Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες πηγα σημερα σε Germano και Connote για να κανω φορητότητα σε Whatsup και μου εριξαν ακυρο γιατι εχει ελλειψη λεει οι καρτες των καρτοκινητών. Στεκει τωρα αυτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

το ανεφερε και αλλος...αν ηθελες συμβολαιο θα βρισκοταν η sim σε χρονο dt. Μπορει να θελουν ακριβως αυτο,πελατες συμβολαιου και οχι καρτοκινητης. Τα ιδια με αλλες δικαιολογιες εκανε και η vodafone καποια εποχη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες πηγα σημερα σε Germano και Connote για να κανω φορητότητα σε Whatsup και μου εριξαν ακυρο γιατι εχει ελλειψη λεει οι καρτες των καρτοκινητών. Στεκει τωρα αυτο?
Γελοίοι. Κλαίω
Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι όντως γελοιο γιατι ειναι λεει ειδικού τυπου οι sim για φορητότητα σε καρτοκινητό. H μονη λυση ειναι να το κανω συμβολαιο και μετα απο ενα μηνα να το γυρίσω σε καρτοκινητό. Στην ερώτηση μου αν θα αλλαξει η sim απο συνδεση (μετα απο φορητότητα) σε καρτοκινητό, η απαντηση ηταν οχι :lol:

Γελαει ο κόσμος ε, αλλα το προβλημα ειναι πως δεν μπορω να εξυπηρετηθω :(

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στον δρομο και ολα αυτα εγι ναν σε τρια καταστήματα του Κεντρου. Μόλις πηγα στο καταστημα της Λαμπρινής και εξυπηρετηθηκα. Ολε!

 

 

Εντιτ: Μονο που θα παω παλι την Πεμπτη να παραλαβω αλλα δεν πειραζει.

Edited by Prattein_Aloga

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι όντως γελοιο γιατι ειναι λεει ειδικού τυπου οι sim για φορητότητα σε καρτοκινητό. H μονη λυση ειναι να το κανω συμβολαιο και μετα απο ενα μηνα να το γυρίσω σε καρτοκινητό. Στην ερώτηση μου αν θα αλλαξει η sim απο συνδεση (μετα απο φορητότητα) σε καρτοκινητό, η απαντηση ηταν οχι :lol:

Γελαει ο κόσμος ε, αλλα το προβλημα ειναι πως δεν μπορω να εξυπηρετηθω :(

Φανταζομαι στο βασικο πρόγραμμα των 6€ θα πας πριν γυρίσει σε καρτα. Προσεχε ομως μην παίζει κανενα 15αρι για τη διακοπή. Πιο ασφαλές να πας σε αλλο καταστημα όπως ειπώθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Για την απενεργοποίηση του αυτόματου μηχανισμού ενεργοποίησης πακέτων o συνδρομητής μπορεί να στείλει B_OFF στο 1330 ή να καλέσει δωρεάν στο 1330

 

https://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:Wb7FE2NWVzkJ:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/pricelist/index.jsp%3FcatName%3DNTL20092e207a2-00e0-4171-a415-3ee6ff2b7289+&cd=1&hl=el&ct=clnk&gl=mt

 

 

Κάποιος εδώ όμως είχε γράψει Β_OFF στο 1317

δοκιμασε τα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Είχα 21 ευρώ στην κάρτα, χωρίς να έχω mb. Και μετά από λίγο έρχεται μήνυμα ότι το υπόλοιπο μου είναι κάτω από 1 ευρώ. Δεν θυμάμαι εάν είχα βάλει τα δεδομένα.. Αλλά και πάλι, 21 ευρώ δεν είναι πολλά; Δεν υποτίθεται ότι η μέγιστη χρέωση για ίντερνετ είναι το 1,30 την ημέρα; Παλιά θυμόμουν όταν δεν είχα mb και έμπαινα στο ίντερνετ, τόσο με χρεώνε. Έχει αλλάξει κάτι από τότε..; Έκανα και αίτηση για αναλυτικό λογαριασμό στον Γερμανό, αλλά θέλει 20 ημέρες για να έρθει το χαρτί.

 

εχω την εντυπωση οτι αν τελειωσουν τα mb του daily pass ενεργοποιειται καινουργιο. Βεβαιως η πιο σωστη κινηση πλεον ειναι να ενεργοποιηθει η φραγη οταν δεν υπαρχει πακετο τουτεστιν το my internet με το ΜΙ στο 1333. Απο εκει και περα τσεκαρε μηπως ερχονται sms απο 5ψηφια νουμερα τυπου 54χχχ και η χρεωση προερχεται απο κατι τετοιο και οχι απο εισοδο στο ιντερνετ.
Για να διευκρινισω κατι, δεν ειχα daily pass, αλλα το παρε-δωσε, το οποιο μου τελειωσε και μετα μου εφυγαν και τα 21 ευρω. Ποτε δεν βαζω daily pass, αλλα τα 1gb για 1 μηνα που δινει το reload it. Ποια χρεωση ισχυει αν μου τελειωσουν αυτα τα mb; Παλια χρεωνομουν με 1 ευρω την ημερα.

 

Αν και παλι δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι το daily pass, και πως ξερω εαν το εχω ενεργοποιημενο ή οχι.

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote Το daily pass ενεργοποιείται μόνο αν λήξει το πακέτο σου.

Αν απλά τελειώσουν τα ΜΒ για όσο διάστημα υπάρχει πακέτο χρεώνεσαι με 1 ευρώ το ΜΒ,

Ας μην σχολιάσω καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

καλό αυτό ... μου είχανε φάει και εμένα κανα 5ευρω έτσι και εδώ και 2 μήνες περιμένω την ανάλυση

 

Πρόεδρε εσένα δεν υπάρχει περίπτωση να σου έχουν φάει.

Είσαι Big σε τέτοια θέματα :cool::cool::cool:

Link to comment
Share on other sites

Δουλευει κανονικά και στη 2. Ταυτοποιειται με sms πλεον,δεν κοιταει που ειναι η καρτα sim μπορείς να την εχεις και σε αλλο κινητό αν θες.
Link to comment
Share on other sites

φτάνει αυτό που είναι συνδεδεμένο στο internet να μην είναι cosmote ή να βρίσκεται σε wi-fi.
Link to comment
Share on other sites

Για να διευκρινισω κατι, δεν ειχα daily pass, αλλα το παρε-δωσε, το οποιο μου τελειωσε και μετα μου εφυγαν και τα 21 ευρω. Ποτε δεν βαζω daily pass, αλλα τα 1gb για 1 μηνα που δινει το reload it. Ποια χρεωση ισχυει αν μου τελειωσουν αυτα τα mb; Παλια χρεωνομουν με 1 ευρω την ημερα.

 

Αν και παλι δεν εχω καταλαβει τι ακριβως ειναι το daily pass, και πως ξερω εαν το εχω ενεργοποιημενο ή οχι.

 

Ειχα πάθει το ίδιο πριν λίγο καιρό με λιγότερα χρήματα βέβαια και σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση μου είχαν πει πως για να ενεργοποιηθεί το daily pass πρέπει να έχει περάσει τουλαχιστον ένας μήνας από την τελευταία ενεργοποίηση πακέτου δεδομένων αλλιώς πάει με χρέωση 1,3€ ανα mb οπότε είναι πολύ εύκολο να χαθεί το υπόλοιπο σου.

Επίσης κοίτα μήπως έχει γίνει κάποια χρέωση σε πενταψηφιο αριθμό έχει συμβεί σε τέσσερις περιπτώσεις γνωστών μου τις τελευταίες 10 ημέρες.

 

Το daily pass είναι αυτό το 1€ που λες ότι χρεωνοσουν. Δεν έχει όριο δεδομένων αλλά μετά τα 100 mb σου ρίχνει υπερβολικά την ταχύτητα και η διάρκεια του είναι 24 ώρες από την ενεργοποίηση του.

Αν δεν κάνω λάθος είναι ενεργοποίημενο απο προεπιλογή εκτός αν έχεις ενεργή την υπηρεσία my internet.

Edited by dimitrinhio_1
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό. Ουτε φοιτητης είμαι, ουτε προκειται να δωσω εξετάσεις (μεγαλώσαμε :lol:)
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό. Ουτε φοιτητης είμαι, ουτε προκειται να δωσω εξετάσεις (μεγαλώσαμε :lol:)

Πρέπει να δίνεις πανελλήνιες όμως δεν είναι για τον καθένα.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε αυτό. Ουτε φοιτητης είμαι, ουτε προκειται να δωσω εξετάσεις (μεγαλώσαμε :lol:)

 

Αχ πέρασαν τα χρόνια! Λουκουμακι οι παροχές εννοείται... αλλά για συγκεκριμένες ημερομηνίες γέννησης.

 

Πολύ βολικό επίσης, το γεγονός ότι γίνεται φοιτητικό ένα απλό What's Up διαμέσου της εφαρμογής.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πάθει το ίδιο πριν λίγο καιρό με λιγότερα χρήματα βέβαια και σε επικοινωνία με την εξυπηρέτηση μου είχαν πει πως για να ενεργοποιηθεί το daily pass πρέπει να έχει περάσει τουλαχιστον ένας μήνας από την τελευταία ενεργοποίηση πακέτου δεδομένων αλλιώς πάει με χρέωση 1,3€ ανα mb οπότε είναι πολύ εύκολο να χαθεί το υπόλοιπο σου.

Επίσης κοίτα μήπως έχει γίνει κάποια χρέωση σε πενταψηφιο αριθμό έχει συμβεί σε τέσσερις περιπτώσεις γνωστών μου τις τελευταίες 10 ημέρες.

 

Το daily pass είναι αυτό το 1€ που λες ότι χρεωνοσουν. Δεν έχει όριο δεδομένων αλλά μετά τα 100 mb σου ρίχνει υπερβολικά την ταχύτητα και η διάρκεια του είναι 24 ώρες από την ενεργοποίηση του.

Αν δεν κάνω λάθος είναι ενεργοποίημενο απο προεπιλογή εκτός αν έχεις ενεργή την υπηρεσία my internet.

Ρε παιδιά αφού υπάρχει ο κόφτης γιατί δεν το βάζατε να μην έχετε τέτοιες χρεώσεις

 

mi στο 1333

 

Όταν τελειώσουν τα mb σου στέλνει ένα μήνυμα σου λέει ότι δεν έχεις mb σε καμία περίπτωση δεν θα υπάρξει χρέωση μετά από αυτό....

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού υπάρχει ο κόφτης γιατί δεν το βάζατε να μην έχετε τέτοιες χρεώσεις

 

mi στο 1333

 

Όταν τελειώσουν τα mb σου στέλνει ένα μήνυμα σου λέει ότι δεν έχεις mb σε καμία περίπτωση δεν θα υπάρξει χρέωση μετά από αυτό....

 

Ναι εγώ το ξέρω και το εχω βάλει αλλά επειδή είναι σχετικά νέα υπηρεσία πολλοί δεν το έχουν ενεργό οπότε υπάρχουν και τα ανάλογα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφού υπάρχει ο κόφτης γιατί δεν το βάζατε να μην έχετε τέτοιες χρεώσεις

 

mi στο 1333

 

Όταν τελειώσουν τα mb σου στέλνει ένα μήνυμα σου λέει ότι δεν έχεις mb σε καμία περίπτωση δεν θα υπάρξει χρέωση μετά από αυτό....

 

Και όμως .

Με ΜΙ ενεργοποιημένο κατάφερε να μου φάει 34 ευρώ.

Για να λύσω την απορία σας : Υπάρχει περίπτωση! Σε roaming το ΜΙ δεν ισχύει στα καρτοκινητά ενώ ισχύει στα συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια....

Link to comment
Share on other sites

Και όμως .

Με ΜΙ ενεργοποιημένο κατάφερε να μου φάει 34 ευρώ.

Για να λύσω την απορία σας : Υπάρχει περίπτωση! Σε roaming το ΜΙ δεν ισχύει στα καρτοκινητά ενώ ισχύει στα συμβόλαια και καρτοσυμβόλαια....

Ναι οκ σε πιστεύω αλλά μιλάς για roaming αν και εκεί θα έπρεπε να δουλέψει σωστά όπως στα συμβόλαια / καρτοσυμβολαια...

 

Εδώ μιλάμε για Ελλάδα δεν έχω διαβάσει Καμία περίπτωση να έχει χρεωθεί κάποιος αν το έχει ενεργό

 

 

Απορία : τα λεφτά τα ζήτησες πίσω?

 

 

και εάν τα ζήτησες τα πήρες γιατί ήταν δικό τους λάθος.

 

έκαναν το κορόιδο?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν τα ζήτησα διότι το έχουν γραμμένο ότι δεν δουλεύει σε Roaming,
Link to comment
Share on other sites

Ειναι απλά η ιδέα μου ή οντως τα mb από το "πάρε-δώσε" φεύγουν νεράκι; :confused:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...