Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εβαλα 10ευρη καρτα πριν και στο reload it ειδα οτι παει το 500ρακι που δινανε, πλεον 100 για μια βδομαδα. Ελεος?? Πολυ κρατησε και αυτη η προσφορα. Επισης το 300 + 100 για ολους νομιζω και αυτο εχει ληξη σε κανα μηνα καπου εκει. Οχι οτι ειναι καμμια τρελλη απλα σου δινει την επιλογη για ολους αν σε βολευει να μειωσεις τον χρονο του what's up. Τι να πω αν αυτα τα 2μηνα/3μηνα κολπακια τους ανανεωνουν τοσο και τους δινουν την ανεση να τα αποσυρουν χωρις να βγαλουν κατι σπεσιαλ..

 

Κατι αλλο τωρα, εχω το νοκια 701 και εχω δοκιμασει να κανω βιντεο κληση και δεν πιανει. Παλια ειχα το 6233 (ουτε 2η καμερα δεν ειχε αλλα το υποστηριζε) και οταν επιανε 3G σημα μπορουσα κανονικα δεν εκανα κατι. Τωρα πιανω σημα αλλα τιποτα. Πρεπει να στειλεις κανα μηνυμα για ρυθμισεις δικτυου για λειτουργησει?:confused:

 

Όχι. Πρέπει να έχει και ο άλλος σήμα 3G και κινητό που να υποστηρίζει βιντεοκλήση για να δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το εχω δοκιμασει οταν ειμασταν για καφε και ειμασταν μαζι με αλλο ατομο που χε και αυτος ενα sony που υποστηριζει, για αυτο παραξενευτηκα δεν ξερω τι παιζει.

Nokia 3210-3510-7360-6233-7230-701-Xiaomi Redmi Note 4 3/32 Snapdragon - Xiaomi Redmi Note 10 pro

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακεία αυτή που τα δώρα του reload it έχουν ισχύ μία βδομάδα.

 

Αφού ξέρουν ότι οι περισσότεροι βάζουν μία άντε δύο κάρτες το μήνα. γιατί βάζεις τα δώρα για μία βδομάδα μόνο;

ντε και ζόρι να τα ξοδέψεις όλα σε 7 μέρες;

 

Οκ έστω και τα 100mb δεν μπορούσαν να τα κάνουν να έχουν διάρκεια 1 μήνα;

Link to comment
Share on other sites

Τι βλακεία αυτή που τα δώρα του reload it έχουν ισχύ μία βδομάδα.

 

Αφού ξέρουν ότι οι περισσότεροι βάζουν μία άντε δύο κάρτες το μήνα. γιατί βάζεις τα δώρα για μία βδομάδα μόνο;

ντε και ζόρι να τα ξοδέψεις όλα σε 7 μέρες;

 

Οκ έστω και τα 100mb δεν μπορούσαν να τα κάνουν να έχουν διάρκεια 1 μήνα;

 

Κοίτα, με το σκεπτικό της κοσμοτέ και της κάθε κοσμοτέ έχει μια λογική το 7ημερο γιατί όσο τα δώρα διαρκούσαν 30 μέρες (πριν 1,5 χρόνο άλλαξε), κανένας δεν ενεργοποιούσε πακέτα και την έβγαζε όλο το μήνα με τα δώρα. Ασχέτως αν δεν μας συμφέρει, αυτή είναι η αλήθεια.

 

Στο cu το δώρο είναι 120' με 10ευρη ανανέωση. Θα προτιμούσες αυτό; Να είναι το δώρο συγκεκριμένο και όχι να επιλέγεις εσύ ανάμεσα σε 3 (ίντερνετ, sms, λεπτά); Θα προτιμούσες να έπρεπε ντε και καλά να βάλεις 10ευρώ κάρτα για να πάρεις δώρο και με την 5αρα να μην έπαιρνες τίποτα; Θέλω να σου πω ότι το reload it είναι μια χαρά και ανταγωνίζεται στα ίσα τα αντίστοιχα δώρα του cu από όλες τις απόψεις.

 

Αν με ρωτάς τι θα ήθελα εγώ, θα έλεγα να βελτιώσει τα πακέτα συμπεριλαμβάνοντας λεπτά προς όλους στα πακέτα plus ακόμη κι αν χρειαστεί να μείωνε το χρόνο προς wu (για να τα ισοφαρίσει) και φυσικά να αποσύρει τα νέα πακέτα που μπήκαν στο site γιατί δεν έχουν λόγο ύπαρξης (ειδικά το 360-60 είναι για γέλια).

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζω ότι είμαστε στο topic της cosmote (καρτοκινητά) και δεν θεωρώ ότι αυτό που θα πω είναι offtopic.

 

Σχετικά με τη συζήτηση που κάνετε για το ποιο είναι το πιο συμφέρον πακέτο, προσωπικά πιστεύω ότι υπερέχει (στην εποχή μας) κατά πολύ το πακέτο που σου δίνει τη μέγιστη δυνατή ποσότητα internet (ΛΕΓΕ ΜΕ WIND F2G) γιατί πολύ απλά μπορείς να περάσεις τη φωνή ΠΑΝΩ από το internet χωρίς να σε ενδιαφέρει ποιον θα τηλεφωνήσεις και σε ποιο δίκτυο ανήκει. Αυτή τη στιγμή υπάρχουν voip providers με κόστος σχεδόν 0.01 / λεπτό ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ με ποιότητα σαν ή ακόμα και κανονικό GSM (όχι voip!!) και 0.03 / sms ΠΡΟΣ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΚΙΝΗΤΟ ΕΛΛΑΔΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΔΙΚΤΥΩΝ και χωρίς χρονικούς περιορισμούς 30 ημερών! Ό,ποτε θες ξοδεύεις τα λεφτά σου σε επικοινωνία. Είναι σαν να έχεις ένα υπερπρόγραμμα που σου δίνει αυτό το 0.01 / λεπτό προς 2 αριθμούς αλλά στο δίνει για τα 10.000.000 κινητά της Ελλάδας αντί μόνο σε 2 αριθμούς.

 

Smartphone - εφαρμογή mobilevoip - voipstunt provider

 

Το μέλλον είναι στο internet.

 

τι είναι ο/το voipstunt provider ; Υπάρχει στην Ελλάδα αυτό; Επίσης δλδ μπορώ να ανοιγω τα data και να παίρνω τηλέφωνο , ανεξάρτητα αν ο αλλος εχει ενα σουπερ-ντουπερ smartphone ή ενα απλό δίκαρτο των 20 ευρώ ?:worry:

:superman:
Link to comment
Share on other sites

Ναι μεσω voip μπορεις να καλεις οποιον θελεις.

Αρκει να εχεις ιντερνετ , κ καλο κινητο να μην κολαει.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

α αρα θελει πχ της HOL που ειναι voip τηλεφωνο ; Νομιζα απο το 3G ή το HSDPA του κινητου οτι γινοταν :ninja:
:superman:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει καποιος για την φοιτητική προσφορά αν δεν βάλεις τον προηγούμενο μήνα κάρτα τι γίνεται; Νόμιζα ότι είχα βάλει αλλά τελικά λάθος έκανα.. Έβαλα χθες, θα μου έρθουν τώρα τα 600mb/λεπτα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει καποιος για την φοιτητική προσφορά αν δεν βάλεις τον προηγούμενο μήνα κάρτα τι γίνεται; Νόμιζα ότι είχα βάλει αλλά τελικά λάθος έκανα.. Έβαλα χθες, θα μου έρθουν τώρα τα 600mb/λεπτα;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα το μήνυμα ότι μπήκαν τα λεπτά ήρθε 11:14 1/3/2013 άρα άμα δεν έχουν μπει ήδη, μάλλον δε τα πρόλαβες...
Link to comment
Share on other sites

τα 400 +400sms +100+100sms προς ολους λετε να τα κοψουν(γνωριζω οτι ειναι μεχρι τελος μαρτιου).ηδη εχουν εξαφανιστει απο το σιτε της κοσμοτε.

 

για να ξερω τι να κανω.

Link to comment
Share on other sites

τα 400 +400sms +100+100sms προς ολους λετε να τα κοψουν(γνωριζω οτι ειναι μεχρι τελος μαρτιου).ηδη εχουν εξαφανιστει απο το σιτε της κοσμοτε.

 

για να ξερω τι να κανω.

 

Δεν έχουν εξαφανιστεί. Βρίσκονται δεξιά Κάτω κάτω εκεί που λέει News&Offers

Η γνώμη μου είναι , ότι ουδέν μονιμώτερο του προσωρινού.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, γνωρίζει καποιος για την φοιτητική προσφορά αν δεν βάλεις τον προηγούμενο μήνα κάρτα τι γίνεται; Νόμιζα ότι είχα βάλει αλλά τελικά λάθος έκανα.. Έβαλα χθες, θα μου έρθουν τώρα τα 600mb/λεπτα;

 

Θα λάβεις τα 600 λεπτά και τα 600mb την 1η Απρίλη. Αν είχες ανανεώσει ακόμη και την τελευταία μέρα του Φλεβάρη (όπως έκανα κι εγώ), θα είχες λάβει τις προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και το Viber που ειναι εντελως δωρεαν

Δινεις μονο 5ε το μηνα με μια συνδεση Internet και αντιο στα προγραμματα τους

 

 

Ναι ρε συ αλλα δεν εχουν ολοι viber και skype. Και ακομα και αν εχουνε θα πρεπει να ειανι και αυτοι συνδεδεμενοι στο δικτυο. Και ακομα και αν οι 2 ειναι συνδεδεμενοι σε οικιακο δικτυο, στο viber εχω παρατηρησει πως συνεχως αποδυναμωνει το σημα και σε πολλα σημεια χανεις τον αλλον. Οποτε δεν ειναι σε καμμια πειρπτωση ιδανικο, αλλιως θα ειχε εξαφανιστει η κινητη τηλεφωνια αν ηταν τοσο απλο...

Edited by therock
λαθος quote

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

τα 400 +400sms +100+100sms προς ολους λετε να τα κοψουν(γνωριζω οτι ειναι μεχρι τελος μαρτιου).ηδη εχουν εξαφανιστει απο το σιτε της κοσμοτε.

 

για να ξερω τι να κανω.

 

Υπάρχει στο site αλλά θέλει ψάξιμο. :p

Προφανώς θέλουν να εστιάσουν το ενδιαφέρον στα νέα πακέτα προς όλους αλλά όπως ξαναείπα, αν δουν ελάχιστες ενεργοποιήσεις των νέων πακέτων και πολλές ενεργοποιήσεις αυτών που λήγουν 31/3 είναι πολύ πιθανό να πάρουν παράταση.

Link to comment
Share on other sites

----αν ειμαι εκτος θεματος κραξτε με---

 

εχουμε κ οι 2 κοσμοκαρτα,

 

αυτη παει Λονδινο 4,5 ημερες...

 

εγω ενεργοποιω οσες φορες χρειαζεται το πακετο 5 € -- 40 λεπτα προς Αγγλια,

 

αυτη απλα βαζει μια* 10αρα και παιρνει μαζι της αλλη μια και κανει Αναπαντητες να την παρω???

 

[*αν χρειαστει, και για να αργησει η ληξη των 300' δωρο]

 

Ευχαριστω,

Link to comment
Share on other sites

----αν ειμαι εκτος θεματος κραξτε με---

 

εχουμε κ οι 2 κοσμοκαρτα,

 

αυτη παει Λονδινο 4,5 ημερες...

 

εγω ενεργοποιω οσες φορες χρειαζεται το πακετο 5 € -- 40 λεπτα προς Αγγλια,

 

αυτη απλα βαζει μια* 10αρα και παιρνει μαζι της αλλη μια και κανει Αναπαντητες να την παρω???

 

[*αν χρειαστει, και για να αργησει η ληξη των 300' δωρο]

 

Ευχαριστω,

Αμ δε.

Το πακέτο προς Αγγλία , αφορά Αγγλικούς Αριθμούς , έστω και αν βρίσκονται στην Μογγολία .

Δεν Αφορά Ελληνικούς αριθμούς που βρίσκονται στην Αγγλία.

Link to comment
Share on other sites

----αν ειμαι εκτος θεματος κραξτε με---

 

εχουμε κ οι 2 κοσμοκαρτα,

 

αυτη παει Λονδινο 4,5 ημερες...

 

εγω ενεργοποιω οσες φορες χρειαζεται το πακετο 5 € -- 40 λεπτα προς Αγγλια,

 

αυτη απλα βαζει μια* 10αρα και παιρνει μαζι της αλλη μια και κανει Αναπαντητες να την παρω???

 

[*αν χρειαστει, και για να αργησει η ληξη των 300' δωρο]

 

Ευχαριστω,

 

Αυτή θα χρεώνεται κανονικά το κόστος περιαγωγής (roaming). Η φτηνότερη λύση είναι να πάρει μια καινούρια κοσμοκάρτα, να την βάλεις στο 1 λεπτό το λεπτό και μετά (αν το αλλάξει πριν τη βάλεις στο 1 λεπτό το λεπτό δε θα μπορείς να τη βάλεις) να την κάνει frog, που δίνει διπλασιασμό κάρτας, με ΑΛΠΑΚ στο 1314 (νομίζω ψάξτο αυτό).

Link to comment
Share on other sites

τι είναι ο/το voipstunt provider ; Υπάρχει στην Ελλάδα αυτό; Επίσης δλδ μπορώ να ανοιγω τα data και να παίρνω τηλέφωνο , ανεξάρτητα αν ο αλλος εχει ενα σουπερ-ντουπερ smartphone ή ενα απλό δίκαρτο των 20 ευρώ ?:worry:

 

http://www.voipstunt.com

χρεώσεις 0.012 / λεπτό ΣΕ ΚΙΝΗΤΑ και σταθερά

μέσω της υπηρεσίας local access ή callback έχει ποιότητα GSM με χρεώσεις VOIP!!

 

Ναι ρε συ αλλα δεν εχουν ολοι viber και skype. Και ακομα και αν εχουνε θα πρεπει να ειανι και αυτοι συνδεδεμενοι στο δικτυο. Και ακομα και αν οι 2 ειναι συνδεδεμενοι σε οικιακο δικτυο, στο viber εχω παρατηρησει πως συνεχως αποδυναμωνει το σημα και σε πολλα σημεια χανεις τον αλλον. Οποτε δεν ειναι σε καμμια πειρπτωση ιδανικο, αλλιως θα ειχε εξαφανιστει η κινητη τηλεφωνια αν ηταν τοσο απλο...

 

Η λύση που προτείνω σε κάποιον αρχάριο είναι να αρχίσει να χρησιμοποιεί κάποιον betamax provider και να κάνεις τις κλήσεις του από εκεί. ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙΤΑΙ ο άλλος να έχει αντίστοιχο πρόγραμμα (viber, skype κλπ.). Κάνεις κλήσεις ό,που θες.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε το υπόλοιπο από τα 300' και τα 100' στο πακέτο 300 προς what's up & 100 προς τα υπόλοιπα δίκτυα;
Link to comment
Share on other sites

Πως βλέπουμε το υπόλοιπο από τα 300' και τα 100' στο πακέτο 300 προς what's up & 100 προς τα υπόλοιπα δίκτυα;

Στέλνουμε ΥΠ στο 1330

Link to comment
Share on other sites

Αυτό μας δείχνει τι υπόλοιπο έχουμε σε ευρώ στην κάρτα και όχι το υπόλοιπο του χρόνου που έμεινε.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό μας δείχνει τι υπόλοιπο έχουμε σε ευρώ στην κάρτα και όχι το υπόλοιπο του χρόνου που έμεινε.

Αν στείλεις Υ στο 1314 θα ενημερωθείς για το υπόλοιπο των συνδιαλέξεών σου, ενώ αν στείλεις Υ στο 1330, όπως σωστά είπε ο Βασίλειος, θα ενημερωθείς για το υπόλοιπό από τα ενεργοποιημένα πακέτα του Whats up.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..εβαλα μια καρτα whatsup σε συσκευη συναγερμου για να ειδοποιει με μηνυματα. μπορω να ενημερωνομαι για υπολοιπο και να ανανεωνω αυτη την καρτα χωρις να βγαζω την καρτα απο εκεινη τη συσκευη;;;;ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...