Jump to content

Samsung Galaxy S21 Ultra


George6633
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτη η εφαρμογη η fb παντα έκανε κουλα... ασχετο ελεγα να βάλω ενα tempered αλλα θελω να δουλευι το δαχτυλικο και το doom αφαντο.. Εχετε βρει τιποτα αλλο αξιολογο??

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά, 

Τις τελευταίες μέρες βλέπω ότι όταν κουνιέται λίγο το καλώδιο φόρτισης σταματάει να φορτίζει το κινητό, δοκίμασα και με διαφορετικό καλωδιο και η ίδια κατασταση, πχ το βάζω ξεκινάει να φορτίζει και όταν πάω και το αφήνω στο τραπέζι  κοιτάω και έχει σταματήσει να φορτίζει, το κουνάω λίγο και ξαναπιάνει.

Το καλύπτει η εγγύηση λογικά; Επίσης αν το ξέρετε πρέπει να κάνω backup αν τυχόν και χρειαστεί κάποια αλλαγή της θύρας; (ελπίζω να μη χρειάζεται αλλαγή ολόκληρης πλακετας)

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, adelijohn said:

Καλησπέρα παιδιά, 

Τις τελευταίες μέρες βλέπω ότι όταν κουνιέται λίγο το καλώδιο φόρτισης σταματάει να φορτίζει το κινητό, δοκίμασα και με διαφορετικό καλωδιο και η ίδια κατασταση, πχ το βάζω ξεκινάει να φορτίζει και όταν πάω και το αφήνω στο τραπέζι  κοιτάω και έχει σταματήσει να φορτίζει, το κουνάω λίγο και ξαναπιάνει.

Το καλύπτει η εγγύηση λογικά; Επίσης αν το ξέρετε πρέπει να κάνω backup αν τυχόν και χρειαστεί κάποια αλλαγή της θύρας; (ελπίζω να μη χρειάζεται αλλαγή ολόκληρης πλακετας)

και σε μενα ετυχε αυτο μετα απο πολλους μηνες χρησης σε δυο τηλεφωνα samsung ,οχι δεν αλλαζει η μητρικη πλακετα αλλα μονο το εξαρτημα usb c (Μια μικρη πλακετα ειναι) .στις δικες μου περιπτωσεις ηταν στην εγγυηση και το καλυψαν στη smartec .και στις 2 φορες μου κανανε hard reset

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, adelijohn said:

Έχω 4 μήνες ακόμα εγγύηση οπότε λέω να αλλάξω και μια μπαταρία. 

Ευχαριστώ για το info

θα πληρωσεις τη μιση τιμη της μπαταριας αφου εισαι στην εγγυηση ,αυτο κανω παντα στον 23 μηνα με τα samsung

 

 

edit : εψαξα τα χαρτια για τις επισκευες,στη δευτερη συσκευη δεν υπηρχε θεμα επαφης αλλα εβγαζε μηνυμα οτι εχει υγρασια η θυρα φορτισης στο s 21 u

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Μια άσχετη ερώτηση αν μπορεί να απαντηθεί γιατί είδα το @LELELO που ανεβασε  καινούργια ενημέρωση. Εχω μείνει με την ενημέρωση του Ιουνίου που η μπαταρία είναι βράχος κ με 5g εξακολουθεί να μην νιώθει.  Έχετε παρατηρήσει εσείς που έχετε κάνει όλες τις αναβαθμίσεις αν έχετε παρατηρήσει πτώση μπαταρίας ή διάφορα λαγκαρισματα.  

Link to comment
Share on other sites

Λαγκαρισματα δεν βλέπω.. τώρα πρλωση της μπαταρίας εχω, αλλά το εχω και τ3 χρόνια.. δεν ξερώ αν οι αναβαθμίσεις το εχουν επηρεάσει τόσο.. οταν βγαίνει την άνω κατευθείαν..

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα είναι πάνω από 2 χρόνια αλλά δεν έχω παράπονο με την μπαταρία.   είχα κάνει μια ενημέρωση αλλά δεν θυμάμαι ποία κ είχε έντονη πτώση κ το είχαμε παρατηρήσει όλοι τότε κ δεν ήθελανατην ξανάπατήσω.  Μετά με του Ιουνίου εδώ κ μήνες η μπαταρία είναι βράχος όπως έγραψα αλλά δεν ξέρω αν έχει πάρει από τότε κ αναβάθμιση στις κάμερες κ υπάρχει μεγάλη διαφορά στις λείψεις; 

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για tempered glass που να δουλεύει και το δαχτυλικό μονόδρομος το whitestone dome το όποιο δεν υπάρχει κιόλας η υπάρχει κιαλλο αξιόλογο? 

Η ζωή είναι ωραία αρκεί να ξέρεις να την ζεις με εκείνον που σε αγάπησε και θυσιάστηκε για εσένα στην θέση την δικιά σου...

 

Samsung Galaxy S10+ SM-G975F/DS / Galaxy S9+ ;)

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, zerv_5800 said:

Παιδιά για tempered glass που να δουλεύει και το δαχτυλικό μονόδρομος το whitestone dome το όποιο δεν υπάρχει κιόλας η υπάρχει κιαλλο αξιόλογο? 

Το ίδιο ψάχνω και εγώ για το S21plus

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδιά...

Έκανα χθες το νέο update που ήρθε και από τότε μου βγάζει μήνυμα πως δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Πορτοφόλι Google. To έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλο αυτό; Γράφει "Η συσκευή δεν πληροί τις απαιτήσεις ασφαλείας". Μέχρι τώρα μια χαρά το χρησιμοποιούσα. Έκανα απεγκατάσταση εφαρμογής και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, gkouk74 said:

Καλησπέρα παιδιά...

Έκανα χθες το νέο update που ήρθε και από τότε μου βγάζει μήνυμα πως δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το Πορτοφόλι Google. To έχει αντιμετωπίσει κάποιος άλλο αυτό; Γράφει "Η συσκευή δεν πληροί τις απαιτήσεις ασφαλείας". Μέχρι τώρα μια χαρά το χρησιμοποιούσα. Έκανα απεγκατάσταση εφαρμογής και επανεγκατάσταση αλλά τίποτα.

πηγαινε ρυθμισεις,πληροφοριες για το τηλεφωνο τερμα κατω,πληροφοριες για το λογισμικο και κανε ενημερωση συστηματος google play ,καθε φορα και επανεκκινηση οσες φορες χρειαστει σε καποιους χρειαζεται και 3 4 φορες να γινουν ληψεις κανε ελεγχο καθε φορα μετα απο επανεκκινηση,επσης μετα κοιταξε για τις υπηρεσιες google play αν ειναι ενημερωμενες,γραψε στη google ''play services και θα μπεις στην εφαρμογη απευθειας

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, MeteorX said:

πηγαινε ρυθμισεις,πληροφοριες για το τηλεφωνο τερμα κατω,πληροφοριες για το λογισμικο και κανε ενημερωση συστηματος google play ,καθε φορα και επανεκκινηση οσες φορες χρειαστει σε καποιους χρειαζεται και 3 4 φορες να γινουν ληψεις κανε ελεγχο καθε φορα μετα απο επανεκκινηση,επσης μετα κοιταξε για τις υπηρεσιες google play αν ειναι ενημερωμενες,γραψε στη google ''play services και θα μπεις στην εφαρμογη απευθειας

Σε ευχαριστώ. Όντως έκανα 3 εγκαταστάσεις και αντίστοιχες επανεκκινήσεις (και έξτρα) αλλά το θέμα παραμένει. Οι υπηρεσίες Google play είναι ενημερωμένες. Επίσης έκανα και καθαρισμό δεδομένων από το πορτοφόλι. Στα δικαιώματα του πορτοφολιού θα έπρεπε να είναι ενεργό κάτι;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, gkouk74 said:

Σε ευχαριστώ. Όντως έκανα 3 εγκαταστάσεις και αντίστοιχες επανεκκινήσεις (και έξτρα) αλλά το θέμα παραμένει. Οι υπηρεσίες Google play είναι ενημερωμένες. Επίσης έκανα και καθαρισμό δεδομένων από το πορτοφόλι. Στα δικαιώματα του πορτοφολιού θα έπρεπε να είναι ενεργό κάτι;

Οτι δικαιωματα ζηταει προφανως θα τα ενεργοποιησεις.βασικα ολα νομιζω πρεπει να ενεργοποιησεις.αν δεν εκανες καποια βηματα που αναφερει εδω https://www.androidpolice.com/google-wallet-problems-how-to-fix/

Δοκιμασε να τα κανεις

Edited by MeteorX
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενεργοποίησα για πρώτη φορά κλείδωμα με βιομετρικά, πρόσωπο κ αποτύπωμα, αλλά πολύ συχνά μου ζητάει pin στο ξεκλείδωμα

Συμβαίνει και σε σας?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Όχι σε μένα δεν συμβαίνει αυτό. Αλλά δεν θυμάμαι αν μετά από πάρα πολλές ώρες αν έχεις να το αγγίξεις,στο ζητάει. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ενεργοποίησα για πρώτη φορά κλείδωμα με βιομετρικά, πρόσωπο κ αποτύπωμα, αλλά πολύ συχνά μου ζητάει pin στο ξεκλείδωμα

Συμβαίνει και σε σας?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Το ζητάει για ασφάλεια αλλά όχι συχνά . Πολύ σπάνια μετά από αρκετές φορές που θα τα χρησιμοποιήσεις.

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, margaritagr said:

Ρε παιδια ενεργοποίησα για πρώτη φορά κλείδωμα με βιομετρικά, πρόσωπο κ αποτύπωμα, αλλά πολύ συχνά μου ζητάει pin στο ξεκλείδωμα

Συμβαίνει και σε σας?

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ναι, συμβαίνει, ζητά περιστασιακά ξεκλείδωμα και μέσω κωδικού.

Edited by vdanasto
Link to comment
Share on other sites

On 6/10/2023 at 12:52 ΜΜ, MeteorX said:

Οτι δικαιωματα ζηταει προφανως θα τα ενεργοποιησεις.βασικα ολα νομιζω πρεπει να ενεργοποιησεις.αν δεν εκανες καποια βηματα που αναφερει εδω https://www.androidpolice.com/google-wallet-problems-how-to-fix/

Δοκιμασε να τα κανεις

Καλημέρα. ¨Εχω κάνει τα πάντα, μέχρι και την τελευταία αναβάθμιση λογισμικού και καπάκι αναβάθμιση του Πορτοφολιού αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου για όποιον σκέφτεται να πάει από το s21u στο 23ultra .την έχω την συσκευή μια βδομάδα κ θα την δώσω σήμερα το βράδυ γιατί η συσκευή είναι του αδερφού κ την αγόρασα από kaiser shop λόγο ότι πούλησε το 22υ που είχε.  Θα τα περιγράψω όπως έχουν τα πράγματα με απλά λόγια.  Η συσκευή υπερτερεί σε ΟΛΑ από το 21υ . Αν ρωτήσετε αν  θα έχετε διαφορά στην καθημερινή σας χρήση σε θέματα ίντερνετ τηλέφωνο κτλ. Όχι δεν θα δείτε σε αυτό το κομμάτι διαφορά.  Η μπαταρία του όντως,  με την χρήση που κάνω ήμουν 15% περισσότερο απο το 21υ. Οι φωτογραφίες την ημέρα υπάρχει διαφορά Όχι χαοτική αλλά το βράδυ είναι πολύ ανώτερες αν κ γενικά οι φωτογραφίες των samsung δεν με τρελαίνουν γενικά όταν έχει να κάνει με πρόσωπα. Η συσκευή είναι ερωτευσιμη κ ναι όντως θα δείτε διαφορά από το 21υ . Ποτέ δεν έγραψα για το 22υ για να μην υπάρχει αντιπαράθεση κ φαγωμάρα,  γιατί την συσκευή υπήρχε 1.5χρονο στην οικογένεια αν κ έχει διορθωθεί με τα update αλλά μέχρι εκεί.  Λοιπόν αν κάποιος δεν έχει οικονομική ανάγκη παει με κλειστά μάτια στο 23υ γιατί το κινητό για μένα είναι πλήρες ,εν συντομία σε καθημερινή χρήση δεν θα δείτε διαφορά αλλά σε όλα τα άλλα ΝΑΙ ΝΑΙ. προσωπική μου άποψη χωρίς παρεξήγηση. Και ξανά πάλι από σήμερα με το 21υ 😁

Edited by challenge143
Link to comment
Share on other sites

Παντα η επομενη συσκευη ειναι σε καποια σημεια καλυτερη απο την προηγουμενη, ποσο μαλλον αν πας 2 μοντελα μπροστα. Αλλα υπαρχει ενα μεγαλο ΑΛΛΑ. Για το μεσο χρηση στην καθημερινοτητα του οι αλλαγες αυτες δεν ειναι κατι τρομερο. Ανετα καλυπτει και το S21U και το S20+ που ειχα περσι τις αναγκες ενος μεσου χρηστη.

Απο εκει και περα ο "κινητακιας" θα τσιμπαει παντα στις μικρες βελτιωσεις που προσφερει το επομενο μοντελο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ καθόλου. Αν διάβασες όπως έγραψα στην καθημερινότητα δεν καταλαβαίνεις διαφορά, αλλά μόλις τα βάλεις δίπλα δίπλα καταλαβαίνεις ότι το 23υ είναι ανώτερο κ πίστεψε με δεν είμαι καθόλου φαν μπόι κ μου αρέσει να γράφω την αλήθεια χωρίς ψευδαισθήσεις.πιστευα ότι η μπαταρία που φοράει το21υ δεν θα την δω σε άλλη συσκευή τόσες ώρες οθόνη.... Κ όμως το 23 είναι απίστευτη η μπαταρία του. Για μένα το θέμα μπαταρίας πλέον είναι μεγάλο κομμάτι τα άλλα λίγο πολύ παλεύονται όλες οι ναυαρχίδες της τελευταίας 3ετιας δεν περιμένεις χαοτικές διαφορές, αλλά η μπαταρία είναι μεγάλο κριτήριο αγορά συσκευής (για τα δικά μου δεδομένα). 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...