Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα...

μιας και μου εκλεψαν το κινητο σκεφτομαι να κανω εναν καινουριο αρι8μο whats up,

απλα εχω μια απορια επειδη εγω εβαζα μια 5ευρη καρτα και ειμουν κομπλε με τα 300' +300 sms αν ενεργοποιησω μια νεα καρτα θα παιρνω και αυτα τα δωρακια και αν ναι πως θα την ενεργοποιησω την υπηρεσια γιατι δεν θυμαμαι :P

 

μπορεις να πας σε καταστημα και να ζητησεις να σου δωσουνε πισω τον ιδιο αριθμο με χρεωση αντικαταστασης καρτας σημ 5 ευρω και θα εχεις και το υπολοιπο που ειχες καθως και οτιδηποτε ειχες ενεργοποιησει απο πακετα.

στο what's up που ειναι το μοναδικο καρτοκινητο που δεν δινει κανενα μπονους ανανεωσης παρα μονο με το reload με καθε καρτα ανανεωσης. μολις βαλεις καρτα και ενεργοποιησεις το reload θα καλεσεις το 1330 και θα ενεργοποιησεις το πακετο που θελεις.

αυτην την περιοδο και μεχρι τις 31/8 η προσφορα που τρεχει ειναι η εξης : με αγορα πακετου 600λεπτα με 5ευρω προς what's up σου δινει δωρο και 300μυνηματα παλι προς what's up αυτα ισχυουνε την δεδομενη χρονικη στιγμη μετα τις 31/8 θα δειξει τι θα βγει .. ελπιζω να σε καλυψα....

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στέλνεις με SMS το γράμμα Υ στο 1313

 

Και για τα μηνυματα τι στελνω?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και για τα μηνυματα τι στελνω?

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

 

sms κενο υπ στο 1313

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

sms κενο υπ στο 1313

 

Ευχαριστω φιλτατε!

 

εσταλη απο το κ*λοφτιαγμενο μου xperia X10 mini pro

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγο έλαβα μύνημα ότι μπορώ να κατανάλωσω 100μυνήματα προς όλα τα δίκτυα μέχρι την κυριακή το βράδυ. Καλά σε αυτό το κινητό βρήκανέ να μου στείλουνε που δεν το χρησιμοποιώ; . Δεν γινότανε στην βονταφον που είναι το βασικό μου νούμερο . Άχρηστη προσφορά εάν ήτανε ίντερνετ θα το χρησιμοποιούσα.

 

και σε μένα ήρθε προχθές λίγο μετά αφότου ενεργοποίησα τα 300sms με 3€ :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , χθες ειχα την εξης εμπιρεια... οποιος γνωριζει επι του θεματος θα ηθελα να μου απαντησει τι μπορω να κανω και τι ισχυει στη περιπτωση μου.

 

Εβαλα καρτα 10€ (9€ με το φπα), μου αφαιρεθηκαν 2.5€ απο την επεκταση που ειχα κανει , κ ειχα 6.5€... Στέλνω να ενεργοποιησω το call them all 600 μαζι με 300 sms δωρο που κοστιζει 5€, και απο εκει κ περα αρχιζει το blackout... δεν καλούσε πουθενα, ουτε καν στα νουμερα της COSMOTE, κ εκει ακουγοντουσαν μονο τα ηχογραφημενα μυνήματα... μετα εκλεινε μονο του... Πηρα την εξυπηρέτηση πελατών οπου κοστιζει 0.12€ το τηλεφωνημα, κ οποτε ητανε να μπω στη σειρα αναμονης και ακουγότανε η μουσικη , εκλεινε η γραμμή!!! εγινε 2-3 φορες αυτο και πηρα απο το σταθερο ωστε να μη χρεώσω κι αλλο το κινητο μου. και εκει εκλεισε... αρα είχε η Cosmote πρόβλημα.

Περασανε 4 ωρες και καπου εκει μου ηρθε μήνυμα οτι ενεργοποιηθηκε το 600'. μεχρι να ενεργοποιηθει το πολυ να ειχα στειλει 3-4 sms. Οποτε ξεκινησα να κανω κανονικα τα τηλ μου και τα σμσ σε αριθμους whats up... Σημερα το πρωι παω να καλεσω εναν αριθμο κ μου λεει "δεν επαρκει το υπολοιπο σας".... παιρνω τηλ το 1314 και μου λεει οτι εχω 0.03€ !!!

 

Καλεσα το 13834 και αυτο που μου ειπανε ειναι οτι "οντως υπηρχε χθες το απογευμα ενα προβλημα στις εξερχομενες κλησεις γενικότερα, αλλα δεν φαινεται να υπαρχει κανενα προβλημα με τι γραμμή σας". λες και το προβλημα ηταν η γραμμη μου ας πουμε, οχι οι δικες τους χρεωσεις χωρις λογο..

Στο τελος μου λεει οτι δεν ξερει αν εγω εχω στειλει καποιο mms 'η αν μπηκα στο internet κτλ , κ οτι δεν μπορει να δει τι εχω στειλει κ τι οχι γιατι ειναι δικο μου προσωπικο απορητο κ οτι μπορω να παω σε ενα μαγαζι cosmote να ζητησω αναλυτικη κατασταση για να δω τι εγινε εκεινες τις ωρες...

Παιρνω τον ΓΕΡΜΑΝΟ και μου λεει το παλικαρι που δουλευει εκει οτι στελνα ΑΙΤΗΣΗ για αναλυτικη κατασταση κ οτι θα μου την στειλουνε σε κανενα μήνα(!!), κ με ρωτησε αν με ενημερωσανε απο την COSMOTE οτι το χρεωνουνε και γυρω στα 20 ευρώ!!

Αν ειναι δυνατον δηλαδή!!!

Στο τελος μου ειπε να το παρατησω το θεμα γιατι δε προκειται να βρώ ακρη...

 

Εσεις συμφωνείτε με αυτο? μπορώ να κανω κατι ή να το παρατήσω? δεν ειναι τοσο το 1.5€ που μου φάγανε, ειναι το ****το

 

Ευχαριστω..

GoD MoDe EnAbL3D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα , χθες ειχα την εξης εμπιρεια... οποιος γνωριζει επι του θεματος θα ηθελα να μου απαντησει τι μπορω να κανω και τι ισχυει στη περιπτωση μου.

 

Εβαλα καρτα 10€ (9€ με το φπα), μου αφαιρεθηκαν 2.5€ απο την επεκταση που ειχα κανει , κ ειχα 6.5€... Στέλνω να ενεργοποιησω το call them all 600 μαζι με 300 sms δωρο που κοστιζει 5€, και απο εκει κ περα αρχιζει το blackout... δεν καλούσε πουθενα, ουτε καν στα νουμερα της COSMOTE, κ εκει ακουγοντουσαν μονο τα ηχογραφημενα μυνήματα... μετα εκλεινε μονο του... Πηρα την εξυπηρέτηση πελατών οπου κοστιζει 0.12€ το τηλεφωνημα, κ οποτε ητανε να μπω στη σειρα αναμονης και ακουγότανε η μουσικη , εκλεινε η γραμμή!!! εγινε 2-3 φορες αυτο και πηρα απο το σταθερο ωστε να μη χρεώσω κι αλλο το κινητο μου. και εκει εκλεισε... αρα είχε η Cosmote πρόβλημα.

Περασανε 4 ωρες και καπου εκει μου ηρθε μήνυμα οτι ενεργοποιηθηκε το 600'. μεχρι να ενεργοποιηθει το πολυ να ειχα στειλει 3-4 sms. Οποτε ξεκινησα να κανω κανονικα τα τηλ μου και τα σμσ σε αριθμους whats up... Σημερα το πρωι παω να καλεσω εναν αριθμο κ μου λεει "δεν επαρκει το υπολοιπο σας".... παιρνω τηλ το 1314 και μου λεει οτι εχω 0.03€ !!!

 

Καλεσα το 13834 και αυτο που μου ειπανε ειναι οτι "οντως υπηρχε χθες το απογευμα ενα προβλημα στις εξερχομενες κλησεις γενικότερα, αλλα δεν φαινεται να υπαρχει κανενα προβλημα με τι γραμμή σας". λες και το προβλημα ηταν η γραμμη μου ας πουμε, οχι οι δικες τους χρεωσεις χωρις λογο..

Στο τελος μου λεει οτι δεν ξερει αν εγω εχω στειλει καποιο mms 'η αν μπηκα στο internet κτλ , κ οτι δεν μπορει να δει τι εχω στειλει κ τι οχι γιατι ειναι δικο μου προσωπικο απορητο κ οτι μπορω να παω σε ενα μαγαζι cosmote να ζητησω αναλυτικη κατασταση για να δω τι εγινε εκεινες τις ωρες...

Παιρνω τον ΓΕΡΜΑΝΟ και μου λεει το παλικαρι που δουλευει εκει οτι στελνα ΑΙΤΗΣΗ για αναλυτικη κατασταση κ οτι θα μου την στειλουνε σε κανενα μήνα(!!), κ με ρωτησε αν με ενημερωσανε απο την COSMOTE οτι το χρεωνουνε και γυρω στα 20 ευρώ!!

Αν ειναι δυνατον δηλαδή!!!

Στο τελος μου ειπε να το παρατησω το θεμα γιατι δε προκειται να βρώ ακρη...

 

Εσεις συμφωνείτε με αυτο? μπορώ να κανω κατι ή να το παρατήσω? δεν ειναι τοσο το 1.5€ που μου φάγανε, ειναι το ****το

 

Ευχαριστω..

 

Αυτος που σου ειπε οτι η αναλυτικη κατασταση κλησεων κοστιζει 20€ μαλλον ειναι τρελος!!! Επισης το 1,5€ στο εφαγε απο τις κλησεις που εκανες χωρις να εχει ενεργοποιθει το πακετο με τα δωρεαν λεπτα. Επισης απ τα 10€ που βαζεις σου αφερει 1,20€.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Το σενάριο του να φταις εσύ και όχι η cosmote, πάντως δεν σου έχει περάσει απο το μυαλο ε?

 

bad news for you: σε οποια εταιρία και να πας το ιδιο "απαράδεκτη" θα είναι, γιατί το λάθος είναι σε σένα :)

 

 

Αυτό το σενάριο είχα και εγω αλλά εδώ να σου πω ότι το 80% είναι ευθύνη της cosmote γιατί και σε μένα ποτέ μα ποτέ δεν με χρέωνε και είχα μια ντουζίνα εφαρμογές που ήθελε κάθε μέρα ανανέωση και μόλις έβαλαν το internet day pass άρχισε να τσακίζει τα €€ και δεν ειχα καμιά εφαρμογή που ήθελε ιντερνέτ κάθε μέρα

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το σενάριο είχα και εγω αλλά εδώ να σου πω ότι το 80% είναι ευθύνη της cosmote γιατί και σε μένα ποτέ μα ποτέ δεν με χρέωνε και είχα μια ντουζίνα εφαρμογές που ήθελε κάθε μέρα ανανέωση και μόλις έβαλαν το internet day pass άρχισε να τσακίζει τα €€ και δεν ειχα καμιά εφαρμογή που ήθελε ιντερνέτ κάθε μέρα

 

Δηλαδή από μόνη της και χειροκίνητα η αυτοματοποιημένα η cosmote σε συνέδεε με το internet.

 

...................................................................................

 

Για να σοβαρευτούμε. Αυτό δεν έχει να κάνει μόνο με την cosmote αλλά με όλες τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξυπνισα με τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει το τηλ. οταν λαμβανει SMS. Και ποιος ηταν? Η cosmote:D για να μου πει οτι με ΞΑΝΑχρεωνει 1 ευρο την ημερα με την ΜΟΝΑΔΙΚΗ αυτη υπηρεσια της:mad:. Να πω εδω οτι πριν καιρο και αφου μου την ενερπγοποιησε 'ετσιθελικα' παλη, ειχα στηλει SMS με το end day και υποτιθετε οτι εγινε απενεργοποιηση της υπηρεσιας. Τωρα τι να κανω να ξανα στηλω?:mad:. Αν στελνω ενα καθε μηνα ας πουμε θα με αφησουν ησυχο??
Link to comment
Share on other sites

Σημερα ξυπνισα με τον χαρακτηριστικο ηχο που κανει το τηλ. οταν λαμβανει SMS. Και ποιος ηταν? Η cosmote:D για να μου πει οτι με ΞΑΝΑχρεωνει 1 ευρο την ημερα με την ΜΟΝΑΔΙΚΗ αυτη υπηρεσια της:mad:. Να πω εδω οτι πριν καιρο και αφου μου την ενερπγοποιησε 'ετσιθελικα' παλη, ειχα στηλει SMS με το end day και υποτιθετε οτι εγινε απενεργοποιηση της υπηρεσιας. Τωρα τι να κανω να ξανα στηλω?:mad:. Αν στελνω ενα καθε μηνα ας πουμε θα με αφησουν ησυχο??

να παρεις τηλ στην εξυπ.πελατων. Ποια συσκευη εχεις;

Link to comment
Share on other sites

να παρεις τηλ στην εξυπ.πελατων. Ποια συσκευη εχεις;

 

Ειχα παρει την πρωτη φορα και μου ειπαν οτι στελνοντας end day η cosmote θα το απενεργοποιουσε. Μου το ενεργοποιησαν ομως παλη:mad::mad:. Η συσκευη ειναι το wave της samsung , και ναι εχω ευαρμογες που θελουν internet, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Το θεμα ειναι οτι αφου ΕΧΩ επικοινωνησει με την εταιρια την πρωτη φορα και τους εχω πει οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ την υπηρεσια αυτη, και ΕΧΩ στηλει το end day, ΠΩΣ γινεται και μου την ΞΑΝΑενεργοποιουν??

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει την πρωτη φορα και μου ειπαν οτι στελνοντας end day η cosmote θα το απενεργοποιουσε. Μου το ενεργοποιησαν ομως παλη:mad::mad:. Η συσκευη ειναι το wave της samsung , και ναι εχω ευαρμογες που θελουν internet, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Το θεμα ειναι οτι αφου ΕΧΩ επικοινωνησει με την εταιρια την πρωτη φορα και τους εχω πει οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ την υπηρεσια αυτη, και ΕΧΩ στηλει το end day, ΠΩΣ γινεται και μου την ΞΑΝΑενεργοποιουν??

 

στη vodafone τουλαχιστον ενεργοποιειται αυτοματα, ωστε να μην υπαρχει τρελλη χρεωση και τη μυνησουν παλι για χρεωσεις 800+

φανταζομαι με την ιδια λογικη το κανει και η κοσμοτε

Link to comment
Share on other sites

Ειχα παρει την πρωτη φορα και μου ειπαν οτι στελνοντας end day η cosmote θα το απενεργοποιουσε. Μου το ενεργοποιησαν ομως παλη:mad::mad:. Η συσκευη ειναι το wave της samsung , και ναι εχω ευαρμογες που θελουν internet, αλλα δεν ειναι αυτο το θεμα. Το θεμα ειναι οτι αφου ΕΧΩ επικοινωνησει με την εταιρια την πρωτη φορα και τους εχω πει οτι ΔΕΝ ΘΕΛΩ την υπηρεσια αυτη, και ΕΧΩ στηλει το end day, ΠΩΣ γινεται και μου την ΞΑΝΑενεργοποιουν??

 

Μήπως μπαίνει το κινητό σου μόνο του σε υπηρεσίες ίντερνετ και ξαναενεργοποιείται αυτόματα; Γιατί κάτι τέτοιο έχω διαβάσει στα ψιλά γράμματα. Mήπως πατάς καταλάθος καμία συντόμευση και αυτή σε βάζει αυτόματα στο ίντερνετ ξανά δηλ!

Να δες εδώ...

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_InternetDayPass/section/Internet_E-mailwithMobile/loc/el_GR

Link to comment
Share on other sites

στη vodafone τουλαχιστον ενεργοποιειται αυτοματα, ωστε να μην υπαρχει τρελλη χρεωση και τη μυνησουν παλι για χρεωσεις 800+

φανταζομαι με την ιδια λογικη το κανει και η κοσμοτε

 

Πιστεύω ότι αυτή η "υπηρεσία" έχει τον εξής λόγο ύπαρξης

 

Smartphones (κυρίως android) που συνδέονται αυτόματα στο ιντέρνετ * (αριθμός ατόμων που δεν διαβάζουν καν τις οδηγίες χρήσεως + απρόσεκτοι) = κατακόρυφη αύξηση του ετήσιου τζίρου της εταιρείας

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ισχυει στις ανανεωσεις σε whats up πριν ενα μηνα με 5 ευρω επαιρνες 300 λεπτα δωρο,με 10 ευρω 600λεπτα και με 20 ευρω 1200΄ και 1200 sms.Iσχυει ακομη; γιατι δεν το βλεπω πουθενα γραμμενο
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπαίνει το κινητό σου μόνο του σε υπηρεσίες ίντερνετ και ξαναενεργοποιείται αυτόματα; Γιατί κάτι τέτοιο έχω διαβάσει στα ψιλά γράμματα. Mήπως πατάς καταλάθος καμία συντόμευση και αυτή σε βάζει αυτόματα στο ίντερνετ ξανά δηλ!

Να δες εδώ...

 

http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/T37/xml/Personal__articleadvanced__articleadvanced_InternetDayPass/section/Internet_E-mailwithMobile/loc/el_GR

Πηρα στην cosmote και μου ειπαν οτι η υπηρεσια ενεργοποιηθηκε αυτοματα επειδη εληξε το πακετο των 60ΜΒ που ειχα, και για την προστασια μου απο παραλογες χρεωσεις η εταιρια ενεργοποιει αυτη την υπηρεσια. Και λεω εγω ,δεν θα ηταν προτιμοτερο και πιο τιμιο, 24 ωρες πριν να μου εστελνε ενα SMS που να λεει "το πακετο internet που εχεις ληγει αυριο, αν δεν το ανανεωσεις και για την δικη σου παντα προστασια, εγω θα ενεργοποιησω την υπηρεσια day pass". Τοτε το μπαλακι θα ηταν σε μενα και δεν θα ειχα κανενα λογο να γκριναζω αν δεν ανανεωνα το πακετο συνδεσης.

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι ισχυει στις ανανεωσεις σε whats up πριν ενα μηνα με 5 ευρω επαιρνες 300 λεπτα δωρο,με 10 ευρω 600λεπτα και με 20 ευρω 1200΄ και 1200 sms.Iσχυει ακομη; γιατι δεν το βλεπω πουθενα γραμμενο

 

Μας τελειωσαν! Κι εγω δεν το βλεπα κι εβαλα και καρτουλα και δε δινουν τιποτα παναθεμα τους. Για μενα αυτη τη στιγμη το καλυτερο ειναι το call them all plus με 7 ευρω που θα σου φαει ο,τι κι αν εχεις βαλει, καρτα των 10 η των 20! Πανε πια τα δωρα ομιλιας, τωρα και καλα αντε να σου δωσουν με την καρτα δωρο κατηγοριας gold στο reload it! Αηδιες δηλαδη!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Μας τελειωσαν! Κι εγω δεν το βλεπα κι εβαλα και καρτουλα και δε δινουν τιποτα παναθεμα τους. Για μενα αυτη τη στιγμη το καλυτερο ειναι το call them all plus με 7 ευρω που θα σου φαει ο,τι κι αν εχεις βαλει, καρτα των 10 η των 20! Πανε πια τα δωρα ομιλιας, τωρα και καλα αντε να σου δωσουν με την καρτα δωρο κατηγοριας gold στο reload it! Αηδιες δηλαδη!:mad:

 

παλι καλα που τα εκοψε το what's up μπας και ερθει κανενας στην γουιντ και στην βονταφον που εχουνε μπονους ανανεωσης αλλα απο οτι φαινεται ουτε αυτο δεν τους κουναει ... δλδ ελεος ολοι με το what's up ... λες και δεν υπαρχει αλλο δικτυο .... εξαλλου το εχει ξεφτυλισει η κοσμοτε με το αισχος δικτυο της.

 

οσο για το κοσμοτε ιντερνετ pass all day πιστευω οτι το μονο που μπορειται να κανετε ειναι να βαλετε μια καρτα αλλης εταιρειας στο κινητο σας και να περασετε τις αντιστοιχες ρυθμισεις ιντερνετ και οταν θα βαλετε την κοσμοτε δεν θα αλλαξετε το προφιλ και δεν θα μπορει να συνθεθει και οταν θελετε να μπειτε θα αλλαξεται ξανα το προφιλ, επισης το αλλο που μπορειται να κανεται που δεν ειναι και το καλυτερο ειναι οταν δεν θελεται το ιντερνετ να διαγραφεται τελειως τις ρυθμισεις ιντερνετ και οταν θελεται να το χρησιμοποιησεται να τις ξανα περνατε με ενα μυνημα στο 1333. αλλα πιστευω οτι η πρωτη λυση ειναι η καλυτερη κατα την γνωμη μου ..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παλι καλα που τα εκοψε το what's up μπας και ερθει κανενας στην γουιντ και στην βονταφον που εχουνε μπονους ανανεωσης αλλα απο οτι φαινεται ουτε αυτο δεν τους κουναει ... δλδ ελεος ολοι με το what's up ... λες και δεν υπαρχει αλλο δικτυο .... εξαλλου το εχει ξεφτυλισει η κοσμοτε με το αισχος δικτυο της.

 

 

δεν υπαρχει λογικη στον ελληνα καταναλωτη... απλως προβατα! Ενω οι άλλες 2 εταιριες δινουν 2 ωρες δωρεαν, οι περισσοτεροι προτιμανε να πληρωνουν για να εχουν το πιο χαλια δικτυο... Βρες τωρα λογικη!

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογικη στον ελληνα καταναλωτη... απλως προβατα! Ενω οι άλλες 2 εταιριες δινουν 2 ωρες δωρεαν, οι περισσοτεροι προτιμανε να πληρωνουν για να εχουν το πιο χαλια δικτυο... Βρες τωρα λογικη!

 

Αν η vfn και η wind ειχαν τους συνδρομητες του whats up να ειστε σιγουροι οτι θα ειχαν ακριβως την ιδια πολιτικη που εχει τωρα το w.u. απλα δεινουν καποια μπονους επιδει ειναι λιγοι οι συνδρομιτες τους.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν η vfn και η wind ειχαν τους συνδρομητες του whats up να ειστε σιγουροι οτι θα ειχαν ακριβως την ιδια πολιτικη που εχει τωρα το w.u. απλα δεινουν καποια μπονους επιδει ειναι λιγοι οι συνδρομιτες τους.

 

εγω ξερω οτι η φορητοτητα ειναι δωρεαν.. απο εκει και περα, οταν ο αλλος βαριεται να παει και να φερει τη παρεα του σε κατι καλυτερο, θα πληρωσει το τιμημα..

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει λογικη στον ελληνα καταναλωτη... απλως προβατα! Ενω οι άλλες 2 εταιριες δινουν 2 ωρες δωρεαν, οι περισσοτεροι προτιμανε να πληρωνουν για να εχουν το πιο χαλια δικτυο... Βρες τωρα λογικη!

 

Ποιος βρε παιδια μου εχει 2 ωρες δωρεαν με ανανεωση; Εγω λογω δουλειας εχω μια καρτα απο καθε εταιρεια, δεν τις ανανεωνω παντα ολες και ταυτοχρονα αλλα ξερω οτι με 7 ευρω εχεις 1200 μην και 1200 λεπτα στο what's up. Στην cosmoκαρτα εβαζα 10 με 2 ωρες δωρο, τωρα 20 με 2.5 ωρες δωρο, το ιδιο ακριβως εχει και η vodafone και η q 3 ευρω 300 sms και 3 ευρω 300 λεπτα. Χανω κατι;:cry:

Link to comment
Share on other sites

Ποιος βρε παιδια μου εχει 2 ωρες δωρεαν με ανανεωση; Εγω λογω δουλειας εχω μια καρτα απο καθε εταιρεια, δεν τις ανανεωνω παντα ολες και ταυτοχρονα αλλα ξερω οτι με 7 ευρω εχεις 1200 μην και 1200 λεπτα στο what's up. Στην cosmoκαρτα εβαζα 10 με 2 ωρες δωρο, τωρα 20 με 2.5 ωρες δωρο, το ιδιο ακριβως εχει και η vodafone και η q 3 ευρω 300 sms και 3 ευρω 300 λεπτα. Χανω κατι;:cry:

 

στη voda και wind/q 1) δε χρειαζεται να ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ χρονο (ειναι δωρο ανανεωσης, κατι που δεν εχει πια η κοσμοτε), και 2) ο δωρεαν χρονος ειναι προς ολη τη voda και wind/q (που σημαινει ΚΑΙ συμβολαια της ιδιας εταιριας), ενω το what's up δινει τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ λεπτα και sms ΜΟΝΟ προς what's up..

Link to comment
Share on other sites

έστειλα χτες μήνυμα για τα 120 μβ και μου απαντά η κοσμοτε οτι το πακέτο ενεργοποιήθηκε, αλλά η αποστολή των ρυθμίσεων ιντερνετ δεν εφικτή. μέχρι χτες πριν στείλω το μήνυμα δούλευε μια χαρά, σήμερα που πήγα να μπω δε έμπαινε..

οι ρυθμίσεις είναι όνομα: cosmote wireless internet και apn :internet.. θέλει κάτι άλλο ή να αρχίσω τα τηλέφωνα στην εξυπηρέτηση πελατών;

 

 

 

 

επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι γίνονται εργασίες και έχει πρόβλημα το δίκτυο.

Edited by rizla7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...