Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες, έκανα μια αντικατάσταση sim σε ένα κατάστημα για ένα καρτοκινητό cosmote που έχω. Το τηλέφωνο είναι απλή συσκευή samsung b2100 και μου έδωσαν 4g κάρτα. Εφυγα, κι όταν την έβαλα πρόβλημα! Εισάγετε sim. Βάλε βγάλε, την αναγνώρισε. Μετά πάλι πρόβλημα. Μήπως η 4g κάρτα το μπλοκάρει κι έπρεπε καλύτερα να μου δώσουν μια 3g? Κι είναι μακρυά το κατάστημα...! Να σημειώσω ότι με άλλη sim που δοκίμασα, το τηλ. είναι ΟΚ. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

τέλος οι 3G κάρτες, άντε να έχουν ξεμείνει μερικές σε κάποια καταστήματα. από δω και πέρα μόνο 4G
Nokia και ξερό ψωμί ... :p
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω απορία αυτο . Δηλαδή τα κινητά που δεν υποστηρίζουν 4G δεν θα περνούν τις νέες καρτες ?? Δεν νομιζω....κάτι άλλο θα συμβαίνει στον φίλο δεν μπορεί να ισχύει κάτι τετοιο .
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι διαφορα εχει η 4g καρτα? Μπορει να συνδεθει σε 4g, ενω η 3g οχι?

 

Δεν θα έχει καμμία απολύτως διαφορά σε σχέση με την 3G κάρτα ούτε θα λειτουργούν μόνο σε συσκευές που υποστηρίζουν 4G. Και οι 3G κάρτες λειτουργούν απροβλημάτιστα σε 2G κινητά.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά θέλω ένα Πρόγραμμα σε οποιαδήποτε καρτοκινητή που να μου δίνει όσα πιο πολλά mb internet και όσα πιο πολλά λεπτά προς όλους...

Τι έχετε να προτείνετε ???

Ευχαριστώ πολύ

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Άρα ο φίλος έχει πιθανότητα πρόβλημα στην κάρτα και όχι στο ότι είναι 4G. Αγχώθηκα για λίγο... :p

 

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην κάρτα SIM, αλλά δεν έχει σχέση το ότι είναι 4G.

 

Βασικά θέλω ένα Πρόγραμμα σε οποιαδήποτε καρτοκινητή που να μου δίνει όσα πιο πολλά mb internet και όσα πιο πολλά λεπτά προς όλους...

Τι έχετε να προτείνετε ???

Ευχαριστώ πολύ

 

Καλύτερα να κοιτάξεις στο θέμα του WIND F2G (300' προς όλους με κάθε ανανέωση 10€, 200' προς όλους με 5€ και 1gb με 5€).

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον υπάρχει πρόβλημα στην κάρτα SIM, αλλά δεν έχει σχέση το ότι είναι 4G.

 

 

 

Καλύτερα να κοιτάξεις στο θέμα του WIND F2G (300' προς όλους με κάθε ανανέωση 10€, 200' προς όλους με 5€ και 1gb με 5€).

 

μα και η cosmoκάρτα δίνει 300' προς όλους με κάθε ανανέωση 10€ και 1gb με 5€

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση να κανω...μιας κι ερχεται και Πάσχα...

παιζει καμια πιθανοτητα να δωσει -λεμε τωρα- free 3g internet, απεριόριστο, για ολους τους καρτοκινητους, για κάποιες από τις μέρες του Πάσχα;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση να κανω...μιας κι ερχεται και Πάσχα...

παιζει καμια πιθανοτητα να δωσει -λεμε τωρα- free 3g internet, απεριόριστο, για ολους τους καρτοκινητους, για κάποιες από τις μέρες του Πάσχα;

 

Μακάρι...Από το στόμα σου και στου Θεού (cosmote) το αυτί...

:p:p:p:p

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζη ερωτηση να κανω...μιας κι ερχεται και Πάσχα...

παιζει καμια πιθανοτητα να δωσει -λεμε τωρα- free 3g internet, απεριόριστο, για ολους τους καρτοκινητους, για κάποιες από τις μέρες του Πάσχα;

 

Φυσικά υπάρχει πιθανότητα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι θυμαται το μυαλο μου, αλλα δεν θυμαμαι χρονιά, ποια γιορτη, αν ηταν απεριοριστο ή ειχε πολιτική ορθής χρησης(κλαφτα δηλαδη-αναιρεση) κλπ
Link to comment
Share on other sites

με κριτήριο τα δωρεάν ΜΒ, συμφέρει καλύτερα cosmokarta ή wu? (ή είναι το ίδιο?)

 

Με μόνο κριτήριο τα ΜΒ , συμφέρει καλύτερα FROG

Σε όλα τα πακέτα η τιμή των πακέτων είναι η ίδια , αλλά το FROG διπλασιάζει μία κάρτα τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Κατι θυμαται το μυαλο μου, αλλα δεν θυμαμαι χρονιά, ποια γιορτη, αν ηταν απεριοριστο ή ειχε πολιτική ορθής χρησης(κλαφτα δηλαδη-αναιρεση) κλπ

 

Πρέπει να ήταν τον περασμένο Αύγουστο. Και εγώ δεν θυμάμαι λεπτομέρειες παραπάνω αν και νομίζω ήταν 1 GB δώρο

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να ήταν τον περασμένο Αύγουστο. Και εγώ δεν θυμάμαι λεπτομέρειες παραπάνω αν και νομίζω ήταν 1 GB δώρο

 

Νομίζω ότι η ορθή πολιτικής χρήσης ήταν γύρω στα 3 με 4gb. :)

 

Παιδιά, θέλω τη βοήθειά σας. Τις τελευταίες μέρες με ενοχλούν στο κινητό κάποιοι με απόκρυψη και θέλω να το σταματήσω αυτό. Είχα διαβάσει παλαιότερα ότι η Cosmote προσφέρει μία υπηρεσία που ενημερώνει αυτούς που πρόκειται να καλέσουν με απόκρυψη ότι ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την προαναφερθείσα υπηρεσία. Ισχύει αυτό; Και αν, μπορώ να το κάνω χωρίς δικαστική εντολή κτλ;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η ορθή πολιτικής χρήσης ήταν γύρω στα 3 με 4gb. :)

 

Παιδιά, θέλω τη βοήθειά σας. Τις τελευταίες μέρες με ενοχλούν στο κινητό κάποιοι με απόκρυψη και θέλω να το σταματήσω αυτό. Είχα διαβάσει παλαιότερα ότι η Cosmote προσφέρει μία υπηρεσία που ενημερώνει αυτούς που πρόκειται να καλέσουν με απόκρυψη ότι ο συνδρομητής έχει ενεργοποιήσει την προαναφερθείσα υπηρεσία. Ισχύει αυτό; Και αν, μπορώ να το κάνω χωρίς δικαστική εντολή κτλ;

 

Παρε το 13838 και ενεργοποιησε την υπηρεσια.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παρε το 13838 και ενεργοποιησε την υπηρεσια.

 

Δωρεάν είναι η υπηρεσία? Στον καλούντα τι μύνημα του βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι η υπηρεσία? Στον καλούντα τι μύνημα του βγάζει?

Με το πρώτο χτύπημα, τον γειώνει... Του λέει ότι είσαι κατηλειμμένος

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν είναι η υπηρεσία? Στον καλούντα τι μύνημα του βγάζει?

 

Οτι ο συνδρομητης που καλεσατε δεν δεχεται κλησεις με αποκρυψη αριθμου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Με το πρώτο χτύπημα, τον γειώνει... Του λέει ότι είσαι κατηλειμμένος

 

Ουτε καν ισχυει αυτο που γραφεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καν ισχυει αυτο που γραφεις.

Μου έχει τύχει και γίνεται αυτό που λέω.. Μάλιστα, μπήκα στη διαδικασία να το επιβεβαιώσω ρωτώντας το συνδρομητή και μου είπε ότι όντως έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία ώστε να μη δέχεται αποκρύψεις.. Για Cosmote πάντα μιλάμε.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει και γίνεται αυτό που λέω.. Μάλιστα, μπήκα στη διαδικασία να το επιβεβαιώσω ρωτώντας το συνδρομητή και μου είπε ότι όντως έχει ενεργοποιήσει την υπηρεσία ώστε να μη δέχεται αποκρύψεις.. Για Cosmote πάντα μιλάμε.

 

Την εχω την συγκεκριμενη υπηρεσια. Ενημερωνει τον καλουντα οτι δε δεχεσαι κλησεις με αποκρυψη. Δεν υπαρχει αυτο που λες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...