Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι εχει παθει παλι το κ...λο δικτυο της cosmote??μπουκωσε παλι;;;εδω και ποση ωρα προσπαθω να κανω κληση και δεν μπορω!!!

Μετα απο 44 προσπαθεις εγω εβγαλα παντως.... Μιση ωρα και προσπαθουσα αλλα τα καταφερα. Ο επιμενων.... βγαζει γραμμη! :p

Link to comment
Share on other sites

Εχω cosmocarta και θελω να παρω αλλο ενα τηλ για καποιο ατομο που να μπορουμε να μιλαμε μονο μαζι με τη λιγοτερη χρεωση

Νομιζω γινεται με καποιο πακετο whats up?

Μπορω να παω να παρω αλλη μια cosmocarta στο ονομα μου η πρεπει να ειναι στο ονομα του αλλου?

Αυτο γινεται μονο μεταξυ 2 ατομων η μπορει να ειναι 3 ?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Αν το άλλο νούμερο με το οποίο θες να μιλάς είναι Cosmote και καρτοκινητό καλύτερα να το μετατρέψεις σε Cosmoκάρτα ή να αγοράσεις ένα πακέτο σύνδεσης Cosmoκάρτα και να ενεργοποιήσεις την υπηρεσία 0,01 ευρώ/λεπτό. Έτσι θα μιλάτε μεταξύ σας πάρα πολύ φθηνά!

 

Το πακέτο μπορείς να το αγοράσεις με τα δικά σου στοιχεία, αλλά καλύτερα ο αριθμός να έχει τα στοιχεία του κατόχου που θα το χρησιμοποιεί.

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια τι εχει παθει παλι το κ...λο δικτυο της cosmote??μπουκωσε παλι;;;εδω και ποση ωρα προσπαθω να κανω κληση και δεν μπορω!!!

 

Παιδια συναλλαγες και αποριες μη τις αφηνετε ποτε για τις 2 τελευταιες μερες του μηνα.Ολα μπλοκαρουν, δε μπαινουν καρτες και βεβαια υπαρχει προβλημα μερικες φορες με τις κλησεις.Και αυτο γιατι βαζουμε ολοι τελευταια στιγμη καρτα για τον επομενο μηνα και γινεται χαμος.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια συναλλαγες και αποριες μη τις αφηνετε ποτε για τις 2 τελευταιες μερες του μηνα.Ολα μπλοκαρουν, δε μπαινουν καρτες και βεβαια υπαρχει προβλημα μερικες φορες με τις κλησεις.Και αυτο γιατι βαζουμε ολοι τελευταια στιγμη καρτα για τον επομενο μηνα και γινεται χαμος.

 

Μα φετος η προσφορα δεν πειριοριζεται αποκλειστικα στις 30 του μηνα οπως περισυ. Φετος η προσφορα ισχυει για 30 ημερολογιακες μερες, ετσι ο καθενας εχει την δικη του ημερομηνια, οχι σαν περισυ που ολοι στις 30 του μηνα βαζανε καρτα και επεφτε το συστημα...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Μια ερώτηση γιατί στην σελίδα της cosmote δεν το βρήκα. Στην κοσμοκάρτα αν έχω ενεργή την υπηρεσία με το 1 λεπτό το λεπτό και την προσφορά με τις δύο ώρες σε κάθε ανανέωση, αν καλέσω εναν από τους επιλεγμένους αριθμούς του 1 λεπτού, από που θα αφαιρέσει?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Μα φετος η προσφορα δεν πειριοριζεται αποκλειστικα στις 30 του μηνα οπως περισυ. Φετος η προσφορα ισχυει για 30 ημερολογιακες μερες, ετσι ο καθενας εχει την δικη του ημερομηνια, οχι σαν περισυ που ολοι στις 30 του μηνα βαζανε καρτα και επεφτε το συστημα...

 

Nαι αλλα πολλοι εχουν επιλεξει ως πρωτη μερα την πρωτη του μηνα (για να μη ξεχαστουν), βαλε και αυτους της κοσμοκαρτα που για να παρεις το μπονους πρεπει να ανανεωσεις τουλαχιστον μια φορα μεσα στο μηνα (κλασσικοι Ελληνες τελευταια στιγμη) και πολλα αλλα :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 πακέτα cosmote (cosmoκαρτα & what's up) τα οποία δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμα, αλλά τα έχω δηλώσει.Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν τα ενεργοποιήσω μέχρι την ημερομηνία λήξης??? Θα είμαι ακόμα κάτοχος των αριθμών αυτών??? Και πως μπορώ να τα κατοχυρώσω ξανά??? Επίσης αν τα ενεργοποιήσω και περάσουν 12 μήνες μετά τι γίνεται αφού τα έχω δηλώσει??? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω 2 πακέτα cosmote (cosmoκαρτα & what's up) τα οποία δεν τα έχω ενεργοποιήσει ακόμα, αλλά τα έχω δηλώσει.Τι γίνεται στην περίπτωση που δεν τα ενεργοποιήσω μέχρι την ημερομηνία λήξης??? Θα είμαι ακόμα κάτοχος των αριθμών αυτών??? Και πως μπορώ να τα κατοχυρώσω ξανά??? Επίσης αν τα ενεργοποιήσω και περάσουν 12 μήνες μετά τι γίνεται αφού τα έχω δηλώσει??? Ευχαριστώ

Αφού είναι δηλωμένα τότε μπορείς να τα ενεργοποιήσεις ανά πάσα στιγμή, ΠΡΙΝ όμως από την "ημερομηνία λήξης" που αναγράφεται στη συσκευασία!

Σε διαφορετική περίπτωση χάνεις τον αριθμό -παρόλο που τον έχεις ήδη δηλωμένο-

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μετά τον δηλώνει κάποιος άλλος???

 

Αποδεσμεύεται και μετά από ένα διάστημα διατίθεται και πάλι στην αγορά.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. εχω what's up και το κινητο LG KP500 (Cookie), στελνω wapa στο 1333 και μου λεει πως η ενεργοποιηση της υπηρεσιας δεν ειναι δυνατη. το κινητο φταιει;

 

επισης, θα μπορουσατε να μου πειτε τις χρεωσεις αν μπαινω απλα σε ενα site απο το κινητο μου; γιατι καθε φορα που μπαινω στο ιντερνετ μου βγαινει ο κουκος αηδονι.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τηλέφωνο στο 1313 πάτα 9 και θα δηλώσεις το μοντέλο του κινητού που χρησιμοποιείς.

Μετά θα στείλεις πάλι wapa στο 1333

Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν, ο κάθε επόμενος θα πληρώνεις 4,07 ευρώ και θα έχεις 40ΜΒ internet

Χωρίς πακέτο ή αν καταναλώσεις τα 40 ΜΒ , η χρέωση είναι είναι 0,0121 το ΚΒ δηλαδή 12,39 ευρώ το ΜΒ άρα μην ξαναμπείς χωρίς πακέτο.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τηλέφωνο στο 1313 πάτα 9 και θα δηλώσεις το μοντέλο του κινητού που χρησιμοποιείς.

Μετά θα στείλεις πάλι wapa στο 1333

Ο πρώτος μήνας είναι δωρεάν, ο κάθε επόμενος θα πληρώνεις 4,07 ευρώ και θα έχεις 40ΜΒ internet

Χωρίς πακέτο ή αν καταναλώσεις τα 40 ΜΒ , η χρέωση είναι είναι 0,0121 το ΚΒ δηλαδή 12,39 ευρώ το ΜΒ άρα μην ξαναμπείς χωρίς πακέτο.

 

πηρα τηλεφωνο, μιλησα με ενα παιδι και μου ζητησε ολα τα στοιχεια κ τα σχετικα και μου ειπε οτι θα μου ερθει μηνυμα ενεργοποιησης και αν ζητηθει κωδικος να γραψω 1 ή 1111. μου ηρθε μυνημα, αλλα ειχε μονο την επιλογη εγκαταστασης. επισης, μου ειπε να το απενεργοποιησω για 5 λεπτα. περιμενω να περασει το πενταλεπτο αλλα δεν ξερω αν θα γινει γιατι δεν ζητηθηκε κωδικος...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα Nokia 2630 με What's Up και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όποιο μήνυμα και αν στείλω στο 1314 (για παράδειγμα ΥΠ για τις μονάδες), λαμβάνω την απάντηση "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ" από τον αριθμό 1298 :(

 

Μετά από σχετική "έρευνα" στο διαδίκτυο είδα ότι μία πιθανή λύση θα μπορούσε να είναι να αλλάξω την ρύθμιση "Υποστήριξη χαρακτήρων" σε "Περιορισμένη" από "Πλήρης". Έκανα τη σχετική αλλαγή, χωρίς, ωστόσο, να αλλάξει κάτι. Τα ίδια και αν στείλω τις greeklish εκδόσεις των μηνυμάτων. Για να φανταστείτε πέρασα την κάρτα SIM από το 2630 στο N82 για να αλλάξω το πακέτο από COSMOΚΑΡΤΑ σε What's Up (χρειαζόταν πάλι κάποιο παρόμοιο μήνυμα).

 

Καμμία ιδέα;

Caminando...
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ιστοσελιδα της cosmote, να μπορω να δωσω τον αριθμο της αγορασμενης cosmoκαρτας που εχω, και το κινητο στο οποιο θελω να 'περαστεί', και να το περνώ μέσω web?

 

Ρωτω γιατι διαφοροι δικοι μου ανθρωποι(οχι κοντα μου ομως), μου παραπονιουνται κατα καιρους οτι δεν μπορουν να περασουν την cosmokarta, οποτε αν μπορουσε να γινει μεσω internet για διαφορα κινητα, θα ηταν μεγαλη ευκολια, και θα τους εξυπηρετουσα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εγινε τιποτα... μπηκα στο ιντερνετ και χρεωθηκα... ξαναπηρα στο 1313 κ μ ειπαν να μπω στο my view και να πατησω my account αλλα μετα δεν ξερω τι κανει! ασε που τρωει ανελεητα τις μοναδες...

 

το βρηκα κ μου λεει οτι δεν ειναι δυνατη η συνδεση επειδη υπαρχουν προβληματα στο δικτυο λογω της ταυτοποιησης κ κατι τετοια. εγω παντως το κινητο μου το εχω δηλωσει...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ιστοσελιδα της cosmote, να μπορω να δωσω τον αριθμο της αγορασμενης cosmoκαρτας που εχω, και το κινητο στο οποιο θελω να 'περαστεί', και να το περνώ μέσω web?

 

Ρωτω γιατι διαφοροι δικοι μου ανθρωποι(οχι κοντα μου ομως), μου παραπονιουνται κατα καιρους οτι δεν μπορουν να περασουν την cosmokarta, οποτε αν μπορουσε να γινει μεσω internet για διαφορα κινητα, θα ηταν μεγαλη ευκολια, και θα τους εξυπηρετουσα.

 

Δεν υπαρχει τετοια δυνατοτητα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια ιστοσελιδα της cosmote, να μπορω να δωσω τον αριθμο της αγορασμενης cosmoκαρτας που εχω, και το κινητο στο οποιο θελω να 'περαστεί', και να το περνώ μέσω web?

 

Ρωτω γιατι διαφοροι δικοι μου ανθρωποι(οχι κοντα μου ομως), μου παραπονιουνται κατα καιρους οτι δεν μπορουν να περασουν την cosmokarta, οποτε αν μπορουσε να γινει μεσω internet για διαφορα κινητα, θα ηταν μεγαλη ευκολια, και θα τους εξυπηρετουσα.

Μπορεί να γίνει με μια δωρεάν κλήση από το δικό σου κινητό στο 6971314.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω να κάνω: ενεργοποίησα το wap κ προσπαθώ να μπω στο ίντερνετ του οπερα μίνι αλλά μου δεν μπαίνει! τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω γνωρίζει κανείς?

http://img262.imageshack.us/img262/7971/pub68112179146481597828td2.png

------------------------------

Wii number: 3236 8718 1653 5956

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση έχω να κάνω: ενεργοποίησα το wap κ προσπαθώ να μπω στο ίντερνετ του οπερα μίνι αλλά μου δεν μπαίνει! τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω γνωρίζει κανείς?

 

Εχεις cosmote γι αυτο....! Προσπα8ησε αρκετες φορες με ρυθμισεις wap.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Έχω ένα Nokia 2630 με What's Up και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα: όποιο μήνυμα και αν στείλω στο 1314 (για παράδειγμα ΥΠ για τις μονάδες), λαμβάνω την απάντηση "Η ΥΠΗΡΕΣΙΑ ΑΥΤΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΘΕΣΙΜΗ" από τον αριθμό 1298 :(

 

Μετά από σχετική "έρευνα" στο διαδίκτυο είδα ότι μία πιθανή λύση θα μπορούσε να είναι να αλλάξω την ρύθμιση "Υποστήριξη χαρακτήρων" σε "Περιορισμένη" από "Πλήρης". Έκανα τη σχετική αλλαγή, χωρίς, ωστόσο, να αλλάξει κάτι. Τα ίδια και αν στείλω τις greeklish εκδόσεις των μηνυμάτων. Για να φανταστείτε πέρασα την κάρτα SIM από το 2630 στο N82 για να αλλάξω το πακέτο από COSMOΚΑΡΤΑ σε What's Up (χρειαζόταν πάλι κάποιο παρόμοιο μήνυμα).

 

Καμμία ιδέα;

Το είχα πάθει κι εγώ. Το πρόβλημα, σύμφωνα με την εξυπηρέτηση, είναι ότι δεν αναγνωρίζει τη γραμματοσειρά της συσκευής λόγω παλαιότητας. Οι λύσεις είναι 2, είτε θα σου στείλει κάποιος από άλλη συσκευή(της οποίας η γραμματοσειρά υποστηρίζεται από το σύστημα της Cosmote) το γράμμα 'Υ' ώστε όποτε θέλεις να μάθεις τα υπόλοιπα λεπτά ομιλίας και sms να κάνεις προώθηση του παραπάνω μηνύματος και αποστολή στο 1313, είτε να αλλάξεις συσκευή:p

Edited by eatmydust

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Να γράψεις "yp" δοκίμασες;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Να γράψεις "yp" δοκίμασες;

Διάβασε καλύτερα το post του φίλου:rolleyes:

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...