Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ ενεργοποιω με την πρώτη κάρτα τα 1.2gb για ενα μήνα και με την 2η τα 2gb και βγαίνει σύνολο 3.2gb για ενα μηνα
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα κάνε πρώτα τα 2GB για μια βδομάδα και λίγο πριν τη λήξη το 1.2gb για ένα μήνα.

Και στις 2 περιπτώσεις θα έχεις 3.2gb αλλά κάνοντας το έτσι παρατείνεις την ημερομηνία δηλαδή τα έχεις για 37 μέρες αντί για 30

No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

5GB για 25 μέρες όμως...Έτσι όπως είναι η κατάσταση που περιγράφεις θα χρειάζεται να βάζεις 10 ευρώ στο What's Up και άλλα 10 ευρώ στο frog. Κατά την προσωπική μου άποψη σε συμφέρει να κρατήσεις όπως έχει αυτή τη στιγμή η κατάσταση στο What's Up μόνο το ένα σου νούμερο και να βάζεις δύο κάρτες των 10 ευρώ. με αυτό τον τρόπο θα παίρνεις δύο reload it το πρώτο θα το κάνεις για ένα μήνα και το δεύτερο για μία εβδομάδα και θα προστίθεται στο πρώτο οπότε θα έχεις 3,2 gigabyte για 30 ημέρες συν το πάρε μοίρασε συν τα 200 από το πακέτο των 8,5 ευρώ δηλαδή 3,6 GB για 30 ημέρες και τα 8,5 ευρώ στην κάρτα για έξτρα αγορά πακέτου εφόσον σου χρειαστεί κανένα εβδομαδιαίο ή το βραδινό after dark τα playnow και τα λοιπά.

Εννοείς να καταργήσω το ένα μου νούμερο;

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποια mb θες να καταναλώνεις πρώτα και ποια να μαζεύεις. Αν κάνεις πρώτα το reloadit και μετά το παρε-μοιρασε, θα σου τελειώσει πρώτα τα mb του reloadit και μετά θα αρχίσει να τρώει του παρε-μοιρασε. Αλλιως το αντιστροφο. Προφανως αν βρεις αρκετά ατομα και ανταλλάσετε τα παρε-μοιρασε mb θα μαζέψεις αρκετά οπότε κάνοντας το παρε-μοιρασε τελευταιο, θα μεταφέρεις πιο μακριά την καβάντζα. Βλέπεις και πράττεις ειναι η κατάσταση

Εννοείς να καταργήσω το ένα μου νούμερο;

Nαι αυτό που έχεις για data μόνο. Αφου έτσι και αλλιως 2 δεκάρες θα βάζεις. Γνώμη μου πάντα

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Nαι αυτό που έχεις για data μόνο. Αφου έτσι και αλλιως 2 δεκάρες θα βάζεις. Γνώμη μου πάντα

Ναι, σε έξοδα τα ίδια θα βγαίνουν αλλά προς το παρόν τα χρειάζομαι και τα δύο τα νούμερα για αυτό το κρατάω και το δεύτερο.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ποσα χρηματα πρεπει να βαλουμε για να κρατησει 3 μηνο το υπολοιπο. Εδω λεει 12 και ανω, αλλα το αρθρο ειναι περσινο. Εβαλα 15, και παλι διμηνο μου δωσε

 

https://www.digitallife.gr/cosmote-anakoinosi-meiosis-diarkeias-ischyos-karton-ananeosis-eos-e12-kai-loipon-allagon-gia-syndromites-kartokinitis-38915

 

Στην ιδια τους τη σελιδα παντως που κοιταζα αρχικα, δε λεει κατι για χρονο ομιλιας, παρα μονο αν γινει με πιστωτικη η ανανεωσξ (που ετσι και εγινε) ο χρονος ειναι τριμηνος. Τι παιχνιδια παιζουν παλι οι κοπροι

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cc_easyrenewal.html

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω που θέλω να κάνω θα δουλέψει?

 

Λοιπόν το κινητό μέσα έχει 70 λεπτά. Θέλω να βάλω 10αρα κάρτα να πάρω τα 2gb για 7 μέρες από το reload it και να κάνω και το πάρε μοίρασε. Έπειτα να στείλω 5 ευρώ απο το κινητό σε άλλο κινητό και να κάνω και πάρε μοίρασε απο εκείνο. Έπειτα να βάλω ακόμα μια 10αρα και να πάρω τα 1200mb από το reload it. Να κάνω πάρε μοίρασε. Και να στειλω ακόμα 10ευρω στο ίδιο κινητό που έστειλα πριν τα 5 και τέλος να κάνω ακόμα ένα πάρε μοίρασε. Δηλαδή με 2 10αρες κάρτες να πάρω

 

3200mb από reload it και 1600mb από πάρε μοίρασε. Κρατοντας την κάρτα για να βάλω κάποιο πακέτο. Γίνεται το παραπάνω? Κυρίως με απασχολεί αν το κινητό που θέλω να στείλω τα λεφτά θα μπορέσει να παρει στο καπάκι δεύτερη μεταφορά χρημάτων από το ίδιο κινητό.

 

Στο κινητό που θα μπουν οι κάρτες χρειάζονται τα MB από reload it. Θα πάρει 3400mb για 1 μήνα και στο άλλο κινητό θέλω να βάλω κανονικά πακέτο ομιλίας και από εκεί θα στείλω τα 600mb του πάρε μοιρασε.

Link to comment
Share on other sites

Το παρακάτω που θέλω να κάνω θα δουλέψει?

 

Λοιπόν το κινητό μέσα έχει 70 λεπτά. Θέλω να βάλω 10αρα κάρτα να πάρω τα 2gb για 7 μέρες από το reload it και να κάνω και το πάρε μοίρασε. Έπειτα να στείλω 5 ευρώ απο το κινητό σε άλλο κινητό και να κάνω και πάρε μοίρασε απο εκείνο. Έπειτα να βάλω ακόμα μια 10αρα και να πάρω τα 1200mb από το reload it. Να κάνω πάρε μοίρασε. Και να στειλω ακόμα 10ευρω στο ίδιο κινητό που έστειλα πριν τα 5 και τέλος να κάνω ακόμα ένα πάρε μοίρασε. Δηλαδή με 2 10αρες κάρτες να πάρω

 

3200mb από reload it και 1600mb από πάρε μοίρασε. Κρατοντας την κάρτα για να βάλω κάποιο πακέτο. Γίνεται το παραπάνω? Κυρίως με απασχολεί αν το κινητό που θέλω να στείλω τα λεφτά θα μπορέσει να παρει στο καπάκι δεύτερη μεταφορά χρημάτων από το ίδιο κινητό.

 

Στο κινητό που θα μπουν οι κάρτες χρειάζονται τα MB από reload it. Θα πάρει 3400mb για 1 μήνα και στο άλλο κινητό θέλω να βάλω κανονικά πακέτο ομιλίας και από εκεί θα στείλω τα 600mb του πάρε μοιρασε.

Αν πληρεί το πρωτο κινητό το κριτήριο των 20 Ευρώ ανανέωση το τελευταίο τετράμηνο μπορείς. Κάθε συνδρομητής μπορεί να δεχτεί μέχρι 4 μεταφορές και να στείλει μέχρι 4 μεταφορές το μήνα. Απαραίτητη βέβαια προϋπόθεση είναι τα κινητά να είναι whatsup ή κοσμοκαρτα. Edited by pn1fon1
Link to comment
Share on other sites

Αν πληρεί το πρωτο κινητό το κριτήριο των 20 Ευρώ ανανέωση το τελευταίο τετράμηνο μπορείς. Κάθε συνδρομητής μπορεί να δεχτεί μέχρι 4 μεταφορές και να στείλει μέχρι 4 μεταφορές το μήνα

Ναι τις πληρεί. Οπότε δεν υπάρχει θέμα στο ότι το ίδιο κινητό θα πάρει χρήματα από άλλο ίδιο κινητό σε διάστημα μισής ώρας. Θα το κάνω αύριο μάλλον και θα ενημερώσω. Με τα 15 ευρώ έβαζα 2 πακέτα σε 2 μήνες τώρα που το πήγαν 8.5 ευρώ το πακέτο δεν φτάνουν. Κάνουν ότι είναι δυνατόν για να μας τρώνε τα μέγιστα χρήματα ανα μήνα. Τουλάχιστον να προσπαθούμε να πάρουμε τα μέγιστα και εμείς από τους κλέφτες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι τις πληρεί. Οπότε δεν υπάρχει θέμα στο ότι το ίδιο κινητό θα πάρει χρήματα από άλλο ίδιο κινητό σε διάστημα μισής ώρας. Θα το κάνω αύριο μάλλον και θα ενημερώσω. Με τα 15 ευρώ έβαζα 2 πακέτα σε 2 μήνες τώρα που το πήγαν 8.5 ευρώ το πακέτο δεν φτάνουν. Κάνουν ότι είναι δυνατόν για να μας τρώνε τα μέγιστα χρήματα ανα μήνα. Τουλάχιστον να προσπαθούμε να πάρουμε τα μέγιστα και εμείς από τους κλέφτες.
Το κάνω εγώ συνέχεια. 100% γίνεται. Απλώς να μην έχεις δεχτεί μεταφορά πριν στείλεις και μην είναι κανένα whatsup διπλασιασμού που δεν υποστηρίζει easy transfer.
Link to comment
Share on other sites

Το κάνω εγώ συνέχεια. 100% γίνεται. Απλώς να μην έχεις δεχτεί μεταφορά πριν στείλεις και μην είναι κανένα whatsup διπλασιασμού που δεν υποστηρίζει easy transfer.

Ναι σε αυτό το κινητό μόνο βάζω κάρτα για τα MB. Ούτε διπλασιασμό έχει. Να σε ρωτήσω. Όταν στείλεις τα 10 ευρώ αυτά τα 10 μετράνε στα 20 ευρώ ελάχιστη ανανέωση το τετράμηνο? Η πάνε στο άλλο κινητό που λαμβάνει τα χρήματα?

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε αυτό το κινητό μόνο βάζω κάρτα για τα MB. Ούτε διπλασιασμό έχει. Να σε ρωτήσω. Όταν στείλεις τα 10 ευρώ αυτά τα 10 μετράνε στα 20 ευρώ ελάχιστη ανανέωση το τετράμηνο? Η πάνε στο άλλο κινητό που λαμβάνει τα χρήματα?
Ανανέωση θεωρείται ότι μονάδες βάλεις απο ευρώ. Αυτά που θα μεταφέρεις στο άλλο κινητό ανανεώνουν τη λήξη οτα 2 μήνες αλλά δε θεωρούνται ανανέωση.
Link to comment
Share on other sites

Ανανέωση θεωρείται ότι μονάδες βάλεις απο ευρώ. Αυτά που θα μεταφέρεις στο άλλο κινητό ανανεώνουν τη λήξη οτα 2 μήνες αλλά δε θεωρούνται ανανέωση.

Κομπλέ οπότε μετριούνται κανονικά στο κινητό που βάζω τα χρήματα και στέλνω στο άλλο. Ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινήσεις.

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

Ποσα χρηματα πρεπει να βαλουμε για να κρατησει 3 μηνο το υπολοιπο. Εδω λεει 12 και ανω, αλλα το αρθρο ειναι περσινο. Εβαλα 15, και παλι διμηνο μου δωσε

 

https://www.digitallife.gr/cosmote-anakoinosi-meiosis-diarkeias-ischyos-karton-ananeosis-eos-e12-kai-loipon-allagon-gia-syndromites-kartokinitis-38915

 

Στην ιδια τους τη σελιδα παντως που κοιταζα αρχικα, δε λεει κατι για χρονο ομιλιας, παρα μονο αν γινει με πιστωτικη η ανανεωσξ (που ετσι και εγινε) ο χρονος ειναι τριμηνος. Τι παιχνιδια παιζουν παλι οι κοπροι

 

https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cc_easyrenewal.html

 

Απο 19/3 οποιαδήποτε ανανέωση επεκτείνει το χρονο κατα 2 μήνες.

Υπάρχει σχετική ανακοίνωση.

Link to comment
Share on other sites

Το κάνω εγώ συνέχεια. 100% γίνεται. Απλώς να μην έχεις δεχτεί μεταφορά πριν στείλεις και μην είναι κανένα whatsup διπλασιασμού που δεν υποστηρίζει easy transfer.

 

Καλησπέρα, παιδιά τα καινούργια νούμερα whatsup με διπλασιασμό, μετά το τρίμηνο του διπλασιασμού, μπορούν να κάνουν easy transfer κανονικά;

Link to comment
Share on other sites

Απο 19/3 οποιαδήποτε ανανέωση επεκτείνει το χρονο κατα 2 μήνες.

Υπάρχει σχετική ανακοίνωση.

 

Για οποιαδηποτε ανανεωση και καθε εταιρεια?

 

Επρεπε να ανανεωσουν και το αρθρο στη σελιδα τους αλλα τεσπα

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

για την κοσμοτε λεμε εδω. Αλλα και οι υπολοιπες απο πιο νωρις διμηνο το εχουν. Καμμια αλλη εκτος κοσμοτε δεν ειχε παραπανω διαρκεια αναλογα με το ποσο ανανεωσης,τουλαχιστον στην φαση αυτη που βρισκομαστε,τους τελευταιους μηνες.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, σε έξοδα τα ίδια θα βγαίνουν αλλά προς το παρόν τα χρειάζομαι και τα δύο τα νούμερα για αυτό το κρατάω και το δεύτερο.

+τήρησέ το ανανεώνοντας εκ μεταφοράς, αξιοποιώντας επιπλέον δούναι&λαβείν δεδομένων -όρα & κάτωθι- ειδάλλως πας :frog: απευθείας

Τέλος, αυτό με την αλλαγή από WU σε Frog δεν ήξερα ότι χρεώνει 10€. Θυμάμαι παλιότερα όταν είχα συμβόλαιο στην Cosmote και το έκανα κάρτα, με γύρισε στην cosmokarta και πήγα στο WU χωρίς να πληρώσω τίποτα. Πάλι δε θα πληρώσω από WU σε Cosmokarta; Και ουσιαστικά πληρώνω τα 3 € από cosmokarta σε Frog;

εφόσον πρόκαμες την 1ⁿ Δωρεάν· Όλες οι επόμενες €3άρες:rtfm:

Το παρακάτω που θέλω να κάνω θα δουλέψει?

 

Λοιπόν το κινητό μέσα έχει 70 λεπτά. Θέλω να βάλω 10αρα κάρτα να πάρω τα 2gb για 7 μέρες από το reload it και να κάνω και το πάρε μοίρασε. Έπειτα να στείλω 5 ευρώ απο το κινητό σε άλλο κινητό και να κάνω και πάρε μοίρασε απο εκείνο. Έπειτα να βάλω ακόμα μια 10αρα και να πάρω τα 1200mb από το reload it. Να κάνω πάρε μοίρασε. Και να στειλω ακόμα 10ευρω στο ίδιο κινητό που έστειλα πριν τα 5 και τέλος να κάνω ακόμα ένα πάρε μοίρασε. Δηλαδή με 2 10αρες κάρτες να πάρω

 

3200mb από reload it και 1600mb από πάρε μοίρασε. Κρατοντας την κάρτα για να βάλω κάποιο πακέτο. Γίνεται το παραπάνω? Κυρίως με απασχολεί αν το κινητό που θέλω να στείλω τα λεφτά θα μπορέσει να παρει στο καπάκι δεύτερη μεταφορά χρημάτων από το ίδιο κινητό.

 

Στο κινητό που θα μπουν οι κάρτες χρειάζονται τα MB από reload it. Θα πάρει 3400mb για 1 μήνα και στο άλλο κινητό θέλω να βάλω κανονικά πακέτο ομιλίας και από εκεί θα στείλω τα 600mb του πάρε μοιρασε.

Ταλαράκια μόνον, για παραπάνω δοσοληψίες {(300+100)MB}÷€⅕ ελαχίστου κόστους:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

+τήρησέ το ανανεώνοντας εκ μεταφοράς, αξιοποιώντας επιπλέον δούναι&λαβείν δεδομένων -όρα & κάτωθι- ειδάλλως πας :frog: απευθείας

 

εφόσον πρόκαμες την 1ⁿ Δωρεάν· Όλες οι επόμενες €3άρες:rtfm:

 

Ταλαράκια μόνον, για παραπάνω δοσοληψίες {(300+100)MB}÷€⅕ ελαχίστου κόστους:rolleyes:

Δεν γίνετε μεταφορά χωρίς ανανέωση ενδιαμεσα. Για αυτό είπα να στείλω 5 και μετά 10. Αλλιώς θα έστελνα 3 5αρες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...