Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω πως το έκοψε ΚΑΙ αυτό!

Γιατί δε δοκιμάζει να ανανεώσεις? Αν είναι θα σου έρθει το γνωστό μύνημα. . .

Ακομα είμαι frog και σκεφτομαι να γυρισω σε κοσμοκαρτα μονο αν μπορω να ενεργοποιω ταυτοχρονα περισσοτερα απο ενα πακετα. Γι αυτο ρωταω εδω πριν κανω την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι έγινε παιδιά; έχω χάσει επεισοδια;

Καλώ το 6971314 απο το οποίο άκουγα κατευθείαν το υπολοιπο μου παρακάμπτοντας τις βλακώδεις διαφημίσεις και μου λέει οτι ο αριθμος που καλω δεν χρησιμοποιείται! Πριν ένα μήνα ίσχυε.

Και τώρα, πώς θα παρακάμπτουμε τις διαφημίσεις;

Link to comment
Share on other sites

Μιλαω με την κοπελα μου περιπου 400 λεπτα το μηνα. Καταναλωνω 70-80 mb internet. Απλα εχω και το εταιρικο κ λεω να αρχισω να το χρησιμοποιω περισσοτερο προς τριτους.

Με αλλους μιλαω περιπου 60 λεπτα, και sms στελνω γυρω στα 50 με την κοπελα μου μονο.

Aν πούμε ότι βάζεις την κοπέλα σου στην υπηρεσία 0,01 το κόστος της ομιλίας με την κοπέλα σου μονάχα θα είναι 4ευρώ. Τα υπόλοιπα 60' καλύπτονται από τα δωρεάν (μην ξεχνάς ότι θα έχεις 2,5 ώρες προς όλους). Πακέτο για 50 μηνύματα μηνιαίο δεν έχει, άρα θα βάλεις αυτό με τα 100sms κόστους πάλι 4ευρώ. Όσον αφορά το ίντερνετ ξέρω μόνο για πακέτο 60mb με 3ευρώ. Αν δεν σε φτάσουν, το ενεργοποιείς και δεύτερη φορά. Άρα, 4+4+3+3=14ευρώ/μήνα. Νομίζω ότι η cosmokarta σε καλύπτει πλήρως. Και ποιός ο λόγος τόσα χρόνια να πλήρωνες 40ευρώ σύνδεση ενώ ουσιαστικά χαλούσες 14? Ακραίο... Στη θέση σου, δεν θα το σκεφτόμουν ούτε μια στιγμή παραπάνω.

 

1c/min με την κοπέλα σου και intertelecom για τους άλλους.

Κόστος: 10€/μήνα.

 

τι έγινε παιδιά; έχω χάσει επεισοδια;

Καλώ το 6971314 απο το οποίο άκουγα κατευθείαν το υπολοιπο μου παρακάμπτοντας τις βλακώδεις διαφημίσεις και μου λέει οτι ο αριθμος που καλω δεν χρησιμοποιείται! Πριν ένα μήνα ίσχυε.

Και τώρα, πώς θα παρακάμπτουμε τις διαφημίσεις;

Πριν 7 ώρες το κάλεσα και ίσχυε κανονικά. Τώρα το καλώ και δεν ισχύει.

Προσωπικά στέλνω SMS στο 1314.

Link to comment
Share on other sites

εστειλα και εγω μηνυμα πριν 2 ωρες και δεν παραδοθηκε ακομα! καλεσα το 1314, ακουγα την διαφημιση στην αρχη και μετα τιποτα! ουτε στο ιντερνετ μπορω να συνδεθω με τα mb μου! μου λεει "ο ελεγχος ταυτοτητας απετυχε"! ισως να εχει καποιο προβλημα η Cosmote!
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

τι έγινε παιδιά; έχω χάσει επεισοδια;

Καλώ το 6971314 απο το οποίο άκουγα κατευθείαν το υπολοιπο μου παρακάμπτοντας τις βλακώδεις διαφημίσεις και μου λέει οτι ο αριθμος που καλω δεν χρησιμοποιείται! Πριν ένα μήνα ίσχυε.

Και τώρα, πώς θα παρακάμπτουμε τις διαφημίσεις;

 

μόλις πήρα τώρα και τα είπε κανονικά . Βεβαία κολλάει το σύστημα τους καθε τοσο και λιγο

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

^ ευχαριστώ, παιδιά, για τις απαντήσεις. Χρησιμοποιώ αραιά και που την cosmokarta μου τη νύχτα και κάθε φορά ολο και κάτι δεν δουλεύει σωστά και αναρωτιέμαι αν κάτι έχει αλλάξει ή είναι απλώς δυσλειτουργίες της νύχτας (υποθέτω συντήρηση και τέτοια).
Link to comment
Share on other sites

πως γινεται αν πχ καθε τεταρτη μου ρχονται τα 100' δωρεαν επιπλεον στο whats up μου την επομενη μερα να θελω καρτα?:p

ελαχιστη χρεωση μηπως ειναι τα 100'? δεν εξηγείται αλλιως !

Link to comment
Share on other sites

Κουτή ερώτηση, μήπως έκλεισες ημερολογιακά το μήνα?

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Κουτή ερώτηση, μήπως έκλεισες ημερολογιακά το μήνα?

σιγουρα αυτο θα εγινε, και εγω ειχα παθει ακριβως το ιδιο........

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα παιδια

στις 21 μου τελειωσαν τα δωρεαν λεπτα απο το πακετο 600 λεπτα και 600 μηνυματα.Σε μενα καθε πεμπτη μου ερχεται μνμ για επιπλεον 100 λεπτα πραγμα που αφου μου τελειωσε το πακετο και εβαλα καρτα δεν μου ηρθαν.τι γινεται?πρεπει να ενεργοποιησω καποιο πακετο για να μου ερθουν ή παμε για την αλλη πεμτη τωρα?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένο πακέτο για να σου μπουν τα 100 λεπτά.

 

ο χρονος απο το προηγουμενο πακετο εληξε στις 21 και ενεργοποιησα χθες νεο πακετο αρα παω για την αλλη πεμπτη?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

ο χρονος απο το προηγουμενο πακετο εληξε στις 21 και ενεργοποιησα χθες νεο πακετο αρα παω για την αλλη πεμπτη?

 

Ναι. Προϋπόθεση είναι να είναι ενεργοποιημένο το πακέτο. Εαν δεν είναι , δεν μπαίνουν τα 100 λεπτά. Το έχω δοκιμάσει

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Προϋπόθεση είναι να είναι ενεργοποιημένο το πακέτο. Εαν δεν είναι , δεν μπαίνουν τα 100 λεπτά. Το έχω δοκιμάσει

 

οκ παιδια ευχαριστω πολυ!λογικα την ερχομενη πεμπτη θα μπουν :)

 

Καλα χριστουγεννα σε ολους!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προβλημα με την κοσμοτε?γιατι καμια φορα με παιρνουν τηλεφωνο και τους λεει οτι δεν ειμαι συνδρομητης.και με παιρνουν καπακια και χτυπαει.οπως και στα μυνηματα τους βγαζει οτι απετυχε η αποστολη.αλλαξα σιμ αλλα ακομα το κανει.μηπως ειναι υπερφορτοση δικτυου?
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προβλημα με την κοσμοτε?γιατι καμια φορα με παιρνουν τηλεφωνο και τους λεει οτι δεν ειμαι συνδρομητης.και με παιρνουν καπακια και χτυπαει.οπως και στα μυνηματα τους βγαζει οτι απετυχε η αποστολη.αλλαξα σιμ αλλα ακομα το κανει.μηπως ειναι υπερφορτοση δικτυου?

 

εχεις κανει φορητοτητα σε κοσμοτε απο αλλο δικτυο?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενα προβλημα με την κοσμοτε?γιατι καμια φορα με παιρνουν τηλεφωνο και τους λεει οτι δεν ειμαι συνδρομητης.και με παιρνουν καπακια και χτυπαει.οπως και στα μυνηματα τους βγαζει οτι απετυχε η αποστολη.αλλαξα σιμ αλλα ακομα το κανει.μηπως ειναι υπερφορτοση δικτυου?

 

 

Μου συνέβη και εμένα για λίγο. Μάλλον θέμα δικτύου πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μου συνέβη και εμένα για λίγο. Μάλλον θέμα δικτύου πρέπει να είναι.

 

καλα με τετοια προβληματα η cote θελει κοσμο και να παη μπροστα?και μετα σου ζητανε και 5ε για 600' προς wu μονο ενω οι αλλοι 2 τα δινουνε δωρεαν με καθε ανανεωση

Link to comment
Share on other sites

εγω ευχομαι στα φιλαρακια της κοσμοτε καλη υπομονη, απο 25/12 εως 2-3/1... αντε, και του χρονου με χαμηλοτερη υπερφορτωση!
Link to comment
Share on other sites

Η cosmote πρωτοτύπησε νομίζω για άλλη μία φορά. Έσπασε νομίζω το καρτέλ (προς όφελος της). Είναι η μοναδική που αυτές τις γιορτές δεν έδωσε με 5 ευρώ 500 Mbs internet σε αντίθεση με της άλλες δύο εταιρίες... χαχαχαχα... Δε θέλω να γίνω πιο ειρωνικός και ελπίζω απλά να έχω καταλάβει λάθος και να δίνει κάτι (αν ναι παρακαλώ πείτε το μου). Κρίμα τόσα χρόνια πελάτες και απλά να δίνει 100 λεπτά προς wu και μάλιστα αν και εφόσον έχεις αγοράσει ήδη πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

καλα με τετοια προβληματα η cote θελει κοσμο και να παη μπροστα?και μετα σου ζητανε και 5ε για 600' προς wu μονο ενω οι αλλοι 2 τα δινουνε δωρεαν με καθε ανανεωση

 

Ποιά εταιρία δίνει 600' δωρεάν με ανανέωση και για τι ποσό ανανέωσης μιλάμε?

 

 

Η cosmote πρωτοτύπησε νομίζω για άλλη μία φορά. Έσπασε νομίζω το καρτέλ (προς όφελος της). Είναι η μοναδική που αυτές τις γιορτές δεν έδωσε με 5 ευρώ 500 Mbs internet σε αντίθεση με της άλλες δύο εταιρίες... χαχαχαχα... Δε θέλω να γίνω πιο ειρωνικός και ελπίζω απλά να έχω καταλάβει λάθος και να δίνει κάτι (αν ναι παρακαλώ πείτε το μου). Κρίμα τόσα χρόνια πελάτες και απλά να δίνει 100 λεπτά προς wu και μάλιστα αν και εφόσον έχεις αγοράσει ήδη πακέτο.

 

Για σενα τα 100' μπορεί να μην σημαίνουν τίποτα γιατί μπορεί να μιλάς λίγο ενώ χρησιμοποιείς περισσότερο το ίντερνετ. Για κάποιους άλλους όμως ισχύει το αντίθετο. Εγώ τη βρήκα πολύ καλή προσφορά, αν σκεφτείς ότι π.χ. αγοράσαμε 600' και μας έκανε δώρο κι άλλα 400' μέσα στο μήνα, σύνολο 1000'. Τη στιγμή που όλοι λένε να επαναφέρει το πακέτο με τα 1200', νομίζω ήταν ό,τι καλύτερο. Ειδικά την περίοδο αυτή που οι ομιλίες αυξάνονται. Αλλά και πάλι, ο καθένας κρίνει βάσει των αναγκών του οπότε κανένας μας δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός.

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εταιρία δίνει 600' δωρεάν με ανανέωση και για τι ποσό ανανέωσης μιλάμε?

 

 

 

 

Για σενα τα 100' μπορεί να μην σημαίνουν τίποτα γιατί μπορεί να μιλάς λίγο ενώ χρησιμοποιείς περισσότερο το ίντερνετ. Για κάποιους άλλους όμως ισχύει το αντίθετο. Εγώ τη βρήκα πολύ καλή προσφορά, αν σκεφτείς ότι π.χ. αγοράσαμε 600' και μας έκανε δώρο κι άλλα 400' μέσα στο μήνα, σύνολο 1000'. Τη στιγμή που όλοι λένε να επαναφέρει το πακέτο με τα 1200', νομίζω ήταν ό,τι καλύτερο. Ειδικά την περίοδο αυτή που οι ομιλίες αυξάνονται. Αλλά και πάλι, ο καθένας κρίνει βάσει των αναγκών του οπότε κανένας μας δεν μπορεί να είναι αντικειμενικός.

Μα επειδή μιλάω πολύ και έτσι και αλλιώς αγοράζω πακέτο, τα 100 λεπτά δεν ήταν τίποτα. Ενώ αν μου έδινε 500MBs θα μου έμεναν περισσότερα χρήματα για να πάρω και άλλα λεπτά. Ενώ τώρα ούτε σε διευκολύνει σοβαρά, ούτε ακολουθεί το καρτέλ όπως έκανε τόσα χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Μα επειδή μιλάω πολύ και έτσι και αλλιώς αγοράζω πακέτο, τα 100 λεπτά δεν ήταν τίποτα. Ενώ αν μου έδινε 500MBs θα μου έμεναν περισσότερα χρήματα για να πάρω και άλλα λεπτά. Ενώ τώρα ούτε σε διευκολύνει σοβαρά, ούτε ακολουθεί το καρτέλ όπως έκανε τόσα χρόνια

 

Δεν έχει λογική αυτό που λες. Αν όντως μιλάς πολύ, θα έπρεπε να σε χαροποιεί η προσφορά των 100'/εβδομάδα (400' το μήνα, δεν το λες και "τίποτα"....). Από κει και πέρα, το καρτέλ δεν είναι υποχρεωτικό να ακολουθείται πάντα. Αυτά τους φάγανε. Ευκαιρία να υπάρξει ανταγωνισμός και διαφορετικές προσφορές. Είμαστε καταναλωτές και θα έπρεπε να θέλουμε να υπάρχει ανταγωνισμός, για να έχουμε τη δυνατότητα επιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει λογική αυτό που λες. Αν όντως μιλάς πολύ, θα έπρεπε να σε χαροποιεί η προσφορά των 100'/εβδομάδα (400' το μήνα, δεν το λες και "τίποτα"....). Από κει και πέρα, το καρτέλ δεν είναι υποχρεωτικό να ακολουθείται πάντα. Αυτά τους φάγανε. Ευκαιρία να υπάρξει ανταγωνισμός και διαφορετικές προσφορές. Είμαστε καταναλωτές και θα έπρεπε να θέλουμε να υπάρχει ανταγωνισμός, για να έχουμε τη δυνατότητα επιλογής.

έχεις δίκιο, πρέπει να φύγουμε από την πιο ακριβή και χωρίς προσφορές καρτοκινητή, γιατί όντως οι άλλες είναι πιο ανταγωνιστικές. Πέντε χρόνια πελάτης το σκέφτομαι σοβαρά... ήδη τρεις φίλοι έφυγαν....

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά έκανα τη κίνηση και δοκιμάζω της wind και πιο ειδικά το 3g της.

Ο κοσμοτε δε μας τα λέει καλά τελευταία. . .

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...