Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το diy πακέτο βγήκε για να καταργηθεί σιγά σιγά το combo των 8.5ευρώ και όλοι να αναγκαστούμε σιγά σιγά να βάζουμε 12 ευρώ κάρτα το μήνα. Πάντως πολύ πονηρή και έξυπνη κίνηση, αυτός που σκέφτηκε αυτή την ιδέα κερδίζει άξια το μισθό του στην κοσμοτέ
Link to comment
Share on other sites

Το diy πακέτο βγήκε για να καταργηθεί σιγά σιγά το combo των 8.5ευρώ και όλοι να αναγκαστούμε σιγά σιγά να βάζουμε 12 ευρώ κάρτα το μήνα. Πάντως πολύ πονηρή και έξυπνη κίνηση, αυτός που σκέφτηκε αυτή την ιδέα κερδίζει άξια το μισθό του στην κοσμοτέ
Πιστευω οτι σαν πρώτη αρνητική εξέλιξη θα είναι να καταργήσουν τα δώρα από το combo 8.5....ωστε να δουν πως θα πάει το DIY.

Και μετά ίσως γίνει αυτό που λες!

 

Στάλθηκε από το Mi A2 Lite μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν μας επιτρέψουν να κάνουμε μεταφορά όλων των μαζεμένων που έχουμε και να τα πάμε στο DIY, τότε ας πάμε σε κάτι καινούργιο. Όμως αν καταργήσουν τα μαζεμένα και μας κλέψουν τα πακέτα που έχουμε αγοράσει κατά καιρούς, αυτό θα είναι για μένα προσωπικά λόγος φυγής από την εταιρεία. Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ανανεώνονται. Μπορείς να το δοκιμάσεις. Εφόσον έχεις αρκετά GB συμφέρει 3 ευρώ για 120 το μήνα παρά 8.5 για 1gb.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πέρσι με την προσφορά των 7gb με 7 ευρώ μπορούσες να πάρεις με 28 ευρώ 28gb και να τα ανανεώνεις με τα 3ευρω το μήνα. Αρκετοί το έκαναν.

 

καλησπερα, τελικα το εκανα εβαλα 120MB και προστεθηκαν κανονικα ενω πριν επαιρνα το πακετο με τα 7GB που τωρα εγινε 1GB αλλα κανει και 8,5 ευρω! ευχαριστω παλι γιατι δεν το ηξερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Μολις το wu εγινε η πιο συμφέρουσα καρτοκινητή.. Αρκει.. να μεταφέρονται τα λεπτά ομιλιας απο το combo call them all σε αυτο το νέο diy πακέτο στο προς όλους και τα wu του πακέτου στο δώρο wu.. Για εμένα που τον ένα μήνα μπορεί να μιλήσω 50 λεπτά και τον άλλο 150 και έχω μαζέψει λεπτά προς όλους (αρκει να μεταφερθούν τα ήδη υπάρχοντα και να συνεχίσουν να μεταφέρονται και στο diy) με συμφέρει στα ίδια χρήματα να παίρνω και playnow και socialchat..

 

Τι έγινε λέει; 8.5 ευρώ για 100' και 400 ΜΒ με 2 δώρα της κακιάς ώρας; Σιγά το DIY. Αυτό είναι DIY by Cote. Εγώ με τις τελευταίες πολλές αλλαγές σκέφτομαι πλέον να φύγω.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, τελικα το εκανα εβαλα 120MB και προστεθηκαν κανονικα ενω πριν επαιρνα το πακετο με τα 7GB που τωρα εγινε 1GB αλλα κανει και 8,5 ευρω! ευχαριστω παλι γιατι δεν το ηξερα! :)

Τίποτα να είσαι καλά χαίρομαι που βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε λέει; 8.5 ευρώ για 100' και 400 ΜΒ με 2 δώρα της κακιάς ώρας; Σιγά το DIY. Αυτό είναι DIY by Cote. Εγώ με τις τελευταίες πολλές αλλαγές σκέφτομαι πλέον να φύγω.

Εξαρτάται πως το βλέπει κάποιος. Εγώ πχ δε μιλάω πολύ αλλά σερφάρω περισσότερο. Εχω yt vanced και με βολεύει που μου δίνει στα ιδια χρηματα συν 5gb και 100 λεπτα ομιλιας που μου φτανουν για να βγει ο μηνας.

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι τα 5gb για streaming κάνει και για playstore κατέβασμα. Τρωει από εκείνα δηλαδή.

 

Προσωπικά έχω promo 4 οπότε κάπως παλεύετε. Σε άλλο κινητό της οικογένειας έχω 2 ώρες προς όλους το μήνα από προσφορά ote TV για 1 χρόνο σε άλλο έχω φοιτητικό με 7 ευρώ και μόνο σε 1 βαζω 8.5 ευρώ πακέτο. Κάπως βγαίνει.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα την αποφαση και εχασα τα 1300κατι λεπτα του wu απο το combo callthem all και μεταφέρομαι στο νεο diy. Οκ με ενόχλησε που τα έχασα αλλά στο άλλο δίκτυο που έπαιρνα δωρο τα 300 προς όλους πάλι χαμένα πήγαιναν υπερ του δικτυου.. Σιγουρα θα μπορουσε να ειναι χαμηλοτερη η τιμη αλλά προσωπικα θεωρώ ότι έδωσε μια ακομη επιλογή πακετου
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι το diy είναι το τυράκι για να καταργήσουν αργότερα το στάνταρ πακέτο των 8.5€ που έχουν τώρα και να πασάρουν αυτά των 10 και αργότερα ποιος ξέρει 12 ίσως και 15 ευρώ πακέτα και να σου λένε ότι έχουν το diy πακέτο που το προσαρμόζεις όπως θες και βγαίνει φτηνότερα. Την 10αρα ανανέωση δεν νομίζω να την καταργήσουν αλλά θα σε αναγκάσουν κάποια στιγμή να μην σε φτάνει.
Link to comment
Share on other sites

Ο κωδικός reloaded τι ώρα λήγει; το βράδυ στις 12; η την ώρα που έγινε η ανανέωση;

Την ώρα που έγινε η ανανέωση 30 μέρες μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγω πηρα την αποφαση και εχασα τα 1300κατι λεπτα του wu απο το combo callthem all και μεταφέρομαι στο νεο diy. Οκ με ενόχλησε που τα έχασα αλλά στο άλλο δίκτυο που έπαιρνα δωρο τα 300 προς όλους πάλι χαμένα πήγαιναν υπερ του δικτυου.. Σιγουρα θα μπορουσε να ειναι χαμηλοτερη η τιμη αλλά προσωπικα θεωρώ ότι έδωσε μια ακομη επιλογή πακετου

Με τα 2 δώρα είναι τίμια τα πακέτα ισχύει. Τα 5gb για streaming είναι λουκούμι στα 8.5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες data για να σερφαρεις απλά; Μην το βλέπετε μόνο με το τι σας βολεύει. Γιατί κάποια στιγμή θα ξεβολευτειτε κι εσείς.
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που έγινε η ανανέωση 30 μέρες μετά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Για 7 μέρες ισχύει ο κωδικός

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες data για να σερφαρεις απλά; Μην το βλέπετε μόνο με το τι σας βολεύει. Γιατί κάποια στιγμή θα ξεβολευτειτε κι εσείς.

Data μόνο από πάρε μοίρασε. Εντελώς δωρεάν. Δεν αφήνω τίποτα προσωπικά.

Link to comment
Share on other sites

Εάν θες data για να σερφαρεις απλά; Μην το βλέπετε μόνο με το τι σας βολεύει. Γιατί κάποια στιγμή θα ξεβολευτειτε κι εσείς.

Κοίτα όλοι βράζουμε στο ίδιο καζάνι. Εσένα μπορει να σε βολεύει κάτι άλλο για τη δική σου χρήση. Το θετικό ειναι να υπάρχουν όσο περισσότερες επιλογές γίνεται. Τα data μόνο για να σερφάρεις με εξαίρεση το βραδινό πακέτο, τα πληρώνουμε χρυσάφι. Οπως λέει και ο king μας σώζει το παρε-μοιρασε για την ώρα...

Link to comment
Share on other sites

Να πω ότι τα 5gb για streaming κάνει και για playstore κατέβασμα. Τρωει από εκείνα δηλαδή.

 

Προσωπικά έχω promo 4 οπότε κάπως παλεύετε. Σε άλλο κινητό της οικογένειας έχω 2 ώρες προς όλους το μήνα από προσφορά ote TV για 1 χρόνο σε άλλο έχω φοιτητικό με 7 ευρώ και μόνο σε 1 βαζω 8.5 ευρώ πακέτο. Κάπως βγαίνει.

 

Από πότε και από που προκύπτει ότι όταν κατεβάζεις εφαρμογή από play store τραβάει από τα mb του playnow?

Link to comment
Share on other sites

Από πότε και από που προκύπτει ότι όταν κατεβάζεις εφαρμογή από play store τραβάει από τα mb του playnow?

Το κάνω εδώ και 1 χρόνο που υπάρχει το play now. Ξαφνικά το ανακάλυψα κατέβασα κάτι και έφαγε από εκεί. Και πάντα από εκεί τρώει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει με 5 ευρώ στο Αpp

5,04 για την ακρίβεια για 15 ημέρες.

και με 3 έχει για μία εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα έναν κωδικό Reloadit που έληγε 7/4. Θα τον έβαζα αύριο και μπήκα σήμερα στην εφαρμογή να αποφασίσω τι θα βάλω (2GB για μία εβδομάδα ή 1.2GB για έναν μήνα), πατάω πάνω στον κωδικό, με βάζει στα δώρα, τα βλέπω, λέω οκ, θα τα βάλω αύριο και πάω πίσω, πατώντας Αποχώρηση.

 

Από εκείνη τη στιγμή και μετά, πάω στο Reloadit και δεν υπάρχει πουθενά ο κωδικός (Χμμ... Δεν έχετε διαθέσιμο κωδικό, και τέτοια).

 

Τι μπορώ να κάνω τώρα; Από τη στιγμή που μπαίνω στα δώρα του Reloadit πρέπει να επιλέξω κάποιο, αλλιώς, αν αποχωρήσω -μιας και αποφάσισα να τον χρησιμοποιήσω αύριο-, εξαφανίζεται ο κωδικός;

Link to comment
Share on other sites

παιδια συντομα θα ταξιδεψω πολωνια..τα mb θα μπορω να τα χρησιμοποιησω εκει..η θα εχω φραγη?? πρεπει να κανω καποια ενεργεια??

παραδειμα στα σκοπια που ειχα παει το προηγουμενο φθινοπωρο ενω ειχα αγορασμενο πακετο δεδομενων..δεν λειτουργουσε το δικτυο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...