Jump to content

Xiaomi Mi 11 / 11i


stoni90
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτοί είναι και οι λόγοι που δεν έκανα την μετάβαση από Mi 10 T. Έχω καλομάθει με την ατέλειωτη μπαταρία του και φυσικά δίχως την παραμικρή αίσθηση ανεβασμένης θερμοκρασίας. Βέβαια απ'την άλλη παίρνεις την οθόνη!!! Σε συνδυασμό με όλα τα υπόλοιπα καλούδια ασύρματης φόρτισης AOD κλπ

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως πρέπει να είναι πολύ γρήγορο και πολύ σμούθ ταυτόχρονα...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί είναι και οι λόγοι που δεν έκανα την μετάβαση από Mi 10 T. Έχω καλομάθει με την ατέλειωτη μπαταρία του και φυσικά δίχως την παραμικρή αίσθηση ανεβασμένης θερμοκρασίας. Βέβαια απ'την άλλη παίρνεις την οθόνη!!! Σε συνδυασμό με όλα τα υπόλοιπα καλούδια ασύρματης φόρτισης AOD κλπ

 

ειχα και το mi10t , οι οθονες εχουν τεραστια διαφορα ειδικα κατω απο ηλιο. το μεγεθος της συσκευης επισης μεγαλη διαφορα, το μι10τ επρεπε να το κραταω με 2 χερια για να κανω κατι. το mi10t ομως σε μπαταρια ηταν φοβερο πραγματικα απιστευτο.

το πιο αχρηστο που εχω παρει ειναι η ασυρματη φορτιση αφου αν εχεις θηκη δεν φορτιζει ...

πηρα της xiaomi 55w , με το καλωδιο ειναι πιο γρηγορο οτι και να λεμε ...

αλλα το βαλε βγαλε θηκη με κανει να το πεταξω σε κανα κουτι για αποθηκευση την ασυρματη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Ωχχ σε ευχαριστώ για την ενημέρωση, επειδή έχω το Samsung Fe 5g ως καθημερινή συσκευή με οποιαδήποτε θήκη είτε γνήσια είτε απλή σιλικόνης του ευρώ φορτίζει κανονικά η ασύρματη φόρτιση. Μου θυμίζει τα πρώτα Samsung (με ασύρματη φόρτιση που δεν υποστήριζαν όλες οι θήκες s7 edge s8 plus).
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

και εγω ετσι νομιζα οτι θα φορτιζε αλλα ουτε με τη σιλικονη ουτε με αλλες φορτιζει ... 40ευρω πεταμα

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν φορτιζει με την θηκη??? Τι να πω... Τραγικο. Το mi 10pro μια χαρα φορτιζει ασυρματα με οτι θηκη εχω... Τι χαζομαρες ειναι αυτα γμτ

Mi 11 pro 

Link to comment
Share on other sites

ε ετσι βλεπω δεν νομιζω να κανω κατι λαθος, τη βγαζω φορτιζει. τη βαζω δεν φορτιζει. .

 

update // με την θηκη σιλικονης τωρα φορτιζει ! με τις αλλες οχι

δεν ξερω τι γινεται

Edited by MAFIA

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

η θήκη παίζει πολύ μεγάλη σημασία για το αν δουλεύει το wireless charging

google it

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

η θήκη παίζει πολύ μεγάλη σημασία για το αν δουλεύει το wireless charging

google it

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Ναι φυσικά ,

Αφού δουλεύει με τη θήκη που έχει η συσκευασία μια χαρά τώρα αλλά μου κάνει εντύπωση πάνω από 20 φορές με την ίδια θήκη δεν δούλευε και μόλις πήγα για video και youtube δουλεψε

 

Στάλθηκε από το M2011K2G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

όταν είναι με θήκη πρέπει να το βάλεις ακριβώς όμως στην θέση που πρέπει όπου είναι το κύκλωμα του κινητού με του φορτιστή,λίγο να φεύγει δεξιά αριστερά δεν φορτίζει και πάλι καμία φορά αποσυνδέεται και επανασυνδέεται,είναι και θέμα φορτιστή κτλ

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εντυπώσεις με την 12.5 είμαι ένα βήμα πριν να το πάρω. Υπήρξε βελτίωση σε θερμοκρασίες και κατανάλωση μπαταρίας?

Είμαι με Mi 10 T και μου το ζητάει φίλος μου άμεσα σήμερα. Γνωρίζω τα θετικά του Mi 11 όμως τα αρνητικά του με καίνε...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ήρθε αυτή η αναβάθμιση σε μένα.. Πολωνικό δίκτυο. Που θα πάει, πριν φύγει το '21, θα πάω στην 12.5a40886bf4047b72d8dae0ae8cc9ab723.jpg

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασμένη GCam να προτείνετε; Είπα να βγάλω σήμερα φωτογραφία μέσα στο διαμέρισμα και τρελάθηκα. Έλεγα πού είσαι Mi8 (με Gcam).. αν έχετε δοκιμάσει κάτι πείτε, αλλιώς πάει για πούλημα.
Shit Happens!!!
Link to comment
Share on other sites

Τί δεν σου αρέσει στην στοκ κάμερα? Τόσο χάλια σε low light conditions? Για δώσε μερικές πληροφορίες παραπάνω...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις σήμερα ήρθε αυτή η αναβάθμιση σε μένα.. Πολωνικό δίκτυο. Που θα πάει, πριν φύγει το '21, θα πάω στην 12.5a40886bf4047b72d8dae0ae8cc9ab723.jpg

 

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

 

Το παραπανω ειναι η τελευταια εκδοση που εχεις τωρα?Global συσκευη να υποθεσω και ειναι κολλημενο σε security patch Μαρτιου??

Ρωταω γιατι δυστηχως ειναι ελαχιστη(σχεδον καθολου)η συμμετοχη στο θεμα και δεν γνωριζω.

Link to comment
Share on other sites

Το παραπανω ειναι η τελευταια εκδοση που εχεις τωρα?Global συσκευη να υποθεσω και ειναι κολλημενο σε security patch Μαρτιου??

Ρωταω γιατι δυστηχως ειναι ελαχιστη(σχεδον καθολου)η συμμετοχη στο θεμα και δεν γνωριζω.

 

Η συσκευή είναι global eu και έχει βγει stable 12,5 https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable/V12.5.1.0.RKBEUXM/

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι global eu και έχει βγει stable 12,5 https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/venus/stable/V12.5.1.0.RKBEUXM/

 

Το οτι η τελευταια εκδοση ειναι η 12.5 το γνωριζω μιας και το αναφερει και ο ιδιος.

Αλλα οπως βλεπεις απο την πιο πισω εικονα που απανταω,αυτος ακομα δεν την εχει παρει και ειναι με παλιοτερη εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, αλλά Αν δεν του έχει έρθει ΟΤΑ μπορεί να την περάσει manual.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει τροπος να ειναι μονιμα ανοιχτη η AOD με το ρολογακι ; μετα απο 5-10 λεπτα σβηνει η οθονη.

στο mi note 10 lite που επισης εχω ειναι 24/24 το ρολογακι στην οθονη αντι για μαυρη

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ... εψαχνα εψαχνα και δεν μπορουσα να το βρω

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ... εψαχνα εψαχνα και δεν μπορουσα να το βρω
σε miui θα μάθεις να δουλεύεις την αναζήτηση στις ρυθμίσεις γιατί υπάρχει ένα σχετικός χαμός

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σε miui θα μάθεις να δουλεύεις την αναζήτηση στις ρυθμίσεις γιατί υπάρχει ένα σχετικός χαμός

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Βρε έχω miui από τότε που βγήκε το mi2...

Ωστόσο επανέρχομαι καθώς το έβαλα στο εμφάνιση αντικειμενων πάντα αλλά πάλι τα ίδια μετά από 5 λεπτά φεύγει το ρολόι και σβήνει η οθόνη ... Δεν είναι ούτε αυτό

 

Στάλθηκε από το M2011K2G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έβαλα με προγραμματισμένη σε κάποια ώρα να κλείνει και το επόμενο λεπτό να ανοίγει και δείχνει πως είναι οκ , θα το δω και αύριο

 

Στάλθηκε από το Mi11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi Mi11 Lite 8/128, Xiaomi Mi11 8/256, Xiaomi Mi11i, Xiaomi Mi10T 8/128, Xiaomi Note 10 Lite, Xiaomi Redmi Note 9 Pro, Xiaomi Mi8 lite, Xiaomi Mi6 6/64, Xiaomi Mi4 3/16, Xiaomi Redmi 4A, Xiaomi Mi MAX 3/32, Xiaomi Mi2A 16gb, Xiaomi Mi2S 32gb,

Link to comment
Share on other sites

να υποθέσω ότι μιλάμε για lock screen πάντα σωστά ,εκτός και έχεις αλλάξει theme?η είναι bug της miui....εχώ το mi 9t και δουλεύει όπως πρέπει 4fcfd1ebd53dab9e5006191b0f5dd335.jpg

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επειδή με ενδιαφερει πολυ η συσκευή η μπαταρία πως στέκεται ας πούμε σε σχέση με το mi 10t pro είναι κοντά ή απέχει …πολυ

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Xiaomi Mi 11 / 11i

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...