Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 43,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά έσβησα το μήνυμα με τον κωδικό reload it.για πείτε που στέλνω αν θυμαστε
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έσβησα το μήνυμα με τον κωδικό reload it.για πείτε που στέλνω αν θυμαστε

 

στέλνεις codes στο 1313 και σου στέλνει πίσω τον κωδικό και μέχρι πότε θα πρέπει να το εξαργυρωςεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

στέλνεις codes στο 1313 και σου στέλνει πίσω τον κωδικό και μέχρι πότε θα πρέπει να το εξαργυρωςεις.

 

Ευχαριστώ φιλτατε!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παροχή υπηρεσιών του ΕΟΠΥΥ μέσω κλήσης στο 14554 για συνδρομητές κοσμοτε και vodafone αν και παρέχετε από την vodafone η υπηρεσία από ότι γράφει στο παρακάτω λινκ. http://www.cosmote.gr/content/el/attached_files/Company/ANAKOINOSH_VODAFONE_internet_CO.pdf

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά χάνω μηνύματα... στέλνω από το βόνταφον στο γουατσάπ μου και 1/2 δεν έρχονται ενώ μου δίνει κανονικά αναφορές. Epic?

 

Φαίνεται ότι αν ενεργοποιήσω για λίγο flight mode και την απενεργοποιήσω κάποια (αν και όχι όλα) που δεν είχαν έρθει πριν, έρχονται κανονικά. Παίζει ρόλο που έχω με το ζόρι 1/5 γραμμές σήμα; Αλλά αν φταίει αυτό, δεν θα έπρεπε όταν πήγαινα κάπου με καμπάνα κάλυψη να μου ερχόντουσαν όλα κανονικά;

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά την αλλαγή σε ελάχιστη χρέωση στα 3 λεπτά, πλεόν ο χρόνος μου 1500 προς cosmote δεν μου φτάνει.

Αγοράζω λοιπόν μια καρτούλα 10€ και την κατανάλωσα μέσα σε 2 μέρες και το πολύ με 20 λεπτά τηλέφωνα σε cosmote παντα.

Πως γίνεται αυτό ρε παλικάρια , εν τω μεταξύ μιλάω με cosmote και τους λέω θέλω να αγοράσω ενα πακέτο ομιλίας, ( εχω καρτοσυμβόλαιο) και με ενημερώνουν οτι δεν έχουν.

Είναι δυνατόν? γιατί τα κάνει αυτά η cosmote. Μόνο ώφελος δεν θα εχει το μόνο σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά την αλλαγή σε ελάχιστη χρέωση στα 3 λεπτά, πλεόν ο χρόνος μου 1500 προς cosmote δεν μου φτάνει.

Αγοράζω λοιπόν μια καρτούλα 10€ και την κατανάλωσα μέσα σε 2 μέρες και το πολύ με 20 λεπτά τηλέφωνα σε cosmote παντα.

Πως γίνεται αυτό ρε παλικάρια , εν τω μεταξύ μιλάω με cosmote και τους λέω θέλω να αγοράσω ενα πακέτο ομιλίας, ( εχω καρτοσυμβόλαιο) και με ενημερώνουν οτι δεν έχουν.

Είναι δυνατόν? γιατί τα κάνει αυτά η cosmote. Μόνο ώφελος δεν θα εχει το μόνο σίγουρο.

 

Κοίτα, αν δεν σε φτάνουν τα 1500, θα πουληθείς στις κάρτες... Δεν υπάρχει κάποιο πακέτο να σε εξυπηρετεί.

Πώς σου έφυγε η κάρτα: 20λεπτα τηλέφωνα λες αλλά πόσα? Αν π.χ. έκανες 70 20λεπτες κλήσεις (λίγο κουφό για 2 μέρες), πάνε τα 1400'. Από κει και πέρα, και μερικά δευτερόλεπτα να μιλάς, είναι σαν να μίλησες 3'. Υπολόγισε κι αυτά.

Όσο αφορά τα πακέτα δες εδώ. Φυσικά και υπάρχουν. Γνώμη μου είναι να περιορίσεις τη χρήση, αλλιώς δεν έχει νόημα να παραπονιέσαι για κάτι. Αν μιλάς τόσο αλόγιστα, ε πλήρωσε...

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Μπήκα στο site της cu. Έχουν βγάλει πολύ καλά πακέτα, που συνδιάζουν τα πάντα, ακόμα και χρόνο προς όλα τα δίκτυα. Ενδεικτικά αναφέρω για να τα συγκρίνετε με τα αντίστοιχα πακέτα του wu:

500' προς cu+300 sms+100' προς όλους (5€)

200' προς όλη τη βοντα+100' προς όλους (5€)

500' προς όλη τη βόντα+300 sms+100' προς όλους (7€)

Στο wu πληρώνουμε 5€ για να έχουμε μονάχα 600' προς wu... Επίσης πληρώνεις (και πληρώνω) 7€ για 600'+600sms... Δεν υπάρχει κανένα πακέτο με λεπτά προς όλα τα δίκτυα, ούτε καν προς cosmote! Έλεος! Για να μην σχολιάσω τα πακέτα ίντερνετ, χαώδεις οι διαφορές.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Μπήκα στο site της cu. Έχουν βγάλει πολύ καλά πακέτα, που συνδιάζουν τα πάντα, ακόμα και χρόνο προς όλα τα δίκτυα. Ενδεικτικά αναφέρω για να τα συγκρίνετε με τα αντίστοιχα πακέτα του wu:

500' προς cu+300 sms+100' προς όλους (5€)

200' προς όλη τη βοντα+300 sms+100' προς όλους (5€)

500' προς όλη τη βόντα+300 sms+100' προς όλους (7€)

Στο wu πληρώνουμε 5€ για να έχουμε μονάχα 600' προς wu... Επίσης πληρώνεις (και πληρώνω) 7€ για 600'+600sms... Δεν υπάρχει κανένα πακέτο με λεπτά προς όλα τα δίκτυα, ούτε καν προς cosmote! Έλεος! Για να μην σχολιάσω τα πακέτα ίντερνετ, χαώδεις οι διαφορές.

 

Αυτά τα 300σμσ πού τα βρήκες; Και είναι προς όλη τη Βόνταφον ή μόνο προς CU? Αν είναι να αλλάξω πακέτο, για αυτο ρωτάω! Έψαξα στο website και δεν βρήκα κάτι για σμς! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 300σμσ πού τα βρήκες; Και είναι προς όλη τη Βόνταφον ή μόνο προς CU? Αν είναι να αλλάξω πακέτο, για αυτο ρωτάω! Έψαξα στο website και δεν βρήκα κάτι για σμς! :wacko:

 

μάλλον εννοεί το μπονους εαν το ενεργοποιήσεις μέσω του vodafonecu-gr αλλά και πάλι στο πακέτο διακόσια λεπτα προσ vodafone και εκατό προσ ολους με 5ευρώ δέν νομίζω να έχει δωρεάν sms όταν το ενεργοποιείς μέσω internet.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά τα 300σμσ πού τα βρήκες; Και είναι προς όλη τη Βόνταφον ή μόνο προς CU? Αν είναι να αλλάξω πακέτο, για αυτο ρωτάω! Έψαξα στο website και δεν βρήκα κάτι για σμς! :wacko:

 

Είναι δώρο τα 300sms από την online ενεργοποίηση (μόνο προς cu στην α' περίπτωση, προς όλη τη βόντα στη β). Κάτι σαν το δικό μας ριλόουντ με τη διαφορά ότι αυτό το δώρο είναι πολύ μεγαλύτερο και διαρκεί για ένα μήνα (όχι 7 μέρες...). Οκ, δεν έχει καν νόημα να συγκρίνεις. Η cu έχει φτιάξει 100 φορές οικονομικότερα προγράμματα και η cosmote στην κοσμάρα της να απαιτεί τα ίδια χρήματα με λιγότερες παροχές. Τελικά δεν αργούν οι μαζικές αποχωρήσεις. Ένα χρόνο να κρατήσει αυτά τα πακέτα, του χρόνου όλοι cu θα έχουν.

 

μάλλον εννοεί το μπονους εαν το ενεργοποιήσεις μέσω του vodafonecu-gr αλλά και πάλι στο πακέτο διακόσια λεπτα προσ vodafone και εκατό προσ ολους με 5ευρώ δέν νομίζω να έχει δωρεάν sms όταν το ενεργοποιείς μέσω internet.

 

Όντως, έκανα λάθος. Το πακέτο με 200' δεν έχει δώρο sms, τα άλλα δύο έχουν.

Edited by kostas_v
Link to comment
Share on other sites

Γυριστετο σε καρτοσυμβολαιο, ετσι και αλλιως συνεχιζει να φαινεται whatsup το νουμερο σου κ εχεις 1500 προς ολη την cosmote, εγω αυτο εκανα με το whatsup μου, ετσι κ αλλιως οι περισσοτεροι κοσμοτε εχουν. Εχει και δωρο 180λεπτα για τρεις μηνες προς ολα τα δικτυα.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γυριστετο σε καρτοσυμβολαιο, ετσι και αλλιως συνεχιζει να φαινεται whatsup το νουμερο σου κ εχεις 1500 προς ολη την cosmote, εγω αυτο εκανα με το whatsup μου, ετσι κ αλλιως οι περισσοτεροι κοσμοτε εχουν. Εχει και δωρο 180λεπτα για τρεις μηνες προς ολα τα δικτυα.

 

ok καλή προσφορά αλλά δέν μπορούν να σου στέλνουν μυνηματa στο καρτοσυμβόλαιο ή τηλέφωνο διότι θα χρεώνονται ο whats up συνδρομητές.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

ok καλή προσφορά αλλά δέν μπορούν να σου στέλνουν μυνηματa στο καρτοσυμβόλαιο ή τηλέφωνο διότι θα χρεώνονται ο whats up συνδρομητές.

 

Σου λεω δε χρεωνονται γιατι συνεχιζει να φαινεται σα whatsup ο αριθμος σου.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σου λεω δε χρεωνονται γιατι συνεχιζει να φαινεται σα whatsup ο αριθμος σου.

 

 

τι πλάκα κάνεις;τι γίνεται εδώ;αυτο δέν ίσχυε.Τι έχει αλλάξει; Δηλαδη γίνεται καρτοσυμβόλαιο και εξακολουθεί να ειναι whats up ο αριθμός αλλά ειναι σε πρόγραμμα καρτοσυμβολαίου ; τι να πω δέν βγάζω άκρη πότε έγινε αυτο ;. Εγώ ξερω ότι κάποιος ειναι καρτοσυμβόλαιο σημαίνει ότι ειναι συμβόλαιο ο αριθμός και όχι καρτοκινητο. Μπορεί να ειναι συνδυασμός αυτον των δυο αλλά τι να πω δέν ξερω.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Πηρα σημερα δυο μην. απο το 54787.Το πρωτο ελεγε "ΔΩΡΕΑΝ ΜΗΝΥΜΑ¨?ΟΚΩΔΙΚΟΣ ΣΑΣ ΕΙΝΑΙ...." και το δευτερο"ΑΠΟ ΤΖΕΣΙΚΑ19821...οτι μπηκε στο FB και ειδε το ψευδωνυμο μου και ρωταει τι ψαχνω".Εγω account στο FB δεν εχω.Ξερει κανεις τι ειναι αυτο το νουμερο?
Link to comment
Share on other sites

Σου λεω δε χρεωνονται γιατι συνεχιζει να φαινεται σα whatsup ο αριθμος σου.

 

Δεν είμαι σίγουρος ότι συμβαίνει αυτό.

 

Γυριστετο σε καρτοσυμβολαιο, ετσι και αλλιως συνεχιζει να φαινεται whatsup το νουμερο σου κ εχεις 1500 προς ολη την cosmote, εγω αυτο εκανα με το whatsup μου, ετσι κ αλλιως οι περισσοτεροι κοσμοτε εχουν. Εχει και δωρο 180λεπτα για τρεις μηνες προς ολα τα δικτυα.

 

Εδώ γελάμε. 180' για 3 μήνες? Με συμβόλαιο των 20€? Τη στιγμή που η βοντα δίνει 100' λεπτά σε πακέτα των 5€? Τι γελοιότητες είναι αυτές.... Για κορόιδα ψάχνουν. Όποιος θέλει χρόνο προς όλα τα δίκτυα είναι προφανές ότι θα στραφεί στο cu ή σε κοσμοκάρτα/καρτοκινητό βόνταφον.

Link to comment
Share on other sites

τι πλάκα κάνεις;τι γίνεται εδώ;αυτο δέν ίσχυε.Τι έχει αλλάξει; Δηλαδη γίνεται καρτοσυμβόλαιο και εξακολουθεί να ειναι whats up ο αριθμός αλλά ειναι σε πρόγραμμα καρτοσυμβολαίου ; τι να πω δέν βγάζω άκρη πότε έγινε αυτο ;. Εγώ ξερω ότι κάποιος ειναι καρτοσυμβόλαιο σημαίνει ότι ειναι συμβόλαιο ο αριθμός και όχι καρτοκινητο. Μπορεί να ειναι συνδυασμός αυτον των δυο αλλά τι να πω δέν ξερω.

 

Όσες φορές το έχω διαβάσει αυτό εδώ μέσα, ισχύει για μετατροπή από whats up σε καρτοσυμβόλαιο και ο αριθμός θα φαίνεται ως whats up στους φίλους σου, για 1 έτος μόνο! Αν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω. αλλα αυτό έχω διαβάσει εδώ μέσα! Ουσιαστικά είναι κίνητρο για να ξεκολλήσουν μερικοί whatsup-ιτες σε καρτοσυμβόλαιο.... Το τυράκι είναι το 1 έτος! :O

Link to comment
Share on other sites

Όσες φορές το έχω διαβάσει αυτό εδώ μέσα, ισχύει για μετατροπή από whats up σε καρτοσυμβόλαιο και ο αριθμός θα φαίνεται ως whats up στους φίλους σου, για 1 έτος μόνο! Αν έχει αλλάξει κάτι δεν το ξέρω. αλλα αυτό έχω διαβάσει εδώ μέσα! Ουσιαστικά είναι κίνητρο για να ξεκολλήσουν μερικοί whatsup-ιτες σε καρτοσυμβόλαιο.... Το τυράκι είναι το 1 έτος! :O

 

ok το καταλαβα και πάλι σε συμφέρει αλλά τι να το κάνεις αφού θα ειναι μόνο για ένα χρονο.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσφατα το γυρισα το whatsup μου σε καρτοσυμβολαιο γι αυτο τον λογο κ δουλευει μια χαρα. Οτι κ να δεινουν οι αλλοι κυκλοφορει πολυ whats up!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε φιλαρακο manosn2 παντως αν δουλευεις στην κοσμοτε να ξερεις οτι δεν θα κερδισεις τιποτα με αυτο που κανεις.. το ολο ζητημα ειναι να σπασουμε το μονοπωλιο αυτης της εταιριας που μας πινει το αιμα (οπως και οι αλλες δεν λεω) και να μπορουμε να κινουμαστε στην αγορα αναλογα με το συμφερον μας γιατι να κανει καποιος συμβολαιο τωρα?Αφου οπως υποθηκε και πιο πισω..ακομα wu εχουμε??Σε λιγο θα την κανουν ολοι για αλλου ειναι θεμα χρονου φαγαμε στην μαπα τα 3λετα ελαχιστη τις αλλαγες στα πακετα, και στα συμβολαια? την αλλαγη στην ελαχιστη στο λεπτο απο 45s τις αλλαγες στα προγραμματα προς ολους στις τιμες(0,0055/s απο 0,0048/s) τι αλλο να δουμε ποια σε αυτη την εταιρια δεν δινουν επιδοτησεις πραγματικα ειμαστε αξιοι της μοιρας μας που ειμαστε ακομη στην κοτε..Αλλα ως γνωστον ας οψονται οι φιλοι με whats up..
Link to comment
Share on other sites

Μην Ξεχνάτε την Q με 60 λεπτά 3€ και χρέωση ανά λεπτό !

 

Πολύ ενδιαφέρον αλλά γιατί να μην έχει έστω ένα πακέτο sms προς όλους? Μεγάλο μείον......

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον αλλά γιατί να μην έχει έστω ένα πακέτο sms προς όλους? Μεγάλο μείον......

 

Νομίζω έχει δες στην σελίδα της Q

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...