Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσθέτωντας 2 x 10€ μέσω χρεωστικής κάρτας ή paypal λαμβάνεις

 

reloadit: 2048MB + 1200MB = 3248MB για ένα μήνα

 

πάρε-μοίρασε: 200ΜΒ για σένα και 600ΜΒ για δώρο

αν τα ανταλλάξεις με γνωστό σου ή μέσω του http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=459377 θα λάβεις συνολικά 800ΜΒ για ένα μήνα

 

με το χρηματικό υπόλοιπο 17,85€ μπορείς να λάβεις 4 x GigaWeek με 3GB έκαστο για 7 μέρες

ή αν κάνεις νυχτερινή κατανάλωση θα μπορούσες να συνδυάσεις 1 x AFTER DARK των 10GB για ένα μήνα με 3 x GigaWeek

 

ΣΥΝΟΜΊΖΟΝΤΑΣ

1) reloadit & πάρε-μοίρασε (με ανταλλαγή) & 4 x GigaWeek = 16336MB = 15.95GB

2) reloadit & πάρε-μοίρασε (με ανταλλαγή) & after dark & 3 x GigaWeek = 23504MB = 22.95GB

 

Καλησπέρα

Σε ευχαριστώ για άμεση απάντηση.

Συνολικά με τα 20€ που θα δώσω σε χρόνο ομιλίας πόσο θα έχω "προς όλους " ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Εαν βλέπει πολύ YouTube, μπορεί να αγοράσει το μηνιαίο πακέτο απεριόριστου YouTube με 15€. Εννοείται ότι θα έχει 4gb από μπόνους ανανέωσης 2×10€ (2+1,2+0,8)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μπορείτε να με βοηθήσετε και να μου πειτε συνδυασμό υπηρεσιών για να έχω με 20€ περίπου το μέγιστο νούμερο σε data το μήνα ;

 

Συμφέρει η Cosmote με το what's up η να δω σε Cu ;

 

 

 

Ευχαριστώ

Εξαρτάται τι κατανάλωση θες. Αν θες μόνο mb όπως ανέφερε ο φίλος παραπάνω μόνο από τα δώρα του reloadit αν βάλεις 2 δεκάρες online θα έχεις 3200mb δώρο και άλλα 200mb από πάρε μοίρασε με την προοπτική να γίνουν 800mb αν κάνεις ανταλλαγή με κάποιο φίλο από το αντίστοιχο νήμα του πάρε μοίρασε. Άρα άρα αμέσως αμέσως έχεις 3600 με 4000 mb δωρεάν και 8.93 ×2 =17.86€ καθαρά μέσα. Από εκεί και πέρα αν σε βολεύει υπάρχει το βραδυνο πακέτο after dark που δίνει για 1 μηνα με 5 ευρώ 10 γιγα από 10 το βράδυ μέχρι 8 το πρωί. Υπάρχει το γιγα week που δίνει 3 γιγα με 4 ευρώ για 7 μέρες. Το γιγα day που δίνει 1 γιγα με 1 ευρώ για 24 ώρες και το γιγα σκ που δίνει 3 γιγα με 2 ευρώ για το σαββατοκύριακο. Ανάλογα με τις ανάγκες σου συνδιαζεις. Έχεις σαν βάση τα mb δώρο για καθημερινή χρήση και αν θες να κατεβάσεις κάτι ογκώδες ενεργοποιείς και κάποιο άλλο πακέτο. Για παράδειγμα με κόστος άλλα 16 ευρώ θα μπορείς να ενεργοποιήσεις άλλα 4 εβδομαδιαία πακέτα των 4 ευρώ έκαστος και να έχεις άλλα 12 γιγα για 1 μήνα.
Link to comment
Share on other sites

minotavros, arjuna,pn1fon1

σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Άρα για 1 μηνα βαζωντας 20€ και με Reload + παρε δωσε εχω ολα αυτα τα MB προς γενική χρήση , σωστα ? Και παράλληλα μένουν περίπου 17€ μέσα για να ενεργοποιήσω πακέτο ομιλίας ;

Καλά το κατάλαβα ;

 

Thanks!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Σε ευχαριστώ για άμεση απάντηση.

Συνολικά με τα 20€ που θα δώσω σε χρόνο ομιλίας πόσο θα έχω "προς όλους " ?

 

η πρότασή μου είναι ακατάλληλη αν θέλεις και χρόνο ομιλίας

αφορά μόνο σε data...

Link to comment
Share on other sites

σε ποια σελιδα παρακολουθειτε τις ανακοινωσεις της cosmote;

οι παρακατω σελιδες δεν δουλευουν (403 forbidden):

https://www.cosmote.gr/announcements/mobile/

https://www.cosmote.gr/announcements/

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Λήγει το συμβόλαιο μου στην cosmote και μιας και η προσφορά που μου έδωσαν ήταν κοροϊδία σκέφτομαι να πάω σε whats up.

 

Υπάρχουν πακέτα στο whats up που να αξίζουν την μετάβαση?

 

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα mb και λιγότερο ή ομιλία. Το συμβόλαιο μου δίνει μόνο 1.2 gb το μήνα.

 

Έχω δει και τα φοιτητικά νούμερα αλλά δυστυχώς δεν είμαι φοιτητής και δεν γίνεται με τίποτα να αλλάξω νούμερο .

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στο http://www.whatsup.gr .

Σίγουρα σε συμφέρει. Υπολόγισε και το δωρεάν ιντερνετ με την κάρτα ανανέωσης και τα πάρε -δώσε , ή πάρε μοίρασε.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Λήγει το συμβόλαιο μου στην cosmote και μιας και η προσφορά που μου έδωσαν ήταν κοροϊδία σκέφτομαι να πάω σε whats up.

 

 

 

Υπάρχουν πακέτα στο whats up που να αξίζουν την μετάβαση?

 

 

 

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα mb και λιγότερο ή ομιλία. Το συμβόλαιο μου δίνει μόνο 1.2 gb το μήνα.

 

 

 

Έχω δει και τα φοιτητικά νούμερα αλλά δυστυχώς δεν είμαι φοιτητής και δεν γίνεται με τίποτα να αλλάξω νούμερο .

Εξαρτάται τι ακριβώς ψάχνεις. Συνοπτικά στο whatsup με 10 ευρώ ανανέωση online έχεις 1200mb δώρο από το reloadit και 100mb για σένα + 300mb να κάνεις δώρο σε κάποιο φίλο σου από το πάρε μοίρασε (αν θες τα ανταλλάσεις στο νήμα του πάρε μοίρασε και φτάνεις 400mb). Άρα σύνολο 1300 με 1600 mb δώρο. Τώρα από τα 10 ευρώ θα σου μείνουν 8.93 καθαρά στην κάρτα μετά την αφαίρεση των φόρων. Αν θες ομιλία υπάρχει το πακέτο combo call them all plus i που δίνει 400 λεπτά προς whatsup 200 λεπτά προς όλους ( γίνονται 300 λεπτά προς όλους αν κάνεις την ενεργοποίηση μέσα στην εφαρμογή) 400 SMS προς whatsup και 200 SMS προς όλους και 200mb. Έχει επίσης και αυτόματη ενεργοποίηση αν θες το πακέτο αυτο. Για mb έχει διαφορά πακέτα. Αν θες να τα δεις όλα κατέβασε την εφαρμογή whatsup και επέλεξε περιήγηση και μετά πάτα το μεγάλο κίτρινο κουμπί που λέει τώρα υπηρεσίες
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ακριβώς ψάχνεις. Συνοπτικά στο whatsup με 10 ευρώ ανανέωση online έχεις 1200mb δώρο από το reloadit και 100mb για σένα + 300mb να κάνεις δώρο σε κάποιο φίλο σου από το πάρε μοίρασε (αν θες τα ανταλλάσεις στο νήμα του πάρε μοίρασε και φτάνεις 400mb). Άρα σύνολο 1300 με 1600 mb δώρο. Τώρα από τα 10 ευρώ θα σου μείνουν 8.93 καθαρά στην κάρτα μετά την αφαίρεση των φόρων. Αν θες ομιλία υπάρχει το πακέτο combo call them all plus i που δίνει 400 λεπτά προς whatsup 200 λεπτά προς όλους ( γίνονται 300 λεπτά προς όλους αν κάνεις την ενεργοποίηση μέσα στην εφαρμογή) 400 SMS προς whatsup και 200 SMS προς όλους και 200mb. Έχει επίσης και αυτόματη ενεργοποίηση αν θες το πακέτο αυτο. Για mb έχει διαφορά πακέτα. Αν θες να τα δεις όλα κατέβασε την εφαρμογή whatsup και επέλεξε περιήγηση και μετά πάτα το μεγάλο κίτρινο κουμπί που λέει τώρα υπηρεσίες

ευχαριστώ παιδιά.:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

 

 

Λήγει το συμβόλαιο μου στην cosmote και μιας και η προσφορά που μου έδωσαν ήταν κοροϊδία σκέφτομαι να πάω σε whats up.

 

 

 

Υπάρχουν πακέτα στο whats up που να αξίζουν την μετάβαση?

 

 

 

Με ενδιαφέρουν κυρίως τα mb και λιγότερο ή ομιλία. Το συμβόλαιο μου δίνει μόνο 1.2 gb το μήνα.

 

 

 

Έχω δει και τα φοιτητικά νούμερα αλλά δυστυχώς δεν είμαι φοιτητής και δεν γίνεται με τίποτα να αλλάξω νούμερο .

Μια από τα ίδια και εμένα δε μου δίνουν ούτε ενα γίγα!

 

Στάλθηκε από το Mi A1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αν στείλω 5 ευρώ από ένα what's up σε ένα άλλο παρατείνεται η ημερομηνία λήξης;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αν στείλω 5 ευρώ από ένα what's up σε ένα άλλο παρατείνεται η ημερομηνία λήξης;

 

όχι, δεν παρατείνεται

Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Παρατείνεται και σου ανοίγει και το πάρε-μοίρασε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

όχι, δεν παρατείνεται

Γιατί? Πότε άλλαξε?

Link to comment
Share on other sites

καθηστε μην μπερδευτουμε. Η εως τουλαχιστον τις 19/3 κατασταση ηταν: το 2ευρο δεν παρατεινει ενω το 5ευρο παρατεινει. Τι αλλαγη βλεπετε τωρα? Ειχαμε μερικοι εδω εκφρασει αμφιβολιες αν θα υπαρχει 5ευρη μεταφορα μετα τις 19/3 αλλα αναφορες τουλαχιστον δειχνουν οτι και 5ευρη υπαρχει,και επεκταση γινοταν και μετα απο αυτη την ημερομηνια.Δοκιμασε τωρα κανεις 5ευρη και δεν επεκταθηκε η διαρκεια?
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει μαζεμένα λεπτά ομιλίας και GB, δοκίμασε το νέο DIY; Τα συμψηφίζει στο καινούργιο πακέτο;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που να έχει μαζεμένα λεπτά ομιλίας και GB, δοκίμασε το νέο DIY; Τα συμψηφίζει στο καινούργιο πακέτο;
Τα λεπτά και τα ΜΒ που έχεις μαζέψει από τα Combo Call Them All δεν μεταφέρονται.
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά και τα ΜΒ που έχεις μαζέψει από τα Combo Call Them All δεν μεταφέρονται.

Α, τέλεια, οπότε εγώ προσωπικά το ξεχνάω το συγκεκριμένο πακέτο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πριν 5 μέρες έστειλα 3 5ευρα και ανανεώθηκε για 2 μήνες. Δεν άλλαξε κάτι. Και πάρε μοίρασε πήρα.

 

Καλημέρα, κι εγώ ήξερα γι΄αυτό που είπε ο @kmpatra...

Μακάρι να γίνεται όπως το λές εσύ @king, (και άρα να μην εφαρμόστηκε η πρόσφατη ανακοίνωση)

Μήπως τα έκανες το ένα πίσω από το άλλο και το σύστημα το "είδε διαφορετικά"...;

Για ένα μεμονωμένο 5ευρο θα παραταθεί η ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου, είτε προς WU είτε προς Frog;:worry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κι εγώ ήξερα γι΄αυτό που είπε ο @kmpatra...

Μακάρι να γίνεται όπως το λές εσύ @king, (και άρα να μην εφαρμόστηκε η πρόσφατη ανακοίνωση)

Μήπως τα έκανες το ένα πίσω από το άλλο και το σύστημα το "είδε διαφορετικά"...;

Για ένα μεμονωμένο 5ευρο θα παραταθεί η ημερομηνία λήξης του χρηματικού υπολοίπου, είτε προς WU είτε προς Frog;:worry:

Στο κινητό που έστειλα είχα 0 ευρώ μέσα. Είχαν λήξει τα ευρώ που είχα μέσα πριν κάτι μέρες. Έβαλα την πρώτη 5αρα και ειδα ότι λήγουν 2 μήνες μετα. Έπειτα έστειλα ακόμα 2 5αρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...