Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 ώρες πριν, mol said:

Αν δε ξοδεψεις τα 10 ευρώ  χάνονται στο μήνα? 

Η προστίθενται στον επόμενο κ πάει λέγοντας 

Προστίθενται, το επιβεβαιώνω και εγώ.

Να προλάβω επόμενη ερώτηση: τα 1000 λεπτά ομιλίας δεν κάνουν ρολόβερ.

Link to comment
Share on other sites

Τί απαντά όταν στέλνεις sms στο 1219 για μεταφορά (Easy Transfer) σε άλλο WU;

Υπόψιν ότι προϋπόθεση για Easy Transfer είναι κάρτες >=20Ε το τελευταίο 4μηνο. Δλδ μετά την 2η απόδοση των 10Ε ίσως να μπορεί να μεταφέρεται ποσό ευρώ σε άλλο WU (από WU , όχι από frog).

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, panosss567 said:

Μετά την τρίτη απόδοση

ΓIA NA KANEIΣ XPHΣH THΣ YΠHPEΣIAΣ EASY TRANSFER ΘA ΠPEΠEI NA EXEIΣ KANEI TOYΛAXIΣTON 20€ ANANEΩΣEIΣ XPONOY OMIΛIAΣ TOYΣ 4 TEΛEYTAIOYΣ MHNEΣ

Εμ, σου λέει, και δώρο θες και να το μοιραστείς θες... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ: Άρα αμέσως μετά από κανονική κάρτα 20Ε θα μπορεί να μεταφερθούν όλα τα ποσά (18,18Ε + 30Ε κλπ) σε άλλο WU ή Ckarta. Με το πολύ #4# μεταφορές Easy Transfer (άρα -40,80Ε εάν μεταφερθούν από 10Ε κατά μέγιστο σε κάθε άλλο WU) στον ημερολογιακό μήνα πριν αποδοθούν τα επόμενα 10Ε την 1μηνιά.

Θεωρούνται σα να λαμβάνει 10ευρα Easy Transfer κάθε 1μηνιά το δηλωμένο μαζί με τη φορητότητα σταθερού και πρέπει να βάλει κανονική κάρτα 20Ε η οποία να μπει πριν την 1μηνιά πρόσθεσης των 10Ε, και να μεταφέρει σε άλλο WU μετά την κανονική κάρτα 20Ε και πριν την 1μηνιά.

Link to comment
Share on other sites

Δώρο δεν δίνει η έρευνα?

Το έκοψε?

On 3/5/2023 at 8:05 ΜΜ, Pppe said:

Ναι. Τα δίνει. Τους έβαλα καλό βαθμό. !!

Δεν μου τα έδωσε!!

Ούτε έγραψε κάπου ότι θα τα δώσει!!

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Δώρο δεν δίνει η έρευνα?

Το έκοψε?

Δεν μου τα έδωσε!!

Ούτε έγραψε κάπου ότι θα τα δώσει!!

Μια από τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τα ξαναπήρα σε άλλο Cosmote Id. Θα ξαναδοκιμάσω σε ακόμα #3# Cosmote Id ως αύριο , με τους απλούς "κανόνες" που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα, ααα και γράφετε και κατιτις αρκετόοοο στο κείμενο που σας προσκαλεί να γράψετε....Καθώς ως τη Δευτέρα , κάποια στιγμή, θα σταματήσει να υπάρχει η πρόσκληση για έρευνα και θα σας πω:

 

Screenshot_20230506_102625_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Screenshot_20230506_103919_gr.cosmote.whatsup.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Pppe said:

Μόλις τα ξαναπήρα σε άλλο Cosmote Id. Θα ξαναδοκιμάσω σε ακόμα #3# Cosmote Id ως αύριο , με τους απλούς "κανόνες" που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα, ααα και γράφετε και κατιτις αρκετόοοο στο κείμενο που σας προσκαλεί να γράψετε....Καθώς ως τη Δευτέρα , κάποια στιγμή, θα σταματήσει να υπάρχει η πρόσκληση για έρευνα και θα σας πω:

 

Screenshot_20230506_102625_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Screenshot_20230506_103919_gr.cosmote.whatsup.jpg

Μίλησα με το chat και μου είπαν (και καλά) ότι ΜΙΑ φορά δίνουν το δώρο και αν εγώ το πήρα τόσους μήνες έγινε κατά λάθος.

ΥΓ.

Εγώ τον επόμενο μήνα θα τους μαυρίσω να δούνε την γλυκα.  Ακόμα και αν έχουν αλγόριθμο που βγάζει από το μέτρημα κάποιες απαντήσεις, χαλάλι τους

6 minutes ago, Pppe said:

Μόλις τα ξαναπήρα σε άλλο Cosmote Id. Θα ξαναδοκιμάσω σε ακόμα #3# Cosmote Id ως αύριο , με τους απλούς "κανόνες" που έγραψα στην προηγούμενη σελίδα, ααα και γράφετε και κατιτις αρκετόοοο στο κείμενο που σας προσκαλεί να γράψετε....Καθώς ως τη Δευτέρα , κάποια στιγμή, θα σταματήσει να υπάρχει η πρόσκληση για έρευνα και θα σας πω:

 

Screenshot_20230506_102625_Parallel Space 64Bit Support.jpg

Screenshot_20230506_103919_gr.cosmote.whatsup.jpg

ΜΙΑ φορά λέει το δίνουν 

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρεις ότι για αρκετούς μήνες παλιότερα τα έπαιρνε τα 500ΜΒ για 5 μέρες πολλές φορές κάθε φορά που συμμετείχε κάποιο Cosmote Id σε έρευνες. Απλά τώρα τελευταία το κάναν πιο "αυστηρό" στην απόδοση του δώρου. Από 4-5 βαθμό που τους έβαζα παλιότερα, όλο και το αυξάνω εδώ και μήνες που ξεκίνησε να είναι πιο "αυστηρό"¨και "έφτασα" τώρα να τους βάζω "8" και "Απόλυτα ικανοποιημένος", με αργέεεεεςςςςς κινήσεις ειδικά στο τέλος όσπου να βγάλει αυτό που έβαλα πρώτο screenshot παραπάνω , να βεβαιωθώ ότι σίγουρα θα τα δώσει.

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Pppe said:

Το ξέρεις ότι για αρκετούς μήνες παλιότερα τα έπαιρνε τα 500ΜΒ για 5 μέρες πολλές φορές κάθε φορά που συμμετείχε κάποιο Cosmote Id σε έρευνες. Απλά τώρα τελευταία το κάναν πιο "αυστηρό" στην απόδοση του δώρου. Από 4-5 βαθμό που τους έβαζα παλιότερα, όλο και το αυξάνω εδώ και μήνες που ξεκίνησε να είναι πιο "αυστηρό"¨και "έφτασα" τώρα να τους βάζω "8" και "Απόλυτα ικανοποιημένος", με αργέεεεεςςςςς κινήσεις ειδικά στο τέλος όσπου να βγάλει αυτό που έβαλα πρώτο screenshot παραπάνω , να βεβαιωθώ ότι σίγουρα θα τα δώσει.

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν.

Μόνο τον περασμένο μήνα, δεν μου έβαλαν.

Παλιότερα, αν θυμάμαι καλά, έγραφε: πάρε μέρος στην έρευνα και πάρε δώρο. Τώρα δεν το γράφει σε εμένα 

7 minutes ago, Pppe said:

Το ξέρεις ότι για αρκετούς μήνες παλιότερα τα έπαιρνε τα 500ΜΒ για 5 μέρες πολλές φορές κάθε φορά που συμμετείχε κάποιο Cosmote Id σε έρευνες. Απλά τώρα τελευταία το κάναν πιο "αυστηρό" στην απόδοση του δώρου. Από 4-5 βαθμό που τους έβαζα παλιότερα, όλο και το αυξάνω εδώ και μήνες που ξεκίνησε να είναι πιο "αυστηρό"¨και "έφτασα" τώρα να τους βάζω "8" και "Απόλυτα ικανοποιημένος", με αργέεεεεςςςςς κινήσεις ειδικά στο τέλος όσπου να βγάλει αυτό που έβαλα πρώτο screenshot παραπάνω , να βεβαιωθώ ότι σίγουρα θα τα δώσει.

Δεν ισχύει αυτό που σου είπαν.

Εγώ θα τους μαυρίζω από εδώ και πέρα, έτσι και αλλιώς.

Λες ότι θα δώσουν δώρο?

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Μόνο τον περασμένο μήνα, δεν μου έβαλαν.

Παλιότερα, αν θυμάμαι καλά, έγραφε: πάρε μέρος στην έρευνα και πάρε δώρο. Τώρα δεν το γράφει σε εμένα 

Εγώ θα τους μαυρίζω από εδώ και πέρα, έτσι και αλλιώς.

Λες ότι θα δώσουν δώρο?

Ξεκίνα το "μαύρισμα" με μηδενικά από τις έρευνες και κάποια στιγμή θα "στρώσουν" και θα αρχίσουν να ξαναδίνουν όταν πχ το Νοέμβρη 2023 τους ανεβάσεις τη βαθμολογία τους με μονάδα (1 στα 10).

Αν το κάνουμε όλο και πιο πολλοί (%) αυτό το "μαύρισμα", θα απηυδήσουν και είτε θα "κόψουν" τελείως τη σικέ έρευνα χωρίς δώρα είτα θα αρχίσουν να τα ξαναδίνουν. Ποιός πιστεύει σε "αντικειμενικές" "δημοσκοπήσεις", άλλωστε, για να'μαι μες στο κλίμα των "εκλογών"; ΚΑΙ ήγγικεν η h σε 2 βδομάδες.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει κάποια στιγμή η COSMOTE να φτιάξει το Whats Up app με το άθλιο log in σύστημα που έχει.

Πάω να βάλω κάρτα & να ενεργοποιήσω πακέτο στο Whats Up της μάνας μου, μου ζητάει στην αρχή κωδικό, τον βάζω, της βάζω κάρτα και μόλις με πετάει στο αρχικό μενού, τσουπ "ο αριθμός σας δεν είναι Whats Up" κι ήθελε πάλι τα ψηφία επιβεβαίωσης. 

Υπάρχουν και μεγάλοι άνθρωποι που δεν σκαμπάζουν από αυτά και πρέπει να τα διαχειριζόμαστε εμείς και δυστυχώς, το COSMOTE app δεν είναι πλήρες πχ δεν μπορείς σε πακέτο του Whats Up να το ενεργοποιήσεις με αυτόματη ανανεωση κάθε μήνα.

Απογοητευτικό το λιγότερο από μια εταιρεία που έχει φτιάξει ό,τι app θες (BOX, Payzy κτλ).

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ParafronGR said:

Πρέπει κάποια στιγμή η COSMOTE να φτιάξει το Whats Up app με το άθλιο log in σύστημα που έχει.

Πάω να βάλω κάρτα & να ενεργοποιήσω πακέτο στο Whats Up της μάνας μου, μου ζητάει στην αρχή κωδικό, τον βάζω, της βάζω κάρτα και μόλις με πετάει στο αρχικό μενού, τσουπ "ο αριθμός σας δεν είναι Whats Up" κι ήθελε πάλι τα ψηφία επιβεβαίωσης. 

Υπάρχουν και μεγάλοι άνθρωποι που δεν σκαμπάζουν από αυτά και πρέπει να τα διαχειριζόμαστε εμείς και δυστυχώς, το COSMOTE app δεν είναι πλήρες πχ δεν μπορείς σε πακέτο του Whats Up να το ενεργοποιήσεις με αυτόματη ανανεωση κάθε μήνα.

Απογοητευτικό το λιγότερο από μια εταιρεία που έχει φτιάξει ό,τι app θες (BOX, Payzy κτλ).

Γιατι δεν βάζεις ολα τα νουμερα στο cosmote app; 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν βάζεις ολα τα νουμερα στο cosmote app; 
Από το cosmote app δεν μπορείς να κάνεις reload it πάρε μοίρασε κτλ υπηρεσίες οπότε η εφαρμογή what's up είναι μονόδρομος.

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το cosmote app είναι και πολύ βαρύ και επιπλέον δεν μπορεί και να μεταφερθεί σε sd, σημαντικό για όσους έχουν θέμα internal χωρητικότητας. Εμένα, με μόλις 2 συνδέσεις, μου πιάνει σχεδόν 900Mb, παρότι συχνά πυκνά σβήνω cache & data.

Screenshot_20230509-133510_Settings.jpg

Link to comment
Share on other sites

ναι, το ειχα προσεξει κι εγω, πανε και φτιαχνουν ενα αρχειο στα data το οποιο γιγαντωνεται συνεχως και πρεπει καθε τοσο να πηγαινουμε να το σβηνουμε :S

files/new.realm.enc (μονο για rooted, εννοειται)

λετε να γινει κατι αν τους στειλουμε;

Edited by patrickdrd
Link to comment
Share on other sites

Οποιος εχει τεχνικο θεμα, δεν το κατεβαζει.

Οποιος θελει να ενεργοποιει πακετα, να κανει ανανεωσεις και να βλεπει υπολοιπα σε πολλα νούμερα χωρις να ασχολειται με κωδικους και απανωτά login και logout (οπως εγω) το χρησιμοποιεί. Γλυτωνω πολυ χρονο και κοπο με το cosmote app.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Το δουλευω συνεχεια το cosmote app ειναι μια χαρα αλλα δεν εχει reload it το κυριοτερο για νουμερα whats up. Οποτε θελει παρεα και εκεινο. Καλη εφαρμογη παντως αν και βαρια αλλα ελεγχω τα παντα απο εκει πληρωνω λογαριασμους πακετα ολα εκτος reload it που ειναι μπελας πολλες φορες. Βολικο το cosmote one που δινει 2gb καθε βδομαδα σε καθε νουμερο cosmote one + 1gb στην πληρωμη λογαριασμου. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

Το cosmote app είναι και πολύ βαρύ και επιπλέον δεν μπορεί και να μεταφερθεί σε sd, σημαντικό για όσους έχουν θέμα internal χωρητικότητας. Εμένα, με μόλις 2 συνδέσεις, μου πιάνει σχεδόν 900Mb, παρότι συχνά πυκνά σβήνω cache & data.

Screenshot_20230509-133510_Settings.jpg

Εμένα έχει πάει 3.57G και αυξάνεται συνεχώς 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, king2009 said:

Βολικο το cosmote one που δινει 2gb καθε βδομαδα σε καθε νουμερο cosmote one

Κάθε μήνα. 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...