Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στην cosmote για τα καρτοκινητά με 4€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο cosmote my view και 40 Mb είναι για πλοήγηση εκτός cosmote my view δηλαδή μόνο wap.

 

 

Στην wind για τα καρτοκινητά με 4€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο wind plus και 40 Mb για πλοήγηση εκτός wind plus δηλαδή μόνο wap (gwap). Η wind δίνει την δυνατότητα στα καρτοκινητά για σύνδεση με κανονικό internet και όχι wap με σημείο πρόσβασης gint.b-online.gr αλλά έχει έξτρα χρέωση και δεν περιλαμβάνεται στα 4€ με τα 40Mb.

 

 

Στην vodafone για τα καρτοκινητά με 3,5€ έχεις απεριόριστη πλοήγηση στο vodafone live και 30 Mb για πλοήγηση εκτός vodafone live. Στην vodafone τα 30 Mb είναι και για wap, μέσω του οποίου μπαίνεις στο vodafone live, και για internet μέσω του σημείου πρόσβασης webkarta.vodafone.gr

 

Μπορείς να μου στείλεις link για την κάθε προσφόρα γιατί δεν έχω βρεί τίποτα εκτός της Vodafone?:D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα σε όλους. Έχω το wu 1500 με τα 3 ευρώ. Θα ήθελα να ρωτήσω πόσο ελάχιστο χρόνο πρέπει να μιλάω σε μία κλήση για να αφερεί από το 1500 και όχι να μου τρώει μονάδες από το υπόλοιπο της κάρτας. Ήξερα για περύπου 30 δευτερόλεπτα. Ευχαριστώ πολύ.

Ο φίλος προφανώς εχει καταλάβει ότι αν κάνει κλήση κάτω από 30'' θα χρεωθεί. Κάτι τέτοιο φίλε μου δεν ισχύει. Όσο λίγο ή πολύ κι αν μιλήσεις προς wu από τα 1500 θα αφαιρεθεί ο χρόνος. Απλά αν μιλήσεις κάτω από 3' το συστημα θα σου αφαιρέσει τα 3 από τα 1500 και απο εκεί και μετά ανα δευτερόλεπτο ακριβώς όσα μίλησες.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος προφανώς εχει καταλάβει ότι αν κάνει κλήση κάτω από 30'' θα χρεωθεί. Κάτι τέτοιο φίλε μου δεν ισχύει. Όσο λίγο ή πολύ κι αν μιλήσεις προς wu από τα 1500 θα αφαιρεθεί ο χρόνος. Απλά αν μιλήσεις κάτω από 3' το συστημα θα σου αφαιρέσει τα 3 από τα 1500 και απο εκεί και μετά ανα δευτερόλεπτο ακριβώς όσα μίλησες.

 

Ευχαριστώ πολυ΄φίλε μου να είσαι καλά. αυτό ακριβώς ήθελα να μάθω είσαι κατατοπιστικότατος. και πάλι ευχαριστώ όλους για τις άμεσες απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επειδη βλεπω να κανω το τηλεφωνο κουμπαρα με τη προσφορα 1500 λεπτα και sms με καθε ανανεωση,μπορω να στελνω καποιο ποσο σε αλλο wats up (οχι χρονο ομιλιας) κι αν ναι υπαρχει καποιο οριο η θα μπορω να στελνω οσα ευρω θελω και τι κοστος θα εχει αυτο?κατι ακομη,υπαρχει τροπος να ξαναγυρισουμε στο παλιο προγραμμα με τα 3 ευρω,αν οχι κατευθιαν με καποια "τριπλα" μηπως?δηλαδη φορητοτητα σε αλλο δικτυο για πολυ λιγο κι επιστροφη παλι στη cosmote ως wats up.ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ναι

 

 

 

ναι

 

 

 

ναι

 

Πρεπει να εχω καποιο υπολοιπο για να στειλω?

 

Στελνω στο 1313 για να δηλωσω τους 2 αριθμους και το μυνημα δεν προχωραει.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να εχω καποιο υπολοιπο για να στειλω?

 

Στελνω στο 1313 για να δηλωσω τους 2 αριθμους και το μυνημα δεν προχωραει.

 

υποθετω ναι....

 

...τωρα να εχουν αλλαξει κατι δεν νομιζω

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

υποθετω ναι....

 

...τωρα να εχουν αλλαξει κατι δεν νομιζω

 

σορρυ εννοω καποιο συγκεκριμενο υπολοιπο?Την στιγμη που δοκιμαζα ειχα 0.10 ευρω.

 

Επισης δεν προκειται για την ιδια την καρτα αλλα Multi-sim που εχω γραψει αλλα το κεντρο το εχω δηλωσει σωστα για τον αριθμο της καρτας. +3097100000 δεν ειναι ακομα?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

σορρυ εννοω καποιο συγκεκριμενο υπολοιπο?Την στιγμη που δοκιμαζα ειχα 0.10 ευρω.

 

Επισης δεν προκειται για την ιδια την καρτα αλλα Multi-sim που εχω γραψει αλλα το κεντρο το εχω δηλωσει σωστα για τον αριθμο της καρτας. +3097100000 δεν ειναι ακομα?

 

κεντρο ΟΚ.....multisim εχω και εγω :p....οσο για το 0,10 δεν ξερω...θαρρω ομως οτι ειναι λιγο

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.επειδη βλεπω να κανω το τηλεφωνο κουμπαρα με τη προσφορα 1500 λεπτα και sms με καθε ανανεωση,μπορω να στελνω καποιο ποσο σε αλλο wats up (οχι χρονο ομιλιας) κι αν ναι υπαρχει καποιο οριο η θα μπορω να στελνω οσα ευρω θελω και τι κοστος θα εχει αυτο?

το τελευταιο που θυμαμαι να ισχυει ειναι οτι πρεπει να επικοινωνησεις με την εξυπηρέτηση πελατών δινοντας κωδικο χρηστη ωστε να μεταφερεις δωρεάν όλο το υπόλοιπο...δεν ξερω αν αλλαξε κατι...

κατι ακομη,υπαρχει τροπος να ξαναγυρισουμε στο παλιο προγραμμα με τα 3 ευρω,αν οχι κατευθιαν με καποια "τριπλα" μηπως?δηλαδη φορητοτητα σε αλλο δικτυο για πολυ λιγο κι επιστροφη παλι στη cosmote ως wats up.ευχαριστω!

Την προσφορα των 3 ευρω δικαιουνται να την χρησιμοποιησουν οσοι την ειχαν ενεργοποιησει ως την πρωτη του μηνα και δεν τηλεφώνησαν μετα στο 1330. Αρα με λίγα λόγια δεν μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η whats up πακετο για ιντερνετ.?

 

Γιατί δεν διαβάζεις απλά την προηγούμενη σελίδα; Πολλά posts γι'αυτό το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχει η whats up πακετο για ιντερνετ.?

 

ναι 40mb internet με 4 ευρω. στειλε ενα μυνημα στο 1333 με την λεξη wapa και αποθηκευσε τις ρυθμισεις εαν δεν τις εχεις και μετα μπες στο κοσμοτε my view απο τον ιστο δηλαδη του κινητου σου και μετα εαν δεν εχεις ξανα χρησημοποιησει την υπηρεσια σου δινει δωρο 40mb internet και απεριοριστο κοσμοτε myview για 15 ημερες μετα την ληξη του καθε φορα που μπαινεις στο κοσμοτε my view χρεωνεσαι με 0,50ευρω την εισοδο και μετα θα πας εκει που λεει μηναιο πασο και θα το ενεργοποιησεις . και θα σε χρεωσει 4 ευρω και θα ενεργοποιηθει . να μην ξεχνας οτι ειναι για 30 ημερες και μετα ληγει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

κεντρο ΟΚ.....multisim εχω και εγω :p....οσο για το 0,10 δεν ξερω...θαρρω ομως οτι ειναι λιγο

 

Τελικα οντως τωρα που εκανα ανανεωση μπορεσα και το εστειλα. Αλλα ακουγεται κουλο να μην μπορεις να στειλεις μυνημα σε υπηρεσια που δεν χρεωνεσαι!

Ακομα και την ανανεωση δεν με αφηνε να στειλω τον 16ψηφιο κωδικο μεσω sms παρα μονο με κληση μπορεσα και την εκανα!

 

Αναφερεται καπου στην κοσμοτε για το θεμα αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ρυθμίσεις WAP για Whats up;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Που μπορώ να βρω ρυθμίσεις WAP για Whats up;

 

Αν κάνεις ένα κόπο να κοιτάξεις δυο posts πάνω από το δικό σου... :O

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνεις ένα κόπο να κοιτάξεις δυο posts πάνω από το δικό σου... :O

Επειδή έχω windows mobile τηλέφωνο η ρυθμίσεις δεν έρχονται μέσω SMS, πρέπει να τις περάσω με το χέρι;)

ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω windows mobile τηλέφωνο η ρυθμίσεις δεν έρχονται μέσω SMS, πρέπει να τις περάσω με το χέρι;)

 

Μάλιστα.. :lol:

Ε, τότε:

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L79_service_access_technology&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fmycosmos%2Faccesstechnology%2Faccesstechnology_wap.xml&breadcrumbTitle=WAP+%CE%BA%CE%B1%CE%B9+WAPadvanced#1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

 

Έχει παρατηρήσει κανείς τις τελευταίες μέρες πρόβλημα στα sms στο what's up? Πολλές φορές αργούν να έρθουν στο δικό μου. Μάλιστα δοκίμασα να στείλω ταυτόχρονα από 2 αριθμούς cosmote, το ένα ήρθε, το άλλο όχι!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

 

Έχει παρατηρήσει κανείς τις τελευταίες μέρες πρόβλημα στα sms στο what's up? Πολλές φορές αργούν να έρθουν στο δικό μου. Μάλιστα δοκίμασα να στείλω ταυτόχρονα από 2 αριθμούς cosmote, το ένα ήρθε, το άλλο όχι!!!

Καλα εισαι....Οχι μονο αυτο αλλα καθυστερει να στειλει ακομα και 4 χαρακτηρες! Μπορει να εχει μπουκωσει το δικτυο!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

To μεσημέρι που μίλησα με το c.c της cosmote και συγκεκριμένα με την κυρία .......με διαβεβαίωσε οτι εδω και λίγες ημέρες μπορούν να εκτελούνται οι μεταβιβάσεις μεταξύ των καρτοκινητών,όπως και να μπορούν να διορθώνονται τυχόν λάθη στα στοιχεία κατόχου.
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

To μεσημέρι που μίλησα με το c.c της cosmote και συγκεκριμένα με την κυρία .......με διαβεβαίωσε οτι εδω και λίγες ημέρες μπορούν να εκτελούνται οι μεταβιβάσεις μεταξύ των καρτοκινητών,όπως και να μπορούν να διορθώνονται τυχόν λάθη στα στοιχεία κατόχου.

 

Να φανταστώ ότι γίνεται με τον κλασικό και απλό τρόπο της υπεύθυνης δήλωσης επικυρωμένης από Αστυνομικό Τμήμα/Κ.Ε.Π.; Δηλαδή δίνεις την κάρτα sim και την υπεύθυνη δήλωση στο άτομο που θέλεις και αυτό πηγαίνει στο κατάστημα και κάνει τη μεταβίβαση;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα....

 

Έχει παρατηρήσει κανείς τις τελευταίες μέρες πρόβλημα στα sms στο what's up? Πολλές φορές αργούν να έρθουν στο δικό μου. Μάλιστα δοκίμασα να στείλω ταυτόχρονα από 2 αριθμούς cosmote, το ένα ήρθε, το άλλο όχι!!!

 

ναι εγώ το παρατήρησα εχτεσ είχα στείλει μύνημα να μάθω εάν ένας αριθμός είναι whats up και δεν παραδινόταν και τελικά ήρθανε κάτι ώρες μετά. Καλά είναι κλασικό το πρόβλημα με τα sms στο δίκτυο της κόσμοτε μην σε έκπλησει να στέλνεις μύνημα και να μην φεύγει ενώ υπάρχει κάρτα και σήμα και δωρεάν sms.Και φεύγει με την 2η ή την 5ή φορά και είναι σπάσιμο νεύρων.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε συμβόλαια αργούν αυτή την περίοδο (να φταίνε άραγε οι προσφορές)! Ειδικά η ειδοποίηση κλήσεων αν το έχεις σβηστό μπορεί να έρθει και 1-2 μέρες μετά!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Ακόμα και σε συμβόλαια αργούν αυτή την περίοδο (να φταίνε άραγε οι προσφορές)! Ειδικά η ειδοποίηση κλήσεων αν το έχεις σβηστό μπορεί να έρθει και 1-2 μέρες μετά!

 

τι να πω έχει γεμίσει το δίκτυο και πάλι υπέρφόρτωση έχει όπως πάντα δεν ακούς και τίποτα από το 1313 εάν τους το αναφέρεις. Όλο υπέρφόρτωση λένε ότι έχει. Πριν 1 λεπτό μου συνέβηκε πάλι πηγα να στείλω σε whats up και δεν πήγαινε με τίποτα το μύνημα μου έσπασε τα νεύρα και με την 5η φορά πήγε. Έλεος με αυτό το χαλί δίκτυο που όλο και περισσότεροι σε αυτό το δίκτυο πάνε και συνεχίζει να γίνεται ακόμα κουραστικότερο. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν φεύγουνε αφού τους σπάει τα νεύρα!.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...