Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μια βοήθεια

Εχω 2 κοσμοκαρτες που λήγουν σύντομα και αναρωτιέμαι αν μπορώ να φορτώσω 6 ευρώ στην μια και να τα μεταφέρω μετα στην άλλη.

Αυτό εξακολουθεί να πιάνετε για ανανέωση και να δίνει άλλους 6 μηνες παράταση?

 

κατι άλλο

στην μια κοσμοκαρτα το υπόλοιπο εξαφανίστηκε αν δεν κανω λαθος μετα απο ενεργοποίηση μιας προσφοράς που έδινε και καλά δωρεαν χρόνο για σκ ( αν δεν κανω λαθος).

Πως βλέπω και απενεργοποιω αυτα τα αυτόματα?

Οταν προσπάθησα στο 1330 μου είπε οτι αν προχωρήσω θα χάσω για πάντα τα 400 με 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σίγουρα θα έχει αναφερθει αλλα ρωταω μηπως εχει αλλαξει κατι τωρα τελευταια

Ενεργοποιω το πακετο

super-call-them-all-plus με 7ευρω.

 

Αν το ξαναεργοποιησω πριν το μηνα προστι88ονται τα υπολοιπα και μενουν μολις κλείσει μηνα το αρχικό πακέτο

ή παραμένουν μέχρι που κλείσει μήνα το πρώτο πακέτο και μετά χάνονται???

Link to comment
Share on other sites

μια βοήθεια

Εχω 2 κοσμοκαρτες που λήγουν σύντομα και αναρωτιέμαι αν μπορώ να φορτώσω 6 ευρώ στην μια και να τα μεταφέρω μετα στην άλλη.

Αυτό εξακολουθεί να πιάνετε για ανανέωση και να δίνει άλλους 6 μηνες παράταση?

 

κατι άλλο

στην μια κοσμοκαρτα το υπόλοιπο εξαφανίστηκε αν δεν κανω λαθος μετα απο ενεργοποίηση μιας προσφοράς που έδινε και καλά δωρεαν χρόνο για σκ ( αν δεν κανω λαθος).

Πως βλέπω και απενεργοποιω αυτα τα αυτόματα?

Οταν προσπάθησα στο 1330 μου είπε οτι αν προχωρήσω θα χάσω για πάντα τα 400 με 3 ευρώ.

 

Στο πρώτο που ρωτάς, η απάντηση είναι ναι.

 

Το δεύτερο που ρωτάς είναι μπερδεμένο. Οι προσφορές για σ-κ δεν έχουν χρέωση. Μάλλον το υπόλοιπο εξαφανίστηκε από την άλλη προσφορά που γράφεις (400'), η οποία αφαιρεί 3Ε σε κάθε ανανέωση υπολοίπου. Αυτή πρέπει να απενεργοποιήσεις.

 

Σίγουρα θα έχει αναφερθει αλλα ρωταω μηπως εχει αλλαξει κατι τωρα τελευταια

Ενεργοποιω το πακετο

super-call-them-all-plus με 7ευρω.

 

Αν το ξαναεργοποιησω πριν το μηνα προστι88ονται τα υπολοιπα και μενουν μολις κλείσει μηνα το αρχικό πακέτο

ή παραμένουν μέχρι που κλείσει μήνα το πρώτο πακέτο και μετά χάνονται???

 

Δεν προστίθενται λεπτά και μηνύματα. Μόνο με τα mb γίνεται αυτό. Το κάθε πακέτο λήγει στην ημερομηνία του ανεξάρτητα από το αν ενεργοποιήσεις νέο.

Link to comment
Share on other sites

οκ μεταφορά γίνετε απο κοσμοκαρτα σε κοσμοκαρτα αλλα πιάνετε σαν ανανέωση όπως παλιά για να πάρει παράταση το υπόλοιπο για άλλους 6 μήνες η οχι?
Link to comment
Share on other sites

οκ μεταφορά γίνετε απο κοσμοκαρτα σε κοσμοκαρτα αλλα πιάνετε σαν ανανέωση όπως παλιά για να πάρει παράταση το υπόλοιπο για άλλους 6 μήνες η οχι?

 

Σου το απάντησα.

Link to comment
Share on other sites

Σου το απάντησα.

Ευχαριστώ

νομιζα οτι έλεγες μόνο για την μεταφορά δεν κατάλαβα οτι εννοούσες οτι πιάνετε και για ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση 6ε κοσμοκαρτας (με τα 400' εναντι 3ε) σε Γερμανό δίνει τίποτα δωρεάν ή απλα παρατείνει την ισχύ της αξιας για έξι μήνες; ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση 6ε κοσμοκαρτας (με τα 400' εναντι 3ε) σε Γερμανό δίνει τίποτα δωρεάν ή απλα παρατείνει την ισχύ της αξιας για έξι μήνες; ευχαριστώ.

 

Σε cosmocarta με την προσφορά 400' με 3Ε, μόνο οι ανανεώσεις από 10Ε και πάνω δίνουν την συγκεκριμένη προσφορά. Οι ανανεώσεις κάτω από 10 Ε (δηλαδή απο 5Ε - 9,99Ε) δεν δίνουν κάποιο μπόνους αλλά παρατείνουν τη διάρκεια της κάρτας για 6 μήνες και μπορόυν να καταναλωθούν σε οποιαδήποτε υπηρεσία!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ την ίδια σκέψη έκανα όταν το διάβασα, αλλά υπάρχει και το ενδεχόμενο να αναφέρει το bonus των 400' απλά για να προσδιορίσει ποιο πακέτο έχει ώστε να καταλάβουμε. Και να ρωτάει αν έχει κάτι επιπλέον αν κάνει ανανέωση σε γερμανό. Νομίζω πως όχι. Αν δεν κάνω λάθος σε μεγάλα ποσά σου δίνει κάποιο ποσοστό έξτρα.
Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση 6ε κοσμοκαρτας (με τα 400' εναντι 3ε) σε Γερμανό δίνει τίποτα δωρεάν ή απλα παρατείνει την ισχύ της αξιας για έξι μήνες; ευχαριστώ.

 

Με πιο απλά λόγια:

 

-Δεν υπάρχουν προσφορές, υπάρχουν μηνιαία πακέτα που πρέπει εσύ να ενργοποιήσεις μετά την ανανέωση με κλήση στο 1330.

-Μόνο σε συνδρομητές κοσμοκάρτας εγγεγραμμένους πριν το 2010, υπάρχει προσφορά 400' αλλά με ανανέωση 10Ε, όχι 6.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις μου ήρθε αυτό το μηνυμα

 

ΣYΓXAPHTHPIA! EXEIΣ ΠΛEON ΠPOΣBAΣH ΣTO NEO ΔIKTYO COSMOTE 4G. ΣE ΠEPIΠTΩΣH ΠOY EΠIΘYMEIΣ ΣTO MEΛΛON NA AΠENEPΓOΠOIHΣEIΣ THN ΠPOΣBAΣH, ΣTEIΛE END 4G ΣTO 1333

 

Αλλά δεν το ζήτησα. Και η αλήθεια ήταν πως το αμέλησα να ζητήσω 4g πως θα δω αν υποστηρίζει η sim μου 4g σήμα;

 

δεν χρειαζεται να αλλαζεις καρτα σημ , αφου ενεργοποιηθηκε η υπηρεσια στην γραμμη σου τωρα αρκει να επιλεξεις στο κινητο σου το lte στην λειτουργια δικτυο και αυτο αναλογα με το σημα στην περιοχη σου θα δεις την ενδειξη lte ή 4g ! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν κ στην κοσμοτέ υπάρχει ημερήσιο όριο πολιτικής χρήσης όπως εχει η βονταφον (500mb)
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή της κοσμοκάρτα για android;

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/COSMOTE_MyAccount_Prs

Oποιος έχει χρησιμοποιήσει την αντίστοιχη εφαρμογή της wind θα απογοητευθει με την κοσμοτε.

 

Κάτι που πρέπει να είναι σχετικό με την απο πάνω εφαρμογή:βρίσκω στα απεσταλμένα sms μηνύματα του τύπου ΜΥΑCOOUNTAPPxxxxxxx όπου χ είναι αριθμοι προς το 1256.Tι είναι αυτά;

Link to comment
Share on other sites

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/section/COSMOTE_MyAccount_Prs

Oποιος έχει χρησιμοποιήσει την αντίστοιχη εφαρμογή της wind θα απογοητευθει με την κοσμοτε.

 

Κάτι που πρέπει να είναι σχετικό με την απο πάνω εφαρμογή:βρίσκω στα απεσταλμένα sms μηνύματα του τύπου ΜΥΑCOOUNTAPPxxxxxxx όπου χ είναι αριθμοι προς το 1256.Tι είναι αυτά;

 

Την δοκίμασα και μου λέει ότι ο αριθμός μου δεν είναι συμβόλαιο και δεν δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει άλλη.

Υπάρχει;:confused:

Υπάρχει...

 

Αυτή ΔΕΝ απαιτεί σύνδεση στο internet

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_mandonis3443.Cosmokarta_WhatsUp_manager&hl=el

(δουλεύει με δωρεάν SMS)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει...

 

Αυτή ΔΕΝ απαιτεί σύνδεση στο internet

https://play.google.com/store/apps/details?id=appinventor.ai_mandonis3443.Cosmokarta_WhatsUp_manager&hl=el

(δουλεύει με δωρεάν SMS)

Δεν πρέπει να είναι επίσημη αλλά βλέπω ότι σε κάποιους χρεώνει τα sms. :confused:

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα γκρινιαζουν απο κατω οτι χρεωνει τα sms σ αυτη

Tην έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση και παλαιότερα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5965519#post5965519

 

Κανείς μας εδώ που συζητούσαμε δεν έχει χρεωθεί τίποτε...

(Ισως να χρέωνε κάποτε...)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Tην έχουμε ξανακάνει αυτή τη συζήτηση και παλαιότερα...

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5965519#post5965519

 

Κανείς μας εδώ που συζητούσαμε δεν έχει χρεωθεί τίποτε...

(Ισως να χρέωνε κάποτε...)

 

Πάσο τότε γιατί δεν το ξέρω,είμαι νέος στην κοσμοκάρτα.:)

Link to comment
Share on other sites

Πάσο τότε γιατί δεν το ξέρω,είμαι νέος στην κοσμοκάρτα.:)

Την έχω σε 3 κινητά cosmocarta και μέχρι τώρα (εγώ τουλάχιστο) δεν έχω χρεωθεί τίποτε σε κανένα...

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια εφαρμογή της κοσμοκάρτα για android;

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο σε χρόνο ομιλίας που έχω. Μάλιστα, αν και είχα κάποιους ενδοιασμούς σαν πρώτη φορά που επιχείρησα, έκανα και ανανέωση χρόνου, χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε πιστωτική/χρεωστική κάρτα. Βέβαια, επειδή σαν κύριο νούμερο χρησιμοποιώ F2G, η αντίστοιχη εφαρμογή που έχει η Wind, είναι τέλεια. Σε αυτή της cosmokartas δεν ξέρω εάν μπορείς να κάνεις και αγορά κάποιου πακέτου.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, μου ήρθε αυτό το μήνυμα από cosmote όπως λέει, έχει έρθει και σε κάποιον άλλο; EYXAPIΣTA NEA ΓIA TO 698.......

 

H COSMOTE EΠEΛEΞE ΣHMEPA TETAPTH NA ΔΩΣEI 1.000, 500, 300, 200 KAI 6 x 100 EYPΩ ANTIΣTOIXA ΣE 10 NIKHTEΣ!

 

KAI ΔΩPO EKΠΛHΞH: 1 ALCATEL SMARTPHONE!

 

ΣTEIΛE KENO SMS ΣTO 54155

 

0,19E/SMS, OPOI:1222 & COSMOTEQUIZGAME.GR

AΠANTHΣE EPΩTHΣEIΣ KAI MΠEΣ ΣTOYΣ 10 NIKHTEΣ ΣHMEPA

Edited by giachtas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ αυτή. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αλλά μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο σε χρόνο ομιλίας που έχω. Μάλιστα, αν και είχα κάποιους ενδοιασμούς σαν πρώτη φορά που επιχείρησα, έκανα και ανανέωση χρόνου, χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε πιστωτική/χρεωστική κάρτα. Βέβαια, επειδή σαν κύριο νούμερο χρησιμοποιώ F2G, η αντίστοιχη εφαρμογή που έχει η Wind, είναι τέλεια. Σε αυτή της cosmokartas δεν ξέρω εάν μπορείς να κάνεις και αγορά κάποιου πακέτου.

 

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, μου ήρθε αυτό το μήνυμα από cosmote όπως λέει, έχει έρθει και σε κάποιον άλλο; EYXAPIΣTA NEA ΓIA TO 698.......

 

H COSMOTE EΠEΛEΞE ΣHMEPA TETAPTH NA ΔΩΣEI 1.000, 500, 300, 200 KAI 6 x 100 EYPΩ ANTIΣTOIXA ΣE 10 NIKHTEΣ!

 

KAI ΔΩPO EKΠΛHΞH: 1 ALCATEL SMARTPHONE!

 

ΣTEIΛE KENO SMS ΣTO 54155

 

0,19E/SMS, OPOI:1222 & COSMOTEQUIZGAME.GR

AΠANTHΣE EPΩTHΣEIΣ KAI MΠEΣ ΣTOYΣ 10 NIKHTEΣ ΣHMEPA

 

Και σε μένα ήρθε, δύο φορές τις τελευταίες 4 μέρες. Ήθελα να ρωτήσω και εγώ τι είναι και αν ξέρει κανείς.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...