Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Βγηκε ανακοινωση για νεα προσφορα στο Deals For You.Για 1+1 καφε στα everest.Αναμενομενο γιατι εδω και 1 χρονο σχεδον η Vodafone δινει 1+1 στα μικελ για τα CU καρτοκινητα.

Το κακο ειναι οτι δεν εχει τοσα καταστηματα(να φανταστειτε στη θεσσαλονικη εχει μονο 5 και τα τρια ειναι ανατολικα ενω 1 ειναι στο κεντρο).Αντιθετως μικελ βρισκεις στα νησια και στα χωρια.

Στη προσφορα εξαιρουνται οσα ειναι σε ΣΕΑ καθως και οσα ειναι σε κλειστους χωρους(αεροδρομια).

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τα ''παλληκάρια''του πράσινου δικτύου άλλαξαν τις προϋποθέσεις για την μεταφορά χρημάτων απο καρτοκινητό σε καρτοκινητό, και πλεον χρειάζεται να εχεις κάνει τουλάχιστον ανανεώσεις 20€ τους τελευταίους 4 μήνες, για να κάνεις την μεταφορά.Βέβαια κανείς δεν πρόκειται να τους πει τίποτα, το Καρτέλ καλά κρατεί
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Α, πολύ ωραία.

Μάλλον ήρθε η ώρα να παρατήσω το 2ο νούμερο cosmoκάρτας που διατηρώ....

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ειναι λιγο το ποσοστο αυτων που κανουν μεταφορά. Και για να κανουν ισως να εχουν 20 ευρώ ανανεωση στο 4μηνο.

Το πιο πιθανο ειναι να μην ασχοληθει κανεις :)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαζα 10€ το χρόνο σε αυτό, και μετέφερα τα 7 στο what's up που έχω για κύριο.

Εντάξει, και 20 να βάλεις ίσως να μην είναι πρόβλημα από τη στιγμή που θα μεταφερθούν.

Απλά αρχίζεις να το σκέφτεσαι αν αξίζει τον κόπο για να κρατήσεις ένα νούμερο που απλά έχει την προσφορά με τα 450' σε ανανέωση των 10€, που μέχρι τώρα δεν χρησιμοποιείται.

 

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τον αριθμό μετά το 4μηνο. Άσχετα με την φραγή στις εισερχόμενες, αν εξακολουθείς να το κρατάς για 13 μήνες. Αν όχι, τότε καλύτερα να το σουτάρω άμεσα...

Link to comment
Share on other sites

Τα ''παλληκάρια''του πράσινου δικτύου άλλαξαν τις προϋποθέσεις για την μεταφορά χρημάτων απο καρτοκινητό σε καρτοκινητό, και πλεον χρειάζεται να εχεις κάνει τουλάχιστον ανανεώσεις 20€ τους τελευταίους 4 μήνες, για να κάνεις την μεταφορά.Βέβαια κανείς δεν πρόκειται να τους πει τίποτα, το Καρτέλ καλά κρατεί

Απαπαπα. δεν είναι καρτέλ ...Στην Ελλάδα τέτοια πράγματα δεν υπάρχουν....... :)

 

Γενικότερα υπάρχει μια τάση όλες οι εταιρίες να γίνονται χειρότερες σε θέματα καρτοκινητής παρά καλύτερες.

 

Τώρα μένει να κόψει και το twin SIM η απλά να το χρεώσει για να μοιάσει στον ανταγωνισμό.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk (mobilemaps.freesite.host - Σύγκριση χαρτών κάλυψης)

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαζα 10€ το χρόνο σε αυτό, και μετέφερα τα 7 στο what's up που έχω για κύριο.

Εντάξει, και 20 να βάλεις ίσως να μην είναι πρόβλημα από τη στιγμή που θα μεταφερθούν.

Απλά αρχίζεις να το σκέφτεσαι αν αξίζει τον κόπο για να κρατήσεις ένα νούμερο που απλά έχει την προσφορά με τα 450' σε ανανέωση των 10€, που μέχρι τώρα δεν χρησιμοποιείται.

 

Ακόμα δεν έχω καταλάβει τι γίνεται με τον αριθμό μετά το 4μηνο. Άσχετα με την φραγή στις εισερχόμενες, αν εξακολουθείς να το κρατάς για 13 μήνες. Αν όχι, τότε καλύτερα να το σουτάρω άμεσα...

Θέλω να πιστεύω οτι ο αριθμός θα διατηρείτε στο δίκτυο για 12-13 μήνες αλλά απο τον τέταρτο μηνα και μετά θα μπαίνει σε φραγή.Μας ''ξεδοντιάζουν'' όλοι τους, απλά απο τα ελάχιστα ''δοντάκια'' που μας έχουν μείνει,τώρα βάζουν χέρι και σε αυτά.Έρχονται ακόμη ποιο ''δύσκολες' και οδυνηρές' μέρες, μακάρι να βγώ ψεύτης.

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής 25€ τους τρεις τελευταίους μήνες.

Άλλο ''κάρο με πατάτες'' το κόκκινο δίκτυο,για να μην πούμε για το μπλέ δίκτυο που το έχει ''κόψει'' εδώ και κατι χρόνια το sharring

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλο ''κάρο με πατάτες'' το κόκκινο δίκτυο,για να μην πούμε για το μπλέ δίκτυο που το έχει ''κόψει'' εδώ και κατι χρόνια το sharring

 

Γιατι μας κανει εκπληξη κυριοι το οτι ανεβηκαν/ανεβαινουν και θα ανεβαινουν οι χρεωσεις σε αλλες υπηρεσιες? Απο καπου πρεπει να βγουν οι χασουρες απο το ΕΕ roaming που ηταν χρυσορυχειο για τους παροχους. Ή μηπως πιστεψατε και εσεις οτι την χασουρα θα την πληρωναν οι ιδιο οι παροχοι και οχι οι πελατες τους?? Φτιαξανε οι χρεωσεις για τις 1-2 βδομαδες που ειμαστε ταξιδακι στην ΕΕ το χρονο (και ΑΝ ειμαστε οι πιο πολλοι) και χαλασαν οι υπολοιπες χρεωσεις που μας επηρεαζουν αμεσα 50+ βδομαδες το χρονο.

Αλλος ενας καλος λογος ειναι να μειωσουν λιγο τις καρτες τους και να τις κανουν συμβολαια, εκει σε ωθουν στην τελικη ολες αυτες οι εξτρα χρεωσεις στις καρτες.... Εξαλλου με το 5ευρο καθε τριμηνο πια και οι καρτες εχουν γινει ενα συμβολαιο με παγιο 1.66 ευρω το μηνα και χωρις καμια παροχη .......

Edited by georgemei
Link to comment
Share on other sites

Τα ''παλληκάρια''του πράσινου δικτύου άλλαξαν τις προϋποθέσεις για την μεταφορά χρημάτων απο καρτοκινητό σε καρτοκινητό, και πλεον χρειάζεται να εχεις κάνει τουλάχιστον ανανεώσεις 20€ τους τελευταίους 4 μήνες, για να κάνεις την μεταφορά.Βέβαια κανείς δεν πρόκειται να τους πει τίποτα, το Καρτέλ καλά κρατεί

Στο site του whats up το γραφει αυτο αλλά στο site της cosmokarta δεν το γραφει ουτε στο mycosmote ούτε στις πληροφοριες του 1350 το λεει. Προφανως θα ειναι κατι που θα το επιβαλουν και δεν το εχουν επιβαλλει ακομη!!!!

Θέλω να πιστεύω οτι ο αριθμός θα διατηρείτε στο δίκτυο για 12-13 μήνες αλλά απο τον τέταρτο μηνα και μετά θα μπαίνει σε φραγή.Μας ''ξεδοντιάζουν'' όλοι τους, απλά απο τα ελάχιστα ''δοντάκια'' που μας έχουν μείνει,τώρα βάζουν χέρι και σε αυτά.Έρχονται ακόμη ποιο ''δύσκολες' και οδυνηρές' μέρες, μακάρι να βγώ ψεύτης.

Ρωτησα την εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι στους 4 μηνες μπαινει φραγη αλλα ο αριθμος διατηρειται για 13 μηνες!!! Οποτε παλι κανεις μια ανανεωση τον χρονο!

Link to comment
Share on other sites

Υπηρξε κανεις που χρεωθηκε ενω βρισκοταν εξωτερικό μετά τις 15 Ιουνίου;

Εχω whatsup, εκανα κληση σε whatsup & cu, εχω 1000 σε ολους κ 600 σε wu, κ εφυγαν 2-3€ απο την καρτα με κληση στις 16/3.

Οταν με καλεσαν, δεν φανηκε να χρεωθηκα.. μονο οταν καλεσα... :wacko:

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Υπηρξε κανεις που χρεωθηκε ενω βρισκοταν εξωτερικό μετά τις 15 Ιουνίου;

Εχω whatsup, εκανα κληση σε whatsup & cu, εχω 1000 σε ολους κ 600 σε wu, κ εφυγαν 2-3€ απο την καρτα με κληση στις 16/3.

Οταν με καλεσαν, δεν φανηκε να χρεωθηκα.. μονο οταν καλεσα... :wacko:

φοιτητικο έχεις? αν ναι τα πακετα εχουν εξαιρεθει απο την περιαγωγή και πρεπει να αγοραστει ¨"κανονικό" πακετο για να ισχυει σε καθεστως περιαγωγής.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

φοιτητικο έχεις? αν ναι εχουν εξαιρεθει απο την περιαγωγή και πρεπει να αγοραστει ¨"κανονικό" πακετο για να ισχυει σε καθεστως περιαγωγής.

Αυτό συν ότι εάν είσαι εξωτερικό και πάρεις wu δεν μετράει τα λεπτά προς wu αλλά τα λεπτά προς όλους

Τα λεπτά προς wu είναι για χρήση μόνο εντός Ελλάδος και όχι σε περιαγωγή (roaming)

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα ελληνικά δίκτυα μονο τα προς όλους μετρανε στη περιαγωγή εντός ΕΕ, όχι τα προς ίδιο δίκτυο ή προς ίδιο πρόγραμμα.

Και με το προηγούμενο (έως 14/6/2017) καθεστως.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Ρωτησα την εξυπηρετηση και μου ειπαν οτι στους 4 μηνες μπαινει φραγη αλλα ο αριθμος διατηρειται για 13 μηνες!!! Οποτε παλι κανεις μια ανανεωση τον χρονο!

 

1 ανανέωση τον χρόνο, αλλά για τους μήνες 4 εώς 13 θα είναι σαν να μην έχεις αριθμό, δηλαδή για 9 μήνες θα σε καλούν και θα λέει "ο αριθμος έχει φραγή εισερχομένων". Τι νόημα έχει να κρατάς μια σιμ που για 4 μήνες θα είναι ενεργή και για 9 θα είναι ανενεργή;

Link to comment
Share on other sites

Για κανονική χρήση δεν έχει νόημα. Εγώ διατηρώ το νούμερο γιατί έχει την προσφορά με τα 450'. Δεν μου χρειάζεται αυτή τη στιγμή αλλά στο μέλλον λέω δεν ξέρω, ίσως. Προσωπικά δεν με ενδιαφέρουν καθόλου οι 4 μήνες. Και 20€ να βάλω μια φορά το χρόνο για να μεταφέρω τα 15-17 στο what's up μου δεν είναι πρόβλημα, ώστε να πάρει παράταση η λήξη 13 μήνες. Φτάνει να το κρατήσουν αυτό όντως. Αν είναι να κοπεί αυτό το διάστημα δεν το κρατάω.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Τι νόημα έχει να κρατάς μια σιμ που για 4 μήνες θα είναι ενεργή και για 9 θα είναι ανενεργή;

Ή για να μη χαθεί ο αριθμός ή /και για να μη χαθούν οι τυχών ειδικές προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι που κρατούσαν αριθμό γουατσαπ ηταν για να τους παιρνουν τηλ οσοι ειχαν γουατσαπ. Ισως καλύτερα που εγινε 4μηνο. Καλύτερα και για τη Κοσμοτε αλλά και για τους πραγματικούς συνδρομητές που αγοραζουν κανονικα πακετα. Οσοι εχετε σοβαρο οικονομικο προβλημα ισως να παρετε ενα Κιού που εχει 12μηνο εισερχομενων.
Link to comment
Share on other sites

Πλην της Cosmote κανένα άλλο δίκτυο σήμερα δεν έχει ακόμη ανακοινώσει ότι στο 4μηνο εισερχόμενες γιοκ. Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Πλην της Cosmote κανένα άλλο δίκτυο σήμερα δεν έχει ακόμη ανακοινώσει ότι στο 4μηνο εισερχόμενος γιοκ.

 

Και η Cyta κόβει εισερχομενες πριν το 12μηνο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...