Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Just now, GREGORYMO said:

ΠΑΝΤΑ έδιναν 500€ για 5 ημέρες.

ΤΩΡΑ έγιναν large?

Μακάρι € να ήταν 😂😂😂

Ήρθε sms σημερα έγινε 3 ημέρες αλλά εντάξει 3GB.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Καλημέρα, πώς ενεργοποιώ ειδοποίηση χαμένων κλήσεων στο what's up;

Καλείς στην εξυπηρέτηση.

Πολύ παράξενο που δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά έτσι γράφει στο site.

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Teiresias_ said:

Καλείς στην εξυπηρέτηση.

Πολύ παράξενο που δεν υπάρχει άλλος τρόπος αλλά έτσι γράφει στο site.

 

Αυτό είδα κ εγω, γι'αυτό ρώτησα εδώ μήπως ξέρει κάποιος άλλο τρόπο. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Χθες εκανα φορητοτητα το τηλ του πατερα μου σε whats up απο συμβολαιο βονταφον. Ολοκληρωσα τη διαδικασια ενεργοποιησης κατα τη μια χθες το μεσημερι. Ξερει κανεις ποτε θα τον τραβηξουν στο νεο δικτυο; 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, spoukos said:

Χθες εκανα φορητοτητα το τηλ του πατερα μου σε whats up απο συμβολαιο βονταφον. Ολοκληρωσα τη διαδικασια ενεργοποιησης κατα τη μια χθες το μεσημερι. Ξερει κανεις ποτε θα τον τραβηξουν στο νεο δικτυο; 

Εφόσον χτες ήρθε η κάρτα και έγινε η αίτηση για ενεργοποίηση της sim,φορητότητα, περίπου 2,3 ημέρες θα πάρει, θα αποστέλλονται emails με τη πορεία της διαδικασίας, όταν κοπεί το σήμα στη sim της Vodafone βάζεις τη νέα σιμ της Cosmote. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, elkons said:

Εφόσον χτες ήρθε η κάρτα και έγινε η αίτηση για ενεργοποίηση της sim,φορητότητα, περίπου 2,3 ημέρες θα πάρει, θα αποστέλλονται emails με τη πορεία της διαδικασίας, όταν κοπεί το σήμα στη sim της Vodafone βάζεις τη νέα σιμ της Cosmote. 

Σε ευχαριστώ. Εγώ νόμιζα ότι θα τον τραβήξουν σήμερα γιατί έλεγε εντός μιας εργάσιμης. Ο λογαριασμός του εκδίδεται την Κυριακή στο συμβόλαιο. Μας είπαν από την Vodafone ότι αν φύγει πριν την Κυριακή δεν θα έχει πρόβλημα. Μακάρι να γίνει σήμερα η ενεργοποίηση. Όποιος άλλος έχει κάνει την διαδικασία από την εφαρμογή ας ενημερώσει περίπου τι ώρα και μερα τον τράβηξαν κλπ έτσι ώστε να του δώσω και την κάρτα για να μη μείνει χωρίς τηλέφωνο.

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Just now, spoukos said:

Σε ευχαριστώ. Εγώ νόμιζα ότι θα τον τραβήξουν σήμερα γιατί έλεγε εντός μιας εργάσιμης. Ο λογαριασμός του εκδίδεται την Κυριακή στο συμβόλαιο. Μας είπαν από την Vodafone ότι αν φύγει πριν την Κυριακή δεν θα έχει πρόβλημα. Μακάρι να γίνει σήμερα η ενεργοποίηση. Όποιος άλλος έχει κάνει την διαδικασία από την εφαρμογή ας ενημερώσει περίπου τι ώρα τον τράβηξαν κλπ έτσι ώστε να του δώσω και την κάρτα για να μη μείνει χωρίς τηλέφωνο.

Παραπάνω έχει κάνει την αντίστοιχη διαδικασία ο @damianosμεταφορά σε what's up,ισως σε βοηθήσει κατι απο αυτα που είχε ανεβάσει στο τοπικ. 

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στις ημερομηνίες η σιμ του @damianosενεργοποιήθηκε μετά απο τις μέρες αλλά μεσολάβησε Σαββατοκύριακο. Οπότε στην ουσία μια εργάσιμη πήρε. Είδα όμως την ώρα του μειλ ενεργοποίησης 10 το πρωί. Σε εμένα δεν ήρθε τίποτα. Άντε να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spoukos said:

Σε ευχαριστώ. Εγώ νόμιζα ότι θα τον τραβήξουν σήμερα γιατί έλεγε εντός μιας εργάσιμης. Ο λογαριασμός του εκδίδεται την Κυριακή στο συμβόλαιο. Μας είπαν από την Vodafone ότι αν φύγει πριν την Κυριακή δεν θα έχει πρόβλημα. Μακάρι να γίνει σήμερα η ενεργοποίηση. Όποιος άλλος έχει κάνει την διαδικασία από την εφαρμογή ας ενημερώσει περίπου τι ώρα και μερα τον τράβηξαν κλπ έτσι ώστε να του δώσω και την κάρτα για να μη μείνει χωρίς τηλέφωνο.

Εννοείς ότι έκανες ήδη τη διαδικασία με τη φωτό, σωστά;

Εάν ναι, είναι πιθανό να γίνει και τις επόμενες ώρες.

Βέβαια, αναμένεις τηλέφωνο από την VF για προσφορά, λογικά.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, MIKU said:

Εννοείς ότι έκανες ήδη τη διαδικασία με τη φωτό, σωστά;

Εάν ναι, είναι πιθανό να γίνει και τις επόμενες ώρες.

Βέβαια, αναμένεις τηλέφωνο από την VF για προσφορά, λογικά.

Ναι την έκανα. Με το που την έκανα χθες μετά από κάνα 10 λεπτό πήραν από βονταφον τον μπαμπά μου γιατί το δικό του νούμερο θέλω να μεταφέρω και τον είπαν από 21 που πληρωνει το vodafone red 5gb (συν 5 από το σταθερό) του το δίναν για 11,5€. Αρνήθηκε βέβαια γιατί δεν έχει καλό σήμα εδώ στην περιοχή και αυτός είναι και ο λόγος που διέκοψε δωρεάν το συμβόλαιο. Μας είπαν όμως πως επειδή 11/8 εκδίδεται νέος λογαριασμός θα πρέπει να τον πληρώσουμε αν εκδοθεί και δεν έχουμε αλλάξει παρόλο που δεν χρησιμοποιήσαμε τις παροχές του μήνα. Μακάρι όπως είπες να ενεργοποιηθεί μέσα στις επόμενες ώρες 

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Μετα την αλλαγή θα εκδοθεί εκκαθαριστικος. Τον εκκαθαριστικό θα πληρωσετε και τίποτα άλλο. Θα είναι αναλογικά οι μέρες απο τις 11 ως τη διακοπή. Αυτόν που θα εκδοθεί με το πάγιο ολόκληρο στις 11 του μήνα να τον αγνοήσετε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Μετα την αλλαγή θα εκδοθεί εκκαθαριστικος. Τον εκκαθαριστικό θα πληρωσετε και τίποτα άλλο. Θα είναι αναλογικά οι μέρες απο τις 11 ως τη διακοπή. Αυτόν που θα εκδοθεί με το πάγιο ολόκληρο στις 11 του μήνα να τον αγνοήσετε.

Και εγώ στην αρχή έτσι το σκέφτηκα αλλά μου είπαν αλλά από την εξυπηρέτηση που πήρα τηλ. Τι να πω. Κανονικά έτσι είναι 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, spoukos said:

Και εγώ στην αρχή έτσι το σκέφτηκα αλλά μου είπαν αλλά από την εξυπηρέτηση που πήρα τηλ. Τι να πω. Κανονικά έτσι είναι 

Θα πληρώσει μέχρι τότε που θα είναι στο δίκτυο. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, CaptainNickGR said:

Θα πληρώσει μέχρι τότε που θα είναι στο δίκτυο. Δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

Θα τους κάνω ένα τσατ από το Τόμπι για να ρωτήσω και να δω τι θα μου πουν. Πιστεύω απλά ότι ο υπάλληλος δεν ήξερε πώς να το διαχειριστεί απλως θέλω να έχω αποδεικτικά από το τσατ αν μου πουν το οτιδήποτε. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Just now, spoukos said:

Θα τους κάνω ένα τσατ από το Τόμπι για να ρωτήσω και να δω τι θα μου πουν. Πιστεύω απλά ότι ο υπάλληλος δεν ήξερε πώς να το διαχειριστεί απλως θέλω να έχω αποδεικτικά από το τσατ αν μου πουν το οτιδήποτε. Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις σας

Δεν χρειάζεσαι κανένα αποδεικτικό. Σε όλα τα δίκτυα έτσι πάει, χρεώνεσαι για τις ημέρες που ησουν στο δίκτυο τους. 

Link to comment
Share on other sites

Η διακοπή συμβολαίου Cosmote και η μετατροπή σε κατορκινητό πάλι Cosmote γνωρίζει κάποιος σε πόσες μέρες πραγματοποιείται, με ποιά διαδικασία και εάν υπάρχει διάστημα χωρίς σήμα;

 

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sb68s said:

Η διακοπή συμβολαίου Cosmote και η μετατροπή σε κατορκινητό πάλι Cosmote γνωρίζει κάποιος σε πόσες μέρες πραγματοποιείται, με ποιά διαδικασία και εάν υπάρχει διάστημα χωρίς σήμα;

 

Ίσως πάρει και μήνα

6 ώρες πριν, spoukos said:

Χθες εκανα φορητοτητα το τηλ του πατερα μου σε whats up απο συμβολαιο βονταφον. Ολοκληρωσα τη διαδικασια ενεργοποιησης κατα τη μια χθες το μεσημερι. Ξερει κανεις ποτε θα τον τραβηξουν στο νεο δικτυο; 

Δυστυχώς η δική μου περίπτωση πήγε στραβά. Παρήγγειλα κάρτα what's up on-line στις 15 Ιουλ. Έκανα αίτηση ενεργοποίησης στις 18 Ιουλ και έκτοτε ενώ έχω επικοινωνήσει 3 ή 4 φορές με την εξυπηρέτηση δεν πραγματοποιήθηκε η φορητότητα ( από cu σε what's up). Πρώτη φορά τέτοια καθυστέρηση.

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sou_d said:

 

Δυστυχώς η δική μου περίπτωση πήγε στραβά. Παρήγγειλα κάρτα what's up on-line στις 15 Ιουλ. Έκανα αίτηση ενεργοποίησης στις 18 Ιουλ και έκτοτε ενώ έχω επικοινωνήσει 3 ή 4 φορές με την εξυπηρέτηση δεν πραγματοποιήθηκε η φορητότητα ( από cu σε what's up). Πρώτη φορά τέτοια καθυστέρηση.

Σου ήρθε sms πως η διαδικασία ενεργοποίησης είναι σε εξέλιξη και δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ; Στο cosmote app στις παραγγελίες τι σου έλεγε;

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, spoukos said:

Σου ήρθε sms πως η διαδικασία ενεργοποίησης είναι σε εξέλιξη και δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ; Στο cosmote app στις παραγγελίες τι σου έλεγε;

Το έκανα από την εφαρμογή του what's up. Έχω και τα pdf , αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα. Όταν πριν 2 ημέρες πήγα να το κάνω ξανά από το Cosmote app, μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει ήδη αίτημα σε εξέλιξη για αυτόν τον αριθμό.

ΥΓ. Τώρα βλέπω πως υπάρχει η καταχώρηση της παραγγελίας μόνο

Screenshot_2024-08-09-20-57-03-59_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

Να έχετε υπ'όψιν ότι λόγω Αυγούστιάτικων αδειών θα υπάρχουν καθυστερήσεις. 

ΥΓ: https://techmaniacs.gr/etsi-vazeis-5-eyro-karta-sto-cosmote-what-039-s-up/

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Το έκανα από την εφαρμογή του what's up. Έχω και τα pdf , αλλά δεν εμφανίζεται τίποτα. Όταν πριν 2 ημέρες πήγα να το κάνω ξανά από το Cosmote app, μου έβγαλε μήνυμα πως υπάρχει ήδη αίτημα σε εξέλιξη για αυτόν τον αριθμό.

ΥΓ. Τώρα βλέπω πως υπάρχει η καταχώρηση της παραγγελίας μόνο

Screenshot_2024-08-09-20-57-03-59_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc~2.jpg

Εμένα είναι στο στάδιο ενεργοποίηση σε εξέλιξη οπότε δεν πιστεύω να κόλλησε. Θα περιμένω μέχρι την Δευτέρα και θα ενημερώσω 

Link to comment
Share on other sites

Δευτέρα σήμερα και ακόμα δεν ενεργοποιήθηκε η γραμμή στην νέα εταιρεία. Ακόμα περιμένω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...