Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις άμεσες απαντήσεις! Γνωρίζει κανείς πόσο πάει η μετατροπή συμβολαίου σε cosmokarta με τον ίδιο αριθμό;

 

Διακοπή συμβολαίου λέγεται η διαδικασία και αυτόματα γυρίζει σε κάρτα. Δεν κοστίζει τίποτα αν έχει λήξει το συμβόλαιο. Ένα τηλ στην εξυπηρέτηση πρέπει να κάνεις για να πάρεις κωδικό διακοπής.

 

Στις 31/1 θα ληξει το υπολοιπο που εχω στην καρτα.Αν βαλω 5αρα πριν τις 31 το υπολοιπο που εχω τωρα θα ληξει και παλι η θα συνεχισει μεχρι την επομενη ληξη εξαμηνου?

 

Δεν θα λήξει. Θα ισχύει για 6 μήνες από την ημέρα που θα ανανεώσεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Είχε κανένας άλλος πρόβλημα με την ανανέωση χρόνου cosmokartas μέσω Mycosmote με τη χρήση πιστωτικής κάρτας?

Στο σημείο που βάζεις το όνομα σου ( όπως εμφανίζεται στην πιστωτική ) μου έβγαζε λάθος όνομα πριν βάλω καν τα στοιχεία της κάρτας.

Από την Εξυπηρέτηση μου είπαν ότι είναι γνωστό πρόβλημα και φταίει η τράπεζα ( Εθνική ) , αλλά δεν τους είδα να καίγονται να το φτιάξουν ( κανά μήνα είναι έτσι μου είπαν ).

Link to comment
Share on other sites

Διακοπή συμβολαίου λέγεται η διαδικασία και αυτόματα γυρίζει σε κάρτα. Δεν κοστίζει τίποτα αν έχει λήξει το συμβόλαιο. Ένα τηλ στην εξυπηρέτηση πρέπει να κάνεις για να πάρεις κωδικό διακοπής.

 

 

 

Δεν θα λήξει. Θα ισχύει για 6 μήνες από την ημέρα που θα ανανεώσεις.

 

Εγινε ευχαριστω πολυ καλο αυτο.Οποτε ετσι μπορεις να κρατησεις τα χρηματα απο οσο καιρο πριν θελεις και να τα χρησιμοποιησεις σε πακετα Mb οταν τα χρειαζεσε.

Link to comment
Share on other sites

Είχε κανένας άλλος πρόβλημα με την ανανέωση χρόνου cosmokartas μέσω Mycosmote με τη χρήση πιστωτικής κάρτας?

Στο σημείο που βάζεις το όνομα σου ( όπως εμφανίζεται στην πιστωτική ) μου έβγαζε λάθος όνομα πριν βάλω καν τα στοιχεία της κάρτας.

Από την Εξυπηρέτηση μου είπαν ότι είναι γνωστό πρόβλημα και φταίει η τράπεζα ( Εθνική ) , αλλά δεν τους είδα να καίγονται να το φτιάξουν ( κανά μήνα είναι έτσι μου είπαν ).

 

Εμένα μου το κάνει αυτό όταν βάζω τελεία ή όταν δεν γράφω το όνομα με κεφαλαία ή όταν πάω να το γράψω με ελληνικά. Για τσέκαρε μήπως δεν το γράφεις όπως θέλει το σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kostas_v αυτό ήταν. Οπότε δε βάζουμε την τελεία . Η εξυπηρέτηση πελατών για μια ακόμα φορά κοιμάται τον ύπνο του δικαίου!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ kostas_v αυτό ήταν. Οπότε δε βάζουμε την τελεία . Η εξυπηρέτηση πελατών για μια ακόμα φορά κοιμάται τον ύπνο του δικαίου!:mad:

 

Απίστευτο!! Αχ εμένα πρέπει να πάρουν στην εξυπηρέτηση! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ηλικιωμένη θεία στο νησί, από κινητό ξέρει μόνο να απαντάει και να παίρνει τηλέφωνο (δεν διαβάζει SMS) και έχει ένα what's up για να την παίρνει τηλέφωνο ο γιος της, ο οποίος δεν της βάζει καν κάρτα λέγοντας "άσε μάνα, τι τις θες εσύ τις μονάδες, θα σε παίρνω εγώ και αν είναι ανάγκη πάρε από το σταθερό (με χρέωση)". Θέλω λοιπόν εγώ να κάνω την καλή ανηψιά και σαν δώρο να της κάνω μια ανανέωση και ένα μικρό πακέτο ομιλίας προς όλους κάθε μήνα να μπορεί να παίρνει όποιον θέλει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω και να το διαχειρίζομαι εγώ εξ αποστάσεως;

Σε What's Up, ανανέωση ον λάιν, ενεργοποίηση πακέτου προς όλους και να ελέγχω και το υπόλοιπο ενώ εγώ θα είμαι στην Αθήνα και το κινητό στο νησί. Γίνεται; Πώς; Δώστε κανά λινκ γιατί από το σάιτ της Cosmote δεν έχω ιδέα!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια ηλικιωμένη θεία στο νησί, από κινητό ξέρει μόνο να απαντάει και να παίρνει τηλέφωνο (δεν διαβάζει SMS) και έχει ένα what's up για να την παίρνει τηλέφωνο ο γιος της, ο οποίος δεν της βάζει καν κάρτα λέγοντας "άσε μάνα, τι τις θες εσύ τις μονάδες, θα σε παίρνω εγώ και αν είναι ανάγκη πάρε από το σταθερό (με χρέωση)". Θέλω λοιπόν εγώ να κάνω την καλή ανηψιά και σαν δώρο να της κάνω μια ανανέωση και ένα μικρό πακέτο ομιλίας προς όλους κάθε μήνα να μπορεί να παίρνει όποιον θέλει. Υπάρχει τρόπος να το κάνω και να το διαχειρίζομαι εγώ εξ αποστάσεως;

Σε What's Up, ανανέωση ον λάιν, ενεργοποίηση πακέτου προς όλους και να ελέγχω και το υπόλοιπο ενώ εγώ θα είμαι στην Αθήνα και το κινητό στο νησί. Γίνεται; Πώς; Δώστε κανά λινκ γιατί από το σάιτ της Cosmote δεν έχω ιδέα!

Ευχαριστώ!

 

Online ενεργοποίηση πακέτου δεν γίνεται σε καρτοκινητό κοσμοτε, παρα μόνο από το ίδιο το κινητό τηλέφωνο. Λοιπόν, το μόνο που γίνεται όσο αφορά τα καρτοκινητά της κοσμοτε (στις άλλες εταιρίες γίνεται online ενεργοποίηση πακέτων) είναι να το μετατρέψει σε κοσμοκάρτα αντί whatsup (με αποστολή 2 μηνυμάτων), να επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου 200' προς όλους κάθε μήνα (ναι, πρέπει να το κάνει η ίδια από το κινητό με κλήση στο 1330) και από κει και πέρα, δεν θα χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο εκείνη. Θα της βάζεις εσύ 6Ε κάρτα κάθε μήνα και αυτόματα θα της μπαίνουν 200' προς όλους χωρίς να κάνει κάτι. Εντάξει, νομίζω ότι θα την φτάσουν για τα λίγα τηλέφωνα που λογικά θα κάνει μέσα σε ένα μήνα οπότε δεν χρειάζεται να κοιτάς εσύ το υπόλοιπο.

 

Διαφορετικά με το whatsup, το μόνο πακέτο που μπορεί να μπαίνει αυτόματα με ανανέωση 6Ε είναι τα 600' προς whatsup. Δεν υπάρχει πακέτο προς όλους με αυτόματη ενεργοποίηση. Όλα τα πακέτα απαιτούν κλήση στο 1330 για να ενεργοποιηθούν ή online επιλογή από το ίδιο το κινητό.

 

Αντίθετα, vodafone και wind δίνουν εδώ και χρόνια τη δυνατότητα επιλογής πακέτων από τις σελίδες τους. Η κοσμοτε δεν το επιτρέπει κι ας έχουμε 2015. :wacko:

 

Πάτως δες και τη λύση να της βάλεις κάποιο έξτρα πακέτο με χρόνο προς κινητά στο σταθερό της ώστε να τα καλεί από εκεί. Και να έχει το whatsup μόνο για να δέχεται κλήσεις, αρκεί να της βάζεις μια κάρτα το χρόνο για να μην λήξει ο αριθμός. Εγώ στη γιαγιά μου που είχε παρόμοιο θέμα, αυτό έκανα.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος CU και έχω ένα θέμα με την εταιρία μήπως ξέρει κάποιος στο Watch up αν ανανεώνεις το πρόγραμμα από την εφαρμογή μια μέρα πριν λήξει αν σου κρατάει τον χρόνο ομιλίας,sms και mb που δεν έχεις καταναλώσει; Ευχαριστώ.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος CU και έχω ένα θέμα με την εταιρία μήπως ξέρει κάποιος στο Watch up αν ανανεώνεις το πρόγραμμα από την εφαρμογή μια μέρα πριν λήξει αν σου κρατάει τον χρόνο ομιλίας,sms και mb που δεν έχεις καταναλώσει; Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα. Δε σου κρατάει μηνύματα και ομιλία, μόνο τα ΜΒ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικά με κάρτα ή σε κατάστημα γερμανού/cosmote. Σε όλα τα άλλα σημεία πώλησης(περίπτερα κλπ) από 10€ και πάνω.
Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικά με κάρτα ή σε κατάστημα γερμανού/cosmote. Σε όλα τα άλλα σημεία πώλησης(περίπτερα κλπ) από 10€ και πάνω.

 

Καλησπέρα, θα ήθελα να μάθω περισσότερες λεπτομέρειες για την ανανέωση ηλεκτρονικά. Είχα ρωτήσει και στο παρελθόν, αλλά δεν θυμάμαι να είχα πάρει ουσιαστική απάντηση. Έχω κοσμοκάρτα, σαν δεύτερο νούμερο ( κύριο f2g) και έχω σε tablet την εφαρμογή της cosmote. Δεν έχω κάνει εγγραφή, αν και προσπάθησα αλλά δεν μπόρεσα. Όμως απ' ότι έχω δει, μέσα από την εφαρμογή, μπορώ να ανανεώσω χρησιμοποιώντας οποιαδήποτε κάρτα. Έχω φτάσει μέχρι το σημείο που ζητάει τα στοιχεία της κάρτας, αλλά δεν έχω προχωρήσει, γιατί θα ήθελα να ξέρω εάν προχωρήσω, θα γίνει η ανανέωση κανονικά και δεν θα χάσω τα χρήματα. Στο f2g, το ηλεκτρονικό σύστημα ανανέωσης λειτουργεί πολύ καλά. Εκτός από την εφαρμογή, ανανεώνω χρόνο ομιλίας και μέσω της τράπεζας Πειραιώς/e-banking. Στο f2g η ανανέωση γίνεται κανονικά, όμως μία φορά που επιχείρησα να ανανεώσω σε κοσμοκάρτα, η συναλλαγή φάνηκε ότι είχε προχωρήσει κανονικά, τα χρήματα δεσμεύτηκαν, αλλά δεν μου ήρθε με sms ο δεκαεξαψήφιος κωδικός ανανέωσης. Μου επέστρεψαν βέβαια τα χρήματα έπειτα από έλεγχο κάποιων ημερών και μου είπαν από την τράπεζα ότι κάποιο πρόβλημα είχε παρουσιαστεί με την cosmote κατά τη διαδικασία ανανέωσης. Μπορεί να ήταν ένα τυχαίο περιστατικό, αλλά με προβλημάτισε και έτσι είμαι επιφυλακτικός τώρα να προχωρήσω μέσω της εφαρμογής. Εσύ έχεις ανανεώσει ηλεκτρονικά, ή εννοείς μέσω e-banking;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την πρώτη φορά το είχα κάνει από το site στον υπολογιστή, αλλά και η εφαρμογή λογικά το ίδιο είναι. Να χάσεις λεφτά είναι δύσκολο στις μέρες μας πιστεύω, και ειδικά αν η συναλλαγή είναι με κάποια μεγάλη εταιρεία.

Επίσης, αν κατάλαβα καλά από τα λεγόμενά σου, με ανανέωση μέσω Πειραιώς σου δίνει κωδικό, σαν να αγοράζεις κάρτα. Με ηλεκτρονική ανανέωση απευθείας από την εταιρεία σου αποδίδει στο λογαριασμό σου(υπόλοιπο) άμεσα το ποσό που πλήρωσες.

Edited by Mark_K
Link to comment
Share on other sites

Online ενεργοποίηση πακέτου δεν γίνεται σε καρτοκινητό κοσμοτε, παρα μόνο από το ίδιο το κινητό τηλέφωνο. Λοιπόν, το μόνο που γίνεται όσο αφορά τα καρτοκινητά της κοσμοτε (στις άλλες εταιρίες γίνεται online ενεργοποίηση πακέτων) είναι να το μετατρέψει σε κοσμοκάρτα αντί whatsup (με αποστολή 2 μηνυμάτων), να επιλέξει την αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου 200' προς όλους κάθε μήνα (ναι, πρέπει να το κάνει η ίδια από το κινητό με κλήση στο 1330) και από κει και πέρα, δεν θα χρειάζεται να κάνει κάτι άλλο εκείνη. Θα της βάζεις εσύ 6Ε κάρτα κάθε μήνα και αυτόματα θα της μπαίνουν 200' προς όλους χωρίς να κάνει κάτι. Εντάξει, νομίζω ότι θα την φτάσουν για τα λίγα τηλέφωνα που λογικά θα κάνει μέσα σε ένα μήνα οπότε δεν χρειάζεται να κοιτάς εσύ το υπόλοιπο.

 

Διαφορετικά με το whatsup, το μόνο πακέτο που μπορεί να μπαίνει αυτόματα με ανανέωση 6Ε είναι τα 600' προς whatsup. Δεν υπάρχει πακέτο προς όλους με αυτόματη ενεργοποίηση. Όλα τα πακέτα απαιτούν κλήση στο 1330 για να ενεργοποιηθούν ή online επιλογή από το ίδιο το κινητό.

 

Αντίθετα, vodafone και wind δίνουν εδώ και χρόνια τη δυνατότητα επιλογής πακέτων από τις σελίδες τους. Η κοσμοτε δεν το επιτρέπει κι ας έχουμε 2015. :wacko:

 

Πάτως δες και τη λύση να της βάλεις κάποιο έξτρα πακέτο με χρόνο προς κινητά στο σταθερό της ώστε να τα καλεί από εκεί. Και να έχει το whatsup μόνο για να δέχεται κλήσεις, αρκεί να της βάζεις μια κάρτα το χρόνο για να μην λήξει ο αριθμός. Εγώ στη γιαγιά μου που είχε παρόμοιο θέμα, αυτό έκανα.

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση, δεν είχα ιδέα τι παίζει με τα πακέτα της Cosmote! Θα διευρευνήσω την αλλαγή από WU σε Cosmokarta γιατί το WU το έχει για να την καλεί ο γιος της (και ξάδερφος μου), οπότε πρέπει να ρωτήσω εκείνον αν τον πειράζει να της κάνω την αλλαγή αυτή. Αν ο ξάδερφος είναι οκ με αυτό, τότε όλα καλά, θα κάνω αυτό που μου πρότεινες με τα 6 ευρώ και τα 200'. Αλλιώς, αν ο γιος το θέλει οπωσδήποτε WU, θα δούμε... Με το σταθερό δεν θέλω να ανακατευτώ, γιατί πώς θα πληρώνω εγώ μόνο για το πακέτο για τα κινητά;

Αυτές τις μέρες είμαι στο νησί και την βλέπω τη θεία και έχω πρόσβαση στη συσκευή της, μήπως μπορώ να φτιάξω έναν λογαριασμό στο σάιτ της Cosmote τον οποίο θα διαχειρίζομαι μετά εγώ από την Αθήνα και να της ενεργοποιώ τα ονλάιν πακέτα από το PC μου; Αν κατάλαβα μου είπες ότι δεν γίνεται (λες online από την ίδια τη συσκευή, εννοείς από smartphone που μέσα έχει την sim στην οποία θέλω να ενεργοποιήσω το πακέτο και από εκεί να συνδεθώ με data ή wifi(;) στην εφαρμογή της cosmote και να ενεργοποιήσω το πακέτο) , αλλά το διπλοτσεκάρω για να είμαι σίγουρη!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Αυτές τις μέρες είμαι στο νησί και την βλέπω τη θεία και έχω πρόσβαση στη συσκευή της, μήπως μπορώ να φτιάξω έναν λογαριασμό στο σάιτ της Cosmote τον οποίο θα διαχειρίζομαι μετά εγώ από την Αθήνα και να της ενεργοποιώ τα ονλάιν πακέτα από το PC μου; Αν κατάλαβα μου είπες ότι δεν γίνεται (λες online από την ίδια τη συσκευή, εννοείς από smartphone που μέσα έχει την sim στην οποία θέλω να ενεργοποιήσω το πακέτο και από εκεί να συνδεθώ με data ή wifi(;) στην εφαρμογή της cosmote και να ενεργοποιήσω το πακέτο) , αλλά το διπλοτσεκάρω για να είμαι σίγουρη!

 

Επιλογή πακέτου online γίνεται μόνο από την ίδια συγσκευή που είναι μέσα η σιμ, όχι από το site ή με άλλο τρόπο...

 

Αν ο γιος της μόνο την καλεί στο wu, λογικά δεν θα θέλει να της το αλλάξεις γιατί κι εκείνος θα έχει wu και θα την καλεί δωρεάν.

 

Αυτό που σου είπα για το σταθερό είναι μάλλον αυτό που μπορεί να γίνει. Δεν θα κοστίζει πάνω από 5Ε το πακέτο για κινητά. 4,6Ε έχει στον ΟΤΕ που είναι και ο πιο ακριβός... Πώς θα το πλρώνεις εσύ. Μπορείς να της βάζεις αυτά τα χρήματα κάθε μήνα στον τραπεζικό της λογαριασμό, ή μπορείς να της τα πληρώνεις εσύ σε κατάστημα με τον αριθμό του σταθερού μόνο. Πες της ότι αυτή θα συνεχίσει να πληρώνει όσα πλήρωνε και τα παραπάνω θα της τα πληρώνεις εσύ.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για οποιον δεν έχει λάβει μήνυμα απο cosmote και εχει κοσμοκαρτα

Το ανακαλυψα τυχαία το πρωί και πριν λιγο πηρα και το μήνυμα

 

``EINAI ΩPAIO NA EIΣAI ANOIXTOΣ ΣE OΛO TON KOΣMO. ME THN COSMOKAPTA MΠOPEIΣ! ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPO 100 ΛEΠTA & 100 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ AYTO TO ΣABBATOKYPIAKO KAΛEΣE 1330.``

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για οποιον δεν έχει λάβει μήνυμα απο cosmote και εχει κοσμοκαρτα

Το ανακαλυψα τυχαία το πρωί και πριν λιγο πηρα και το μήνυμα

 

``EINAI ΩPAIO NA EIΣAI ANOIXTOΣ ΣE OΛO TON KOΣMO. ME THN COSMOKAPTA MΠOPEIΣ! ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPO 100 ΛEΠTA & 100 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ AYTO TO ΣABBATOKYPIAKO KAΛEΣE 1330.``

Είσαι άρχοντας

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για οποιον δεν έχει λάβει μήνυμα απο cosmote και εχει κοσμοκαρτα

Το ανακαλυψα τυχαία το πρωί και πριν λιγο πηρα και το μήνυμα

 

``EINAI ΩPAIO NA EIΣAI ANOIXTOΣ ΣE OΛO TON KOΣMO. ME THN COSMOKAPTA MΠOPEIΣ! ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPO 100 ΛEΠTA & 100 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ AYTO TO ΣABBATOKYPIAKO KAΛEΣE 1330.``

Σε ευχαριστούμε !!! :)

 

Δε το είχα πάρει χαμπάρι...

Πήρα το δώρο και στις 3 cosmoκάρτες μου!!!

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Να σημειώσω κάτι που δεν ήξερα και τσέκαρα σήμερα. Η μεταφορά ποσού σε καρτοκινητό πιάνεται ως ανανέωση (από την άποψη της λήξης του υπολοίπου ή του αριθμού μετά το 12μηνο).
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τις 5 ευρες τις εχουνε κοψει;

απο γερμανο/κοσμοτε μπορουμε;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τις 5 ευρες τις εχουνε κοψει;

Ναι... :(

απο γερμανο/κοσμοτε μπορουμε;

Ναι... ;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά για οποιον δεν έχει λάβει μήνυμα απο cosmote και εχει κοσμοκαρτα

Το ανακαλυψα τυχαία το πρωί και πριν λιγο πηρα και το μήνυμα

 

``EINAI ΩPAIO NA EIΣAI ANOIXTOΣ ΣE OΛO TON KOΣMO. ME THN COSMOKAPTA MΠOPEIΣ! ΓIA NA EXEIΣ ΔΩPO 100 ΛEΠTA & 100 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ AYTO TO ΣABBATOKYPIAKO KAΛEΣE 1330.``

 

Χωρις να λεω οτι ειναι 'κακες' αυτες οι προσφορες, θα μπορουσε να δινει ενα δωρεαν 100λεπτο χρονου ομιλιας με καθε ανανεωση 10αρας.

 

Τωρα 100λεπτα για το σκ, τι σημαινει δηλαδη, οτι θελω δεν θελω, θα πιασω την ατζεντα, και θα αρχισω να χτυπω τηλεφωνα σε τιποτε ξεχασμενους φιλους. Δεν νομιζω αυτο το δωρο να καλυπτει βασικες αναγκες επικοινωνιας. Για να τρως ποπ κορν και να χτυπας και κανα ξεκαρφωτο τηλεφωνακι καλο ειναι, αλλα....

Link to comment
Share on other sites

Kοίτα...

Η κόρη μου αυτό το ΣΚ θα φύγει εκτός Αθήνας για εκδρομή και αγώνες, οπότε εμένα μια χαρά με βόλεψε αυτό το 100+100 για το ΣΚ.

Το πήρε αυτή και οι φίλοι της, οπότε εκεί θα είναι συνέχεια σε επαφή με τα σπίτια τους και μεταξύ τους χωρίς να πληρώσουν τίποτε...

Οπότε για τους εκδρομείς του ΣΚ είναι μία χαρά...

;)

May The Force Be With You...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...