Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λαθος κανεις eatmydust,

 

whatsupdoc1976, αν κανεις αυτο που λες κ μιλας με εναν απο τους δυο αυτους αριθμους θα χρεωνεσαι ενα λεπτο το λεπτο, σε οποιοδηποτε αλλο αριθμο θα ειναι δωρεαν μεχρι τις 2 ωρες, με ελαχιστη χρεωση 3 λεπτα ομως ε;

 

Ναι αυτό ρωτάω, θα μου παίρνει τα λεπτά απο το δίωρο ή θα είναι ξεχωριστά; Εν τω μεταξύ παίρνω στην εξυπηρέτηση πελατών να ρωτήσω και έχει μόνο ηχογραφημένες οδηγίες

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για την εξυπηρέτηση πελατών, μόλις ξεκινήσουν οι ηχογραφημένες οδηγίες, πάτα το 9

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είναι δοκιμασμένο πλέον ,Οι δύο αριθμοί χρεώνονται από το 0.01 και οι υπόλοιποι από τα 120
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση γιατί είμαι καινούργιος στην Cosmokarta... έχω την προσφορά με το δίωρο κάθε μήνα και θέλω να βάλω την προσφορά με τα δύο νούμερα στα οποία θα χρεώνομαι 0,01 ανά λεπτό. Τι ισχύει σε αυτή την περίπτωση; Αν πάρω ένα απο τα δύο νούμερα θα φύγει χρόνος ομιλίας απο το δίωρο;

 

Και κάτι ακόμα... το Cosmote My View γιατί δεν το βλέπω; Μπαίνω κανονικά internet, αλλά όταν κατέβασα ρυθμίσεις δεν μου ήρθε ο σελιδοδείκτης με το me view.

 

Ποια ειναι η προσφορα με το 2ωρο καθε μηνα, μου λετε?

Link to comment
Share on other sites

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

 

Λοιπον, για πειτε μου τωρα...

αυτη η 'προσφορα' ειναι αντικατασταση της παλιας που υπηρχε, που εδινε αναλογικα με την καρτα που εβαζες τον αντιστοιχο(για την καρτα) χρονο ομιλιας?

πχ. εγω βαζω παντα προνομιακη, και ειχα 45 λεπτα σε καθε ανανεωση, για 1 βδομαδα.

 

1. Τωρα πλεον δεν ισχυει αυτο?

 

2. Τωρα πια, εχουν ολοι, με ανανεωση απο 10ε και πανω, 2 ωρες, και μαλιστα για ενα μηνα?

 

3. Εγω ειχα ενεργοποιησει σε διαφορα cosmote καρτοκινητα, με το 1317 την 'παλια' προσφορα. Εχω περασει-χωρις να το καταλαβω- στην καινουρια, ή πρεπει παλι σε ολα τα κινητα να ξανα-καλεσω στο 1317?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, για πειτε μου τωρα...

αυτη η 'προσφορα' ειναι αντικατασταση της παλιας που υπηρχε, που εδινε αναλογικα με την καρτα που εβαζες τον αντιστοιχο(για την καρτα) χρονο ομιλιας?

πχ. εγω βαζω παντα προνομιακη, και ειχα 45 λεπτα σε καθε ανανεωση, για 1 βδομαδα.

 

1. Τωρα πλεον δεν ισχυει αυτο?

 

2. Τωρα πια, εχουν ολοι, με ανανεωση απο 10ε και πανω, 2 ωρες, και μαλιστα για ενα μηνα?

 

3. Εγω ειχα ενεργοποιησει σε διαφορα cosmote καρτοκινητα, με το 1317 την 'παλια' προσφορα. Εχω περασει-χωρις να το καταλαβω- στην καινουρια, ή πρεπει παλι σε ολα τα κινητα να ξανα-καλεσω στο 1317?

 

ναι ακριβώς είναι η αντικατάσταση τις παλιάσ προσφοράς με τα 45 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα. Ότι κάρτα και να βάλεις πάνω από 10€ ισχύει για έναν μήνα το μπόνους 2 ώρες προς όλα τα δίκτυα . Ο ελάχιστος χρονος χρέωσης είναι τα 3 λεπτά όπως και στο παλιό. Όχι θα πρέπει να ξανά γραφτείς στην καινούργια προσφορά καλώντας ξανά το 1317 . Όσοι δεν έχουνε γραφτεί στην καινούργια προσφορά δεν μπαίνουν αυτόματα στην νέα και έχουνε κανονικά τα 45 λεπτά όπως ακριβώς ήτανε πριν. Η προσφορά αυτή με τις 2 ώρες είναι η προσφορά τις χρονιάς για την κόσμοκάρτα και ισχύει για όλον τον χρόνο μόλις λήξει ο χρονος θα ισχύει η παλιά προσφορά. Αλλά μπορεί και μετά να δώσουν παράταση στην καινούργια προσφορά.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι η προσφορα με το 2ωρο θα ισχυει μεχρι το τελος 2010?

Απο 2011 ξανα οπως ηταν στην παλια προσφορα? (εκτος αν παρει παραταση?)

 

Αμα ειναι ετσι, να μην κανω καν ενεργοποιηση γιατι βαζω καρτα καθε 3μηνο! Μεχρι να βαλω, θα χει μπει το 2011 οποτε...

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να μεταφέρουμε χρόνο ομιλίας από what's up σε άλλο καρτοκινητό cosmote;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να μεταφέρουμε χρόνο ομιλίας από what's up σε άλλο καρτοκινητό cosmote;

 

Καλείς 1313

πατάς 9 για να συνδεθείς με εκπρόσωπο, και ζητάς μεταφορά χρόνου .

Πρέπει να έχεις κοντά τον αριθμό της ταυτότητας σου , θα σου ζητηθεί και η ημερομηνία γεννήσεως και το πατρώνυμο.

Link to comment
Share on other sites

Το Reload it, ακόμα δουλεύει (?) Πήρα δώρο με την ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Το Reload it, ακόμα δουλεύει (?) Πήρα δώρο με την ανανέωση.

Ανέκαθεν δούλευε, απλά μερικοί χρήστες λάμβαναν/λαμβάνουν το μήνυμα με τον κωδικό με καθυστέρηση.....

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Το Reload it, ακόμα δουλεύει (?) Πήρα δώρο με την ανανέωση.

 

Να και ένα ευχάριστο νέο! Τι σου έτυχε? Εγώ έχω τρελαθεί να στέλνω SMS , διότι μόνο αυτά κερδίζω!!

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω γενικά τιμοκατάλογο στο site της Cosmote αλλά μάταια.. Μ' ενδιαφέρουν κυρίως οι χρεώσεις όσον αφορά την αναμονή κλήσεων.. Μήπως τον αναπροσαρμόζουν-ανανεώνουν;:confused:

 

Το Reload it, ακόμα δουλεύει (?) Πήρα δώρο με την ανανέωση.

Στο τελευταίο Reload it που έκανα, στο τέλος με ρώτησε αν θέλω να συμμετάσχω σε μια κλήρωση για ένα ταξίδι; Δε θυμάμαι ακριβώς..:worry:

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω γενικά τιμοκατάλογο στο site της Cosmote αλλά μάταια.. Μ' ενδιαφέρουν κυρίως οι χρεώσεις όσον αφορά την αναμονή κλήσεων.. Μήπως τον αναπροσαρμόζουν-ανανεώνουν;:confused:

 

 

Στο τελευταίο Reload it που έκανα, στο τέλος με ρώτησε αν θέλω να συμμετάσχω σε μια κλήρωση για ένα ταξίδι; Δε θυμάμαι ακριβώς..:worry:

 

σε κάθε reload σε ρωτάει αν θέλεις να συμμετάσχεις στην κληρώσει το θυμάμαι.

 

Χθες ανακάλυψα ότι Facebook zero έχει και η Cosmote μπήκα εντελώς τυχαία για να δω εάν μπαίνει διότι παλιά μόνο οι άλλες 2 εταιρίες το παρείχαν. Ωραία μια χαρά τώρα όλοι όσοι έχουνε κινητό θα μπορούνε να μπαίνουνε facebook εν κίνηση όταν δεν είναι μπροστά σε υπολογιστή.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

To facebook zero δεν είναι μόνο για όσους έχουν ενεργοποιήσει το mobile internet 60 και έμπαινες μέσω myview; Πριν το σβήσω τουλάχιστον έτσι ήταν, αν άλλαξε κάτι μπράβο τους που ξύπνησαν αν και αργοπορημένα.

 

Να ρωτήσω, πλέον όταν τελειώνει η κάρτα σου δε σου λέει έχετε τόσα λεπτά και τόσα δευτερόλεπτα γι' αυτήν την κλήση; :confused: Μου τελείωσε η κάρτα και δεν το κατάλαβα καν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό στο λέει όταν ξεκινήσης την κλήση και έχεις λιγώτερα από 5 λεπτά ομιλίας. Αν ξεκινήσης με κάτι παραπάνω και μιλήσεις αρκετά θα αδειάσει η κάρτα χωρίς ειδοποίηαη
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ήξερα και εγώ, μιλησα όμως 2 λεπτά, μετά πήγα πάλι να κάνω κλήση και μου είπε πως το υπόλοιπο δεν αρκεί!
Link to comment
Share on other sites

Να και ένα ευχάριστο νέο! Τι σου έτυχε? Εγώ έχω τρελαθεί να στέλνω SMS , διότι μόνο αυτά κερδίζω!!

κάποια sms προς 3ους (εκτός What's up).

Link to comment
Share on other sites

κάποια sms προς 3ους (εκτός What's up).

30 sms προς όλους δηλαδή.. Σιγά το δώρο.. Ξεπαραδιάζονται.. :p :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαπάτη τελικά το reload ή μου φαίνεται;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαπάτη τελικά το reload ή μου φαίνεται;

Όχι ιδιαίτερα.. Αλλά αν κρίνεις από τα δώρα που δίνει, μόνο τα 30 SMS αξίζουν αφού η Cosmote έκοψε και το Bonus SMS με κάθε ανανέωση που κάναμε.. Τα υπόλοιπα 2 δώρα είναι πρακτικώς αχρείαστα διότι καλύπτονται από τα 1.500' & 1.500 sms με την κάθε ανανέωση.. Για να φτάσεις σε σημείο να χρειάζεσαι τα έξτρα λεπτά και sms προς What's up από το Reload it, πρέπει να διαπράττεις κτηνωδία.. :p :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Ψιλοαπάτη τελικά το reload ή μου φαίνεται;

 

δεν έχει δημοσιοποιήσει λίστα με τα ονόματα των νικητών των μεγάλων δώρων. Μήπως δεν έδωσε πότε τα μεγάλα δώρα; αναρωτιέμαι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...