρέπει να είσαι "μπροστά" σε μερικά πράγματα για να τα δικαιολογεί.

 

Και για να μην μου την πέσεις, sonakias είμαι και εγώ. Απλά σε αυτά τα λεφτά πρέπει να προσφέρεις κάτι περισσότερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

το ultra είναι στα 1100 και έχει απο τις καλύτερες κάμερες "στην πιάτσα", 5000 μπαταρία, απο τις καλύτερες οθόνες και επενδύουν σε εξέλεξη της κάμερας τόσο σε hardware, οσο και σε software.

Για να δώσεις 1300 για το sony, πρέπει να είσαι "μπροστά" σε μερικά πράγματα για να τα δικαιολογεί.

 

Και για να μην μου την πέσεις, sonakias είμαι και εγώ. Απλά σε αυτά τα λεφτά πρέπει να προσφέρεις κάτι περισσότερο σε σχέση με τον ανταγωνισμό.

 

αν είδες τι γράφω και πως το γράφω δεν την πέφτω σε κανέναν, ίσα ίσα που εκθείασα και το samsusng.

Καλύτερη κάμερα δεν το δέχομαι.

Τουλάχιστον το S20 ULTRA με το 1ii δεν απείχαν πολύ.

Μπαταρία απάντησα πιο πάνω (και για την κάμερα απάντησα και μάλιστα για πράγματα που δεν κάνουν τα samsung)

Μπαταρία πολύ καλύτερη το sony(μην μπαίνεις στο τρυπάκι των mAh)

Στα 1100€ με τα 128 gb χωρητικότητα μνήμης για να εξηγούμαστε το samsung!

Στα 256gb ζητάνε απο1200€ άρα ορθώς έγραψα τις τιμές πιο πάνω και μάλιστα χωρίς sd.

Άρα αν πάω με το δικό σου σκεπτικό που ΔΕΝ είναι λάθος και το s21 ultra δεν αξίζει τα χρήματα του.

Και αν το αναλύσουμε κι άλλο καμία συσκευή δεν αξίζει τα χρήματα που ζητάει (1000€ και πάνω)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

αχ πάλι με τις κάμερες ρε παιδιά τα κινητα

δεν είναι μόνο κάμερες έλεος δηλαδή

έμενα με ενδιαφέρει να έχει καλό πιάσιμο στο χέρι όπως είχε ένα xz3 αν θυμάμαι καλά

android one η κοντά να ανοίγω το κινητό και να μη στέλνει πληροφορίες όπου να ναι όπως κάνουν τα σιαομι κτλ

αν για σας δεν μετράνε αυτά μετράνε για πολλούς άλλους σας πληροφορω που ότι και να πουν εσείς το χαβα σας με την κάμερα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αχ πάλι με τις κάμερες ρε παιδιά τα κινητα

δεν είναι μόνο κάμερες έλεος δηλαδή

έμενα με ενδιαφέρει να έχει καλό πιάσιμο στο χέρι όπως είχε ένα xz3 αν θυμάμαι καλά

android one η κοντά να ανοίγω το κινητό και στέλνει πληροφορίες όπου να ναι όπως κάνουν τα σιαομι κτλ

αν για σας δεν μετράνε αυτά μετράνε για πολλούς άλλους σας πληροφορω που ότι και να πουν εσείς το χαβα σας με την κάμερα

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Μαζί σου αδελφέ!

Τα έχω αναφέρει αυτά πιο πάνω αν διάβασες!

Ανέφερα το πιάσιμο, το καθαρό android!

Επίσης επειδή είχα XZ3 και τώρα 1ii, το πιάσιμο στο χέρι είναι η ημέρα με την νύχτα!

όσο για τις πληροφορίες που λές όταν το ανοίγεις νομίζω εξυπακούεται να σου έρχονται άμεσα!

Edited by guy_fawkes

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...