Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω για δικό μου άνθρωπο όσο πιο οικονομική λύση για συνδυασμό ελάχιστης ομιλίας και βασικό ίντερνετ. Εκτός από το πακετο φρογκ με 8,90€, υπάρχει κάτι παρομοιο (ή οικονομικότερο) σε what's up ή cosmokarta;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

56 minutes ago, VIPdriver said:

Ψάχνω για δικό μου άνθρωπο όσο πιο οικονομική λύση για συνδυασμό ελάχιστης ομιλίας και βασικό ίντερνετ. Εκτός από το πακετο φρογκ με 8,90€, υπάρχει κάτι παρομοιο (ή οικονομικότερο) σε what's up ή cosmokarta;

Ρώτα και στη Nova..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Teiresias_ said:

Ρώτα και στη Nova..

Έτσι όπως το παει η Νοβα θα χρεώνει αυτόματα 1ε με την εισοδο σε κατάστημα! 

Εννοείται ότι η προσφορα των 7ε της Νοβα είναι το καλυτερο, αλλά δεν ξέρεις εάν στο δώσει τον επόμενο μήνα. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Ψάχνω για δικό μου άνθρωπο όσο πιο οικονομική λύση για συνδυασμό ελάχιστης ομιλίας και βασικό ίντερνετ. Εκτός από το πακετο φρογκ με 8,90€, υπάρχει κάτι παρομοιο (ή οικονομικότερο) σε what's up ή cosmokarta;

Πώς μεταφράζεται σε νούμερα το "ελάχιστη" και "βασικό";

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! έχω ένα νουμεράκι Nova F2G και έκανα αίτηση φορητότητας μέσα από τη σελίδα της cosmote συγκεκριμένα για να πάω σε κοσμοκάρτα,πλήρωσα 3€ μέσω ίντερνετ και μου στείλανε κάρτα σιμ αλλά δε χρειάστηκε να προσκομίσω φωτοτυπία ταυτότητας στην κούριερ,μήπως άλλαξε η διαδικασία και τα παίρνουν τα στοιχεία κατ'ευθείαν από την άλλη εταιρεία?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον γινεται ενεργοποίηση απο την εφαρμογή (υπάρχει η σχετική επιλογή) και ίσως εκει ζηταει να ανεβασεις έγγραφα

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Ρώτα και στη Nova..

Για να λέει σε Cosmote θα τον καλύπτει καλύτερα το δίκτυο της 💁‍♂️

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, elkons said:

Για να λέει σε Cosmote θα τον καλύπτει καλύτερα το δίκτυο της 💁‍♂️

Λογικό συμπέρασμα, αλλά ο λόγος που δεν ψάχνω σε Νοβα είναι ότι όλο ακριβαινει. 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, elkons said:

Για να λέει σε Cosmote θα τον καλύπτει καλύτερα το δίκτυο της 💁‍♂️

Το έχει βάλει και στην Vodafone όμως 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Το έχει βάλει και στην Vodafone όμως 

Οτι τον ενδιαφέρει το έβαλε στο αντίστοιχο τοπικ.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το έχει βάλει και στην Vodafone όμως 

Η βόνταφον έχει το πλεονεκτημα του κασμπακ και τα ευρά δώρο απο τα γκολ του Ολυμπιακού. 

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος πόσους τηλεφωνικούς αριθμούς [σταθερής, κινητής ] μπορεί να έχει κάποιος στο όνομα του; ρώτησα στη νόβα και είπαν όσα θέλω δεν υπάρχει περιορισμός , ισχύει σίγουρα; 

Link to comment
Share on other sites

20 είναι το όριο, συνολικά και στις 3 εταιρείες κινητής. Για το σταθερό δεν πρέπει να υπάρχει όριο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

20 είναι το όριο, συνολικά και στις 3 εταιρείες κινητής. Για το σταθερό δεν πρέπει να υπάρχει όριο.

Και για μια εταιρεία; 

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω είναι γενικό. Παλιά υπήρχε και όριο αν είχες σε μια εταιρεία μονο. Δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα. Μάλλον όχι. Όταν είχα κάνει ενεργοποίηση ενα νούμερο στην nova, με ρωταγε για το σύνολο τον αριθμών που έχω και στις τρεις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, elkons said:

Γνωρίζει κάποιος πόσους τηλεφωνικούς αριθμούς [σταθερής, κινητής ] μπορεί να έχει κάποιος στο όνομα του; ρώτησα στη νόβα και είπαν όσα θέλω δεν υπάρχει περιορισμός , ισχύει σίγουρα; 

Από προσωπική εμπειρία σε συνεργείο κατασκευών ο σύζυγος είχε πάνω από 35 αριθμούς στο όνομα του, που μοίραζε στους εργαζόμενους μαζί με ένα απλό κινητό, στην Q για εισερχόμενες και το κόστος έμπαινε στα έξοδα. Όλα αυτά μέχρι τον κοβιντ. Τώρα δεν ξέρω αν έχει μπει κάποιο όριο.

Αν δε, κρίνω από τα πακιστανικά νούμερα που κυκλοφορούν, δεν πρέπει να υπάρχει όριο.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Από προσωπική εμπειρία σε συνεργείο κατασκευών ο σύζυγος είχε πάνω από 35 αριθμούς στο όνομα του, που μοίραζε στους εργαζόμενους μαζί με ένα απλό κινητό, στην Q για εισερχόμενες και το κόστος έμπαινε στα έξοδα. Όλα αυτά μέχρι τον κοβιντ. Τώρα δεν ξέρω αν έχει μπει κάποιο όριο.

Αν δε, κρίνω από τα πακιστανικά νούμερα που κυκλοφορούν, δεν πρέπει να υπάρχει όριο.

Θεωρητικά υπάρχει το έως 20 σε όλους τους παρόχους. Λογικά δεν πρέπει να τηρείται,αλλά και τι τηρείται στην Ελλάδα για να τηρηθεί αυτό;;;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω παρατηρήσει να αναγράφεται κάπου, οπότε το αναφέρω εδώ.... έκανα αλπακ σε έναν αριθμό frog και πλέον είναι what's up. Μετέφερα συνολικά 40€, από το υπόλοιπο που είχε σε άλλους αριθμούς. Αυτό είναι και το όριο του μήνα, μου έγραψαν σε sms.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, sou_d said:

Δεν έχω παρατηρήσει να αναγράφεται κάπου, οπότε το αναφέρω εδώ.... έκανα αλπακ σε έναν αριθμό frog και πλέον είναι what's up. Μετέφερα συνολικά 40€, από το υπόλοιπο που είχε σε άλλους αριθμούς. Αυτό είναι και το όριο του μήνα, μου έγραψαν σε sms.

Προφανώς είχαν γίνει ανανεώσεις αξίας 36€ τις τελευταίες 180 ημέρες 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, GREGORYMO said:

Προφανώς είχαν γίνει ανανεώσεις αξίας 36€ τις τελευταίες 180 ημέρες 

Προφανώς

Link to comment
Share on other sites

On 12/7/2024 at 12:44 ΠΜ, dimitroula10 said:

Από προσωπική εμπειρία σε συνεργείο κατασκευών ο σύζυγος είχε πάνω από 35 αριθμούς στο όνομα του, που μοίραζε στους εργαζόμενους μαζί με ένα απλό κινητό, στην Q για εισερχόμενες και το κόστος έμπαινε στα έξοδα. Όλα αυτά μέχρι τον κοβιντ. Τώρα δεν ξέρω αν έχει μπει κάποιο όριο.

Αν δε, κρίνω από τα πακιστανικά νούμερα που κυκλοφορούν, δεν πρέπει να υπάρχει όριο.

Προφανώς δεν έδωσε 35 αριθμούς μονομιάς. Πιθανώς μέχρι να δώσει και τους 35, κάποιοι από αυτούς να είχαν λήξει όποτε να τηρήθηκε ο αριθμός 20.

Σε κάθε περίπτωση δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να δίνεις αριθμούς που είναι στο όνομα σου στον πάσα ένα, δεν ξέρεις που μπορείς να μπλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Προφανώς δεν έδωσε 35 αριθμούς μονομιάς. Πιθανώς μέχρι να δώσει και τους 35, κάποιοι από αυτούς να είχαν λήξει όποτε να τηρήθηκε ο αριθμός 20.

Σε κάθε περίπτωση δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να δίνεις αριθμούς που είναι στο όνομα σου στον πάσα ένα, δεν ξέρεις που μπορείς να μπλέξεις.

Όχι μονομιάς αλλά δεν σημαίνει τίποτα. Όλοι ήταν σε λειτουργία για 5 τουλάχιστον χρόνια, όσο δούλευαν τα συνεργεία. Άριστη ιδέα να έχουν όλοι αριθμό που τον ελέγχουμε και βέβαια ισχύει για την δουλειά και παρέδιδαν το κινητό με την λήξη της βάρδιας. Κινητό μόνο για εισερχόμενες ώστε να δίνονται εντολές για την δουλειά.

Εμείς στην οικογένεια δεν φοβόμαστε τον ίσκιο μας, ούτε βλέπουμε παντού ληστές και κακοποιούς. Είναι άλλο επίπεδο ζωής να βγάλεις τον φόβο από μέσα σου.😁

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, gpapas640 said:

Προφανώς δεν έδωσε 35 αριθμούς μονομιάς. Πιθανώς μέχρι να δώσει και τους 35, κάποιοι από αυτούς να είχαν λήξει όποτε να τηρήθηκε ο αριθμός 20.

Σε κάθε περίπτωση δεν είναι και πολύ καλή ιδέα να δίνεις αριθμούς που είναι στο όνομα σου στον πάσα ένα, δεν ξέρεις που μπορείς να μπλέξεις.

Μιλάμε για εταιρικά νούμερα.

Μην τα μπερδεύεις.

Η cosmote έχει 1.500 υπάλληλους.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...