Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τότε είναι προφανές ότι πρόκειται για κάποια δυσλειτουργία του δικτύου λόγω αυξημένου φόρτου ως συνήθως. Χθες ένας φίλος έστειλε το ίδιο μήνυμα για ενημέρωση υπολοίπου και του ήρθε πρώτα η απάντηση και κάνα δίωρο μετά την απάντηση του ήρθε το "το αίτημά σας καταχωρήθηκε"! Πιστεύω ότι θα σου έρθει η απάντηση. Αν θέλεις ξαναδοκίμασε, δε χάνεις τίποτα.

 

Οκ τελικα λυθηκε...ειχε προβλημα απο τις ρυθμισεις των μηνυματων επρεπε να ειχα επιλεξει περιοριμενη αντι για πληρης,ειχα αλλαξει συσκευη κ δεν το ειχα αλλαξει....

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Με ποιο τροπο μπορω να παιζω το αγαπημενο μου ταβλι στον FIBS απο καρτοκινητο κοσμοκαρτα?Υπαρχει καποιο πακετο δατα με κοσμοκαρτα με μηνιαιο τελος?thanks:)
Link to comment
Share on other sites

μόνο το myview υπάρχει με κόστος 4 ευρώ τον μήνα

Αλλά είναι μόνο για wap δεν ξέρω αν σε καλύπτει .

Link to comment
Share on other sites

μόνο το myview υπάρχει με κόστος 4 ευρώ τον μήνα

Αλλά είναι μόνο για wap δεν ξέρω αν σε καλύπτει .

 

Αυτό με τα wap sites είναι λίγο μπέρδεμα.. Ποιά sites είναι wap και ποιά όχι; Για παράδειγμα, εγώ μπαίνω σε καθημερινή βάση facebook moblie (m.facebook.com) το οποίο ΔΕΝ είναι wap site αλλά δε με χρεώνει με το myview. Αν μπω δηλαδή σε ένα κανονικό site (για παράδειγμα http://www.cosmote.gr) θα με χρεώσει;

 

Γνωρίζει κάποιος να το διευκρινήσει; Καλό θα είναι επίσης, να δημοσιεύσουμε εδώ στο forum μια λίστα με αρκετά τέτοια sites (wap, mobile ή όπως αλλιώς λέγονται τέλος πάντων) ώστε να γνωρίζουμε πάνω κάτω που μπορούμε να μπαίνουμε "δωρεάν" και που όχι.

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε σήμερα η δυνατότητα της δήλωσης των καρτοκινητών απο την cosmote , όσοι στο παρελθόν είχαν δηλωμένα στοιχεία θα πρέπει να κάνουν ξανά το ίδιο.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Που δόθηκε; Για πες :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα λάβουμε κάποια σχετική ενημέρωση μέσω sms στα κινητά μας από την cosmote?

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ισχύει κάτι τέτοιο; Μπορεί να ψηφίστηκε σαν νόμος αλλά κάτι πήρε το αυτί μου ότι θα τον καταργήσουν...

 

Δεν είμαι σίγουρος βέβαια αλλά κάπου το άκουσα είτε σήμερα είτε χθες...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν θα λάβουμε προς το παρόν πρόκειται για δυνατότητα , δεν πρόκειται για Υποχρέωση
Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί πρέπει να ξαναδηλώσουν τα στοιχεία όσοι τα έχουν ήδη δηλωμένα...
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Μήπως για τα έξτρα λεφτά που θα πάρουν από την όλη ιστορία;

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το γιατί πρέπει να ξαναδηλώσουν τα στοιχεία όσοι τα έχουν ήδη δηλωμένα...

 

Γιατί υπάρχει ένας συγκεκριμένος τρόπος για να γίνουν κάποια πράγματα. Μπορεί ο νόμος να προβλέπει κάτι διαφορετικό από αυτά που ζητούσαν οι εταιρίες αυθαίρετα. ;)

 

 

Μήπως για τα έξτρα λεφτά που θα πάρουν από την όλη ιστορία;

 

Και ποιός σου είπε ότι θα ζητήσουν χρήματα; Θα επισκέπτεσαι ένα κατάστημα της εταιρίας στην οποία ανήκει το καρτοκινητό σου και θα συμπληρώνεις μια απλή αίτηση την οποία θα τους παραδίδεις υπογεγραμμένη με την ταυτότητα στο χέρι! Βέβαια ΑΝ ισχύσει και ΟΤΑΝ ισχύσει.

Link to comment
Share on other sites

η ταυτοτητα δεν πειραζει,το ΑΦΜπου ζητανε ειναι το θεμα!

δινεις πληρη στοιχεια για εκδοση πιστωτικης καρτας με λιγα λογια....

υπερβολικος?

ισως για καποιους!

για μενα καθολου!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

η ταυτοτητα δεν πειραζει,το ΑΦΜπου ζητανε ειναι το θεμα!

δινεις πληρη στοιχεια για εκδοση πιστωτικης καρτας με λιγα λογια....

υπερβολικος?

ισως για καποιους!

για μενα καθολου!

 

Και οι Διευθύνσεις Μεταφορών ζητάνε ΑΦΜ για να εκδώσουν νέες άδειες οδήγησης αλλά δεν εξέδωσαν ποτέ πιστωτικές κάρτες! Δεν είσαι υπερβολικός, απλά είσαι λίγο καχύποπτος. Κατανοητό μεν, αδικαιολόγητο δε αφού ακόμα δε γνωρίζουμε τίποτα. Ας μην είμαστε λοιπόν τόσο καχύποπτοι.. Ας περιμένουμε να εφαρμοστεί και αφού έχουμε στη διάθεσή μας όλα τα δεδομένα, το σχολιάζουμε. Αυτή τη στιγμή σχολιάζουμε κάτι εντελώς υποθετικό χωρίς κανένα νόημα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και ποιός σου είπε ότι θα ζητήσουν χρήματα; Θα επισκέπτεσαι ένα κατάστημα της εταιρίας στην οποία ανήκει το καρτοκινητό σου και θα συμπληρώνεις μια απλή αίτηση την οποία θα τους παραδίδεις υπογεγραμμένη με την ταυτότητα στο χέρι! Βέβαια ΑΝ ισχύσει και ΟΤΑΝ ισχύσει.

 

Και το ΑΦΜ σου. Που είναι υποχρεωτικό να έχεις.

 

Και άντε να πάω. Πιστεύεις πραγματικά ότι οι εταιρείες θα "χαραμίσουν" εργατο-ώρες για να κάνουν κάτι χωρίς αντίκρυσμα; Δεν ξέρω... μακάρι, αλλά δεν ξέρω!

 

Και επειδή το διάβασα μόλις. Αν δεν δηλώσεις την απώλεια του κινητού σου μπορεί να έχεις κυρώσεις... Ωραία!

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

Και οι Διευθύνσεις Μεταφορών ζητάνε ΑΦΜ για να εκδώσουν νέες άδειες οδήγησης αλλά δεν εξέδωσαν ποτέ πιστωτικές κάρτες! Δεν είσαι υπερβολικός, απλά είσαι λίγο καχύποπτος. Κατανοητό μεν, αδικαιολόγητο δε αφού ακόμα δε γνωρίζουμε τίποτα. Ας μην είμαστε λοιπόν τόσο καχύποπτοι.. Ας περιμένουμε να εφαρμοστεί και αφού έχουμε στη διάθεσή μας όλα τα δεδομένα, το σχολιάζουμε. Αυτή τη στιγμή σχολιάζουμε κάτι εντελώς υποθετικό χωρίς κανένα νόημα. ;)

 

όταν εχει να κάνει με προσωπικά μου στοιχεια ,πάντα ειμαι καχύποπτος φίλε μου.

ξέρεις το ποιον του καθενός που εργάζεται σε αυτές τις ιδιωτικές εταιρείες?

δίνεις τα στοιχεία σου στα χέρια του ιδωτικου υπαλλήλου και φεύγεις.

θέλει πολύ να βγει μια φωτοτυπία παραπάνω...?

υπερβολικο,αλλα οχι και ακατόρθωτο!

έχεις δίκιο δεν γνωρίζουμε τίποτα ακόμα.έχουμε ως τον ΙΟΥΛΙΟ του 2010.

να δούμε τι θα γίνει.

έστειλα και σχετικό ερώτημα ,σχετικά με το ΑΦΜ , στην ΕΕΤΤ και μου ειπαν θα μου απαντήσουν σύντομα!

ίδωμεν...

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

η ταυτοτητα δεν πειραζει,το ΑΦΜπου ζητανε ειναι το θεμα!

δινεις πληρη στοιχεια για εκδοση πιστωτικης καρτας με λιγα λογια....

υπερβολικος?

ισως για καποιους!

για μενα καθολου!

 

Δεν είναι υποχρεωτικό το Α.Φ.Μ.

Συγκεκριμένα το άρθρο 2 παράγραφος 4 του Ν3783

ΤΑΥΤΟΠΟΙΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΤΟΧΩΝ ΚΑΙ ΧΡΗΣΤΩΝ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ ΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ ΚΑΙ ΑΛΛΕΣ ΔΙΑΤΑΞΕΙΣ

λέει

Α.Φ.Μ. (εάν Υπάρχει )

 

Επίσης ο νόμος είναι σαφής Η ταυτοποίηση θα γίνει δωρεάν για τους χρήστες .

Ας μην βλέπουμε έσοδα εκεί που δεν υπάρχουν

 

Μπορείτε να δείτε τον νόμο (μόνο με mozilla ) εδώ

http://www.et.gr/view_publication/2009/1/136/svg?form.submitted=True

Link to comment
Share on other sites

Οντως δεν ειναι υποχρεωτικο το ΑΦΜ για κανεναν κατοχο καρτοκινητου.

Αυτο που ειναι υποχρεωτικο ειναι για τους Ελληνες η Ταυτοτατα τους και για τους αλλοδαπους το Διαβατηριο τους.

Αυτο σημαινει πως πρακτικα δεν μπορει ενας ανηλικος να δηλωσει μονος τους τα στοιχεια του για το καρτοκινητο που χρησιμοποιει αλλα πρεπει να δηλωθουν στα στοιχεια του πατερα ή μητερας .

Η περιοδος ληξης των δηλωσεων ειναι 30/06/2010.

Οσοι δεν το δηλωσουν μεχρι και τοτε απο τον Ιουλιο του 2010 θα εχουν φραγη στα κινητα τους.

Και μια μικρη λεπτομερεια για αυτους που ειχαν δηλωσει παλια τα στοιχεια τους στην Cosmote ειναι πως πρεπει να πανε σε καποιο καταστημα και να δουνε αν ειναι καταχωρημενοι με το τροπο που χρειαζεται ή αν πρεπει να κανουν εκ νεου δήλωση

Link to comment
Share on other sites

Όπως και οι παράνομοι αλλοδαποί στην χώρα δεν μπορούν να έχουν κινητό...

A suspicious mind is a healthy mind...

Never stop dreaming

 

(Μπάμπης από Θεσσαλονίκη)

Link to comment
Share on other sites

φωτοτυπία δελτίου ταυτότητος

ή διαβατηρίου

ή περι αλλοδαπών άλλου αντίστοιχου εγγράφου

όπως

Άδεια παραμονής

ειδικού δελτίου ταυτότητος ομογενούς

δελτίου ταυτότητος αλλοδαπού

ή ειδικου δελτίου αιτούντος άσυλο αλλοδαπού

ή ειδικού δελτίου αλλοδαπού φυγάδα

ή ειδικού δελτίου υπο ανοχή διαμονής αλλοδαπού που δεν έχει αναγνωρισθεί ως πρόσφυγας

ή πιστοποιητικού μή απέλασης αλλοδαπού που έχει υποβάλει αίτηση για πολιτογράφηση

ή ειδικού ταξιδιωτικού εγγράφου για πρόσφυγες, ανιθαγενείς ή αδείας διαμονής για ανθρωπιστικούς λόγους

 

 

Έ αν δεν έχει κανένα από αυτά τα χαρτιά..... είναι ανύπαρκτος

Link to comment
Share on other sites

Όπως και οι παράνομοι αλλοδαποί στην χώρα δεν μπορούν να έχουν κινητό...

 

αυτο δεν λεει κατι. ενας που ειναι νομιμος θα παρει ολα τα καρτοκινητα στο ονομα του...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αμφιβαλω.και γιατι να βαλει το κεφαλι του στον ντορβα; γιατι να βρεθει μπλεγμενος για κατι που εκανε καποιος αλλος απλα και μονο γιατι το καρτοκινητο του ειναι στο ονομα του;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τα λεφτα φιλε μου....

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...