Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα μεταφερομαι σε cosmokarta από red1.

O υπάλληλος της vodafone λέει ::

Δες 30 Απριλίου τι θα γίνει στην cosmote.. εννοώντας ανατιμήσεις

 

Τι θα γινει στις 30/4;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ναι Σύμφωνα με τα λεγόμενα του.Εγω κραταω μικρο καλάθι.. Αλλα κοντός ψαλμός υπομονή να δούμε.

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καπου καποια επισημη ανακοινωση, η επεστρεψε ο Τζιμης ο Νοστραδαμος;

 

Αν διαβάσεις παραπάνω φίλε μου θ καταλάβεις. Μου το πε το παλικάρι από το τμήμα διακοπών συμβολαίου vodafone σαν ύστατη προσπάθεια να με κρατήσει. Πάντως είπα κρατάω μικρό καλάθι και θα δούμε αν όντως ισχύει σε 3 μέρες.

Μιλάμε για συμβόλαια cosmote

Πάντως η ιστορία έχει δείξει ότι ο εκάστοτε υπάλληλος γνωρίζει για ανταγωνιστές και εκατέρωθεν

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Αν διαβάσεις παραπάνω φίλε μου θ καταλάβεις. Μου το πε το παλικάρι από το τμήμα διακοπών συμβολαίου vodafone σαν ύστατη προσπάθεια να με κρατήσει. Πάντως είπα κρατάω μικρό καλάθι και θα δούμε αν όντως ισχύει σε 3 μέρες.

Μιλάμε για συμβόλαια cosmote

Πάντως η ιστορία έχει δείξει ότι ο εκάστοτε υπάλληλος γνωρίζει για ανταγωνιστές και εκατέρωθεν

 

Θα δουμε σε 3 ημερες λοιπον. Παντως, στον τομέα 'παραπληροφόρηση', οι εποπτες της βοντα κανουν σεμιναρια στους υπαλληλους. Μία περίοδο πιο παλιά ολα τα καταστηματα βοντα προωθουσαν οτι η καρτοκινητη ολων των εταιριων θα σταματουσε να υπαρχει και οτι εαν ο πελατης επρεπε να κανει συμβολαιο. Ενα ακομη τρανταχτο παραδειγμα ηταν γυρω στο 2008-2010 οταν εκαναν ανανεωση σε καρτοκινητα ηλικιωμενων, τους εδιναν 'δωρο' μια συνδεση συμβολαιου 'μηδενικου παγιου', αλλά καθε 6μηνο χρεωνοντουσαν πεναλτι 50 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

Ο,τι αυξήσεις επικεινται ανακοινώνονται 1 μήνα πριν. Επομένως αλλαγή προς το χειρότερο στις 30/4 αποκλείεται να υπάρχει. Το πιό πιθανό σενάριο να βγει κάποια ανακοίνωση με αυξήσεις που θα ισχύσουν 1 μήνα μετά. Με την προϋπόθεση βέβαια ότι ο υπάλληλος της Vodafone έχει όντως κάποια πληροφόρηση και δεν ρίχνει άδεια για να πιάσει γεμάτα ούτε πιστεύει κάθε ράδιο αρβύλα που κυκλοφορεί.Το οτι ειναι και υπάλληλος στο τμήμα διακοπών και προβάλλει τέτοια δικαιολογία,πιο πολύ με κάνει να πιστεύω ότι απλά δεν θα γίνει τίποτα. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Θα δουμε σε 3 ημερες λοιπον. Παντως, στον τομέα 'παραπληροφόρηση', οι εποπτες της βοντα κανουν σεμιναρια στους υπαλληλους. Μία περίοδο πιο παλιά ολα τα καταστηματα βοντα προωθουσαν οτι η καρτοκινητη ολων των εταιριων θα σταματουσε να υπαρχει και οτι εαν ο πελατης επρεπε να κανει συμβολαιο. Ενα ακομη τρανταχτο παραδειγμα ηταν γυρω στο 2008-2010 οταν εκαναν ανανεωση σε καρτοκινητα ηλικιωμενων, τους εδιναν 'δωρο' μια συνδεση συμβολαιου 'μηδενικου παγιου', αλλά καθε 6μηνο χρεωνοντουσαν πεναλτι 50 ευρω!

 

Γιατί μωρέ τόσο μένος με τη Vodafone και θέλεις να τη θάψεις σε όλα τα θέματα; Λεφτά σου έφαγε;

 

Το ξέρεις ότι λες τρίχες έτσι;

Είχε ο πατέρας μου νούμερο που του έδωσαν "δώρο" όπως λες γύρω στο 2007, με μηδενικό πάγιο. Τα 4-5 χρόνια που το κράτησε και δεν το χρησημοποίησε καθόλου, δεν πλήρωσε ούτε 1€.

Link to comment
Share on other sites

Ασε Μαρκ, εγω γραφω με γεγονοτα και αποδειξεις. Εαν πληγωνει εσενα τοσο πολυ, προφανως εχεις τους λογους σου, που ολοι εχουμε καταλαβει... Απλα σταμάτα να φασκεις και να αντιφάσκεις τοσο συχνα...
Link to comment
Share on other sites

Βέβαια, σπουδαίες αποδείξεις.

Ρωτήστε τον μπάρμπα μου τον ψεύτη.:lol:

 

Ξερω τουλαχιστον 20 ατομα που εμαθα οτι χρεωθηκαν. Μαλλον ο δικος σου ανθρωπος ηταν απο τους πολυ λιγους τυχερους που δε χρεωθηκαν λογω προβληματος στο συστημα, ξερεις εσυ... Μηπως θελεις να ανεβασω και τις καταγγελιες στο σαιτ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι, βρε μπαγάσα κέρδισες. Respect.

 

Ως νικητής έχεις και έπαθλο.

Βουρτσάκι καθαρισμού για το κινητό σου.

Κλικ εδώ για την παραλαβή του δώρου.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μεταφερομαι σε cosmokarta από red1.

O υπάλληλος της vodafone λέει ::

Δες 30 Απριλίου τι θα γίνει στην cosmote.. εννοώντας ανατιμήσεις

 

Εν αναμονή λοιπόν για να δούμε τί θα γίνει με τις ανατιμήσεις...

3-4 ημέρες απέμειναν...

Link to comment
Share on other sites

σχετικα με το θεμα αλλαγης απο Q σε F2G ειχα χθες συνομιλια στο τσατ του f2g και σε σχετικη ερωτηση μου η απαντηση ηταν η εξης

 

 

 

Θα χρειαστεί να επισκεφτείτε ένα κατάστημα WIND για την διαδικασία αλλαγής όπου θα σας δώσουν νέα sim με τον ίδιο αριθμό αλλά πλέον σαν f2g και όχι σαν Q .

 

Για την αλλαγή αυτή δεν υπάρχει κόστος .

 

Δεν υπάρχει δηλαδή χρέωση ενεργοποίησης του καρτοκινητού σαν f2g από Q .

Link to comment
Share on other sites

Στα συμβόλαια Cosmote, με αποστολή δωρα στο 1256 δίνει 1500' για το τριήμερο της Πρωτομαγιάς - ξέρει κανείς αν γίνει κάτι αντίστοιχο και στο What's up;
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι συμβατή απανταει,αρα προς το παρον δεν ισχυει. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/el/services/tora-600mb-me-6eu

2πλασια mb ως 31/5 , 1200 αντι για 600 με 6 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδωσε 5gb κάθε σκ για τα επόμενα 5σκ σε συμβόλαια και σε μας τιποτα....δεν νομίζω να μας αφήσει απ έξω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έδωσε 5gb κάθε σκ για τα επόμενα 5σκ σε συμβόλαια και σε μας τιποτα....δεν νομίζω να μας αφήσει απ έξω

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σε εμας εδωσε για το Πασχα κατι

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

https://www.whatsup.gr/el/services/tora-600mb-me-6eu

2πλασια mb ως 31/5 , 1200 αντι για 600 με 6 ευρώ

 

Ελπιζω να μην ειναι οπως το 1GB που εδωσε στα φοιτητικα πακετα με 4€.Ολες δινουν 1GB με 6€,καιρος ηταν να το δωσει και να το κανει μονιμο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...