Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είσαι σίγουρα Cosmokarta?

Ένα άλλο πρόβλημα παίζει να είναι και οι συσκευές από τις οποίες φεύγουν τα μηνύματα. Υπάρχει ένα πρόβλημα σε μερικές συσκευές που στέλνεις ΥΠ στο 1313 για να μάθεις το υπόλοιπο από τα δωρεάν λεπτά και SMS και το σύστημα δεν αναγνωρίζει τη γραμματοσειρά του κινητού. Δοκίμασε από άλλη συσκευή.

 

το συστημα τις κοσμοτε δεν το καταλαβαινει αυτο σε νοκια το ειχα παθει ειχα βαλει απο τις ρυθμισεις υποστηριξη χαρακτηρων σε πληρης και δεν το αναγνωριζε και μολις το εβαλα περιορισμενη το αναγνωριζε κανονικα. επισης οταν το ειχα στην πληρης καθε 70 χαρακτηρες που εγραφα μου αλλαζε σελιδα σε αλλο μυνημα , ενω στην περιορισμενη καθε 160 χαρακτηρες γινοτανε αυτο. αποτε παντα περιορισμενη για 2πλο οφελος!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μήπως δηλώνεις μόνο τον ένα αριθμό; to σύστημα χρειάζεται δύο αριθμους

Αυτό που λες δεν ισχύει. Αν θέλει ο χρήστης να δηλώσει έναν αριθμό, μπορεί να τον δηλώσει άφοβα. Απλά αν μέσα στο μήνα θελήσει να προσθέσει και δεύτερο, θα πρέπει να περιμένει την πάροδο του μήνα με τον έναν αριθμό και να δηλώσει εκ νέου τους δύο.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδια πακετακι whats up μπορω να βρω σε oteshop, ΟΤΕ και Γερμανο?

επισης ποσο κανει και τι αρχικο χρονο ομιλιας εχει?

Ναι , σε όλα αυτά που γράφεις αλλά κοίτα και σε κανά περίπτερο

5 ευρώ κάνει με 1 ευρώ μέσα και άλλο 1 κάθε μήνα για 4 μήνες με προϋπόθεση ανανέωσης

Στα περίπτερα στην ομόνοια βρίσκεις και με 1 ευρώ. και όχι με 5 .

Link to comment
Share on other sites

ναι, θα βρεις εκει. αν δε κανω λαθος εχει συνολικα 5€ αρχικο χρονο ομιλιας. (ΟΜΩΣ αυτα τα 5 ευρω μοιραζονται σε 5 μηνες! δηλαδη καθε μηνα θα ΠΡΕΠΕΙ να κανεις ανανεωση για να σου προσθεθει επιπλεον 1€)
Link to comment
Share on other sites

Ναι , σε όλα αυτά που γράφεις αλλά κοίτα και σε κανά περίπτερο

5 ευρώ κάνει με 1 ευρώ μέσα και άλλο 1 κάθε μήνα για 4 μήνες με προϋπόθεση ανανέωσης

Στα περίπτερα στην ομόνοια βρίσκεις και με 1 ευρώ. και όχι με 5 .

 

μα καλα ακομα πουλανε στα περιπτερα?

 

μαλλον θα τους εχουν ξεμεινει φαινεται...

 

ευχαριστω για τις απαντησεις...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι παιδια, ποσο χρεωνει η cosmote το μυνημα στην Κυπρο;

 

το φρογκ 4 λεπτά, η cosmokarta 0,23 και το whatsup 0,18

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εχει σημασια τι εταιρια εχει ο αλλος που ειναι στην Κυπρο; Ευχαριστω για της πληροφοριες hostis :)
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει σημασία. Η χρέωση είναι γενικά προς τη χώρα, όχι προς κάποιο δίκτυο συγκεκριμένα.
Link to comment
Share on other sites

Αρε κοσμοτε τι μας κανεις... 10/6 ξεκιναω με 120 ΜΒ λογω καινουργιου προγραμματος.Μεχρι 9/7 εχω φαει μονο τα 20 ΜΒ και ανανεωνοντας 1 μερα πριν ληξει ο μηνας εχω (με τα +60 ΜΒ που δινει) 220 ΜΒ :wacko:

 

Ειναι να μη ψαχνω να αλλαξω το πραγματικα απιστευτο πολυεργαλειο οσο αφορα το internet αλλα και αλλα πραγματα k810i που εχω;

Link to comment
Share on other sites

Αρε κοσμοτε τι μας κανεις... 10/6 ξεκιναω με 120 ΜΒ λογω καινουργιου προγραμματος.Μεχρι 9/7 εχω φαει μονο τα 20 ΜΒ και ανανεωνοντας 1 μερα πριν ληξει ο μηνας εχω (με τα +60 ΜΒ που δινει) 220 ΜΒ :wacko:

 

Ειναι να μη ψαχνω να αλλαξω το πραγματικα απιστευτο πολυεργαλειο οσο αφορα το internet αλλα και αλλα πραγματα k810i που εχω;

Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με Cosmote. Σωστά σου τα έβαλε τα MB;) Το θέμα είναι ότι πρέπει να αλλάξεις κινητό.:p :lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά όχι. Από εκεί και πέρα 3 ευρώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις κάποιο πρόβλημα με Cosmote. Σωστά σου τα έβαλε τα MB;) Το θέμα είναι ότι πρέπει να αλλάξεις κινητό.:p :lol:

 

 

Tο ξερω οτι δεν εχω προβλημα.Εννοειτε οτι μου τα εβαλε σωστα.

 

Με την αλλαγη κινητου τι κανουμε που δε μπορω να ξεκολλησω απο το k810i...

Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοκαρτα τα μπονους για τον μηνα Ιουνιο δεν ηρθαν ακομη...εννοειται ειχα κανει ανανεωση μεσα στον Ιουνιο. Λογικα μεχρι 5 Ιουλη δεν επρεπε να ειχαν ερθει?
Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοκαρτα τα μπονους για τον μηνα Ιουνιο δεν ηρθαν ακομη...εννοειται ειχα κανει ανανεωση μεσα στον Ιουνιο. Λογικα μεχρι 5 Ιουλη δεν επρεπε να ειχαν ερθει?

 

Έπρεπε να έχουν έρθει, εμένα ήρθε την περασμένη εβδομάδα. Αν πάρεις στο 1313 θα σου πουν να περιμένεις να τελειώσει ο μήνας και μετά να τους ξαναπάρεις. Θα δυσκολευτείς να βρεις άκρη, αλλά αν επιμείνεις τελικά θα βρεις. Καλύτερα στείλε τους email.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρε κοσμοτε τι μας κανεις... 10/6 ξεκιναω με 120 ΜΒ λογω καινουργιου προγραμματος.Μεχρι 9/7 εχω φαει μονο τα 20 ΜΒ και ανανεωνοντας 1 μερα πριν ληξει ο μηνας εχω (με τα +60 ΜΒ που δινει) 220 ΜΒ :wacko:

 

Ειναι να μη ψαχνω να αλλαξω το πραγματικα απιστευτο πολυεργαλειο οσο αφορα το internet αλλα και αλλα πραγματα k810i που εχω;

 

κατεβασε το mini opera σαν browser και μπες και με αυτο. σου μικραινει την σελιδα και καταναλωνεις λιγοτερα mega bytes.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το mini opera σαν browser και μπες και με αυτο. σου μικραινει την σελιδα και καταναλωνεις λιγοτερα mega bytes.

Το θέμα είναι ότι δεν προλαβαίνει να τα ξοδέψει και του περισσεύουν. :p

Αν βάλει και τον mini opera τότε είναι που θα φάει μεγαλύτερη πίκρα αφού δεν θα τελειώνουν με τίποτα.:lol:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

διαβαζοντας το δελτιο τυπου για τις νεες χρεωσεις , καταληγουμε στα εξης =

KOSMOKARTA+ WHATSUP

ΟΜΙΛΙΑ=0,0062/ΔΕΥΤ=0,372/ΛΕΠ

ΒΙ/ΚΛΗΣΕΙΣ=0,402/Λ

ΣΜΣ=0,07Λ [whats-up]

 

ΑΠΟ αυτα βλεπουμε ουσιαστικα μεγαλη μειωση στις βιντεοκλησεις.. και μικρηα αυξηση στις εθνικες κλησεις, απο 0.36/λ σε 0,40/λ

και πλεον η ελαχιστη χρεωση ειναι τα 45δ..

 

δεν ξερω αν και στις αλλες εταιριες υπαρχει μεγαλη μειωση, στις βιντεοκλησεις ,αλλα εκει ουσιαστικα εχουμε μεγαλες μειωσεις, απο 1,014/λεπτο, σε 0,402 /λεπτο.. οπως και ναχει περναμε απο τον αυγουστο σε νεα εποχη σε οτι αφορα και τις εταιριες κιν.τηλεφωνιας, και παμε σε αλλαγες μεγαλες..... οταν θα τλειωσουν και τα 1500 που δινουν , να δουμε τι μας περιμενει..............

Link to comment
Share on other sites

Το 2010 θα το θυμομαστε και θα κλαιμε. Απο ιανουαριο προβλεπω ραγδαιες εξελιξεις. Ηδη μας προετοιμαζουν ολες οι εταιριες με τις τελευταιες αυξησεις που ανακοινωσαν.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν προλαβαίνει να τα ξοδέψει και του περισσεύουν. :p

Αν βάλει και τον mini opera τότε είναι που θα φάει μεγαλύτερη πίκρα αφού δεν θα τελειώνουν με τίποτα.:lol:

 

Α! καλα;. εγω το αντιθετο καταλαβα. τοσο υπεροχα!!. τεσπα πιστευω οτι καλυτερα με το μινι οπερα και να του μενουνε παρα με το κανονικο πλοηγο. διοτι εμενα τουλαχιστον μεσο του μινι οπερα με συνδεει πιο αμεσα απο οτι με το κανονικο browser!!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει καποιος να μου πει που μπορω να παρω η να στειλεω για να δω στο whats up ποσος χρονος κ μηνυματα μου εχουν μεινει απο τα 1500

thx

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μπορει καποιος να μου πει που μπορω να παρω η να στειλεω για να δω στο whats up ποσος χρονος κ μηνυματα μου εχουν μεινει απο τα 1500

thx

με μήνυμα, Υ στο 1313

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...