Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στα αγορασμένα πακέτα ομιλίας, μετά το τρίλεπτο, πώς γίνεται η χρέωση; Αν μιλήσουμε 4 λεπτά για παράδειγμα.

 

αλλα 3λεπτα χρεωση.....

Link to comment
Share on other sites

αλλα 3λεπτα χρεωση.....

Όχι δεν πάει έτσι. Μετά τα 3 λεπτά χρεώνει ανά λεπτό ίσως και ανά δευτερόλεπτο. Σίγουρα όχι ανά τρίλεπτο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

αλλα 3λεπτα χρεωση.....

 

Ελάχιστος χρόνος χρέωσης 3 λεπτά για κλήσεις ομιλίας και Video Κλήσεις και στη συνέχεια η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

Ξέρετε αν υπάρχει τρόπος να βάλω ένα ποσό στο καρτοκινητό χωρίς να χρειαστεί να πληκτρολογήσω κωδικό.

Πρέπει να κάνω απομακρυσμένα ανανέωση χρόνου ομιλίας, είτε μέσω τράπεζας ή μέσω site

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις μεσω της εφαρμογής να κανεις ανανεωση σε οποιον αριθμο θελεις, χρησιμοποιώντας καρτα τραπέζης ή παυπαλ

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

πάτα πάνω στην παραπομπή και κάντο από κάτω δεξιά στην σελίδα.

https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/W01/section/WhatsUp

 

επίσης καλώντας 6971001314 από οποιοδήποτε κινητό ή σταθερό με κάρτα ανανέωσης για όποιο αριθμό θέλεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αύριο αν όλα πάνε καλά θα μπω και εγώ στο κόσμο του what's up μετά από μετατροπή της σύνδεσης σε καρτοκινητο. Η ερώτησης μου είναι η εξής : αν μου έχουν απομείνει πχ 400 mb μέχρι 30 Ιουλίου και στης 29 Ιουλίου κάνω ανανέωση και βάλω ένα πακέτο με mb τα προηγούμενα 400 στης 1 Αυγούστου τα χάνω η αλλάζει η ημερομηνία λήξης τους σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση που έχω κάνει ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αύριο αν όλα πάνε καλά θα μπω και εγώ στο κόσμο του what's up μετά από μετατροπή της σύνδεσης σε καρτοκινητο. Η ερώτησης μου είναι η εξής : αν μου έχουν απομείνει πχ 400 mb μέχρι 30 Ιουλίου και στης 29 Ιουλίου κάνω ανανέωση και βάλω ένα πακέτο με mb τα προηγούμενα 400 στης 1 Αυγούστου τα χάνω η αλλάζει η ημερομηνία λήξης τους σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση που έχω κάνει ;

 

Καλησπέρα φίλε,

 

Αλλάζει η ημερομηνία λήξης τους και μεταφέρονται με τα καινούργια (ναι, σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση που έπραξες).

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε,

 

Αλλάζει η ημερομηνία λήξης τους και μεταφέρονται με τα καινούργια (ναι, σύμφωνα με την τελευταία ανανέωση που έπραξες).

 

Σε ευχαριστώ πολύ φίλε.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι η απάντηση του κινητού;;Μήπως έχει μπει αυτόματη απάντηση;;

Ξαφνικά να μπήκε αυτόματη απάντηση;

Μέχρι τώρα δεν είχε...

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω! και που μπορω να διαβασω τι ισχυει για την περιαγωγη;

 

Αν πατήσεις στις σημειώσεις από κάτω γράφει: «Η κατανάλωση των διαθέσιμων λεπτών προς όλους και ΜΒ του πακέτου είναι διαθέσιμη για χρήση και στην περιαγωγή εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης.»

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις στις σημειώσεις από κάτω γράφει: «Η κατανάλωση των διαθέσιμων λεπτών προς όλους και ΜΒ του πακέτου είναι διαθέσιμη για χρήση και στην περιαγωγή εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης.»

 

τα υπολοιπα mb απο την ανανεωση κτλ ; ξερουμε τι γινονται;

Link to comment
Share on other sites

τα υπολοιπα mb απο την ανανεωση κτλ ; ξερουμε τι γινονται;

 

Από όσο γνωρίζω, δεν ισχύουν. Πρέπει να αγοράσεις πακέτο δεδομένων. Από ανανέωση δεν μετράνε. Ούτε στο What's Up, ούτε στο Vodafone CU. Στα μόνα καρτοκινητά που ισχύουν τα bonus από ανανέωση, είναι του Wind F2G και της Q.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Από όσο γνωρίζω, δεν ισχύουν. Πρέπει να αγοράσεις πακέτο δεδομένων. Από ανανέωση δεν μετράνε. Ούτε στο What's Up, ούτε στο Vodafone CU. Στα μόνα καρτοκινητά που ισχύουν τα bonus από ανανέωση, είναι του Wind F2G και της Q.

 

οκ ευχαριστω! καλο βραδυ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω καρτοκινητό q και σκέφτομαι να αλλάξω σε whats up λόγο του σήματος της wind. Παρατήρησα ότι το reload it έχει αλλάξει από όταν είχα whats up.Τώρα στην q έχω 1gb με κάθε ανανέωση 10ε ,αν κατάλαβα καλά με κάθε ανανέωση 10ε(online ανανέωση) θα παίρνω κωδικό reload it και θα μπορώ να επιλέγω ανάμεσα στα 3 δώρα που έχει ή θα μου δίνει ένα από αυτά στην τύχη?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.Έχω καρτοκινητό q και σκέφτομαι να αλλάξω σε whats up λόγο του σήματος της wind. Παρατήρησα ότι το reload it έχει αλλάξει από όταν είχα whats up.Τώρα στην q έχω 1gb με κάθε ανανέωση 10ε ,αν κατάλαβα καλά με κάθε ανανέωση 10ε(online ανανέωση) θα παίρνω κωδικό reload it και θα μπορώ να επιλέγω ανάμεσα στα 3 δώρα που έχει ή θα μου δίνει ένα από αυτά στην τύχη?

 

Εννοείται ότι θα επιλέγεις όποιο δώρο θέλεις.

Τα δώρα δεν είναι διαθέσιμα μόνο με online ανανέωση, απλά όταν κάνεις online ανανέωση, διπλασιάζονται.

Αν ανανεώσεις με κάρτα What's up ή από κατάστημα, θα έχεις τα κανονικά δώρα.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

ειχα πολυ παλια σε εναν αριθμο wu (εχει καταργηθεί πλέον ) το 2003 νομίζω ... τοτε ειχαμε κλιμακωτή χρεώση στα sms .

μετά απο πολύ καίρο ηρθα τον αριθμο vodafone που χρησιμοποιω τα τελευταία 10 χρονια στo wu(πριν απο 2 χρονια) .. και πότε εξαφανιστήκε η κλιμακωτή χρεώση ;;

Mi 9 Lite 128 GB Aurora Blue

COSMOTE WHATS UP

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα επιλέγεις όποιο δώρο θέλεις.

Τα δώρα δεν είναι διαθέσιμα μόνο με online ανανέωση, απλά όταν κάνεις online ανανέωση, διπλασιάζονται.

Αν ανανεώσεις με κάρτα What's up ή από κατάστημα, θα έχεις τα κανονικά δώρα.

 

Καλημέρα,ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση . Οπότε θα έχω και στο whats up 1gb+ με κάθε ανανέωση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ευχαριστώ πολύ φίλε μου για την απάντηση . Οπότε θα έχω και στο whats up 1gb+ με κάθε ανανέωση

 

Αν ανανεώσεις με χρεωστική, το πρώτο δώρο (αν επιλέξεις αυτό) θα σου δώσει 1200mb για ένα μήνα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...