Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας

 

 

Ειχα συνδεση και πριν κανενα μηνα και κατι το αλλαξα σε COSMOΚΑΡΤΑ, δεν εχω βαλει ποτε κατι εξτρα απο πακετα, μονο οτι μπαινει με την ανανεωση των 10 Ευρω.

 

Εστειλα μερικα SMS και δε πηρα αναφορα παραδοσης για κανενα απο αυτα αν και οι παραληπτες τα πηραν.

Εχω SAMSUNG GALAXY S II, πρεπει να κανω κατι στο κινητο ή να ενεργοποιησω κατι με μηνυμα για να εχω αναφορα παραδοσης?

 

Εψαξα και στη σελιδα της COSMOΤΕ αλλα δε μπορεσα να βρω κατι, λιγο παραξενη η ιστορια!

 

 

Ευχαριστω

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Έχει επιλογή στις ρυθμίσεις μηνυμάτων για αναφορά παράδοσης. Στην εφαρμογή των μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Νασαι καλα φιλε μου,

 

το βρηκα και ελεγα τι στο καλο, ευχαρστω πολυ.

Χριστόφορος
Link to comment
Share on other sites

Ανακοίνωση Προγραμματισμένης Αναβάθμισης Συστημάτων 23/10/2014

Ανακοινώνεται ότι λόγω εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων της COSMOTE από την 00:00 π.μ

έως και 06:00 π.μ της 23/10/2014, δε θα είναι δυνατή η Ενεργοποίηση Υπηρεσιών, η Ανανέωση Χρόνου

Ομιλίας, η Ενημέρωση διαθέσιμου Χρηματικού Υπολοίπου και διαθέσιμου Υπολοίπου σε λεπτά ομιλίας,

SMS και ΜΒ για τους συνδρομητές Καρτοκινητής & ΚαρτοΣυμβολαίου της COSMOTE

 

http://goo.gl/2BKg5v

Αλήτες όλοι τους!!!!!!!!!! Ευτυχώς που τα δημοσιεύετε και εδώ!!!!!!!!! Δηλαδή πρέπει γι' αυτούς να μπαίνουμε κάθε λίγο και λιγάκι στο cosmote.gr. Δεν μπορούσαν να το λέει στο 1314 όταν άκουγες το υπόλοιπο; Πολλοί έχουμε πακέτα internet που λήγουν μετά τις 12 (πχ. 12:30) και τα ενεργοποιούμε λίγο πριν λήξουν για να μεταφέρουμε το υπόλοιπο. Επειδή δεν ενημερώνουν το κόσμο θα χάσουμε πακέτα που έχουμε προπληρώσει και τα λεφτά χαμένα. Τους πήρα και τηλέφωνο να δω αν ισχύει η αναβάθμιση και μου λένε ''που το είδατε αυτό;''. Αν οι υπάλληλοι της cosmote ειναι ανενημέρωτοι μην περιμένουν να τα ξέρουμε εμείς πριν από αυτούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

Αλήτες όλοι τους!!!!!!!!!! Ευτυχώς που τα δημοσιεύετε και εδώ!!!!!!!!! Δηλαδή πρέπει γι' αυτούς να μπαίνουμε κάθε λίγο και λιγάκι στο cosmote.gr. Δεν μπορούσαν να το λέει στο 1314 όταν άκουγες το υπόλοιπο; Πολλοί έχουμε πακέτα internet που λήγουν μετά τις 12 (πχ. 12:30) και τα ενεργοποιούμε λίγο πριν λήξουν για να μεταφέρουμε το υπόλοιπο. Επειδή δεν ενημερώνουν το κόσμο θα χάσουμε πακέτα που έχουμε προπληρώσει και τα λεφτά χαμένα. Τους πήρα και τηλέφωνο να δω αν ισχύει η αναβάθμιση και μου λένε ''που το είδατε αυτό;''. Αν οι υπάλληλοι της cosmote ειναι ανενημέρωτοι μην περιμένουν να τα ξέρουμε εμείς πριν από αυτούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Εσυ γιατι περιμενεις να ενεργοποιησεις το πακετο σου πεντε λεπτα πριν; Αμα λειγουν 12.30 δε μπορεις να το βαλεις σημερα το πρωι το μεσημερι το απογευμα το βραδυ; Θα σου πεσει η μυτη;

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αλήτες όλοι τους!!!!!!!!!! Ευτυχώς που τα δημοσιεύετε και εδώ!!!!!!!!! Δηλαδή πρέπει γι' αυτούς να μπαίνουμε κάθε λίγο και λιγάκι στο cosmote.gr. Δεν μπορούσαν να το λέει στο 1314 όταν άκουγες το υπόλοιπο; Πολλοί έχουμε πακέτα internet που λήγουν μετά τις 12 (πχ. 12:30) και τα ενεργοποιούμε λίγο πριν λήξουν για να μεταφέρουμε το υπόλοιπο. Επειδή δεν ενημερώνουν το κόσμο θα χάσουμε πακέτα που έχουμε προπληρώσει και τα λεφτά χαμένα. Τους πήρα και τηλέφωνο να δω αν ισχύει η αναβάθμιση και μου λένε ''που το είδατε αυτό;''. Αν οι υπάλληλοι της cosmote ειναι ανενημέρωτοι μην περιμένουν να τα ξέρουμε εμείς πριν από αυτούς!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Όταν ξέρεις ότι η εταιρία έχει αποδειχτεί ότι δεν το έχει σε τίποτα να αφήνει απληροφόρητους τους συνδρομητές της για βασικά ζητήματα, για τα οποία θα μπορούσε να ενημερώνει με ένα απλό sms (δωρεάν της έρχεται), φροντίζεις να ενημερώνεσαι έγκαιρα από το διαδίκτυο (καλή ώρα το φόρουμ στο οποίο είμαστε), για να μη βρεθείς προ δυσάρεστων εκπλήξεων.

Από εκεί και πέρα, οι χαρακτηρισμοί νομίζω δε χρειάζονται. Κι εγώ κράζω με κάθε φάουλ την Cosmote, αλλά ας μην εκθέτουμε και φέρνουμε σε δύσκολη θέση το φόρουμ που μας φιλοξενεί. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εσυ γιατι περιμενεις να ενεργοποιησεις το πακετο σου πεντε λεπτα πριν; Αμα λειγουν 12.30 δε μπορεις να το βαλεις σημερα το πρωι το μεσημερι το απογευμα το βραδυ; Θα σου πεσει η μυτη;

 

Τα πακέτα της cosmote όχι μόνο λήγουν την ίδια μέρα που ενεργοποίησες το πακέτο αλλά και την ίδια ώρα και λεπτό. Δεν είναι όπως παλιά που ίσχυαν όλη τη μέρα. Οπότε εάν το έχεις ενεργοποιήσεις (ας πούμε για το internet monthly pass 60 για να μεταφέρεις παλιά mb από παλιά πακέτα που έχει διάρκεια 31 ημέρες) πχ. 22/09/14 στις 12:30 π.μ. για παράδειγμα, το πακέτο λήγει 23/10/14 12:30 π.μ. Εάν εγώ το ανανεώσω την προηγούμενη μέρα, δηλαδή στις 22/10 το πρωί, θα πρέπει και τον άλλο μήνα να το ανανεώσω την ίδια ώρα με αποτέλεσμα να χάνω το δικαίωμα χρήσης για την υπόλοιπη μέρα του πακέτου. Με την ίδια λογική τον μεθεπόμενο μήνα να το ανανεώσω στις 21/11 (ακόμα πιο νωρίς) μήπως και συμβεί κάτι και δεν μπορώ να το ανανεώσω πιο μετά. Δηλαδή απλά φέρνω την ημερομηνία και ώρα λήξης όλο και πιο νωρίς! ποιος ο λόγος! Οι περισσότεροι πέντε - δέκα λεπτά πριν το ανανεώνουν ! Εξάλου είναι δικαίωμα του κάθε καταναλωτή να το ανανεώνει όποτε επιθυμεί:) Και μάλιστα θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο για μια εταιρεία να μην ενημερώνει επαρκώς τους συνδρομητές της και επιπλέον να μην γνωρίζει η ίδια η εξυπηρέτηση ότι οι ενεργοποιήσεις υπηρεσιών δεν θα γίνονται για κάποιος ώρες!

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα της cosmote όχι μόνο λήγουν την ίδια μέρα που ενεργοποίησες το πακέτο αλλά και την ίδια ώρα και λεπτό. Δεν είναι όπως παλιά που ίσχυαν όλη τη μέρα. Οπότε εάν το έχεις ενεργοποιήσεις (ας πούμε για το internet monthly pass 60 για να μεταφέρεις παλιά mb από παλιά πακέτα που έχει διάρκεια 31 ημέρες) πχ. 22/09/14 στις 12:30 π.μ. για παράδειγμα, το πακέτο λήγει 23/10/14 12:30 π.μ. Εάν εγώ το ανανεώσω την προηγούμενη μέρα, δηλαδή στις 22/10 το πρωί, θα πρέπει και τον άλλο μήνα να το ανανεώσω την ίδια ώρα με αποτέλεσμα να χάνω το δικαίωμα χρήσης για την υπόλοιπη μέρα του πακέτου. Με την ίδια λογική τον μεθεπόμενο μήνα να το ανανεώσω στις 21/11 (ακόμα πιο νωρίς) μήπως και συμβεί κάτι και δεν μπορώ να το ανανεώσω πιο μετά. Δηλαδή απλά φέρνω την ημερομηνία και ώρα λήξης όλο και πιο νωρίς! ποιος ο λόγος! Οι περισσότεροι πέντε - δέκα λεπτά πριν το ανανεώνουν ! Εξάλου είναι δικαίωμα του κάθε καταναλωτή να το ανανεώνει όποτε επιθυμεί:) Και μάλιστα θεωρώ ότι είναι απαράδεκτο για μια εταιρεία να μην ενημερώνει επαρκώς τους συνδρομητές της και επιπλέον να μην γνωρίζει η ίδια η εξυπηρέτηση ότι οι ενεργοποιήσεις υπηρεσιών δεν θα γίνονται για κάποιος ώρες!

 

1ον: Cosmote είναι αυτή. Αν περιμένεις να ανανεώσεις το τελευταίο δεκάλεπτο, πας γυρεύοντας να χάσεις τα μαζεμένα ΜΒ σου. :rolleyes:

2ον: Ακόμα κι αυτό να κάνεις που λες, δηλαδή να ανανεώνεις την προηγούμενη μέρα, με το φόβο μην γίνει κάτι και δε μπορέσεις να ανανεώσεις, δηλαδή ακραίο σενάριο, σε 30 μήνες, χάνεις ένα μήνα χρήσης, τουτέστιν 3 ή 5 ευρώπουλα. Κι αυτό μόνο και μόνο επειδή θα το ανανεώσεις την προηγούμενη μέρα. Βρε αδερφέ, είναι να ανανεώσεις 12:30 το βράδυ; Βάλε κάρτα από το απόγευμα, και μόλις πάει 11-11:30, βάλε το πακέτο. Σιγά το πράγμα δηλαδή... Γιατί να κάνουμε τη ζωή μας τόσο δύσκολη;;;... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

1ον: Cosmote είναι αυτή. Αν περιμένεις να ανανεώσεις το τελευταίο δεκάλεπτο, πας γυρεύοντας να χάσεις τα μαζεμένα ΜΒ σου. :rolleyes:

2ον: Ακόμα κι αυτό να κάνεις που λες, δηλαδή να ανανεώνεις την προηγούμενη μέρα, με το φόβο μην γίνει κάτι και δε μπορέσεις να ανανεώσεις, δηλαδή ακραίο σενάριο, σε 30 μήνες, χάνεις ένα μήνα χρήσης, τουτέστιν 3 ή 5 ευρώπουλα. Κι αυτό μόνο και μόνο επειδή θα το ανανεώσεις την προηγούμενη μέρα. Βρε αδερφέ, είναι να ανανεώσεις 12:30 το βράδυ; Βάλε κάρτα από το απόγευμα, και μόλις πάει 11-11:30, βάλε το πακέτο. Σιγά το πράγμα δηλαδή... Γιατί να κάνουμε τη ζωή μας τόσο δύσκολη;;;... :wacko:

 

Δεν διαφωνώ σε κάτι μαζί σου απλώς το μόνο που με ενόχλησε ηταν που το έμαθα στο τσακ από το φόρουμ ότι δεν θα μπορώ να ενεργοποιώ πακετα και παραλίγο να έχανα όλα τα mb Ευτυχως που κάποιος τα γράφει και εδώ γιατί ποιος μπαίνει συνέχεια στη σελίδα. της εταιρείας;

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που μεταφέρονται τα ΜΒ και δεν λήγουν/χάνονται στην ημερομηνία λήξης τους, νομίζω είναι κάτι πολύ καλό που δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρία να παρέχει στον συνδρομητή. Έχουμε μια επιπλέον παροχή, που το μόνο που απαιτεί είναι να βάλεις πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. Όποιος δεν μπορεί να κάνει και αυτό, είναι άξιος της μοίρας του.
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που μεταφέρονται τα ΜΒ και δεν λήγουν/χάνονται στην ημερομηνία λήξης τους, νομίζω είναι κάτι πολύ καλό που δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρία να παρέχει στον συνδρομητή. Έχουμε μια επιπλέον παροχή, που το μόνο που απαιτεί είναι να βάλεις πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. Όποιος δεν μπορεί να κάνει και αυτό, είναι άξιος της μοίρας του.

Δε θα μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που μεταφέρονται τα ΜΒ και δεν λήγουν/χάνονται στην ημερομηνία λήξης τους, νομίζω είναι κάτι πολύ καλό που δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρία να παρέχει στον συνδρομητή. Έχουμε μια επιπλέον παροχή, που το μόνο που απαιτεί είναι να βάλεις πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. Όποιος δεν μπορεί να κάνει και αυτό, είναι άξιος της μοίρας του.

 

Έτσι ακριβώς. Μ' αυτά και μ' αυτά έχω μαζέψει καμιά 10ριά GB στα δύο μου νούμερα, που ουσιαστικά σημαίνει απεριόριστο ίντερνετ, που το χρησιμοποιώ δυναμικά, δηλαδή καταναλώνω ανάλογα με τις εκάστοτε ανάγκες μου: αυτό το μήνα κανένα 100άρι ΜΒ, τον άλλο μήνα 1GB. Κι πολλά αυτά χωρίς πολιτικές ορθής χρήσης κλπ. Μπορώ αν θέλω να τα καταναλώσω ακόμα και σε μία μέρα που λέει ο λόγος. Μπορεί σαν πακέτο να μην είναι ιδιαίτερα φθηνό το 500ΜΒ/5€, αλλά ουσιαστικά αυτή την ευελιξία πληρώνεις. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και μόνο που μεταφέρονται τα ΜΒ και δεν λήγουν/χάνονται στην ημερομηνία λήξης τους, νομίζω είναι κάτι πολύ καλό που δεν είναι υποχρεωμένη η εταιρία να παρέχει στον συνδρομητή. Έχουμε μια επιπλέον παροχή, που το μόνο που απαιτεί είναι να βάλεις πακέτο πριν λήξει το προηγούμενο. Όποιος δεν μπορεί να κάνει και αυτό, είναι άξιος της μοίρας του.

Τι θα πει δεν λήγουν/χάνονται και έχουμε μια επιπλέον παροχή; Στο site το λεει ξεκάθαρα :

"Η ενσωματωμένη μηνιαία χρήση που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου Internet Monthly Pass 200. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου Internet Monthly Pass 200"

Ούτε χάρη μας κάνουν. ούτε τίποτα. Δίνουμε κάποια λεφτά, με κάποιους συγκεκριμένους όρους και απλά τους τηρούν. Αν δεν το έλεγε πουθενά κι απλά καναν τα στραβά ματια οκ...αλλα ΔΕΝ

Edited by NeverMind
:)
Link to comment
Share on other sites

Τι θα πει δεν λήγουν/χάνονται και έχουμε μια επιπλέον παροχή; Στο site το λεει ξεκάθαρα :

"Η ενσωματωμένη μηνιαία χρήση που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου Internet Monthly Pass 200. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου Internet Monthly Pass 200"

Ούτε χάρη μας κάνουν. ούτε τίποτα. Δίνουμε κάποια λεφτά, με κάποιους συγκεκριμένους όρους και απλά τους τηρούν. Αν δεν το έλεγε πουθενά κι απλά καναν τα στραβά ματια οκ...αλλα ΔΕΝ

 

Δεν έγραψα κάπου ότι...κάνουν σαν να μην το ξέρουν. Ούτε και αυτό αναιρεί το ότι είναι επιπλέον παροχή. Ένα μπονους, όπως θες πες το.

Link to comment
Share on other sites

Ούτε χάρη μας κάνουν. ούτε τίποτα. Δίνουμε κάποια λεφτά, με κάποιους συγκεκριμένους όρους και απλά τους τηρούν. Αν δεν το έλεγε πουθενά κι απλά καναν τα στραβά ματια οκ...αλλα ΔΕΝ

Δεν το καταλαβαίνω αυτό ρε παιδιά, έλεος δηλαδή. Σου λέει: "πάρε 500ΜΒ, κι αν δεν τα καταναλώσεις, κάνε ανανέωση πριν λήξουν για να μεταφερθούν στον επόμενο μήνα".

Όποιος δε θέλει, τα αφήνει να λήξουν και αγοράζει νέο πακέτο, πετώντας στα σκουπίδια τα ΜΒ τα οποία αγόρασε και δε χρησιμοποίησε. Όποιος είναι τόσο κιμπάρης ώστε να πετάει τα λεφτά που έχει δώσει, με γεια του με χαρά του. Μη βγάζετε όμως σκάρτο ένα τέτοιο πλεονέκτημα που δίνει έναντι του ανταγωνισμού.... :rolleyes:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Και στη vodafone γίνεται κάτι ανάλογο και όχι μόνο με τα mb.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Και στη vodafone γίνεται κάτι ανάλογο και όχι μόνο με τα mb.

ναι αλλα στην vodafone γινεται αυτο μονο στο ιδιο ακριβως πακετο ενω στην κοσμοτε δεν παιζει ρολο αρκει το πακετο να ιντερνετ τι με 3 και τι με 5 ευρω παλι ανανεωνεται και δεν χανεται το υπολοιπο! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

ναι αλλα στην vodafone γινεται αυτο μονο στο ιδιο ακριβως πακετο ενω στην κοσμοτε δεν παιζει ρολο αρκει το πακετο να ιντερνετ τι με 3 και τι με 5 ευρω παλι ανανεωνεται και δεν χανεται το υπολοιπο! .

Απλά αν ανανεώσεις με 3 ευρώ, θα σερφάρεις με 3G, όσα ΜΒ/GΒ έχεις μαζέψει. Μόνο αν ανανεώσεις με 5 ευρώ θα έχεις 4G.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Απλά αν ανανεώσεις με 3 ευρώ, θα σερφάρεις με 3G, όσα ΜΒ/GΒ έχεις μαζέψει. Μόνο αν ανανεώσεις με 5 ευρώ θα έχεις 4G.

 

σωστά. Εντάξει αλλά τι να κάνει κάποιος το 4g ; όταν με 3g πιάνει 4-5μbs στο κινητό του ; δεν υπάρχει λόγος. Επίσης όταν κατεβάσεις κάτι με 4g θα σου φάει περισσότερο όγκο από ότι με 3g ! Άρα δεν το χρησιμοποιώ αφού μου καταναλώνει περισσότερο όγκο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ούτε καν...

Τον ίδιο ακριβώς όγκο θα κατεβάσεις και στις δύο περιπτώσεις. Απλά με 4g θα γίνει πολύ γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

σωστά. Εντάξει αλλά τι να κάνει κάποιος το 4g ; όταν με 3g πιάνει 4-5μbs στο κινητό του ; δεν υπάρχει λόγος. Επίσης όταν κατεβάσεις κάτι με 4g θα σου φάει περισσότερο όγκο από ότι με 3g ! Άρα δεν το χρησιμοποιώ αφού μου καταναλώνει περισσότερο όγκο.

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Είτε σερφάρεις με GPRS, είτε με 3G, είτε με 4G, τα ίδια δεδομένα θα κατεβάσεις. Η ταχύτητα διαφέρει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

σωστά. Εντάξει αλλά τι να κάνει κάποιος το 4g ; όταν με 3g πιάνει 4-5μbs στο κινητό του ; δεν υπάρχει λόγος. Επίσης όταν κατεβάσεις κάτι με 4g θα σου φάει περισσότερο όγκο από ότι με 3g ! Άρα δεν το χρησιμοποιώ αφού μου καταναλώνει περισσότερο όγκο.

 

Μονο μπαταρια στο κινητο καταναλωνει παραπανω.Πως εχετε κολλησει μερικοι οτι με 4G μια εφαρμογη θα φαει παραπανω ΜΒ απο οσο με 3G?

Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, αν έχει καλό σήμα σε 4g επειδή θα χρειαστεί πολύ λιγότερο χρόνο για να κατεβάσει τα ίδια δεδομένα παίζει συνολικά να καταναλώσει λιγότερη μπαταρία. Νομίζω πως η παρανόηση σχετικά με τον όγκο δεδομένων σε 4g στηρίζεται αφενός στην πληροφόρηση από τους εκπροσώπους των παρόχων(μου έχει τύχει μετά από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας να μου πουν στην τηλεφωνική εξυπηρέτηση "πρόσεχε γιατί τα τρώει γρήγορα ΑΝ κατεβάζεις συνέχεια", δηλαδή αν παρασυρθείς επειδή πάει καλά) και αφετέρου από τα speedtests που εκεί πραγματικά καταναλώνει περισσότερα mb, όμως είναι λογικό μιας και στον ίδιο περίπου χρόνο δοκιμάζει να κατεβάσει με πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα.
Link to comment
Share on other sites

Απλά αν ανανεώσεις με 3 ευρώ, θα σερφάρεις με 3G, όσα ΜΒ/GΒ έχεις μαζέψει. Μόνο αν ανανεώσεις με 5 ευρώ θα έχεις 4G.

 

Πρακτικά νομίζω ότι δεν το κάνει αυτό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Είτε σερφάρεις με GPRS, είτε με 3G, είτε με 4G, τα ίδια δεδομένα θα κατεβάσεις. Η ταχύτητα διαφέρει.

 

και εγω ετσι πιστευα αλλα δεν ισχυει συνεχεια μου λενε οτι δεν ισχυει αυτο! οτι το 4g επειδη θα κατεβασει σε λιγοτερο χρονο ενα πραγμα θα σου αφαιρεσει το επιπλεον χρονο που κερδισες σε mb οπως θα κατεβαζες με το 3g!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...