Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

13 minutes ago, challenge143 said:

Αντε παιδιά την εκανα την τρέλα κ εγώ άντε τελικά έχουν περάσει όλη η s σειρά από την οικογένεια.  Να δω πότε θα φάω παντόφλα.  

IMG-851eb00a0bf647240105c6a673c47eec-V.jpg

Μπράβο παιχταρα μου.. 

 

Να το χαρείς και ...."σιδεροκέφαλος"..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, konakis said:

Καιρός ήταν μετά το αειθαλές s21u...να το χαρείς!!

Το 21 η αλήθεια να λέγεται είναι συσκευαρα δυνατή με πολύ καλή αυτονομία μέχρι τώρα. Κ ποτέ το παραμικρό πρόβλημα.  Κ γιαυτό θα μείνει κ στην οικογένεια κ δεν θα πουληθεί. Τώρα βέβαια θα έχω το καινούργιο παιχνίδι μου να παίζω .........να δω εντυπώσεις κ θα επανέλθω. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 6/2/2024 at 7:51 ΜΜ, challenge143 said:

Αντε παιδιά την εκανα την τρέλα κ εγώ άντε τελικά έχουν περάσει όλη η s σειρά από την οικογένεια.  Να δω πότε θα φάω παντόφλα.  

IMG-851eb00a0bf647240105c6a673c47eec-V.jpg

 

Edited by gsa1967
καλοριζικο, και εγω περσυ που πηρα το 23 το εδωσα το 21 στην κορη.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. προσωπική μου άποψη για μένα δεν ξέρω τι λένε άλλοι για το 21 ,αλλά είναι μια καταπληκτική συσκευή κ παρόλο που έχει τον exynos.  Θα σας κάνω μια ερώτηση κ θα ήθελα να ακούσω μια καλή απάντηση λόγο ότι έχω κ τις 2 συσκευές.  Εσείς που έχετε το 21υ τι παράπονο έχετε που θα θέλατε να το αλλάξετε με το 24υ ,που δεν μπορεί να κάνει το 21 ; . Γιατί εγώ προσωπικά αν δεν είχα την λόξα κ το μικρόβιο θα ήμουν στο 21. Το γράφω περισσότερο για τα παιδιά που σκέφτονται να το δώσουν κ να βάλουν από την τσέπη τους ένα καλό μερίδιο για να το αποκτήσουν. (Ναι μεν είναι αναβάθμιση το 24 ΑΛΛΆ όχι κ το ουαου τι έχανα τόσα χρόνια πόσο πίσω έμεινα.  ). Παιδιά ενθουσιασμός είναι το κάτι καινούργιο. Τώρα μην μου πείτε για το Ai..... Συγνώμη για το σεντόνι απλά θέλω να είμαι δίκαιος.  Όσο για τις φωτογραφίες ή άποψη μου για τέτοια ναυαρχίδα είναι πίσω. Θέλει δουλειά ακόμα. 

Link to comment
Share on other sites

Αν και με S22 U θα σου απαντησω πως το βλεπω πλεον.. Παλιοτερα καταλαβαινω το μικροβιο της αλλαγης καθως το ειχα και γω. Πλεον οι ναυαρχιδες ειναι σε τετοιο επιπεδο που ελαχιστα διαφερουν απο χρονο σε χρονο (ειδικα στο design). Ειμαι κοντα 2ετια με το S22 U. Αλλαξα απο το S20+ και ο μονος λογος τοτε ηταν το διαφορετικο σχημα και η οθοναρα του S22U... Πλεον μεχρι τωρα δεν εχει βγει κατι διαφορετικο (τα μιλισεκοντ σε ταχυτητα και smoothness κλπ για εφε ειναι και μονο για μενα). Αυτα που κανω (εκτος καμια φωτο) τα σηκωνει ανετα και το 4ετιας ταμπλετ μου (Galaxy A7 2020) οποτε για μενα ουτε λογος αποδοσης συντρεχει ουτε διαφορετικης εμφανισης. Στοχος ειναι η 4ετια με αυτο το κινητο και αν σε 2 χρονια βγει κατι που θα με τραβηξει να αλλαξω θα το κανω. Αλλιως αλλαγη μπαταριας και οσο παει....

Link to comment
Share on other sites

Εδώ με Mi11i 8/256GB με τον Sdragon 888 και σε καθημερινή χρήση οι διαφορές είναι αμελητέες.Δεν αναφέρομαι φυσικά σε κάμερες, ύπαρξη S=pen αυτά είναι δεδομένα...ανοίγματα μεταβάσεις μενού ίντερνετ browsing emails κλπ πυροβολεί ο Κινέζος κανονικά, μόνο σε μπαταρία υπολείπεται φυσικά ευνόητο με triple 8 Snap & 4500 mAh.

To s21u ήταν δυνατό κινητό με πολλές βελτιώσεις σε σχέση με το 20 ούλτρα ειδικά στο κράτημα στο χέρι...από S22u και μετά ουσιαστικά μιλάμε για Note σειρά. 

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος αλλαγής όντως.  Κ το λέω γιατί έχει περάσει όλη η σειρά  s . Εγώ το 21 κ 24 κ ο αδερφός μου 22 κ 23 . Η αλήθεια είναι ότι το 22 μας στεναχωριέσαι τον πρώτο καιρό αλλά μετά τις αναβαθμίσεις έγινε αστέρι.  Όπως κ το 24 θέλει δουλειά αρκετή άσε που δεν πολύ εμπλέκομαι στο νήμα 24 γιατί αν μιλήσω απότομα για το τι συσκευή πήραμε με 1500 χιλιάρικο θα πέσουν να με φάνε. Κ παρακολουθώ μην τυχόν αντιμετωπίσω κανένα θέματακι για βοήθεια.  Άντε να τους πω ότι βγάζω το ίδιο sot με το 21 ξέρεις τι έχει να γίνει...  όλα  καλά όμως προχωράμε δυνατά 

Link to comment
Share on other sites

23u 12/512...όσο πάει το εργαλείο. Όταν μια συσκευή δουλεύει σωστά πόσο δε εξαρχής, τότε την κρατάς όσο πάει αν δεν έχεις τόσο το μικρόβιο της αλλαγής και της ανανέωσης των χρημάτων σου...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, challenge143 said:

Ευχαριστώ. προσωπική μου άποψη για μένα δεν ξέρω τι λένε άλλοι για το 21 ,αλλά είναι μια καταπληκτική συσκευή κ παρόλο που έχει τον exynos.  Θα σας κάνω μια ερώτηση κ θα ήθελα να ακούσω μια καλή απάντηση λόγο ότι έχω κ τις 2 συσκευές.  Εσείς που έχετε το 21υ τι παράπονο έχετε που θα θέλατε να το αλλάξετε με το 24υ ,που δεν μπορεί να κάνει το 21 ; . Γιατί εγώ προσωπικά αν δεν είχα την λόξα κ το μικρόβιο θα ήμουν στο 21. Το γράφω περισσότερο για τα παιδιά που σκέφτονται να το δώσουν κ να βάλουν από την τσέπη τους ένα καλό μερίδιο για να το αποκτήσουν. (Ναι μεν είναι αναβάθμιση το 24 ΑΛΛΆ όχι κ το ουαου τι έχανα τόσα χρόνια πόσο πίσω έμεινα.  ). Παιδιά ενθουσιασμός είναι το κάτι καινούργιο. Τώρα μην μου πείτε για το Ai..... Συγνώμη για το σεντόνι απλά θέλω να είμαι δίκαιος.  Όσο για τις φωτογραφίες ή άποψη μου για τέτοια ναυαρχίδα είναι πίσω. Θέλει δουλειά ακόμα. 

Για εμένα τα 2 βασικότερα θέματα που μου λείπουν με το s21u είναι η φλατ οθόνη με τις γωνίες και το ενσωματωμένο πενάκι. Κάτι άσχετο και σχετικό που μου λείπει είναι η έλλειψη υπερύθρων για χρήση συσκευών που είχα παλιά σε Huawei. 

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ βασικά δεν είναι πρόβλημα αυτό γιατί κ θήκη με πενάκι υπάρχει κ δεν είναι κ τόσο κυρτή η οθόνη. Απλά γούστα είναι αυτά κ εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι κυρτές οθόνες. Εγώ ποιο πολύ μίλησα το παράπονο που έχουν τα παιδιά με το 21 που δυσκολεύεται να το κάνει η συσκευή τους κάτι που τους χαλάει στην καθημερινότητα τους που το 24 θα το κάνει καλύτερα. Ποιο πολύ δίνω τροφή για σκέψη για τούς μελλοντικούς αγοραστές που δεν έχουν την οικονομική άνεση και θα ζοριστουν να το αγοράσουν,τι θα περιμένουν από την συσκευή που θα αντικρούσουν ( πάντως δεν θα τους πέσει το σαγόνι κάτω ) εννοείται ότι δεν πάω να βγάλω το 21 καλύτερο από το 24 για κανένα λόγο εννοείται. Απλά δεν θα αλλάξει η καθημερινότητα τους προς το καλύτερο αλλά η ψυχολογία τους κ ο ενθουσιασμός τούς. Πάντα φιλικά χωρίς εγωισμους κ φανμποισμους για την Samsung. 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, challenge143 said:

Ναι οκ βασικά δεν είναι πρόβλημα αυτό γιατί κ θήκη με πενάκι υπάρχει κ δεν είναι κ τόσο κυρτή η οθόνη. Απλά γούστα είναι αυτά κ εμένα προσωπικά μου αρέσουν οι κυρτές οθόνες. Εγώ ποιο πολύ μίλησα το παράπονο που έχουν τα παιδιά με το 21 που δυσκολεύεται να το κάνει η συσκευή τους κάτι που τους χαλάει στην καθημερινότητα τους που το 24 θα το κάνει καλύτερα. Ποιο πολύ δίνω τροφή για σκέψη για τούς μελλοντικούς αγοραστές που δεν έχουν την οικονομική άνεση και θα ζοριστουν να το αγοράσουν,τι θα περιμένουν από την συσκευή που θα αντικρούσουν ( πάντως δεν θα τους πέσει το σαγόνι κάτω ) εννοείται ότι δεν πάω να βγάλω το 21 καλύτερο από το 24 για κανένα λόγο εννοείται. Απλά δεν θα αλλάξει η καθημερινότητα τους προς το καλύτερο αλλά η ψυχολογία τους κ ο ενθουσιασμός τούς. Πάντα φιλικά χωρίς εγωισμους κ φανμποισμους για την Samsung. 

μεγαλο + ακομη ότι το πενακι ειναι ενσωματομενο.

εγω αλλαξα και πηγα στο 23 απο το 21 διοτι η θηκη για το πενακι στο 21 (σαμσουνγκ μαμα) ηταν φαρδια και αν ηθελες να βαλεις καποια αλλη το πενακι το ξεχναγες. και τωρα παροτι με ετρωγε και ειχα και κουπονι 20% και αποφορολογηση κρατηθηκα για το 24 διοτι το 23 ειναι σουπερ. του χρονου που θα βγει το 25 παω προς τα εκει και θ δωσω στη συζυγο το 23αρι. οπως το 21 το κρατησε η κορη μου. 

Edited by gsa1967
Link to comment
Share on other sites

@challenge143Η λογικη ειναι αυτη και συμφωνουμε απολυτα. Εν τελει επιλογες ειναι και ο καθενας κανει οτι θελει με τα λεφτα του. Ειναι και αυτο ενα χομπι. Οσο ημουν παντρεμενος και ειχα λιγοτερο προσωπικο χωρο και χρονο την εβρισκα με το να αλλαζω κινητα για την χαρα της αλλαγης και ηταν στην ουσια το μονο προσωπικο αντικειμενο που μπορουσα παραπανω να χαρω. Ισως ο καθενας εχει διαφορετικους λογους προφανως. Πλεον το βαρεθηκα αλλα και το ειδα ρεαλιστικα οτι αυτα που κανω με τον ιδιο τροπο θα τα κανω και σε ενα καινουργιο κινητο. Και η χαρα του καινουργιου δεν κραταει και πολυ.

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, GMF80 said:

@challenge143Η λογικη ειναι αυτη και συμφωνουμε απολυτα. Εν τελει επιλογες ειναι και ο καθενας κανει οτι θελει με τα λεφτα του. Ειναι και αυτο ενα χομπι. Οσο ημουν παντρεμενος και ειχα λιγοτερο προσωπικο χωρο και χρονο την εβρισκα με το να αλλαζω κινητα για την χαρα της αλλαγης και ηταν στην ουσια το μονο προσωπικο αντικειμενο που μπορουσα παραπανω να χαρω. Ισως ο καθενας εχει διαφορετικους λογους προφανως. Πλεον το βαρεθηκα αλλα και το ειδα ρεαλιστικα οτι αυτα που κανω με τον ιδιο τροπο θα τα κανω και σε ενα καινουργιο κινητο. Και η χαρα του καινουργιου δεν κραταει και πολυ.

 

 

αρα που καταληγουμε? οτι ο γαμος σκοτωνει το πορτοφολι μας σε προιοντα τεχνολογιας !!!😄😄

σορρυ αδερφε αλλα μου αρεσε !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
6 ώρες πριν, challenge143 said:

Καλή σαρακοστή παιδιά ένα  γρήγορο δείγμα s21 με  24 in door . 

20240317_130431.jpg

20240317_130530.jpg

20240317_130620.jpg

20240317_130705.jpg

20240317_130746.jpg

20240317_130642.jpg

20240317_130545.jpg

20240317_130445.jpg

Να σου πω την αλήθεια απο το κινητό που τις βλέπω δεν βλέπω διαφορές..

 

Εσυ πως τις βλέπεις;;

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, LELELO said:

Να σου πω την αλήθεια απο το κινητό που τις βλέπω δεν βλέπω διαφορές..

 

Εσυ πως τις βλέπεις;;

Αυτό είναι το θέμα ότι διαφορές δεν υπάρχουν κ αν υπάρχουν είναι πολύ μικρές.  Από τις 20 φωτογραφίες που είχα βγάλει οι μισές ήταν σχεδόν ίδιες κ αντε 2 , 3 να υπερτερούν στο 24αρι.  Γενικά στο θέμα φωτογραφιών δεν έκανε κανένα τρομερό άλμα το 24 φέτος. Σαν συσκευή είναι τρομερή κ κυρίως η οθόνη του κάτω από τον ήλιο κ κακός δεν διαφημίζεται Αυτό το θέμα.. ανάμεσα στις 2 συσκευές. Να ξέρεις κ από θέμα σβελταδας είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ οι διαφορές.  Γενικά σαν συσκευή  η 21 που έχετε είναι πάρα πολύ καλή δεν αξίζει να δώσετε λεφτά για το 24 γιατί οι διαφορές είναι μικρές δεν θα καταλάβετε διαφορές στην καθημερινότητα σας.  Αν κ μου έχουν ληψει κάνα δυο πράγματα από το 21 όπως το live messenger .... με 2 λόγια πολύ καλές συσκευές κ οι 2 αλλά αν δεν έχετε πρόβλημα με το 21 μην μεταπηδηξετε στο 24 . Περιμένετε το 25. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
On 19/3/2024 at 8:47 ΠΜ, challenge143 said:

Αυτό είναι το θέμα ότι διαφορές δεν υπάρχουν κ αν υπάρχουν είναι πολύ μικρές.  Από τις 20 φωτογραφίες που είχα βγάλει οι μισές ήταν σχεδόν ίδιες κ αντε 2 , 3 να υπερτερούν στο 24αρι.  Γενικά στο θέμα φωτογραφιών δεν έκανε κανένα τρομερό άλμα το 24 φέτος. Σαν συσκευή είναι τρομερή κ κυρίως η οθόνη του κάτω από τον ήλιο κ κακός δεν διαφημίζεται Αυτό το θέμα.. ανάμεσα στις 2 συσκευές. Να ξέρεις κ από θέμα σβελταδας είναι ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΕΣ οι διαφορές.  Γενικά σαν συσκευή  η 21 που έχετε είναι πάρα πολύ καλή δεν αξίζει να δώσετε λεφτά για το 24 γιατί οι διαφορές είναι μικρές δεν θα καταλάβετε διαφορές στην καθημερινότητα σας.  Αν κ μου έχουν ληψει κάνα δυο πράγματα από το 21 όπως το live messenger .... με 2 λόγια πολύ καλές συσκευές κ οι 2 αλλά αν δεν έχετε πρόβλημα με το 21 μην μεταπηδηξετε στο 24 . Περιμένετε το 25. 

Καλημέρα φίλε μου, αν μου επιτρέπεις να διορθώσω κάτι σε αυτό που λες...Δεν έχει κάνει άλματα εδώ και χρόνια στις φωτό. Από το το S20 μέχρι και σήμερα παρατηρείς αυτό που ανέφερες (σε 2, 3 φωτογραφίες να δεις σημαντικές διαφορές) Πρέπει να το αλλάξει αυτό από το S25 και μετά γιατί δεν την βλέπω καλά! Πως τα έχει καταφέρει έτσι και με τη Hua να έχει πεταχτεί εκτός...μόνο αυτοί ξέρουν.Έχουμε μπει σε μια εποχή όπου το περισσότερο ποσοστό των καταναλωτών το 1ο που κοιτάει είναι οι κάμερες. Εμείς εδώ και λίγοι εκεί έξω ακόμη, μένουμε σε Samsung λόγω του ONE UI και του service (έτσι νομίζω).

Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω με τπτ είναι ότι οι φωτογραφίες που τραβάω και βλέπω από το S24U είναι πιο χάλια από το να τις δω σε άλλη συσκευή ή σε pc. Κάτι παίζει με την οθόνη, αλλά δεν ξέρω...

Υ.Γ 1: Προερχομαι από S22U 

Υ.Γ 2: Κινηταρα το S21U

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς όπως τα είπες . Κ οι λόγοι που επέλεξα samsung είναι το λογισμικό κ το services.  Πάνω στο θέμα φωτογραφιών είναι πολύ πίσω η samsung κ όντως πρέπει να το κοιτάξει αυτό.  Το 21υ εννοείται κινητάρα κ το χαίρεται η γυναίκα τώρα. Στο νήμα του 24 έχω ξεκοψει να γράφω γιατί δυστυχώς δεν τους αρέσει να ακούγεται η αλήθεια γιατί είναι πορωμενοι λες κ έχουν μετοχές τι να πω.  Εννοείται ότι είναι πολύ καλή συσκευή το 24 αλλά σε αυτό που έχω αναφέρει με το 21 η με το 22 δεν πρόκειται να δουν την τρομερή διαφορά.  Μέσα ένας έγραψε έκανα την μετάβαση από το 22υ στο 24υ κ είδα το φως το αληθινό κ όποιος λέει το σκέφτεται ,να το κάνει είναι χαοτική η διαφορά.  Πες μου τώρα τι συζήτηση μπορείς να ανοίξεις με αυτόν τον άνθρωπο κ που θα καταλήξει.. . Αν ανεβάσω στο νήμα του 24 φωτογραφίες από huawei p60 με 24 θα με φάνε.  🤪. Ποτέ δεν ήμουν πωρωμένος με καμία εταιρεία απλά πάντα μου άρεσε να περιγράφω αυτό που βιωνω για να ακούσει κ ο μελλοντικός αγοραστεις τι πρόκειται να αγοράσει. 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή για να ελεγξω το επίπεδο της υγείας της μπαταρίας του κινητού; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, LELELO said:

Καλημέρα παιδιά.. Μπορείτε να μου προτείνετε κάποια εφαρμογή για να ελεγξω το επίπεδο της υγείας της μπαταρίας του κινητού; 

Ίσως με το accubattery...αλλά στο περίπου και αυτό....να πάρεις μια ιδεα

Link to comment
Share on other sites

Απο οταν πηρα το s24 εκανα reset to 21 και το εβαλα στο κουτι του. Καποια μερα λεω να το δουλεψω λιγο ετσι για να μη χαλασει η μπαταρια. το ανοιγω παω να του περασω ρυθμίσεις. κρασαρει και κανει restart και μενει στο λογοτυπο. μετα απο λιγο ανοιγει και μετα απο λιγο παλι τα ιδια. 

Δε ξερω τι γίνετε αλλα το κανει συνεχεια απο τοτε... 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια πλήρη φόρτιση κ μετά μπες στο recovery κ Κάνε κ ένα clear μπας κ .... τραβα κ ένα hard reset κ ο Θεός βοηθός. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...