Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το συμπερασμα βγαινει απο τους πειραματισμους μου σε Αθηνα και Αγρινιο, με συσκευες Galaxy3 και Nokia e52. Μπορει και να ειμαι η περιπτωση, αλλα δε νομιζω να ειμαι ο μονος που σερνεται με Wind.

Ειναι αναλογα με τις περιοχες αυτο. Ο αδερφος μου πχ. που μενει Ζωγραφου πολλες φορες εχει χαμενες κλησεις στο whatsup του. Επειδη εκει κατω ειστε γενικά πολυ πυκνοκατοικημενα και επειδη ξηλωθηκαν λογω προβληματων αρκετες κεραιες υπαρχουν δυσλειτουργιες σε ολες τις εταιρειες. Ισως εχεις δικιο για την περιοχη σου ειναι αναλογα με περιοχη και εταιρεια.

 

 

Sent from my iPhone via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι να γινει μονιμη υπηρεσια παιδια.

Τωρα αν θα ειναι λιγο ταχυτερο ή λιγο βραδυτερο, ερχεται σε δευτερη μοιρα νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Με τα 1500 δωρεάν λεπτά του whats up μπορείς να κάνεις και βίντεοκλήση?
http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Το συμπερασμα βγαινει απο τους πειραματισμους μου σε Αθηνα και Αγρινιο, με συσκευες Galaxy3 και Nokia e52. Μπορει και να ειμαι η περιπτωση, αλλα δε νομιζω να ειμαι ο μονος που σερνεται με Wind.

 

Παιδία και σε εμένα έχει συμβεί αυτό. Πραγματικά βρίσκομαι σε περιοχή με φουλ 3G κάλυψη και πραγματικα σέρνεται της wind το ιντερνετ!!! Δεν ειναι για πολλα πολλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Σημερα καθε 2 ωρες εστελνα sms το ΥΠ στο 1314.

Δεν πηρα ουτε μια απαντηση για να μαθω το υπολοιπο μου.

Θελω να μαθω το υπολοιπο του δωρεαν χρονου απο το 2ωρο, αλλιως καλεσα στο 1314 και εμαθα για τον κανονικο χρονο ποσο εχω.

 

Τι εγινε, η υπηρεσια ΥΠ-1314 παρεδωσε πνευμα? Επαψε να λειτουργει? Λειτουργει οποτε γουσταρει?

Link to comment
Share on other sites

Με τα 1500 δωρεάν λεπτά του whats up μπορείς να κάνεις και βίντεοκλήση?

 

νομιζω ναι

Thank you!!

http://www.thepicz.com/pictures/782bc7a1a565ced1682d0073f326a863.jpg
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι,το πακέτο με τα 500ΜΒ πώς το ενεργοποιούν?

Ισχύει για 1 μήνα?

Δηλαδή αν περάσει ο μήνας σου μηδενίζει τα ΜΒ's ή στα μεταφέρει στον επόμενο?

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι,το πακέτο με τα 500ΜΒ πώς το ενεργοποιούν?

Ισχύει για 1 μήνα?

Δηλαδή αν περάσει ο μήνας σου μηδενίζει τα ΜΒ's ή στα μεταφέρει στον επόμενο?

 

Στέλνεις 500 στο 1333. Ναι μετά απο 1 μήνα μηδενίζονται δεν μεταφέρονται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις απο κει και πέρα είναι πριν λήξει ο μήνας να ανανεώσεις με το πακέτο των 60mb με 3€ οπότε θα πάρεις παράταση άλλου ένα μήνα.:)

Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται πως η Κοτέ με δουλεύει.

πήρα πριν από λίγο σ'έναν αριθμό WIND και μου είπε η κυρία ότι έχω 1 λεπτό και 2 δεύτερα και στον αριθμό της WIND μίλησα μέχρι που μου ξανάπε η κυρία ότι έχω 1 λεπτό. πριν από 2 λεπτά πήγα να καλέσω αριθμό Βόντα [αναπάντητη θέλω να κάνω] και μου λέει ότι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί. :blink:

επίσης, πριν από μια βδομάδα που ανανέωσα, πήγα να εξαργυρώσω τον κωδικό του reload, αλλά δεν μου άρεσε κάποιο δώρο και έτσι βγήκα από την σελίδα. μετά από 10 λεπτά όμως μου'ρθε μήνυμα στο κινητό ότι το δώρο που επέλεξα από το reload θα ενεργοποιηθεί σε λίγο. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις 500 στο 1333. Ναι μετά απο 1 μήνα μηδενίζονται δεν μεταφέρονται. Το μόνο που μπορείς να κάνεις απο κει και πέρα είναι πριν λήξει ο μήνας να ανανεώσεις με το πακέτο των 60mb με 3€ οπότε θα πάρεις παράταση άλλου ένα μήνα.:)

 

Σε ευχαριστώ πολύ....;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! :)

Μία ερώτηση: Σήμερα το πρωί έκλεισε η σύνδεσή μου και μετατράπηκε σε Cosmoκάρτα. Η αλλαγή έγινε χωρίς να το καταλάβω, πολύ γρήγορα. Έκανα μία κλήση, με καλωσόρισαν στην Cosmoκάρτα… Όλα καλά.

Το θέμα είναι ότι δεν έχω σήμα 3g. Το πρωί με την σύνδεση το εικονίδιο του 3g εμφανιζόταν κανονικά. Από την ώρα που έγινε Cosmoκάρτα… τζιφος; :confused:

Μήπως ξέρει κανείς κάτι παραπάνω;:(

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Oσο αναφορα τα 500mb που δινει το whats up με 5 ευρω επειδη ψαχνω και δε βρισκω αν ξερει καποιος ας μου πει..

 

γιατι αναφερει μεχρι 31/12?

 

μετα δεν θα μπορεις να βαλεις τη προσφορα; και αν βαλω τωρα τα 500 πριν αλλαξει ο χρονος απο τον Ιανουαριο τι θα γινει? θα μπαινει αυτοματα η υπηρεσια αρκει να εχεις χρηματα στη καρτα? θα καταργηθει τελειως?

N95 -> N95 8g -> OMNIA -> Xperia -> OMNIA HD -> HTC HD -> N97 -> Iphone 3gs -> HTC HD2 -> Iphone 4 -> HTC Desire HD -> Samsung Galaxy S II -> Samsung Galaxy Note -> Samsung Galaxy SIII -> Samsung Galaxy Note 2 -> Samsung Galaxy S4 -> Samsung Galaxy Note 3 -> HTC M8 -> Iphone 5s -> LG G3 -> Samsung Galaxy Note 4 -> SONY Z3 -> LG G4 -> Xiaomi Mi MAX
Link to comment
Share on other sites

μου φαίνεται πως η Κοτέ με δουλεύει.

πήρα πριν από λίγο σ'έναν αριθμό WIND και μου είπε η κυρία ότι έχω 1 λεπτό και 2 δεύτερα και στον αριθμό της WIND μίλησα μέχρι που μου ξανάπε η κυρία ότι έχω 1 λεπτό. πριν από 2 λεπτά πήγα να καλέσω αριθμό Βόντα [αναπάντητη θέλω να κάνω] και μου λέει ότι το υπόλοιπο μου δεν επαρκεί. :blink:

επίσης, πριν από μια βδομάδα που ανανέωσα, πήγα να εξαργυρώσω τον κωδικό του reload, αλλά δεν μου άρεσε κάποιο δώρο και έτσι βγήκα από την σελίδα. μετά από 10 λεπτά όμως μου'ρθε μήνυμα στο κινητό ότι το δώρο που επέλεξα από το reload θα ενεργοποιηθεί σε λίγο. :blink:

Απλά το σύστημα της cosmote είναι εξαιρετικά αργό. Αφαιρεί τις χρεώσεις (από μηνύματα ή κλήσεις) με εξαιρετικά αργό ρυθμό.

Link to comment
Share on other sites

Oσο αναφορα τα 500mb που δινει το whats up με 5 ευρω επειδη ψαχνω και δε βρισκω αν ξερει καποιος ας μου πει..

 

γιατι αναφερει μεχρι 31/12?

 

μετα δεν θα μπορεις να βαλεις τη προσφορα; και αν βαλω τωρα τα 500 πριν αλλαξει ο χρονος απο τον Ιανουαριο τι θα γινει? θα μπαινει αυτοματα η υπηρεσια αρκει να εχεις χρηματα στη καρτα? θα καταργηθει τελειως?

Είναι προσφορά και μπορείς να τα βάλεις μέχρι 31/12/2010

Μετά η προσφορά θα λήξη .

Αν τα βάλεις , θα ισχύουν για 30 ημέρες.

Αν στις 29 μέρες βάλεις καινούριο πακέτο π.χ 60 ΜΒ με 3 ευρώ,το υπόλοιπο σου θα ανανεωθεί για άλλες 30 ημέρες,και θα προστεθούν τα 60 στο όποιο υπόλοιπο σου έμειναν π.χ 200 υπόλοιπο +60 =260 για 1 ακόμα μήνα

Για τον λόγο αυτό κάπιοι αγοράζουν τα 500 και δύο και 3 φορές.

Αυτόματη ανανέωση δεν προβλέπεται στην Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε ποσά mb μας έχουν απομείνει από τα 500 που φορτωσαμε;

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να δούμε ποσά mb μας έχουν απομείνει από τα 500 που φορτωσαμε;

 

Info στο 1313:)

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα το πακετο με τα 500mb internet απο το whats up και δεν ξερω τι πρεπει να ρυθμισω στο κινητο??και επισης θελω οταν ανοιγω το wi-fi να μπαινει μεσω αυτου και να μην χαλαει τα mb απο το προγραμμα που θα βαλω. μπορειτε να μου πειτε που θα βρω τις ρυθμισεις και τι αλλο χρειαζεται να κανω??
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα το πακετο με τα 500mb internet απο το whats up και δεν ξερω τι πρεπει να ρυθμισω στο κινητο??και επισης θελω οταν ανοιγω το wi-fi να μπαινει μεσω αυτου και να μην χαλαει τα mb απο το προγραμμα που θα βαλω. μπορειτε να μου πειτε που θα βρω τις ρυθμισεις και τι αλλο χρειαζεται να κανω??

Τις ρυθμίσεις κανονικά πρέπει να στις στείλουν λίγο μετά απο την ενεργοποίηση του πακέτου. Δεν σου τις έστειλαν?

Για το wifi αυτό είναι θέμα της συσκευής σου. Στις symbian συσκευεές για παράδειγμα υπάρχει ρύθμιση όπου ορίζεις εσύ πως θα μπάινει η συσκευή σου στο ίντερνετ ή να σε ρωτάει κάθε φορά πριν συνδεθεί. Οπότε ψάξε στις ρυθμίσεις.:)

Link to comment
Share on other sites

Απλά το σύστημα της cosmote είναι εξαιρετικά αργό. Αφαιρεί τις χρεώσεις (από μηνύματα ή κλήσεις) με εξαιρετικά αργό ρυθμό.

μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες, αλλά από τη στιγμή που είχα 1 λεπτό και κάτι και με το που άκουσα ότι έχω 1 λεπτό το κλείνω κατευθείαν, είχα ακόμη 59 δεύτερα. αλλά ακόμα και 20 δεύτερα να μιλούσα μετά την υπενθύμιση, που είναι τα 29 εναπομείναντα δεύτερα? τέλος πάντων. τώρα έγινε ότι έγινε. thanx. :)

Link to comment
Share on other sites

μπορεί να συμβαίνει αυτό που λες, αλλά από τη στιγμή που είχα 1 λεπτό και κάτι και με το που άκουσα ότι έχω 1 λεπτό το κλείνω κατευθείαν, είχα ακόμη 59 δεύτερα. αλλά ακόμα και 20 δεύτερα να μιλούσα μετά την υπενθύμιση, που είναι τα 29 εναπομείναντα δεύτερα? τέλος πάντων. τώρα έγινε ότι έγινε. thanx. :)

Πρόσεξε αυτό που έγραψες στο προηγούμενο μήνυμα --- πήρα πριν από λίγο σ'έναν αριθμό WIND και μου είπε η κυρία ότι έχω 1 λεπτό και 2 δεύτερα και στον αριθμό της WIND μίλησα μέχρι που μου ξανάπε η κυρία ότι έχω 1 λεπτό----

 

Ξεκινώντας σου είπε ότι έχεις 1 λεπτό και δύο δευτερόλεπτα,

Πραγατικά τα είχες . Λίγο μετά σε ειδοποίησε ότι έχεις 1 λεπτό .

Πραγματικά το είχες αν το μίλαγες.

Αν το έκλεισες σου χρεώθηκε η ελάχιστη χρέωση των 45 δευτερολέπτων έστω και αν εσύ μίλησες μόνο 3-4 δευτερόλεπτα.

Συμπέρασμα σου έμειναν 17 δευτερόλεπτα και με αυτά δεν μπορείς να καλέσεις πλέον

Ελπίζω να έγινα σαφής.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση φορητοτητας...

επειδη θελω να μεταφερω τον αριθμο μου στην κοσμοτε και ειναι η πρωτη φορα που θα κανω φορητοτητα ποσο θα ειναι το κοστος?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...