Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στειλε 60 στο 1333 και θα εχεις με 3ευρω 120mb ιντερνετ, το ενεργοποιεις οσες φορες θελεις το μηνα!

 

Δηλαδή εαν καταναλώσω τα 120ΜΒ σε λιγότερο απο 30 μέρες , θα μπορώ με άλλα 3 ευρώ να έχω ακόμα 120ΜΒ ;

Και μέχρι πόσες ανανεώσεις μπορούν να γίνουν δηλαδή;

 

Επειδή πήγα σε Q που δίνει 100ΜΒ με 1ευρώ αλλά κάπου διάβασα πως εαν ανανεώσω ξανα σε λιγότερο απο 30μέρες δεν θα μου δώσουν επιπλέον 100ΜΒ παρα μόνο τα 1500λεπτα και sms.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή εαν καταναλώσω τα 120ΜΒ σε λιγότερο απο 30 μέρες , θα μπορώ με άλλα 3 ευρώ να έχω ακόμα 120ΜΒ ;

Και μέχρι πόσες ανανεώσεις μπορούν να γίνουν δηλαδή;

 

Επειδή πήγα σε Q που δίνει 100ΜΒ με 1ευρώ αλλά κάπου διάβασα πως εαν ανανεώσω ξανα σε λιγότερο απο 30μέρες δεν θα μου δώσουν επιπλέον 100ΜΒ παρα μόνο τα 1500λεπτα και sms.

Σου παραθέτω ακριβώς από κάτω τη σημείωση 4 από την πηγή που θα βρεις παρακάτω και ουσιαστικά απαντάει στο ερώτημά σου.

4. Η ενσωματωμένη μηνιαία χρήση που δεν καταναλώνεται εντός ενός μηνός από την ενεργοποίηση του πακέτου, δεν μεταφέρεται, εκτός εάν πριν την ημερομηνία απενεργοποίησης γίνει νέα ενεργοποίηση πακέτου COSMOTE Internet On The Phone 60. Στην περίπτωση αυτή η ημερομηνία απενεργοποίησης καθορίζεται βάση της τελευταίας ημερομηνίας ενεργοποίησης πακέτου COSMOTE Internet On The Phone 60.

 

Ορίστε και η πηγή για να διαβάσεις όλους τους όρους και τις σημειώσεις.;)

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εαν καταναλώσω τα 120ΜΒ σε λιγότερο απο 30 μέρες , θα μπορώ με άλλα 3 ευρώ να έχω ακόμα 120ΜΒ ;

Και μέχρι πόσες ανανεώσεις μπορούν να γίνουν δηλαδή;

 

Επειδή πήγα σε Q που δίνει 100ΜΒ με 1ευρώ αλλά κάπου διάβασα πως εαν ανανεώσω ξανα σε λιγότερο απο 30μέρες δεν θα μου δώσουν επιπλέον 100ΜΒ παρα μόνο τα 1500λεπτα και sms.

 

Ναι σε οσες φορες θελει!!!!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Αυγούστου σκοπεύω να πάω Γερμανία για λίγες μέρες. Σκέφτομαι να μην πάρω μαζί μου τη σύνδεση (έχει traveller όμως) αλλά το what's up. Τι ισχύει στο εξωτερικό? Υπάρχει κάτι σαν το traveller? Από data τι κάνουμε?
Link to comment
Share on other sites

Αρχές Αυγούστου σκοπεύω να πάω Γερμανία για λίγες μέρες. Σκέφτομαι να μην πάρω μαζί μου τη σύνδεση (έχει traveller όμως) αλλά το what's up. Τι ισχύει στο εξωτερικό? Υπάρχει κάτι σαν το traveller? Από data τι κάνουμε?

 

Δε συμφέρει το ελληνικό κινητό για data. Πάρε καλύτερα κανένα καρτοκινητό από εκεί. Δες στο οικείο thread για τα Δίκτυα Εξωτερικού

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για να ισχυει η προσφορα 2 ωρες προς ολους πρεπει να βαλουμε 10 ευρω μικτα μαζι με τον φορο,ή 10 καθαρα συν τον φορο;
Link to comment
Share on other sites

για να ισχυει η προσφορα 2 ωρες προς ολους πρεπει να βαλουμε 10 ευρω μικτα μαζι με τον φορο,ή 10 καθαρα συν τον φορο;

 

Με την κάρτα των 10 ευρώ ενεργοποιείται, δηλαδή συμπεριλαμβανομενων φόρων και τελών.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε συμφέρει το ελληνικό κινητό για data. Πάρε καλύτερα κανένα καρτοκινητό από εκεί. Δες στο οικείο thread για τα Δίκτυα Εξωτερικού

 

Και με τις κλήσεις προς Ελλάδα τι γίνεται? Αξίζει ή είναι πολύ ακριβές?

Link to comment
Share on other sites

Και με τις κλήσεις προς Ελλάδα τι γίνεται? Αξίζει ή είναι πολύ ακριβές?

Ποιο φθηνά θα σου βγαίνει με το γερμανικό καρτοκινητό. Υπάρχει θέμα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά ισχύ ακόμα η προσφορά με 1500+1500 προς whats up με κάθε ανανέωση κάρτας τν 5 ευρώ?θυμάται κάνεις αριθμό?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ισχύ ακόμα η προσφορά με 1500+1500 προς whats up με κάθε ανανέωση κάρτας τν 5 ευρώ?θυμάται κάνεις αριθμό?

 

καλεσε στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Φίλος μου έκανε φορητότητα από cu σε what's up. Μόλις ενεργοποιηθήκε το what's up, του εμφάνισε υπόλοιπο 1 ευρώ. Γνωρίζετε αν θα μπαίνει 1 ευρώ κάθε μήνα, αν κάνει τουλάχιστον μία ανανέωση μέσα στο μήνα, ή ήταν απλά για μία φορά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Φίλος μου έκανε φορητότητα από cu σε what's up. Μόλις ενεργοποιηθήκε το what's up, του εμφάνισε υπόλοιπο 1 ευρώ. Γνωρίζετε αν θα μπαίνει 1 ευρώ κάθε μήνα, αν κάνει τουλάχιστον μία ανανέωση μέσα στο μήνα, ή ήταν απλά για μία φορά;

Θα μπαίνει 1 ευρώ κάθε μήνα για 12 μήνες αρκεί να κάνει κάθε μήνα μια ανανέωση.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

6 Ιουνίου είχε μεταφερθεί στο what's up. Θα τον ρωτήσω απόψε αν του πιστώθηκε το ευρώ και θα σας πω.

 

Ο φίλος μου επικοινώνησε με την εξυπηρέτηση πελατών και του είπαν πως το 1 ευρώ πιστώνεται άπαξ.

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ποιο τηλ παίρνω για να μιλήσω με κάποιον από την εξυπηρέτηση πελατών;

 

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE και δεν μπορώ (ενώ τα κινητά που δηλώνω είναι cosmote)

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

1313 και πατάς το 9.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

1313 και πατάς το 9.

 

Σ' ευχαριστώ φίλε μου.

 

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω με τίποτα το " 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE"

Πήρα και την εξυπηρέτηση, μίλησα μαζί τους, το νούμερο που έδωσα είναι Cosmote (συμβόλαιο, μου το επιβεβαίωσαν ), στέλνω 01 697xxxxxxx αλλά τίποτα. Μέχρι και το μήνυμα που μου έστειλαν από την εξυπηρέτηση πελατών να το κάνω προώθηση στο 1313 ούτε αυτό δούλεψε..

 

Τι φταίει;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ φίλε μου.

 

Δεν μπορώ να ενεργοποιήσω με τίποτα το " 0,01€/λεπτό προς 2 αριθμούς COSMOTE"

Πήρα και την εξυπηρέτηση, μίλησα μαζί τους, το νούμερο που έδωσα είναι Cosmote (συμβόλαιο, μου το επιβεβαίωσαν ), στέλνω 01 697xxxxxxx αλλά τίποτα. Μέχρι και το μήνυμα που μου έστειλαν από την εξυπηρέτηση πελατών να το κάνω προώθηση στο 1313 ούτε αυτό δούλεψε..

 

Τι φταίει;

Είσαι σίγουρα Cosmokarta?

Ένα άλλο πρόβλημα παίζει να είναι και οι συσκευές από τις οποίες φεύγουν τα μηνύματα. Υπάρχει ένα πρόβλημα σε μερικές συσκευές που στέλνεις ΥΠ στο 1313 για να μάθεις το υπόλοιπο από τα δωρεάν λεπτά και SMS και το σύστημα δεν αναγνωρίζει τη γραμματοσειρά του κινητού. Δοκίμασε από άλλη συσκευή.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρα Cosmokarta?

Ένα άλλο πρόβλημα παίζει να είναι και οι συσκευές από τις οποίες φεύγουν τα μηνύματα. Υπάρχει ένα πρόβλημα σε μερικές συσκευές που στέλνεις ΥΠ στο 1313 για να μάθεις το υπόλοιπο από τα δωρεάν λεπτά και SMS και το σύστημα δεν αναγνωρίζει τη γραμματοσειρά του κινητού. Δοκίμασε από άλλη συσκευή.

 

Από HTC Desire το στέλνω. Το ΥΠ στο 1314 που έστειλα δούλεψε κανονικά. Μου είπε το υπόλοιπο σε € και τα υπόλοιπα λεπτά από τις "2 ΩΡΕΣ δωρεάν ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ". Αυτό το τελευταίο επιβεβαιώνει πως είναι Cosmocarta.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...