Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου κάνανε μια προσφορά στο what's up που έχω τώρα, 900 λεπτά προς cosmote, 200 προς όλους, 200mb internet , 1 ευρώ κάθε μήνα και μπόνους + 1 giga internet στα 12 ευρώ, τι λέτε; Καλά είναι;
Link to comment
Share on other sites

Μου κάνανε μια προσφορά στο what's up που έχω τώρα, 900 λεπτά προς cosmote, 200 προς όλους, 200mb internet , 1 ευρώ κάθε μήνα και μπόνους + 1 giga internet στα 12 ευρώ, τι λέτε; Καλά είναι;

 

1200mb internet το μηνα δηλαδη.

 

Με 7.5 ευρω σε whats up μπορεις να εχεις 1200mb internet απο reload it με ανανεωση 10αρας μεσω ιντερνετ. Συν 100mb απο παρε μοιρασε στελνεις και 300 σε 3 φιλους συν 100mb απο την ενεργοποιηση του πακετο 400 προς whats up και 300 προς ολους. Και με το παρε δωσε 3 φορες το μηνα μπορεις να δινεις 60 λεπτα προς whats up η 20 λεπτα προς ολους και να παρεις η 240sms τη φορα η 200mb η 40 λεπτα προς ολους η 120 προς whats up x 3 φορες αυτο. Επισης για 2 ωρες καθε μηνα μπορεις να εχεις 1gb[500+500] η απο 60 λεπτα προς whats up με το παρε καβατζα. Το καλυτερο ειναι οτι πχ σου εμειναν 100 λεπτα στο τελος του μηνα? Απλα με την ανανεωση του πακετου μεταφερονται ολα τον επομενο μηνα. Δεν ληγουν ποτε δηλαδη. Τωρα αν καθε μηνα κανεις 1000 κλησεις μικρες λιγων δευτερολεπτων ισως συμφερει αυτο με τα 12 μιας και η χρεωση ειναι μονολεπτη.

 

Ενω στη whats up ειναι 3 λεπτη. Δηλαδη μιλαμε για 100 κλησεις προς ολους η 133 προς whats up κατω των 3 λεπτων. Σκεψου ομως και την μεταφορα αυτων που μενουν καθε μηνα.

Link to comment
Share on other sites

Μου κάνανε μια προσφορά στο what's up που έχω τώρα, 900 λεπτά προς cosmote, 200 προς όλους, 200mb internet , 1 ευρώ κάθε μήνα και μπόνους + 1 giga internet στα 12 ευρώ, τι λέτε; Καλά είναι;

 

μάλλον πρόκειται για το COSMOTE Mobile ΚαρτοΣυμβόλαιο

πράγμα που σημαίνει 900' προς κινητά Cosmote και 200' προς σταθερά Cosmote και όλα τα υπόλοιπα δίκτυα

η κατανάλωση των 900' γίνεται ανά 1' με ελάχιστο χρόνο χρέωσης τα 3'

η κατανάλωση των 200' γίνεται ανά 1' με ελάχιστο χρόνο χρέωσης τα 1'

συνολικά πιστεύω ότι δεν είναι καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, μάλλον δεν θα το κάνω

Επίσης με 14 ευρώ μου δίνουν και μια συσκευή δώρο, απ' ότι βλέπω κόστος 120 ευρώ, για δύο χρόνια συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, μάλλον δεν θα το κάνω

Επίσης με 14 ευρώ μου δίνουν και μια συσκευή δώρο, απ' ότι βλέπω κόστος 120 ευρώ, για δύο χρόνια συμβόλαιο

 

Ουτε εγω θα το έκανα, αλλά εαν δεν θέλεις να ψαχνεις και να ενεργοποιεις πακετα στο καρτοκινητο, στο συμβολαιο απλα πληρωνεις και τα έχεις. Πληρωνεις "την ευκολία" δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν ξανά,η τιμή είναι χωρίς ΦΠΑ, δεν το ξεκαθαρίζουν εξ αρχής ή έστω εγώ δεν το κατάλαβα, όπως έχει δεν συμφέρει με τίποτα
Link to comment
Share on other sites

Το καλεσες και σου λέει ότι έχεις φραγή?

 

Ότι και να καλέσεις σου λέει ότι έχει φραγή, απλά αν περιμένεις λίγο σου λέει πληκτρολογήστε το 16ψηφιο κωδικό της κάρτας. Εγώ άκουγα ότι είχε λήξει το υπόλοιπο και το έκλεινα. :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, θέλω να μεταφέρω ένα νούμερο F2G σε κοσμοκάρτα. Ξέρετε σε πόσες μέρες γίνεται η φορητότητα; Ρωτάω γιατί προσπαθώ να εκμεταλλευτώ το χρόνο/MB που έχω στο F2G και που λήγουν 1/2/19.
Link to comment
Share on other sites

Αφού πάρεις τηλ. Τιν κοσμοτε και γίνει η φορητοτιτα σε 5 μέρες θα σου έρθει η νέα κάρτα με τα ελτα μετά θα περιμένεις η παλιά σου εταιρεία να απενεργοποιησει τιν κάρτα που έχεις τώρα. Αυτα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έλλειψη σε κάρτες σιμ για φορητότητα σε καρτοκινητά αυτές τις μέρες. Εγώ περιμένω εδω και 2 εβδομαδες
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά, μάλλον δεν θα το κάνω

Επίσης με 14 ευρώ μου δίνουν και μια συσκευή δώρο, απ' ότι βλέπω κόστος 120 ευρώ, για δύο χρόνια συμβόλαιο

 

Το τυράκι είναι ότι το πακέτο που σου προσφέρουν δεν ακούγεται άσχημο κάθε φορά. Αλλά ουσιαστικά σε δένουν χειροπόδαρα με συμβόλαιο και έχεις ακόμα ένα λογαριασμό κάθε μήνα που στην πράξη πάντα βγαίνει παραπάνω από ότι περιμένεις. Όσο για τις προσφορές με 2ετές συμβόλαιο δεν συμφέρουν γιατί οι εκπτώσεις είναι μικρές και είναι σαν να αγοράζεις ένα φθηνό κινητό με 24 δόσεις..που απλά τις πληρώνεις σε αχρείαστο πάγιο

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει έλλειψη σε κάρτες σιμ για φορητότητα σε καρτοκινητά αυτές τις μέρες. Εγώ περιμένω εδω και 2 εβδομαδες

Καμία έλλειψη δεν υπάρχει, τους έχουμε μάθει πλέον. Τηλέφωνο στο 13888, αναφορά του θέματος και της πρόθεσης για καταγγελία στην Ε.Ε.Τ.Τ. και βρίσκονται κάρτες αμέσως.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα, χειροτέρεψε η κατάσταση. Ανάφερέ τους στην Ε.Ε.Τ.Τ., μην το αφήσεις έτσι.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί κάποιος να μου πει με 10 ευρώ ηλεκτρονική ανανέωση πόσα mb παίρνω δώρο; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

παιρνεις δωρο απο το reloadit 1200 mb για 30 μέρες ή 2 gb για 7 μέρες. Επίσης αν χρησιμοποιήσεις τις υπηρεσιες

-πάρε μοίρασε έχεις 100 mb εφοσον δωσεις απο 100-300 mb σε αλλον (δωρεαν)

-παρε καβάτζα: 500 mb 2 φορές στο μήνα για μια ώρα κάθε φορά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα ταξιδέψουμε Ιταλία με την οικογένεια,3 συνδέσεις wats up, πρέπει να μιλήσω με COSMOTE για να δουλεύουν οι συσκευές εκεί;ή θα δουλεύουν έτσι και αλλιώς

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, όπως είχα γράψει και πιο πριν είχα σαν κύριο νούμερο ένα .... και ένα δεύτερο κοσμοκάρτα αρκετά παλιό που έχει την προσφορά της ανανέωσης με 10€ και πάνω να σου δίνει ομιλία/MB. Μου έρχονταν κατά καιρούς μηνύματα πως εάν ανανεώσω 10€ και πάνω θα έχω 450Λ/200MB χωρίς την χρέωση των 6€. Σήμερα έκανα ανανέωση 10€ τόσο για να συντηρήσω το νούμερο μιας και έληγε σήμερα το υπόλοιπο των 6€ περίπου που είχα, αλλά και γιατί αποφάσισα για διάφορους λόγους θα «απαγκιστρωθώ» από το ..... και να έχω ένα κύριο νούμερο αυτό της κοσμοκάρτας. Όντως δεν μου χρέωσε τα 6€ και μου έδωσε 450Λ/200MB και ακόμη 600MB για 15 ημέρες. Edited by Vasileios
Συγκρίσεις εταιρειών.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκριτικός πίνακας με αντιστοιχίες προγραμμάτων COSMOκάρτα και whatchup? Τι προσφέρει το ένα και τι το άλλο για να αποφασίσω που θα καταλήξω; Να σημειώσω ότι έχω 2 COSMOκάρτες και 1 whatchup και δεν ξέρω προς τα που να στραφώ. Μου αρέσει στη COSMOκάρτα το Αγαπημένα πρόσωπα, υπάρχει αντίστοιχο στο whatchup?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει συγκριτικός πίνακας με αντιστοιχίες προγραμμάτων COSMOκάρτα και whatchup? Τι προσφέρει το ένα και τι το άλλο για να αποφασίσω που θα καταλήξω; Να σημειώσω ότι έχω 2 COSMOκάρτες και 1 whatchup και δεν ξέρω προς τα που να στραφώ. Μου αρέσει στη COSMOκάρτα το Αγαπημένα πρόσωπα, υπάρχει αντίστοιχο στο whatchup?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Υπάρχει μέσα στην εφαρμογή What's up ένα πλαίσιο "επαφές" και εκεί μπορείς να δεις όλες τις επαφές σου που έχουν νούμερο what's up
No root->No problem
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...