Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Εάν μπορώ να απαντήσω συνολικά να πω ότι έχω αρκετό χρόνο ομιλίας και ΜΒ με το εταιρικό οπότε θα γίνονται όλα από εκεί.

Από αυτά που κατάλαβα (σωστά λέει ο φίλος για Deals for you) εάν το κατάλαβα σωστά μπορώ να το κάνω whats-up να βάζω 5 ευρώ ανα 3 μήνες αλλά το πεντάευρο χάνετε μετά από 90 ημέρες? Αυτά τα 5 ευρώ τα οποία πρέπει θεωρητικά να καταναλωθούν μέσα σε 90 ημέρες μπορώ να τα χρησιμοποιήσω για sms και κλήσεις αλλά πάει με τιμή καταλόγου ο χρόνος ομιλίας;

 

Σας Ευχαριστώ

 

Κοιτα,θα βαζεις 5€.Αυτα σε 90 μερες ληγουν.

Μπορεις να παρεις κωδικους deals 4 you για τα 1+1 με διαρκεια 15 μερες.

Δινεις τον ιδιο κωδικο σε ολες τις προσφορες.Μπορεις να βγαζεις καθε εβδομαδα κωδικο π.χ για everest οπως κανω εγω.

Υποψην αν βγαλεις αλλο κωδικο,ο προηγουμενος κωδικος δεν ακυρωνεται.Περναει στις αλλες 1+1 προσφορες που δεν εχεις παρει.

Υποψην για Shell,Everest,Village κλπ εχει συνεργαζομενα καταστηματα αν μπεις εδω: https://www.cosmote.gr/dealsforyou/

Εχει τυχει να βγαλω κωδικο,να παρω το 1+1 everest και να περασει στο αττικο παρκο ενω εχω ηδη βγαλει αλλον.

Η χρεωση μηνυματων και ομιλιας εκτος πακετου ειναι τρομακτικες.

75 λεπτα το 1' κληση και 25 λεπτα το sms.

Καλυτερα βαλε Giga day 1GB/1€ για ολη την ημερα ωστε να μην ξοδεψεις τα δεδομενα απο το εταιρικο σου που ειναι καθε μηνα και μετα για να προσθεσεις δεν συμφερει.Με 4€ εχεις 3Gb για μια βδομαδα στο whats up αν ειναι προς το τελος του μηνα και τελειωσουν τα δεδομενα του συμβολαιου.

Επισης αν εχεις συγγενεις/φιλους με με whats up καταναλωνουν τα λεπτα προς Whats Up,μπορουν να σου στελνουν και 60' απο το χρονο τους προς Whats Up με διαρκεια 2 μερες.

Μεταφορα και ανανεωση υπολοιπου απο αλλο καρτοκινητο κοσμοτε ή να πληρωνεις 5€ εξτρα στο συμβολαιο και να ανανεωνεις το καρτοκινητο σου.

Αν εχεις σκοπο να βαζεις καθε 4 μηνες,φροντισε να ξοδευεις τα 5€ που θα εχεις μεσα(4,46€ μενουν μετα τον φορο).

Το ιδιο κανω και σε ενα whats up που εχω για προσφορες και δεδομενα.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πες του ρε Νικόλα ότι εάν βάλει κάρτα πριν της 90 μέρες ότι ανανεώνεται και τα προηγούμενα χρήματα που έχει μεσα

Κοιτα,θα βαζεις 5€.Αυτα σε 90 μερες ληγουν.

Μπορεις να παρεις κωδικους deals 4 you για τα 1+1 με διαρκεια 15 μερες.

Δινεις τον ιδιο κωδικο σε ολες τις προσφορες.Μπορεις να βγαζεις καθε εβδομαδα κωδικο π.χ για everest οπως κανω εγω.

Υποψην αν βγαλεις αλλο κωδικο,ο προηγουμενος κωδικος δεν ακυρωνεται.Περναει στις αλλες 1+1 προσφορες που δεν εχεις παρει.

Υποψην για Shell,Everest,Village κλπ εχει συνεργαζομενα καταστηματα αν μπεις εδω: https://www.cosmote.gr/dealsforyou/

Εχει τυχει να βγαλω κωδικο,να παρω το 1+1 everest και να περασει στο αττικο παρκο ενω εχω ηδη βγαλει αλλον.

Καλό είναι να μην γράφουμε μαγαζία που έχουν την προσφορά 1+1

 

Κατά κάποιο τρόπο είναι διαφήμιση δεν ταιριάζει με τους όρους χρήσης του myphone

 

Και φυσικά δεν στην λέω... Το παραπάνω στο λέω καλοπροαίρετα.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Πες του ρεύματος Νικόλα ότι εάν βάλει κάρτα πριν της 90 μέρες ότι ανανεώνεται και τα προηγούμενα χρήματα που έχει μεσαΚαλό είναι να μην γράφουμε μαγαζία που έχουν την προσφορά 1+1

 

Κατά κάποιο τρόπο είναι διαφήμιση δεν ταιριάζει με τους όρους χρήσης του myphone

 

Και φυσικά δεν στην λέω... Το παραπάνω στο λέω καλοπροαίρετα.

 

Σωστος...δεν διαφημιζω ομως.

Απλα θελει να εχει εισερχομενες κυριως εδω ο συμφορουμιτης.

Εγω παντως δεν ελεγε ημερομηνια φραγης στο my cosmote και η γιαγια μου ειχε φραγη στην κοσμοκαρτα.Οποτε λιγο προσοχη με το τετραμηνο.

Φυσικα να ανανεωνει εγκαιρα το υπολοιπο αν εχει 1-2€ μεσα ωστε να μην τα χασει.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σωστος...δεν διαφημιζω ομως.

Απλα θελει να εχει εισερχομενες κυριως εδω ο συμφορουμιτης.

Εγω παντως δεν ελεγε ημερομηνια φραγης στο my cosmote και η γιαγια μου ειχε φραγη στην κοσμοκαρτα.Οποτε λιγο προσοχη με το τετραμηνο.

Φυσικα να ανανεωνει εγκαιρα το υπολοιπο αν εχει 1-2€ μεσα ωστε να μην τα χασει.

Μου αρέσει που έκανες ποστ ενώ μου είχε φύγει αντί για ρε το ρεύματος. χε χε χε

 

 

Να πούμε ότι εάν θέλει να βάλει 5€ οπότε τα χρειάζοται μόνο online μπορεί..

 

Με PayPal. Χρεωστική. Προπληρωμένη

 

Αλλιώς στα καταστήματα 10€

 

 

***Υπάρχει τρόπος να δεις την ημερομηνία φραγης***

 

(Γράφεις lixi η λήξη και το στέλνεις στο 1314)

 

παλιότερα έλεγε την ημερομηνία λήξης της σύνδεσης τώρα λέει την ημερομηνία φραγης

 

 

Αργεί λίγο να έρθει το μήνυμα αλλά δουλεύει κανονικά από χαζομάρα τους λέει στο μήνυμα ότι η σύνδεση σας λήγει τότε αλλά είναι η ημερομηνία φραγης

 

Δοκίμασε....

 

 

Σε frog δουλεύει κανονικά..

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παιδιά,

μια διευκρίνηση γιατί έχω πολύ καιρό να ασχοληθώ με καρτοκινητά... για νέο νούμερο γίνεται μέσω καταστηματος με παραλληλη δήλωση στοιχείων και θέλει 10 ευρώ, που τα αποδίδουν στο υπολοιπο της καρτοκινητής, σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]Σοφός δεν είναι μόνο αυτός που ξέρει πολλά αλλά αυτός που ξέρει που να βρει τα υπόλοιπα Bacon
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Από το εξωτερικό πως μπορώ να δω το υπόλοιπο των mb? Μπαίνω στην εφαρμογή what's up και δεν αλλάζει κάτι

 

 

Τελικά δούλεψε η εφαρμογή....

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς μήπως αν η μεταβίβαση αριθμού Whats'up έχει κάποιο κόστος ;

Θέλω να χαρίσω μια γραμμή που δεν χρησιμοποιώ και βαριέμαι να περιμένω να λήξει..

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς μήπως αν η μεταβίβαση αριθμού Whats'up έχει κάποιο κόστος ;

Θέλω να χαρίσω μια γραμμή που δεν χρησιμοποιώ και βαριέμαι να περιμένω να λήξει..

Λογικά όχι δεν έχει κόστος μέχρι τώρα τελευταία δεν είχε... Που κάποιος συγγενείς μου έκανε μεταφορά σε άλλο πρόσωπο

 

 

Λίγο απίθανο να χρεώσουν την μεταφορά σε άλλο όνομα της γραμμής...

 

Αλλά δεν ξέρουμε στο μέλλον τι θα κάνει το καρτέλ όλα τα περιμένω

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Στο κίτρινο βενζινάδικο τι προσφορά δίνει ο κωδικός;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Στο κίτρινο βενζινάδικο τι προσφορά δίνει ο κωδικός;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις 4xΠΟΝΤΟΙ SMART CLUB ΜΕ ΑΓΟΡΑ ΚΑΥΣΙΜΩΝ 30€ ΣΤΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ

Edited by Vrasidas
Διαμαρτυρία του oxxy
Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά αυτό ψάχνεις

 

Μην δίνεται ονόματα από της προσφορές μην κάνετε διαφήμιση... Δεν συμβαδίζει με τους όρους του myphone

 

 

Πόσες φορές θα το πούμε

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν ενεργοποιήσω την προσφορά του Αγιου πνεύματος με τα 0.90 ευρώ τα 3gb , την Κυριακή το βράδυ, θα ισχυει για 3 μερες ή μεχρι την Δευτέρα το βράδυ;
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι Δευτέρα βράδυ
Αν ενεργοποιήσω την προσφορά του Αγιου πνεύματος με τα 0.90 ευρώ τα 3gb , την Κυριακή το βράδυ, θα ισχυει για 3 μερες ή μεχρι την Δευτέρα το βράδυ;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, να ρωτησω λιγο κατι, εχω dual sim κινητο και στην πρωτη sim εχω το whats up, το θεμα μου ειναι οτι οταν μιλω στην sim 1 και δεχτω την ιδια στιγμη κληση στην sim1, αυτος που μου καλει ακουει μηνυμα οτι ειμαι κατειλημμενος αλλα εγω δεν ακουω κατι, επισης δεν μου ερχετε καποιο μηνυμα οτι με καλεσε (κατι το οποιο θα προτιμουσα) ,τωρα αυτο ειναι καποια ρυθμιση της sim cosmote ή θεμα κινητου;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα, να ρωτησω λιγο κατι, εχω dual sim κινητο και στην πρωτη sim εχω το whats up, το θεμα μου ειναι οτι οταν μιλω στην sim 1 και δεχτω την ιδια στιγμη κληση στην sim1, αυτος που μου καλει ακουει μηνυμα οτι ειμαι κατειλημμενος αλλα εγω δεν ακουω κατι, επισης δεν μου ερχετε καποιο μηνυμα οτι με καλεσε (κατι το οποιο θα προτιμουσα) ,τωρα αυτο ειναι καποια ρυθμιση της sim cosmote ή θεμα κινητου;

 

Για να μπορείς να δεχτείς κλήση ενώ μιλάς ενεργοποίησε την αναμονή κλήσεων από τις ρυθμίσεις κλήσεων της συσκευής.

Για να σου έρχεται μνμ μπες στο mycosmote από Η/Υ και ενεργοποίησε την υπηρεσία.

39ae21d44d5714eef409ba115f3552ce.jpg

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος αν κάνω προσθήκη αριθμού whatsup της μητέρας μου μέσω του mycosmote σε υπολογιστή δια μέσω pin, αυτό θα γίνει μια φορά και θα είναι μόνιμο ή κάθε λίγο θα μου ζητάει νέο pin όπως στην εφαρμογή whatsup.
Link to comment
Share on other sites

Ζητάει και στοιχεία οπως αφμ και αριθμό ταυτότητας. Ειναι μόνιμο όμως όπως φαίνεται,τουλάχιστον μέχρι στιγμής εδω και μερικούς μήνες δεν έχει ζητήσει τίποτα για 3 νούμερα που έχω περάσει.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που παρουσιάζει το MyCosmote είναι ότι δεν υπάρχει πραγματική διαχείριση.

Δηλαδή, άπαξ και βάλεις έναν αριθμό ΔΕΝ σου δίνει την δυνατότητα μετά να τον αφαιρέσεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που παρουσιάζει το MyCosmote είναι ότι δεν υπάρχει πραγματική διαχείριση.

Δηλαδή, άπαξ και βάλεις έναν αριθμό ΔΕΝ σου δίνει την δυνατότητα μετά να τον αφαιρέσεις.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το mycosmote δε λειτουργεί βάζοντας και βγάζοντας αριθμούς κατά το δοκούν.

Τα τσεκάρει με αριθμό ταυτότητας (ή ΑΦΜ). πχ εγώ που έχω frog, σταθερό κλπ είναι όλα σε ένα account.

Όταν πήρα ένα πακετάκι προνομιακό whatsup δεν έκανα κάτι για να το προσθέσω στο mycosmote. Προστέθηκε αυτόματα λόγω αριθμού ταυτότητας. Μια μέρα άνοιξα το Mycosmote Και υπήρχε κι αυτό μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή (και στη σελίδα μάλλον) μπορείς να προσθέσεις και άλλους αριθμούς δηλώνοντας τα στοιχεία που ανέφερα. Εχω βαλει 3 νούμερα που ειναι σε διαφορετικά αφμ. Μιλάμε για περίπτωση dual sim με την κάρτα της κοσμοτε στη 2η θέση. Αρχικά αν θυμάμαι καλά έβαλα του πατέρα μου με το username του account που ήδη είχε και ζήτησε μόνο επιβεβαίωση με pin. Για να προσθεσω τα άλλα 2 (ακόμα και το δικό μου) ζήτησε και τα υπόλοιπα στοιχεία.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το τσέκαρα στη σελίδα της cosmote.

Όταν πατάς προσθήκη σύνδεσης ζητάει το ΑΦΜ. Και μεταφέρει-ενοποιεί όλους τους αριθμούς που είναι δηλωμένοι κάτω από το συγκεκριμένο ΑΦΜ που του δίνεις.

Τουλάχιστον αυτό έκανε σε μένα. Πάντα μέσω της σελίδας.

Link to comment
Share on other sites

Το mycosmote δε λειτουργεί βάζοντας και βγάζοντας αριθμούς κατά το δοκούν.

Τα τσεκάρει με αριθμό ταυτότητας (ή ΑΦΜ). πχ εγώ που έχω frog, σταθερό κλπ είναι όλα σε ένα account.

Όταν πήρα ένα πακετάκι προνομιακό whatsup δεν έκανα κάτι για να το προσθέσω στο mycosmote. Προστέθηκε αυτόματα λόγω αριθμού ταυτότητας. Μια μέρα άνοιξα το Mycosmote Και υπήρχε κι αυτό μέσα.

Αυτή είναι η μία πλευρά του νομίσματος...

Από την άλλη εάν βάλεις έναν αριθμό δικού σου ανθρώπου που για κάποιο διάστημα υπήρξε ανάγκη για διαχείριση από σένα και αργότερα εκείνος αλλάξει πάροχο ή αριθμό ΔΕΝ αφαιρείται ο αριθμός...

Μιλάω με βάσει συγκεκριμένο περιστατικό για το οποίο έχει γίνει και σχετικό αίτημα στην εξυπηρέτηση πελατών.

Υπάρχει γενικά μια δυσκολία από μέρους τους για λόγους που εκείνοι μόνο γνωρίζουν...

Προγραματιστικά πάντως δεν στέκει.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Τώρα το τσέκαρα στη σελίδα της cosmote.

Όταν πατάς προσθήκη σύνδεσης ζητάει το ΑΦΜ. Και μεταφέρει-ενοποιεί όλους τους αριθμούς που είναι δηλωμένοι κάτω από το συγκεκριμένο ΑΦΜ που του δίνεις.

Τουλάχιστον αυτό έκανε σε μένα. Πάντα μέσω της σελίδας.

Έτσι είχε γίνει και σε μένα πριν 2 και χρόνια που το είχα φτιάξει

 

 

Βασικά εάν θες να βλέπεις όλα τα νούμερα ο σωστός τρόπος αυτός είναι με username και password για να το βλέπεις από παντού και όχι μόνο από το τηλέφωνο που είναι η καρτα Sim

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...