Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τα 500 που εδινε απο ανανέωση ηταν αλλά αν εκανες πάλι ανανέωση 1 μερα πριν ληξουν μεταφέρονταν.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Στην πράξη πήρε κανείς 1200? Γιατί παραπάνω γράφουν πως δεν τα πηραν... επισης εχουν δική τους ημερομηνία λήξης ή μεταφέρονται ?

 

Σήμερα με Online ανανέωση 10 €, και με update της εφαρμογής, έκανα reload και πήρα 1200 mb για 1 μήνα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κλειδώσει ο γιος μου το τηλέφωνο πατωντας 3 φορες λαθος πιν και το πουκ δεν το εχω, τώρα τη πρεπει να κανω;

 

Νομίζω σε κατάστημα εάν πας με την ταυτότητα σου θα σε εξυπηρετησουν.Για σιγουρα, μιλα με εξ.πελατων ή μεσω φβ

Link to comment
Share on other sites

στο mycosmote υπηρχε επιλογη για ανακτηση του puk δεν ξερω μετα τις αλλαγες αν υπαρχει ακόμα. Με ενα τηλ. στην εξυπηρέτηση πιστεύω θα στο δωσουν αφου επιβεβαιώσεις τα στοιχεία σου φυσικά. Μπορουν να σε καλέσουν με το callback αν το ζητησεις απο το cosmote.gr
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικα δινουν το PUK 100%. Μην τρεχεις τζαμπα σε καταστηματα. Ας κανει ενα τηλεφωνο ο ιδιοκτητης του τηλεφωνου και θα στο πουνε

Πολλοί από τους αποτυχημένους της ζωής είναι άνθρωποι οι οποίοι δεν συνειδητοποίησαν πόσο κοντά ήταν στην επιτυχία όταν τα παράτησαν

Thomas Edison

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχει κλειδώσει ο γιος μου το τηλέφωνο πατωντας 3 φορες λαθος πιν και το πουκ δεν το εχω, τώρα τη πρεπει να κανω;
Να πας σε κατάστημα Γερμανός η Cosmote και θα στο ανοίξουν αυτοί εκει. Να έχεις μαζί σου την ταυτότητα σου αν είναι στο όνομα σου αγορασμένη η κάρτα.

 

Εγω προσωπικά δεν γνωρίζω αν γίνεται αυτό και μέσω εξυπηρέτησης πελατών.

Κάνε τους ένα τηλέφωνο πρώτα πριν πας σε κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα με Online ανανέωση 10 €, και με update της εφαρμογής, έκανα reload και πήρα 1200 mb για 1 μήνα

Αν είχες άλλα ΜΒ προηγουμένως, τα σημερινά 1200 του reloadit προστέθηκαν στα παλιά, με κοινή ημερομηνία λήξης;

Αν μεταφέρονται, τότε μιλάμε για τον απόλυτο τρόπο να συσσωρεύσεις πολλά GB, για όσο ισχύει η προσφορά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Τηλεφωνικα δινουν το PUK 100%. Μην τρεχεις τζαμπα σε καταστηματα. Ας κανει ενα τηλεφωνο ο ιδιοκτητης του τηλεφωνου και θα στο πουνε

 

Ισχύει. Το επιβεβαιώνω και γω. Δύο φορές έχω κάνει την διαδικασία εκ μέρους του πατέρα μου.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά για τις απαντήσεις σας όντως πήρα τηλέφωνο και μου είπαν τον κωδικό πουκ

 

Τι σου ζητάνε; Κάποια στοιχεία ταυτότητας;

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες άλλα ΜΒ προηγουμένως, τα σημερινά 1200 του reloadit προστέθηκαν στα παλιά, με κοινή ημερομηνία λήξης;

Αν μεταφέρονται, τότε μιλάμε για τον απόλυτο τρόπο να συσσωρεύσεις πολλά GB, για όσο ισχύει η προσφορά. ;)

Στην ενημερωμένη εφαρμογή για μια εβδομάδα λεει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα μετατροπή από συμβόλαιο σε wu και δεν συνδέεται πλέον με δεδομένα.(Έκανα ανανέωση και πήρα 1200mb) Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;
Link to comment
Share on other sites

http://i66.tinypic.com/2mnq3c4.png

ερωτηση: τα πρωτα που ληγουν αυριο ειναι απο τα 500 για 15 μερες που πηρα απο ανανεωση. Τα δεύτερα ειναι απο παρε μοιρασε. Τα τρίτα είναι παλι από την online ανανεωση (κουβαλανε και παλιοτερα μαζι). Αν αγορασω με 3 ευρω πακετο των 120 mb,σε ποια απο τα 1 και 3 θα κολλησουν και θα παρουν παραταση? Το 2 σιγουρα οχι γιατι ειναι ξεχωριστα του παρε μοιρασε. Αν το πακετακι των 3 ευρω δεν το παρω αυριο (δηλ. αφησω να χαθουν τα πρωτα) και το αγορασω στις 23,θα παραταθουν τα τριτα? ή μονο με ανανεωση παρατεινονται τα 1 και 3?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έκανα μετατροπή από συμβόλαιο σε wu και δεν συνδέεται πλέον με δεδομένα.(Έκανα ανανέωση και πήρα 1200mb) Πρέπει να κάνω κάτι άλλο;

 

Χμμμ παράξενο. Απεγκατέστησε την εφαρμογή του What's Up και επανεγκατέστησέ την. Αν πάρα ταύτα δεν επιλυθεί το σκάλωμα, συμπλήρωσε τη φόρμα επικοινωνίας What's Up, με το πρόβλημά σου και θα σε καλέσουν αυτοί πίσω.

 

Φόρμα επικοινωνίας What's Up: https://www.whatsup.gr/el/epikoinonia

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πρόβλημα της εφαρμογής, ίσως χρειάζεται φτιαξιμο του apn εκ νέου. Δοκίμασε το callback απο την σελίδα της κοσμοτε για να σε παρουν πισω. Απο τη φόρμα δεν θα βγάλεις άκρη γρήγορα,θα κάνουν μέρες να απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

υποψιάζομαι ότι πρέπει να αγοράσω πακέτο με data για να ενεργοποιηθούν τα άλλα.

Το callback σχόλασε ήταν μέχρι τις 22.30 και στο τηλέφωνο περίμενα 20 λεπτά και με κλείσανε!

θα δοκιμάσω πάλι αυριο, ευχαριστώ πάντως

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι πρόβλημα της εφαρμογής, ίσως χρειάζεται φτιαξιμο του apn εκ νέου. Δοκίμασε το callback απο την σελίδα της κοσμοτε για να σε παρουν πισω. Απο τη φόρμα δεν θα βγάλεις άκρη γρήγορα,θα κάνουν μέρες να απαντήσουν.

 

Ναι σωστό, λογικά κάτι με το apn θα παίζει.

 

Όσο για τη φόρμα... προσωπικά όσες φορές τη συμπλήρωσα, με κάλεσαν άμεσα το πολύ σε 2 ώρες. Προτρέπω τον φίλο από πάνω, να πράξει το ίδιο.

 

Σήμερα συμπλήρωσα τη φόρμα 2 φορές για κάποιο θέμα και με κάλεσαν και τις δύο φορές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την επιμονή,μπορεί να βοηθήσει κάποιος σε αυτό?

 

http://i66.tinypic.com/2mnq3c4.png

ερωτηση: τα πρωτα που ληγουν αυριο ειναι απο τα 500 για 15 μερες που πηρα απο ανανεωση. Τα δεύτερα ειναι απο παρε μοιρασε. Τα τρίτα είναι παλι από την online ανανεωση (κουβαλανε και παλιοτερα μαζι). Αν αγορασω με 3 ευρω πακετο των 120 mb,σε ποια απο τα 1 και 3 θα κολλησουν και θα παρουν παραταση? Το 2 σιγουρα οχι γιατι ειναι ξεχωριστα του παρε μοιρασε. Αν το πακετακι των 3 ευρω δεν το παρω αυριο (δηλ. αφησω να χαθουν τα πρωτα) και το αγορασω στις 23,θα παραταθουν τα τριτα? ή μονο με ανανεωση παρατεινονται τα 1 και 3?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για την επιμονή,μπορεί να βοηθήσει κάποιος σε αυτό?

 

http://i66.tinypic.com/2mnq3c4.png

Λογικά τα 120 από πακέτο δεν θα ανανεώσουν τίποτα μιας και δεν είναι απο άλλο πακέτο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Ένα πράγμα που ίσως δεν το ξέρετε πολλοι και το διαπίστωσα για δεύτερη φορά σήμερα και σίγουρα θα βοηθήσει πολλούς. Μαζί με το θέμα με το πάρε μοίρασε πιστεύουν αξίζουν να γίνουν sticky. Στο μέρος που είμαι πιάνω μόνο E όλη μέρα μέχρι τις 10 το βράδυ που μετά πιάνω H+. Οπότε τι είπα να δοκιμάσω. Έβαλα στις ρυθμίσεις παρακάτω να πιάνει μόνο 3G η μόνο LTE και τότε έπιασα κανονικά πολύ καλό ίντερνετ. Όταν έχω το 2g 3g 4g αυτόματη σύνδεση πιανω μόνο E. Πιστεύω αρκετοί έχετε αυτό το θέμα και ελπίζω να σας βοηθήσει όπως βοήθησε και μένα.

13c6cd4134d1051f6e34bb54ecc591ac.jpg

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...