Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενημέρωση μετά απο δοκιμή --->Παίζει κανονικά netflix απο τον mozilla στο pc, μέσω tethering και τα mb χρεώνονται στο unlimited.

 

Να σε ρωτήσω ειδες μήπως τι ποιοτητα δίνει στο netflix? 480p?

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ας πουμε οτι κανω αυτοματη εμεργοποιηση του combo plus για να κερδισω τα 100 λ επιπλεον προς ολους και καθε 1η ειναι η ανανεωση.

Αν μου τελειωσουν τα λεπτα ομιλιας νωριτερα πρεπει να παει 1η του μηνα για να γινει ενεργοποιηση ξανα του πακετου?

Πρεπει να το κανω εγω αν μου τελειωσουν στις 25 για παραδειγμα?

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω ειδες μήπως τι ποιοτητα δίνει στο netflix? 480p?
Κανονικοτατα fullhd και στο netflix και στο youtube πλεον. Παλιότερα το playnow unlimited ήταν unlimited και ειχε όριο ταχύτητας 1.5-2mbps. εδώ και λίγο καιρό αν παρατηρήσεις μέσα στην εφαρμογή My COSMOTE γράφει όριο 3+ terrabyte και τα οποία μειώνονται κατά την χρήση.

Προσωπικά το προτιμώ έτσι. Θεωρητικά τα 3tb δεν είναι απεριόριστα αλλά πρακτικά δύσκολα θα τα πιασεις κατά την γνώμη μου

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε οτι κανω αυτοματη εμεργοποιηση του combo plus για να κερδισω τα 100 λ επιπλεον προς ολους και καθε 1η ειναι η ανανεωση.

Αν μου τελειωσουν τα λεπτα ομιλιας νωριτερα πρεπει να παει 1η του μηνα για να γινει ενεργοποιηση ξανα του πακετου?

Πρεπει να το κανω εγω αν μου τελειωσουν στις 25 για παραδειγμα?

Η επόμενη ανανέωση του πακέτου θα γίνει την 1η του μήνα.

Αν σου τελειώσουν στις 25 μπορείς να αγοράσεις κάποιο άλλο πακέτο όπως το εβδομαδιαίο των 100 λεπτών και 200 WU με 3 ευρώ. Μπορείς επίσης να αγοράσεις το απλό πακέτο με τα 200 λεπτά.

Το μόνο που μπορείς να κάνεις στο Αυτόματο πακέτο είναι απενεργοποίηση η οποία θα ολοκληρωθεί την μέρα που λήγει και μόνο μετά από αυτήν την ημερομηνία το ενεργοποιείς ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικοτατα fullhd και στο netflix και στο youtube πλεον. Παλιότερα το playnow unlimited ήταν unlimited και ειχε όριο ταχύτητας 1.5-2mbps. εδώ και λίγο καιρό αν παρατηρήσεις μέσα στην εφαρμογή My COSMOTE γράφει όριο 3+ terrabyte και τα οποία μειώνονται κατά την χρήση.

Προσωπικά το προτιμώ έτσι. Θεωρητικά τα 3tb δεν είναι απεριόριστα αλλά πρακτικά δύσκολα θα τα πιασεις κατά την γνώμη μου

 

Τέλεια ευχαριστώ!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την χούντα της cosmote.. <<έως 4 ενεργοποιήσεις πακέτων το μήνα>> . Γιατί μόνο 4 after dark(10GB με 5€)? Μόνο 4 play now (5GB με 4,50€)...έλεος λεφτά δεν θα πάρουν;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσφορά δωρεάν με ήρθε εψέ

 

"ΔΩPO MONO ΓIA EΣENA. ΣTEIΛE A(KENO)57 ΣTO 1256 EΩΣ 21/07/2019 KAI ΠAPE ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN 500MB ΓIA 7 HMEPEΣ ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ME TO AΠIΣTEYTA ΓPHΓOPO ΔIKTYO THΣ COSMOTE"

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ωραία προσφορά δωρεάν με ήρθε εψέ

 

"ΔΩPO MONO ΓIA EΣENA. ΣTEIΛE A(KENO)57 ΣTO 1256 EΩΣ 21/07/2019 KAI ΠAPE ENTEΛΩΣ ΔΩPEAN 500MB ΓIA 7 HMEPEΣ ΓIA NA ΣEPΦAPEIΣ ME TO AΠIΣTEYTA ΓPHΓOPO ΔIKTYO THΣ COSMOTE"

Φαίνεται να είναι προσωποποιημένη προσφορά γιατί έστειλα και μου ήρθε το παρακάτω:

"EYXAPIΣTOYME ΓIA TO MHNYMA ΣAΣ. AYTH TH ΣTIΓMH ΔEN YΠAPXEI KAΠOIA ΠPOΣΦOPA ΔIAΘEΣIMH ΓIA TH ΣYNΔEΣH ΣAΣ“

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω αυτή την χούντα της cosmote.. <<έως 4 ενεργοποιήσεις πακέτων το μήνα>> . Γιατί μόνο 4 after dark(10GB με 5€)? Μόνο 4 play now (5GB με 4,50€)...έλεος λεφτά δεν θα πάρουν;

 

Το χούντα που κολλάει? Αν χρειάζεσαι περισσότερα υπάρχουν άλλες λύσεις να ξοδέψεις όσα λεφτά θέλεις... Άλλα πακέτα εννοώ.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Για το afterdark θα συμφωνήσω. Αλλά για το playnow 4 πακέτα επί 4.5€ όταν το playnow unlimited κάνει 15€..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για το afterdark θα συμφωνήσω. Αλλά για το playnow 4 πακέτα επί 4.5€ όταν το playnow unlimited κάνει 15€..

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κυρίως πάει στο after dark αλλά ισχύει και στα άλλα πακέτα.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Θέλω να χρησιμοποιήσω το play now απεριόριστο με τα 15 ευρώ, μέσω tethering από μια συσκευή τηλεφώνου android σε μια άλλη συσκευή τηλεφώνου android. Γίνεται? Και μέχρι τι ποιότητα video πρέπει να βλέπω στο youtube για να μην χρεώνομαι από άλλο πακέτο ίντερνετ? Μέχρι 480p, μέχρι 720p η μέχρι 1080p?Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων. Edited by MPOMP
Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Οτι ποιότητα θέλεις βάζεις

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γίνεται. Οτι ποιότητα θέλεις βάζεις

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κυρίως πάει στο after dark αλλά ισχύει και στα άλλα πακέτα.

Ναι αυτά είναι βλακείες της Cosmote και χάνει χρήματα από εμάς που θέλουμε κάτι παραπανω. Ενημερωτικά μόνο η wind έχει βραδινο πακέτο σε χωρις περιορισμό στον αριθμό ανανεώσεων και χωρις όριο gb ανά ημέρα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται κανονικά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ok, σας ευχαριστώ, έκανα με κάρτα διότι βιαζόμουν, απλά με τις εφαρμογές whats up και cosmote δεν το δεχόταν με τίποτα, από το πρωί προσπαθούσα, πάντως το PayPal δεν έχει θέμα μιας και έκανα μια αγορά για επιβεβαίωση
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται. Οτι ποιότητα θέλεις βάζεις

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι αυτά είναι βλακείες της Cosmote και χάνει χρήματα από εμάς που θέλουμε κάτι παραπανω. Ενημερωτικά μόνο η wind έχει βραδινο πακέτο σε χωρις περιορισμό στον αριθμό ανανεώσεων και χωρις όριο gb ανά ημέρα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ενεργοποίησα τελικά το πακέτο απεριόριστων ΜΒ. Μέσα στο app δεν γράφει ΜΒ αλλά ένα 8 πλάγια. Για να δούμε είναι όντως απεριόριστο;

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Το 8 πλάγια είναι το σήμα του απείρου.

 

Χαχαχαχα τέλεια.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Σε μια Κοσμοκάρτα ,

με το παλιό πρόγραμμα ,

όπου βάζεις 10€ και , αυτοματα, σου δίνει 450 λεπτα προς όλους αφαιρώντας 6€ απο τα 10€ που έβαλες

 

Πώς αγοράζεις τα 8GB με 8.5€ ?

 

Αφού μόλις βάλεις ανανεωση με 10€ (ονλαιν) σου τρώεει τα (6+1 περιπου )

και σου μένουν 3 ευρω περιπου διαθεσιμα.

 

Τα προηγουμενα χρονια έβαζα 2 ανανεωσεις των 5€ και μου έμεναν 8.8€ μεσα στην καρτα

 

Τώρα το μονο που σκέφτηκα ειναι να βάλω σε ένα whatsup (ενος φιλου) 12€ και να μεταφέρω τα 10€ στην κοσμοκαρτα

:confused:

Edited by Naturas
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις ανανέωση με 15 ευρώ αν έχεις λίγο ακόμα υπόλοιπο ή με 17 ευρώ ή 20 ευρώ.
Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα Cosmote ή Γερμανός.

Αυτό βέβαια θα του τραβήξει και 6 ευρώ για την ομιλία.

Αν καταλαβαίνω καλά , δεν χρειάζεται την ομιλία άρα πρόφανώς η μεταφορά 10 ευρώ βολεύει.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...