Jump to content

Φήμες και νέα για τα Sony Xperia


KOUNELOS1986
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάτσε γιατί απο φήμες καλά πάμε αλλά τέτοια μυστικοπάθεια απο την Sony δεν θα βρεις σε άλλες εταιρίες!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

31r13rfefeaeqdd-1200x913.jpg

 

Αναφορικά με το νέο Compact μοντέλο το οποίο ακόμα δεν γνωρίζουμε αν θα κυκλοφορήσει ευρέως ή μόνο στην Ιαπωνία, φαίνεται ότι θα είναι εξοπλισμένο με ένα τσιπ της snapdragon 480

 

53r42rfefw-1.jpg

Sony A(ce)

Είναι εξοπλισμένο με Android 11 και έχει μνήμη RAM 6 GB.

Το SM4350 είναι γνωστό από την επίσημη σελίδα της Qualcomm ως τον αριθμό ανταλλακτικού της εταιρείας για τον Snapdragon 480 το οποίο έχει το Νοκια Χ20.

Τα τσιπ της σειράς SD400 μέχρι στιγμής είναι βασικά για μοντέλα εισόδου.

Τετάρτη 14 Απριλίου όλα τα νέα μοντέλα.. Οπότε θα ξέρουμε...

https://www.gsmarena.com/sony_xperia_phone_launch_scheduled_for_april_14-news-48476.php

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως κάποια από αυτά πού γράφτηκαν χθές ήταν πρωταπριλιάτικα αστεία όπως παραδέχτηκαν κάποιοι leakers!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

H παρουσίαση θα είναι σε 12 ημέρες, προς πώληση πιστεύω πριν τον Ιούνιο

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά πού έχω επειτα από χρόνια αγωνία για κινητό της sony.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολλά που ακούγονται θα μείνουν απλά φήμες γιατί δεν είναι στον χαρακτήρα της Sony Mobiles.

Η φωτεινότητα της οθόνης πιστεύω θα είναι ένα το πολύ 20% πιο φωτεινή,το θέμα είναι με την κύρια κάμερα και τον αισθητήρα που θα έχει!

Θα είναι αυτός που έχει τώρα το 1ii στα 1/1.7 και θα μειώσουν το μέγεθος των pixel για να δώσουν 64 mp ή θα παραμείνει στα 12mp με μεγαλύτερο αισθητήρα για να έχουν μεγαλύτερο pixel?

Επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε ότι η Sony είναι η μοναδική που μπορεί να τραβήξει φωτογραφία στα 20 fps με AF/AE το οποίο δεν πρέπει να το απολέσει απο την νέα συσκευή!

Για εμένα που τραβάω τα παιδιά με αυτό έχω πάρει αποτελέσματα επιπέδου dslr!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

είμαι ευτυχισμένος με το 1 ii μου και δεν το αλλαζω!!!

 

Νίκο,απλως θα συμπληρώσω με ένα Xiaomi Mi 11 ultra και τελος!:lol:

 

 

για τον ηχο του τι να πω?καλόμαθα!μουσική δεν ακούω από κανένα άλλο κινητό πια!!!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν δω ότι δίνει κάτι πολύ διαφορετικό απο το 1ii θα το πουλήσω και θα το αλλάξω!

Έχει ακόμα 1 χρόνο εγγύηση και είναι σαν καινούργιο!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Tα ακουστικά WF-1000XM4 έχουν περάσει την πιστοποίηση FCC σύμφωνα με το Gizmobolt.

13edddfq.jpg

Tο θέμα είναι αν θα είναι έτοιμα ώστε να δοθούν ως δώρο στις προπαραγγελίες με το xperia 1iii

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά πού έχω επειτα από χρόνια αγωνία για κινητό της sony.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σε καταλαβαίνω. Μια από τα ίδια.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω έτσι για να κάνουμε κουβέντα ποιος είναι ο λόγος πού δεν πήγατε στο 1ii και τι θα σάς κάνει να πάτε στο 1iii?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα πάω στο III αν το μήκος του είναι όντως πιο μαζεμένο λόγω των μικρότερων bezels.αν είναι σαν τον προκάτοχο του,οχι.

 

Στάλθηκε από το SM-G991B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το μήκος του θα είναι το ίδιο,τα bezels θα μικρύνουν απλά κι άλλο.

Πάντως οι διαστάσεις του είνα ιδανικές για καλό "πιάσιμο" στο χέρι.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Δε τίθεται θέμα σύγκρισης με το ΙΙ. Απλά τώρα είναι η ώρα να αλλάξω συσκευή και θέλω snap888 3.5mm και όχι τρύπες μέσα στην οθόνη. Ελπίζω ούτε αποτύπωμα μέσα στην οθόνη.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι αν δω ότι δίνει κάτι πολύ διαφορετικό απο το 1ii θα το πουλήσω και θα το αλλάξω!

Έχει ακόμα 1 χρόνο εγγύηση και είναι σαν καινούργιο!

Νικο μου,οπως νιωσεις εσυ καλυτερα!!

 

εγώ οντας ευχαριστημενος από το 1 ιι και έχοντας στα πλάνα το mi 11 ultra να κανει παρεα στα υπολοιπα,δεν εχω κανεναν λογο!θα αποκτησω ενδεχομενως παλι με το 1 IV:lol:

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ασυνήθιστη κινητικότητα και σε forum της βόρειας Ευρώπης για τη σειρα ΙΙΙ. Μακάρι να πάει καλά βρε σονυ να έχουμε ελπίδα να κρατηθείς στην αγορά. Μου αρέσει η Samsung αλλά η Sony ο, τι και να λέμε σε θέματα ποιότητας λογισμικού και υλικού είναι μπροστά.

 

Εγώ BTW επειδή δουλεύω στο 5g lab της Sony ως εξωτερικός συνεργάτης το έχω δει το τηλέφωνο φυσικά στην απαραίτητη θήκη επομένως δε μπορώ να πω και πολλά στο θέμα εμφάνισης. Αυτό που μπορώ να πω είναι ότι το 5g του είναι σε πολύ καλά επίπεδα και πολύ καλύτερα από άλλων κατασκευαστων. Οι κεραίες που χρησιμοποιεί κάνουν πολύ καλό beamforming και στο σήμα θα είστε κύριοι :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αρκετές διαφορές με το δικό μου σίγουρα θα το πάρω, και δεν εννοώ 120 hz οθόνη και τέτοια.

Αναφέρομαι σε χτυπητές διαφορές όπως το 1 με το 1ii.

Κρίμα που δεν έχεις μάθει τίποτα για αισθητήρες, κάμερες και τα λοιπά.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει αρκετές διαφορές με το δικό μου σίγουρα θα το πάρω, και δεν εννοώ 120 hz οθόνη και τέτοια.

Αναφέρομαι σε χτυπητές διαφορές όπως το 1 με το 1ii.

Κρίμα που δεν έχεις μάθει τίποτα για αισθητήρες, κάμερες και τα λοιπά.

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν είναι ο τομέας μου. Το rf chipset κάνουμε verification παρέα με τη Sony. Γενικά μετά την παρουσίαση επιτρέπεται να βγάλουν τη θήκη. Άρα θα το δω :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ότι δείς και μάθεις πέστο μας!

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πουθενά καμία καλή προσφορά για το 1ii ή το 5ii;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις βγει το 1iii θα υπάρχει προσφορά μόλις πουλήσω το δικό μου!:lol:

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Φήμες και νέα για τα Sony Xperia
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...