Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κανείς αν σε κατάστημα μπορώ να βάλω 1€ για χρόνο ομιλίας; ή 5 είναι το ελάχιστο;

 

Απο 5€ και πάνω

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Απο 5€ και πάνω

 

πλάκα κάνεις ; εγω είχα γράψει πριν από κάιρο ότι στο μεσολόγγι το κατάργησαν και δεν μπορώ από ένα ευρώ από κατάστημα άρα καταργήθηκε τελείως; κακώς !! Ήτανε η μοναδική εταιρεία που το είχε αυτο και προφανώς το κατάργησε ημαρτον ρε wind.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πλάκα κάνεις ; εγω είχα γράψει πριν από κάιρο ότι στο μεσολόγγι το κατάργησαν και δεν μπορώ από ένα ευρώ από κατάστημα άρα καταργήθηκε τελείως; κακώς !! Ήτανε η μοναδική εταιρεία που το είχε αυτο και προφανώς το κατάργησε ημαρτον ρε wind.

 

Η WIND ακόμα σου δίνει την επιλογή να ανανεώσεις από 1€, στο Γερμανό/ΟΤΕ μπορείς να ανανεώσεις από 5€ και πάνω. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι από το what's up!

Μου έστειλε σήμερα μήνυμα αν ανανεώσω έως 30/6 μου κάνει δώρο 600' για ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι από το what's up!

Μου έστειλε σήμερα μήνυμα αν ανανεώσω έως 30/6 μου κάνει δώρο 600' για ένα μήνα.

 

Επίλεκτη προσφορά ...

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επίλεκτη προσφορά ...

 

Λεξικό : Επίλεκτη προσφορά = η προσφορά που ξεχωρίζει

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι από το what's up!

Μου έστειλε σήμερα μήνυμα αν ανανεώσω έως 30/6 μου κάνει δώρο 600' για ένα μήνα.

 

Να ανανεώσεις με τι καρτα;

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, εχω το νοκια 701 κατι μηνες τωρα, απο τοτε που το πηρα τις ρυθμισεις του νετ δεν τις πειραξα και νομιζω εμπαινα και με Cosmote Internet. Τωρα απτο Οπερα οποτε παταω βγαζει μονο το gprs. Και το μηνυμα διαμορφωσης οταν παταω να ανοιξει ζηταει κωδικο pin διαμορφωσης, βαζω λαθος και διαγραφεται το μηνυμα. Τι παιζει με αυτον τον κωδικο pin??????

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση, εχω το νοκια 701 κατι μηνες τωρα, απο τοτε που το πηρα τις ρυθμισεις του νετ δεν τις πειραξα και νομιζω εμπαινα και με Cosmote Internet. Τωρα απτο Οπερα οποτε παταω βγαζει μονο το gprs. Και το μηνυμα διαμορφωσης οταν παταω να ανοιξει ζηταει κωδικο pin διαμορφωσης, βαζω λαθος και διαγραφεται το μηνυμα. Τι παιζει με αυτον τον κωδικο pin??????

 

συνήθως αυτό γίνεται όταν σου στείλουν τις ρυθμίσεis να τις αποθηκεύσεις στο κινητό σου δοκίμασε να βάλεις ή τον αριθμό 1 ή 4φορές το 1 ή το 1234 κάτι άλλο δεν ξέρω μετά ρώτησε στην εξυπηρέτηση πελατών.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

συνήθως αυτό γίνεται όταν σου στείλουν τις ρυθμίσεis να τις αποθηκεύσεις στο κινητό σου δοκίμασε να βάλεις ή τον αριθμό 1 ή 4φορές το 1 ή το 1234 κάτι άλλο δεν ξέρω μετά ρώτησε στην εξυπηρέτηση πελατών.

Thanks τελικα ηταν 1 ο κωδικος. Τις αποθηκευσα και τις εβαλα προεπιλεγμενες και οκ, γιατι ετσι ηταν και πριν αλλα δεν ξερω εφυγαν και στο οπερα μονο με wap εμπαινε και με τον δικο του browser καθολου. Για 3g δεδομενα στελνεις αλλο μηνυμα για διαμορφωση απτο "Internet" ?

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Thanks τελικα ηταν 1 ο κωδικος. Τις αποθηκευσα και τις εβαλα προεπιλεγμενες και οκ, γιατι ετσι ηταν και πριν αλλα δεν ξερω εφυγαν και στο οπερα μονο με wap εμπαινε και με τον δικο του browser καθολου. Για 3g δεδομενα στελνεις αλλο μηνυμα για διαμορφωση απτο "Internet" ?

 

συνήθως όταν ενεργοποιήσεις ένα πρόγραμμα data στην γραμμή σου οι ρυθμίσεις έρχονται αυτόματα. Ή κάλεσε το τμήμα εξυπηρέτησης να στις στείλει σε κάθε περίπτωση εγω στην θέση σου θα γυρναγα το κινητό σε 3g και θα δοκιμάζa με το υπάρχον προφίλ που είχα ίσως και να μην χρειάζεται to cosmote internet και να είναι το ίδιο πράμα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δωράκι από το what's up!

Μου έστειλε σήμερα μήνυμα αν ανανεώσω έως 30/6 μου κάνει δώρο 600' για ένα μήνα.

 

Η προσφορά είναι επιλεκτική ή ισχύει για όλους ; :)

Link to comment
Share on other sites

Μίλα με την εξ. πελατών μήπως εκ των υστέρων κάνεις ταυτοποίηση στο κατάστημα και σου ενεργοποιήσουν τον αριθμό μετά.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα μια κάρτα στο what's up και στο reload it παρατήρησα ότι αποσύρανε το δώρο των 100 MB internet για μια εβδομάδα και στη θέση του έβαλαν calling tune !!! :lol:

Είναι πραγματικά κοροϊδία να υπάρχει πλέον μόνο η επιλογή των 60 MB με 3 ευρώ ενώ οι απέναντι έχουν 500 MB με 5 ευρώ... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα μια κάρτα στο what's up και στο reload it παρατήρησα ότι αποσύρανε το δώρο των 100 MB internet για μια εβδομάδα και στη θέση του έβαλαν calling tune !!! :lol:

Είναι πραγματικά κοροϊδία να υπάρχει πλέον μόνο η επιλογή των 60 MB με 3 ευρώ ενώ οι απέναντι έχουν 500 MB με 5 ευρώ... :mad:

 

και καποιοι 600 μβ με 5 ευρω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα μια κάρτα στο what's up και στο reload it παρατήρησα ότι αποσύρανε το δώρο των 100 MB internet για μια εβδομάδα και στη θέση του έβαλαν calling tune !!! :lol:

Είναι πραγματικά κοροϊδία να υπάρχει πλέον μόνο η επιλογή των 60 MB με 3 ευρώ ενώ οι απέναντι έχουν 500 MB με 5 ευρώ... :mad:

 

Πως ακριβώς παίρνεις ως δώρο το calling tune; Διαλέγεις ένα τραγούδι και το έχεις για 7 ημέρες; :p

 

Απορώ με μερικούς εδώ μέσα. Η Κοτέ προσπαθεί να μας διασκεδάσει λίγο και εσείς γκρινιάζετε. :p

 

Τραγική η κίνησή της να αποσύρει το πακέτο των 100mb. Ήταν το μόνο που διάλεγα σε κάθε ανανέωση και ο μόνος τρόπος να μπαίνω εν κινήσει στο διαδίκτυο. Τώρα τίποτα. :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος τι ισχύει για internet σε καρτοκινητό στην Cosmote; Επειδή στο site τους δεν βρήκα κάτι αξιόλογο (μόνο προγράμματα συμβολαίου).

Με ενδιαφέρει να έχω internet σε καρτοκινητό, να το ανανεώνω όποτε το χρειάζομαι, περίπου κάτι σαν αυτά τα προγράμματα της VF : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035 ή της WIND : http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/ αλλά σε Cosmote (υπάρχει θέμα κάλυψης για μια συγκεκριμένη περιοχή).

Ευχαριστώ!

Edited by Candlemass
HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος τι ισχύει για internet σε καρτοκινητό στην Cosmote; Επειδή στο site τους δεν βρήκα κάτι αξιόλογο (μόνο προγράμματα συμβολαίου).

Με ενδιαφέρει να έχω internet σε καρτοκινητό, να το ανανεώνω όποτε το χρειάζομαι, περίπου κάτι σαν αυτά τα προγράμματα της VF : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035 ή της WIND : http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/ αλλά σε Cosmote (υπάρχει θέμα κάλυψης για μια συγκεκριμένη περιοχή).

Ευχαριστώ!

 

60mb με 3 ευρω για ενα μηνα..

Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα μια κάρτα στο what's up και στο reload it παρατήρησα ότι αποσύρανε το δώρο των 100 MB internet για μια εβδομάδα και στη θέση του έβαλαν calling tune !!! :lol:

Είναι πραγματικά κοροϊδία να υπάρχει πλέον μόνο η επιλογή των 60 MB με 3 ευρώ ενώ οι απέναντι έχουν 500 MB με 5 ευρώ... :mad:

 

Τραγικό .... μόνο λεπτά και sms έμειναν :lol:

 

Καλησπέρα, μπορεί να με ενημερώσει κάποιος τι ισχύει για internet σε καρτοκινητό στην Cosmote; Επειδή στο site τους δεν βρήκα κάτι αξιόλογο (μόνο προγράμματα συμβολαίου).

Με ενδιαφέρει να έχω internet σε καρτοκινητό, να το ανανεώνω όποτε το χρειάζομαι, περίπου κάτι σαν αυτά τα προγράμματα της VF : http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=10035 ή της WIND : http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/mobile-internet/mobile-internet-gia-to-kartokinito/ αλλά σε Cosmote (υπάρχει θέμα κάλυψης για μια συγκεκριμένη περιοχή).

Ευχαριστώ!

 

Καρτοκινητο internet σε λάθος νερά είσαι η cosmote έχει μόνο 60ΜΒ με 3€ τα οποία είναι για εποχές 2004 αν πάρεις καρτοσηνδεση η σηνδεση τότε έχεις κάποια ελπίδα για αξιοπρεπές ίντερνετ αλλιώς πάνε σε άλλους που έχουν 500-600 ΜΒ με 5€. Βεβαία αν θες να βλέπεις κάνα mail τότε τα 60ΜΒ πρέπει να σου φτάνουν

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Χθες έβαλα μια κάρτα στο what's up και στο reload it παρατήρησα ότι αποσύρανε το δώρο των 100 MB internet για μια εβδομάδα και στη θέση του έβαλαν calling tune !!! :lol:

Είναι πραγματικά κοροϊδία να υπάρχει πλέον μόνο η επιλογή των 60 MB με 3 ευρώ ενώ οι απέναντι έχουν 500 MB με 5 ευρώ... :mad:

 

Λογικα αν βγεις χωρις να επιλεξεις δωρο κ ξανακανεις reload θα στην βγαλει την επιλογη 100mb.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λογικα αν βγεις χωρις να επιλεξεις δωρο κ ξανακανεις reload θα στην βγαλει την επιλογη 100mb.

 

φτανει μονο να μην το κανεις πολλες φορες χωρις να επιλέξεις. Μια φορά εκανα αυτο το πράγμα και τελικα δεν επέλεξα τίποτα. Μετά από 5 ωρες ήρθε μήνυμα οτι δήθεν επέλεξα 100 mb στο reloadit,ενω το είχα κλείσει χωρίς επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...