Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδιά με την υπηρεσία επέκτασης υπολοίπου στο 1315 (3€) ανανεώνεται και η ημερομηνία λήξης της σύνδεσης;

 

Ναι ανανεώνεται για 3 μήνες

Link to comment
Share on other sites

Ναι ανανεώνεται για 3 μήνες

 

Για 3 μήνες η διάρκεια υπολοίπου, αλλά με αρνητικό υπόλοιπο, όσο € επέκταση έκανες;

 

Και η λήξη σύνδεσης, άλλους 12+1 μήνες;

Link to comment
Share on other sites

Έχω wu και θέλω να στείλω απ το υπολοιπο των χρημάτων μου σε άλλο wu.

Τι διαδικασία ακολουθώ?

 

Έχε πρόχειρο τον αριθμό που θες να στείλεις τα € και κάλεσε το 1350

 

Χρέωση έχει? Απο τι ποσο και πάνω μπορω να στειλω

?

Μιλάω με κάποιον ή αυτοματοποιημενα όλα?

 

0,20€ χρέωση, απο 2€ και πάνω (2,5,10,15,20.......), όλα αυτοματοποιημένα

θελω να στειλω ολο το υπολοιπο μου. 17.89 εχω.

μπορω να στειλω 17.69?

δε θελω να εχω υπολοιπο πλεον(μαλλον θα παει για φορητοτητα)

Link to comment
Share on other sites

θελω να στειλω ολο το υπολοιπο μου. 17.89 εχω.

μπορω να στειλω 17.69?

δε θελω να εχω υπολοιπο πλεον(μαλλον θα παει για φορητοτητα)

10,2 + 5,2+ 2,2 =17,60 ίσα ίσα είσαι .

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο αυτά είναι τα ποσά, 4 φορές τον μήνα μεταφέρεις. Και 4 φορές μπορείς να δεχτείς .
Link to comment
Share on other sites

εκανα μεταφορα των 10 ευρω. θα στειλω αλλα 5 και 2. θα μεινουν 29 λεπτα. σε κανα σμσ θα τα ξοδεψω

 

Πάρε και την εξυπηρέτηση πελατών να πεις το λόγο που φεύγεις και είσαι κομπλέ.

 

Να ξαναρωτήσω:

Για 3 μήνες η διάρκεια υπολοίπου, αλλά με αρνητικό υπόλοιπο, όσο € επέκταση έκανες;

 

Και η λήξη σύνδεσης, άλλους 12+1 μήνες;

 

Με την επέκταση υπολοίπου στο 1315 ανανεώνεται και η λήξη σύνδεσης ή μόνο η διάρκεια υπολοίπου.

Συγνώμη, αλλά δεν κατάλαβα.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

εκανα μεταφορα των 10 ευρω. θα στειλω αλλα 5 και 2. θα μεινουν 29 λεπτα. σε κανα σμσ θα τα ξοδεψω

 

Από το wu καρτοκινητό σου ανανέωσαν το 3μηνο διάρκειας υπολοίπου κάποιοι από τους 3 που έστειλες

10€---->

5€----->

2€----->

>>??

Link to comment
Share on other sites

Σε εναν αριθμο wu εστειλα. Λήγουν 7/4/16 αρα ανανωθηκε το 3μηνο :)

 

Ευχαριστώ.

Ανανεώνει το 3μηνο διάρκειας υπολοίπου σε Sharing η 10€υρη μεταφορά και από καρτοκινητή στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα ότι ίσως να έχει βελτιωθεί το πρόγραμμά τους με τον καιρό και δοκίμασα να βάλω ένα καρτοκινητό που έχω στο mycosmote.

Αφού λοιπόν δήλωσα την αριθμό μου έβγαλε ένα μύνημα:

 

Για λόγους ασφαλείας παρακαλείστε να ακολουθήσετε τη διαδικασία επιβεβαίωσης...

Κωδικός Επιβεβαίωσης

[Πατήστε εδώ για να λάβετε τον κωδικό επιβεβαίωσης]

 

Κάνοντας κλικ εκεί μου πετάει ένα κόκκινο μύνημα

"Σφάλμα

Προέκυψε κάποιο σφάλμα σχετικά με τον αριθμό σύνδεσης."

 

Μπλόκαρε το συμπαν...

Δεν μπορώ να κάνω τίποτε... Ουτε μπρος, ούτε πίσω, ούτε να δω τα υπόλοιπα νούμερα που έχω στο MyCosmote.

Kάνω logoff-logon και αντι για την αρχική οθόνη με πηγαίνει κατευθείαν εκει:

"Σφάλμα

Προέκυψε κάποιο σφάλμα σχετικά με τον αριθμό σύνδεσης."

 

H εξυπηρέτηση πελατών δε βλέπει κανένα πρόβλημα και όλα είναι καλά...

Οπως είπα και 1-2 σελίδες πίσω... το πρόγραμμά τους είναι αισχρό... πρέπει να κλεισω και να ανοίξω τώρα για 3η φορά το account μου από την αρχή...

('Η να πάω σε άλλο πάροχο που έχει ξεπεράσει τις "παιδικές ασθένειες")

 

αντιμετωπιζω το ιδιο προβλημα ... Μηπως πλεον γνωριζεις πως θα το επιλύσω ;

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να είχε πάρει τα φοιτητικά πακέτα με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων;;Το έκανα πριν 2 χρόνια και πέρυσι τέτοιον καιρό έληξε η Ευρωπαϊκή κάρτα νέων.1 χρόνο μετα τα έχω ακομα και δεν ξέρω πόσο εύκολο ειναι να το δούνε και να μου τα πάρουνε...Εσείς τι πιστεύετε;Υπάρχει περίπτωση να το πρόσεξαν αλλα να τα αφήνουν;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να είχε πάρει τα φοιτητικά πακέτα με την Ευρωπαϊκή κάρτα νέων;;Το έκανα πριν 2 χρόνια και πέρυσι τέτοιον καιρό έληξε η Ευρωπαϊκή κάρτα νέων.1 χρόνο μετα τα έχω ακομα και δεν ξέρω πόσο εύκολο ειναι να το δούνε και να μου τα πάρουνε...Εσείς τι πιστεύετε;Υπάρχει περίπτωση να το πρόσεξαν αλλα να τα αφήνουν;

 

από όσο ξέρω δεν δίνει φοιτητικά πακέτα η ευρωπαϊκή κάρτα νέων αλλά την προσφορά με 600 λεπτά προς what's up και 600 MB internet με κάθε ανανέωση δέκα ευρώ τον μήνα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

από όσο ξέρω δεν δίνει φοιτητικά πακέτα η ευρωπαϊκή κάρτα νέων αλλά την προσφορά με 600 λεπτά προς what's up και 600 MB internet με κάθε ανανέωση δέκα ευρώ τον μήνα.

 

Τώρα ναι αλλά με το που είχε βγει για ελάχιστο διάστημα σαν προσφορά είχε και τα φοιτητικά...

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε what's up καλέστε στο 1330 πατήστε το 7 και θα εκπλαγείτε.

 

Έχει πακέτο με 5 ευρώ με 400 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους για 1 μήνα.

 

Το πακέτο με 500 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους για 15 μέρες με 5 ευρώ το έχει πρώτα πρώτα..

 

Χαζές και πονηρες τακτικές της cosmote για να κλέβει τον κόσμο.

 

Μερικοί ίσως το ξέρετε αλλά πολλά άτομα δεν έχουν ιδέα και περνουν αυτό των 15 ημερών

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε what's up καλέστε στο 1330 πατήστε το 7 και θα εκπλαγείτε.

 

Έχει πακέτο με 5 ευρώ με 400 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους για 1 μήνα.

 

Το πακέτο με 500 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους για 15 μέρες με 5 ευρώ το έχει πρώτα πρώτα..

 

Χαζές και πονηρες τακτικές της cosmote για να κλέβει τον κόσμο.

 

Μερικοί ίσως το ξέρετε αλλά πολλά άτομα δεν έχουν ιδέα και περνουν αυτό των 15 ημερών

 

Αν πατησω το 7 ενεργοποιείται η απλως το αναφέρει και πατάμε κάτι άλλο;;Έχω το φοιτητικό και δεν μου χρειάζεται απλα το θέλει συγγενικό πρόσωπο. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν πατησω το 7 ενεργοποιείται η απλως το αναφέρει και πατάμε κάτι άλλο;;Έχω το φοιτητικό και δεν μου χρειάζεται απλα το θέλει συγγενικό πρόσωπο. Ευχαριστώ

Δεν ενεργοποιητε απλά σε βγάζει το συγκεκριμένο πακέτο συν κάποια ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ενεργοποιητε απλά σε βγάζει το συγκεκριμένο πακέτο συν κάποια ακόμα

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Χθες έστειλα Sms γράφοντας Alpak και C στο 1314 για να μεταφερθώ από Frog σε Cosmocarta. Με το που έστειλα το Sms διακόπηκε η σύνδεση σήματος με το δίκτυο της Cosmote. Έχουν περάσει πολλές ώρες από την αλλαγή αλλά ακόμα συνεχίζει να μην έχει σήμα το κινητό μου. Επίσης το έχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση αλλά συνεχίζει να μην έχει σήμα. Μου βγάζει το μήνυμα " Η εγγραφή SIM απέτυχε" Και όταν παίρνω τηλέφωνο μου λέει ότι "ο αριθμός που καλέσατε δεν χρησιμοποιείται" ανέφερα το πρόβλημα στην Εξηπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα προωθήσουν το πρόβλημα στους τεχνικούς και θα με ενημερώσουν. Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να έχει συμβεί; Σας ευχαριστώ. Edited by MEGASSS
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Χθες έστειλα Sms γράφοντας Alpak και C στο 1314 για να μεταφερθώ από Frog σε Cosmocarta. Με το που έστειλα το Sms διακόπηκε η σύνδεση σήματος με το δίκτυο της Cosmote. Έχουν περάσει πολλές ώρες από την αλλαγή αλλά ακόμα συνεχίζει να μην έχει σήμα το κινητό μου. Επίσης το έχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση αλλά συνεχίζει να μην έχει σήμα. Μου βγάζει το μήνυμα " Η εγγραφή SIM απέτυχε" Και όταν παίρνω τηλέφωνο μου λέει ότι "ο αριθμός που καλέσατε δεν χρησιμοποιείται" ανέφερα το πρόβλημα στην Εξηπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα προωθήσουν το πρόβλημα στους τεχνικούς και θα με ενημερώσουν. Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να έχει συμβεί; Σας ευχαριστώ.

πιστεύω ότι μάλλον έληξε το νούμερο σου επειδή δεν είχες βάλει κάρτα. πήγαινε σε ένα κατάστημα και ζητά επανασύνδεση. , μπορεί να γίνει μάλλον και τηλεφωνικά από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε what's up καλέστε στο 1330 πατήστε το 7 και θα εκπλαγείτε.

Έχει πακέτο με 5 ευρώ με 400 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους για 1 μήνα.

Το πακέτο με 500 λεπτά προς what's up και 100 προς όλους για 15 μέρες με 5 ευρώ το έχει πρώτα πρώτα..

Χαζές και πονηρες τακτικές της cosmote για να κλέβει τον κόσμο.

Μερικοί ίσως το ξέρετε αλλά πολλά άτομα δεν έχουν ιδέα και περνουν αυτό των 15 ημερών

 

Ή στέλνετε το λεκτικό Pack1 στο 1330. Αυτό χρησιμοποιώ μήνες, πάνω από χρόνο!

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σας. Χθες έστειλα Sms γράφοντας Alpak και C στο 1314 για να μεταφερθώ από Frog σε Cosmocarta. Με το που έστειλα το Sms διακόπηκε η σύνδεση σήματος με το δίκτυο της Cosmote. Έχουν περάσει πολλές ώρες από την αλλαγή αλλά ακόμα συνεχίζει να μην έχει σήμα το κινητό μου. Επίσης το έχω κάνει πολλές φορές επανεκκίνηση αλλά συνεχίζει να μην έχει σήμα. Μου βγάζει το μήνυμα " Η εγγραφή SIM απέτυχε" Και όταν παίρνω τηλέφωνο μου λέει ότι "ο αριθμός που καλέσατε δεν χρησιμοποιείται" ανέφερα το πρόβλημα στην Εξηπηρέτηση πελατών μου είπαν ότι θα προωθήσουν το πρόβλημα στους τεχνικούς και θα με ενημερώσουν. Έχετε κάποια ιδέα για το τι μπορεί να έχει συμβεί; Σας ευχαριστώ.

Μου εχει συμβει στο παρελθόν

Μετά από 24 ώρες έφτιαξε μόνο του

Link to comment
Share on other sites

Μου εχει συμβει στο παρελθόν

Μετά από 24 ώρες έφτιαξε μόνο του

Μακάρι να φτιάξει και το δικό μου. Δεν έχουν περάσει ακόμη 24 ώρες . Σ ευχαριστώ.

Edited by MEGASSS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...