Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι μεταφορά υπολοίπου από το ένα στο άλλο (όποιο ποσό θέλεις από 5 ευρώ και πάνω νομίζω) ΑΛΛΑ μια φορά που είχα ρωτήσει στο 1313 μου είπαν ότι η μεταφορά αυτή δεν λογίζεται ως ανανέωση για τις διάφορες προσφορές που απαιτούν ανανέωση, αν αυτό είναι που σε ενδιαφέρει. Επίσης για την μεταφορά υπολοίπου είναι απαραίτητο να ξέρεις τους κωδικούς χρήστη των δύο κινητών.

 

Εάν είναι όμως ταυτοποιημένα δεν απαιτείται ο κωδικός χρήστη γιατί πρόσφατα που έκανα μεταφορά με ρώτησαν μόνο τα στοιχεία μου. (ονοματεπωνυμο, ημερομηνια γέννησης , αριθμο ταυτότητας κλπ):D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Επίσης για την μεταφορά υπολοίπου είναι απαραίτητο να ξέρεις τους κωδικούς χρήστη των δύο κινητών.

 

Αυτό που χρειάζεται είναι να γνωρίζεις τον κωδικό χρήστη του κινητού από το οποίο αφαιρείς χρήματα και μόνο τον αριθμό του τηλεφώνου στον οποίο μεταφέρεις το ποσό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μια ερωτηση η cosmote δινει ιντερνετ στα καρτοκινητα τις?

 

Δίνει! Ψάξε για: Cosmote Internet On The Phone 60

Link to comment
Share on other sites

Κανενας...

??

Δοκίμασε τις ρυθμίσεις από αυτόν τον οδηγό.

Κάποια απ' όλες αυτές τις ρυθμίσεις θα δουλέψει.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

... Την πρωτια βεβαια την εχουν τα καταστηματα γερμανος, οπου αν δεν μαλωσεις δουλεια δεν κανεις.

 

Είχα πρόβλημα με ταυτοποίηση στον Γερμανό στην Πανόρμου, κι εγώ, τελικά...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3226962#post3226962

Link to comment
Share on other sites

εαν ενεργοποιησουμε το ιντερνετ θα εχω 3g, η δεν υποστηριζη η σιμ του what's up?

Υποστηρίζει κανονικότατα 3G, αρκεί να είσαι σε μέρος όπου υπάρχει κάλυψη 3G.

Δεν παίζει ρόλο η κάρτα SIM πλέον. Επιβεβαιωμένο από εμένα που είμαι με την ίδια SIM εδώ και τουλάχιστον 5 χρόνια.

Έχει ξεθωριάσει για να καταλάβεις. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει 3g σημα, σε μια καινουργια καρτα what'up πρεπει να κανω κατι?

το κινητο ειναι iphone 3gs με 3.1.2.

ειμαι σε περιοχη που εχει 3g.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου βγαζει 3g σημα, σε μια καινουργια καρτα what'up πρεπει να κανω κατι?

το κινητο ειναι iphone 3gs με 3.1.2.

ειμαι σε περιοχη που εχει 3g.

 

Μπες Ρυθμίσεις-Γενικά-Δίκτυο και επέλεξε το 3G. Αν δεν μπει αμέσως κάνε επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Μπες Ρυθμίσεις-Γενικά-Δίκτυο και επέλεξε το 3G. Αν δεν μπει αμέσως κάνε επανεκκίνηση.

 

εκανα και αναβαθμηση σε ios4 και παλι τιποτα δεν μου βγαζει 3g.

σε πιο αριθμο να καλεσω για εξυπηρετιση what's up?

Link to comment
Share on other sites

εκανα και αναβαθμηση σε ios4 και παλι τιποτα δεν μου βγαζει 3g.

σε πιο αριθμο να καλεσω για εξυπηρετιση what's up?

 

Βάλε την κάρτα σου σε άλλο κινητό. Αν και εκεί δεν μπαίνει σε 3G δίκτυο τότε κάλεσε το 1313 διότι θα σου πουν ότι είναι θέμα συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε την κάρτα σου σε άλλο κινητό. Αν και εκεί δεν μπαίνει σε 3G δίκτυο τότε κάλεσε το 1313 διότι θα σου πουν ότι είναι θέμα συσκευής.

 

ολα καλα ηθελε update carier settings μεσω itunes

ευχαριστω πολυ για τιν βοηθεια!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις ενεργοποίησα ένα πακέτο What's Up που μου χάρισαν.

Η ταυτοποίηση έγινε τελικά σε ΟΤΕσοπ, με μόνο πρόβλημα το γεγονός ότι με έβαλε να συμπεριληφθώ στους τηλεφωνικούς καταλόγους χωρίς να με ρωτήσει, και επέμενε κιόλας πως αυτό είναι απόλυτα φυσιολογικό και έτσι κάνουν όλοι και πο΄τε δεν ρωτάνε τον πελάτη και μόνο αν το ζητήσει ειδικά κλικάρουν το ΟΧΙ στο αντίστοιχο ερώτημα :wacko:...! Καλά, κοπελιά, δεν θα τσακωθούμε κιόλας :mad:.

Λοιπόν, το πακετάκι μου είναι από τα πακέτα εκείνα που σου δίνουν 12€, 1 κάθε μήνα για 1 χρόνο αν κάνεις μία ανανέωση.

Σκοπεύω να κάνω την ανανέωση με μια κάρτα των 3€ που μου έχει μείνει από πέρυσι, και ο μόνος λόγος που ενεργοποίησα το πακέτο είναι για να μαζέψω τα 12€.

Πέρα από αυτό, θα ήθελα να σας ρωτήσω:

υπάρχει κάποια κίνηση που πρέπει να κάνω πριν ανανεώσω με 3€;

Υπάρχει κάτι άλλο να κερδίσω ανανεώνοντας;

Αξίζει να ανανεώσω με 5€ λόγω reload it!; Δεν με ενδιαφέρουν δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS.

Σημείωση: Δεν με ενδιαφέρει να χρησιμοποιήσω τον αριθμό αυτόν, ούτε καν για να μιλάω με άλλα WU (έτσι κι αλλιώς δεν ξέρω κανέναν που να έχει WU...), αλλά αν υπάρχει κάτι σαν το cash back της βόντα, γιατί να μην το ενεργοποιήσω! ;)

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να ανανεώσω με 5€ λόγω reload it!; Δεν με ενδιαφέρουν δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS.

Αφου δεν σε ενδιαφερουν αυτα τοτε οχι. Απο 10 και πανω κερδιζεις πιο "χρυσα" δωρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω εχω κοσμοκαρτα και δεν ξερω αμα υπαρχει πακετο στην κοσμοτε που να μου δινει ιντερνετ καθε μηνα 1gb η λιγοτερο για να μπαινω σε διαφορες σελιδες απο το κινητο μου. σας ευχαριστω πολυ
Link to comment
Share on other sites

καλημερα ηθελα να ρωτησω εχω κοσμοκαρτα και δεν ξερω αμα υπαρχει πακετο στην κοσμοτε που να μου δινει ιντερνετ καθε μηνα 1gb η λιγοτερο για να μπαινω σε διαφορες σελιδες απο το κινητο μου. σας ευχαριστω πολυ

 

Στειλε 60 στο 1333 και θα εχεις με 3ευρω 120mb ιντερνετ, το ενεργοποιεις οσες φορες θελεις το μηνα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα μήνυμα από Cosmote πως στην Κοσμοκάρτα τώρα οι κλήσεις "1 λεπτό το λεπτό" αριθμούς δεν καταναλώνουν τις 2 δωρεάν ώρες προς όλους με ανανέωση από 10 ευρώ. Νομίζω πως η Cosmoκαρτα με αυτή την προσφορά μαζί με το mobile ιντερνετ, (έστω και ακριβούτσικο), αποτελεί μια από τις καλύτερες προτάσεις στην αγορά.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα μήνυμα από Cosmote πως στην Κοσμοκάρτα τώρα οι κλήσεις "1 λεπτό το λεπτό" αριθμούς δεν καταναλώνουν τις 2 δωρεάν ώρες προς όλους με ανανέωση από 10 ευρώ. Νομίζω πως η Cosmoκαρτα με αυτή την προσφορά μαζί με το mobile ιντερνετ, (έστω και ακριβούτσικο), αποτελεί μια από τις καλύτερες προτάσεις στην αγορά.

 

Ήρθε και σε μένα το ίδιο ακριβώς μήνυμα, στο καρτοκινητό frog όμως που έχω.Μου έκανε εντύπωση επειδή το frog για να γυρίσει σε cosmoκαρτα απαιτεί τουλάχιστον 1,5 μήνα με φορητότητα σε άλλο δίκτυο. Ίσως στέλνουν τυποποιημένα από το δίκτυο της cosmote σε όλα τα καρτοκινητά είτε frog,ciao mobile κλπ.Παρολαυτά, εγώ ήμουν κάτοχος cosmoκαρτα για χρόνια και τώρα που έφυγα, βλέπω ότι δεν υπολείπεται σε κανένα σημείο από τα άλλα καρτοκινητά αφού για χρόνια ακολουθούσε με αργά βήματα μόνο με την προσφορά 1 λεπτό το λεπτό.Και όλα αυτά τώρα που έφυγα.Τυχαίο??? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε μένα το ίδιο ακριβώς μήνυμα, στο καρτοκινητό frog όμως που έχω.Μου έκανε εντύπωση επειδή το frog για να γυρίσει σε cosmoκαρτα απαιτεί τουλάχιστον 1,5 μήνα με φορητότητα σε άλλο δίκτυο. Ίσως στέλνουν τυποποιημένα από το δίκτυο της cosmote σε όλα τα καρτοκινητά είτε frog,ciao mobile κλπ.Παρολαυτά, εγώ ήμουν κάτοχος cosmoκαρτα για χρόνια και τώρα που έφυγα, βλέπω ότι δεν υπολείπεται σε κανένα σημείο από τα άλλα καρτοκινητά αφού για χρόνια ακολουθούσε με αργά βήματα μόνο με την προσφορά 1 λεπτό το λεπτό.Και όλα αυτά τώρα που έφυγα.Τυχαίο??? :rolleyes:

Δε νομίζω! :lol:

 

Έφυγες από την Cosmokarta και είδαμε άσπρη μέρα. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

ψάχνω τον αριθμό όπου κάνεις προώθηση όταν το τηλέφωνο δεν έχει σήμα, για να ειδοποιηθείς μετά με γραπτό μήνυμα ποιος πήρε τηλέφωνο όσο το τηλέφωνο ήταν κλειστό.έψαξα στο site αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

ψάχνω τον αριθμό όπου κάνεις προώθηση όταν το τηλέφωνο δεν έχει σήμα, για να ειδοποιηθείς μετά με γραπτό μήνυμα ποιος πήρε τηλέφωνο όσο το τηλέφωνο ήταν κλειστό.έψαξα στο site αλλά τίποτα.

Εδώ είσαι φίλε μου :D

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800e05de&rootid=0b0f42bb800d7dcf&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_eidopoihsh.xml&breadcrumbTitle=%CE%95%CE%B9%CE%B4%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%AF%CE%B7%CF%83%CE%B7+%CE%9A%CE%BB%CE%AE%CF%83%CE%B5%CF%89%CE%BD&serviceCategory=

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω! :lol:

 

Έφυγες από την Cosmokarta και είδαμε άσπρη μέρα. :p

 

Σίγουρα πάντως δεν το έκανε από την καλή της την καρδιά αυτό η cosmote, προφανώς λίγο η πίεση από τα φορουμ και τα μπλογκ, λίγο τα παράπονα των καταναλωτών, έφεραν αυτό το αποτέλεσμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και μένα μήνυμα από Cosmote πως στην Κοσμοκάρτα τώρα οι κλήσεις "1 λεπτό το λεπτό" αριθμούς δεν καταναλώνουν τις 2 δωρεάν ώρες προς όλους με ανανέωση από 10 ευρώ. Νομίζω πως η Cosmoκαρτα με αυτή την προσφορά μαζί με το mobile ιντερνετ, (έστω και ακριβούτσικο), αποτελεί μια από τις καλύτερες προτάσεις στην αγορά.

 

το εχουμε καπου σιγουρο αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...