Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποιήθηκε από μόνη της (όπως περιέγραψα αναλυτικά σε προηγούμενο μήνυμα). Μπαίνω με το νέο σημείο πρόσβασης που δημιουργήθηκε και δουλεύει και το email (IMAP) το οποίο παλιά δεν λειτουργούσε. Το μόνο που δεν δουλεύει ακόμη είναι το info στο 1313.

 

Δε σου πηρε 3ευρω?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Δε σου πηρε 3ευρω?

 

Δεν νομίζω (αλλά δεν θυμάμαι και το ακριβές υπόλοιπο που είχα νωρίτερα οπότε...). Πάντως υποθέτω ότι λογικά δεν αφαιρεί ποσό για την πρώτη φορά!

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω (αλλά δεν θυμάμαι και το ακριβές υπόλοιπο που είχα νωρίτερα οπότε...). Πάντως υποθέτω ότι λογικά δεν αφαιρεί ποσό για την πρώτη φορά!

 

Αφαιρει σιγουρα, απλα σου κανει δωρο 60mb επιπλεον...

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ας δωσει οποιος ξερει τα apn και συναφης πληροφοριες, username/password κλπ για τυχον χειροκινητο περασμα προφιλ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής:

  • Αν κάποιος έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία STARTER οι χρεώσεις με wap προφίλ θα είναι οι ίδιες που ίσχυαν μέχρι σήμερα δλδ περίπου 12 €/Mb αλλά θα μπορεί να μπει και με Cosmote Internet προφίλ στο internet με χρέωση 1,10€/Mb περίπου.
  • Αν κάποιος ενεργοποιήσει το Cosmote Internet On The Phone 60 με την αποστολή sms του λεκτικού 60 στο 1333 θα έχει μετά τα 60 Mb ίδια χρέωση είτε μπει με Cosmote Wap προφίλ είτε με Cosmote Internet προφίλ δλδ 1,10 €/Mb περίπου καθώς και απεριόριστη πλοήγηση στο Cosmote my view.

 

Για την πρώτη ενεργοποίηση του πακέτου Cosmote Internet On The Phone 60 θα έχουν όλοι 120 Mb δωρεάν για 30 ημέρες λόγω προσφοράς.

 

Τώρα αν κάποιος είχε το view n web πακέτο ενεργοποιημένο θα μεταφερθεί αυτόματα στην παραπάνω προσφορά με καταλυτική ημερομηνία του πακέτου την ημέρα που θα του έρθει το μήνυμα ότι μεταφέρθηκε στο Internet On The Phone 60.

 

Μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο όσες φορές θέλει κάποιος και ας μην έχουν περάσει οι 30 ημέρες και στην περίπτωση αυτή τα νέα δωρεάν Mb θα προστίθενται στα τυχόν εναπομείναντα παλιά και θα ισχύουν για όλα μαζί η νέα ημερομηνία λήξης. Έτσι αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει τπ πακέτο την 10/6 και έχοντας υπόλοιπο 5 Mb την 25/6 ενεργοποιήσει το πακέτο ξανά τότε θα έχει σύνολο 65 Mb μέχρι την 24/7.

 

Το πακέτο κοστίζει 3€.

Για το υπόλοιπο αποστολή sms του λεκτικού INFO στο 1313, κάτι που ακόμα δεν δουλεύει.

Οι ρυθμίσεις για το Cosmote Internet είναι απλά να βάλει κάποιος ως APN την λέξη internet.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για όλους τους κατόχους cosmoκαρτα, whats up και καρτοσυμβολαίου.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής:

  • Αν κάποιος έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία STARTER οι χρεώσεις με wap προφίλ θα είναι οι ίδιες που ίσχυαν μέχρι σήμερα δλδ περίπου 12 €/Mb αλλά θα μπορεί να μπει και με Cosmote Internet προφίλ στο internet με χρέωση 1,10€/Mb περίπου.
  • Αν κάποιος ενεργοποιήσει το Cosmote Internet On The Phone 60 με την αποστολή sms του λεκτικού 60 στο 1333 θα έχει μετά τα 60 Mb ίδια χρέωση είτε μπει με Cosmote Wap προφίλ είτε με Cosmote Internet προφίλ δλδ 1,10 €/Mb περίπου καθώς και απεριόριστη πλοήγηση στο Cosmote my view.

 

Για την πρώτη ενεργοποίηση του πακέτου Cosmote Internet On The Phone 60 θα έχουν όλοι 120 Mb δωρεάν για 30 ημέρες λόγω προσφοράς.

 

Τώρα αν κάποιος είχε το view n web πακέτο ενεργοποιημένο θα μεταφερθεί αυτόματα στην παραπάνω προσφορά με καταλυτική ημερομηνία του πακέτου την ημέρα που θα του έρθει το μήνυμα ότι μεταφέρθηκε στο Internet On The Phone 60.

 

Μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο όσες φορές θέλει κάποιος και ας μην έχουν περάσει οι 30 ημέρες και στην περίπτωση αυτή τα νέα δωρεάν Mb θα προστίθενται στα τυχόν εναπομείναντα παλιά και θα ισχύουν για όλα μαζί η νέα ημερομηνία λήξης. Έτσι αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει τπ πακέτο την 10/6 και έχοντας υπόλοιπο 5 Mb την 25/6 ενεργοποιήσει το πακέτο ξανά τότε θα έχει σύνολο 65 Mb μέχρι την 24/7.

 

Το πακέτο κοστίζει 3€.

Για το υπόλοιπο αποστολή sms του λεκτικού INFO στο 1313, κάτι που ακόμα δεν δουλεύει.

Οι ρυθμίσεις για το Cosmote Internet είναι απλά να βάλει κάποιος ως APN την λέξη internet.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για όλους τους κατόχους cosmoκαρτα, whats up και καρτοσυμβολαίου.

Τα 3 ευρώ στα παίρνει απο το υπόλοιπο σου ή πρέπει να βάλεις κάρτα?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Τα 3 ευρώ στα παίρνει απο το υπόλοιπο σου ή πρέπει να βάλεις κάρτα?

Από το υπόλοιπο που έχεις.

υπαρχει καποιο αρθρο να το δουμε ολοκλοιρονεμα?Στο site της cosmote δεν υπαρχει κατι.ευχαριστω

Αυτά εν καιρώ. Πιθανόν από 11/6 και μετά.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι παντως η πιο hot ειδηδη του καλοκαιριου!!!

 

Αν μιλάς για τα καρτοκινητά της cosmote ναι ίσως και να είναι ίσως όμως και όχι...

 

Μέχρι 30/7 θα έχουμε και άλλες hot ειδήσεις από όλους τους παίχτες...

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για τα καρτοκινητά της cosmote ναι ίσως και να είναι ίσως όμως και όχι...

 

Μέχρι 30/7 θα έχουμε και άλλες hot ειδήσεις από όλους τους παίχτες...

 

Απ ολες τις εταιρειες εννοεις?

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα πράγματα έχουν ως εξής:

  • Αν κάποιος έχει ενεργοποιημένη την υπηρεσία STARTER οι χρεώσεις με wap προφίλ θα είναι οι ίδιες που ίσχυαν μέχρι σήμερα δλδ περίπου 12 €/Mb αλλά θα μπορεί να μπει και με Cosmote Internet προφίλ στο internet με χρέωση 1,10€/Mb περίπου.
  • Αν κάποιος ενεργοποιήσει το Cosmote Internet On The Phone 60 με την αποστολή sms του λεκτικού 60 στο 1333 θα έχει μετά τα 60 Mb ίδια χρέωση είτε μπει με Cosmote Wap προφίλ είτε με Cosmote Internet προφίλ δλδ 1,10 €/Mb περίπου καθώς και απεριόριστη πλοήγηση στο Cosmote my view.

 

Για την πρώτη ενεργοποίηση του πακέτου Cosmote Internet On The Phone 60 θα έχουν όλοι 120 Mb δωρεάν για 30 ημέρες λόγω προσφοράς.

 

Τώρα αν κάποιος είχε το view n web πακέτο ενεργοποιημένο θα μεταφερθεί αυτόματα στην παραπάνω προσφορά με καταλυτική ημερομηνία του πακέτου την ημέρα που θα του έρθει το μήνυμα ότι μεταφέρθηκε στο Internet On The Phone 60.

 

Μπορεί να ενεργοποιηθεί το πακέτο όσες φορές θέλει κάποιος και ας μην έχουν περάσει οι 30 ημέρες και στην περίπτωση αυτή τα νέα δωρεάν Mb θα προστίθενται στα τυχόν εναπομείναντα παλιά και θα ισχύουν για όλα μαζί η νέα ημερομηνία λήξης. Έτσι αν κάποιος έχει ενεργοποιήσει τπ πακέτο την 10/6 και έχοντας υπόλοιπο 5 Mb την 25/6 ενεργοποιήσει το πακέτο ξανά τότε θα έχει σύνολο 65 Mb μέχρι την 24/7.

 

Το πακέτο κοστίζει 3€.

Για το υπόλοιπο αποστολή sms του λεκτικού INFO στο 1313, κάτι που ακόμα δεν δουλεύει.

Οι ρυθμίσεις για το Cosmote Internet είναι απλά να βάλει κάποιος ως APN την λέξη internet.

 

Τα παραπάνω ισχύουν για όλους τους κατόχους cosmoκαρτα, whats up και καρτοσυμβολαίου.

Άρα στην ουσία δεν πρόκειται να σου τελειώσουν ποτέ τα ΜΒ που θα βάλεις, αρκεί βέβαια όταν φτάνεις προς το τέλος των 60ΜΒ να το ενεργοποιείς εγκαίρως!

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Απ ολες τις εταιρειες εννοεις?

 

Σωστά αν και την σούπερ προσφορά δεν την έχει κάνει ακόμα η cosmote σε αντίθεση με την wind και vodafone. Πιστεύω όμως ότι δεν πρόκειται να κάνει super προσφορά υπό τον φόβο να ξεπεράσει το 50% των συνδρομητών και να μπει σε άλλες διαδικασίες, κάτι που το έχει ο ΟΤΕ στα σταθερά και μιλάω για την ΕΕΤΤ και τους περιορισμούς που βάζει στον ΟΤΕ για νέα πακέτα και προσφορές.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά αν και την σούπερ προσφορά δεν την έχει κάνει ακόμα η cosmote σε αντίθεση με την wind και vodafone. Πιστεύω όμως ότι δεν πρόκειται να κάνει super προσφορά υπό τον φόβο να ξεπεράσει το 50% των συνδρομητών και να μπει σε άλλες διαδικασίες, κάτι που το έχει ο ΟΤΕ στα σταθερά και μιλάω για την ΕΕΤΤ και τους περιορισμούς που βάζει στον ΟΤΕ για νέα πακέτα και προσφορές.

 

Για μενα παντως που την εχω κατακρινει ουκ λιγες φορες την cosmote αυτο με το ιντερνετ ειναι πραγματικα κορυφαιο! Δουλευουν ολα αψογα skype, opera mobile. Βασικα το θεμα ειναι οτι υπαρχει παντου καλυψη 3g.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σωστά αν και την σούπερ προσφορά δεν την έχει κάνει ακόμα η cosmote σε αντίθεση με την wind και vodafone. Πιστεύω όμως ότι δεν πρόκειται να κάνει super προσφορά υπό τον φόβο να ξεπεράσει το 50% των συνδρομητών και να μπει σε άλλες διαδικασίες, κάτι που το έχει ο ΟΤΕ στα σταθερά και μιλάω για την ΕΕΤΤ και τους περιορισμούς που βάζει στον ΟΤΕ για νέα πακέτα και προσφορές.

 

Δεν ισχύει αυτό ακριβώς. Σούπερ προσφορά εννοείς προφανώς τα απεριόριστα. Πρώτον οι "κακιές φήμες" λενε ότι ενδεχομένως η Cosmote να υποχωρήσει 1-2 μονάδες μόλις ανακοινωθούν επίσημα στοιχεία. Δεύτερον το να έχεις τον μπελά του θεσμού για τον ανταγωνισμό είναι οπωσδήποτε ενοχλητικό, περιοριστικό και οδηγεί και σε οικονομικές απώλειες λόγω της καθυστέρησης στην απάντηση στον ανταγωνισμό. Ωστόσο μεγαλύτερο ποσοστό στην αγορά εισοδυναμεί με περισσότερα έσοδα και ακόμα και αν η ΕΕΤΤ της βγάλει την Παναγία, ποιό είναι το χειρότερο που μπορεί να συμβεί; Να..κατρακυλήσει στο 48% και να φύγει από την επιτήρηση. Οπότε η Cosmote μπορεί να πάρει το ρίσκο. Κύριος λόγος που δεν κάνει τις σούπερ-προσφορές όπως οι ανταγωνισμός είναι το οικονομικό κόστος μιας τέτοιας κίνησης και δεύτερον η στρατηγική της προσέλκυσης περισσότερων "σταθερών" και πιο καλοπληρωτών συνδρομητών συμβολαίων.

Link to comment
Share on other sites

Αν μιλάς για τα καρτοκινητά της cosmote ναι ίσως και να είναι ίσως όμως και όχι...

 

Μέχρι 30/7 θα έχουμε και άλλες hot ειδήσεις από όλους τους παίχτες...

 

τα καλα του ανταγωνισμου. Μονο που στο θεμα ειναι ιντερνετ η wind ειναι πολυ μπροστα για οσους ενεργοποιησαν την προσφορα με το 1,5 gb το μηνα η ακομα και με τα 100 mb. Εν αναμονη των απαντησεων απο τις αλλες δυο λοιπον.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Anyway, εκει που η cosmote ηταν στο απολυτο 0 οσον αφορα το internet στα καρτοκινητα, τωρα εχει κατι.

Δεν το θεωρω wow ομως.

 

Κανεις δεν μιλησε οτι θελουμε dsl στο κινητο μας, απεριοριστα κλπ.

Πιστευω μια 300αρα mb θα ηταν μια καλη προσφορα οποιος κι αν την εβγαζε στην αγορα.

 

 

Με τα 40, 60, 100 mb, θελουν να μας βαλουν στη λογικη του ψιλικατζη.

Μου φτανουν τα mb, δεν μου φτανουν τα mb. Ποσα εγραψε ο μετρητής κλπ.

Αγχωμενο internet δηλαδη.

Ριχνεις το 3ευρω στη σχισμη, παρε ενα γλυφιτζουράκι 60mb. Π@π@ριτσες δηλαδη...

 

Λες κι αμα εδιναν μια 300αρα mb, να μπορει να χει ο κοσμος internet και να το χαιρεται χωρις αγχος, θα τους 'επεφτε' το δικτυο...

Πιστευω οτι ο κοσμος τα μετρα τα 3ευρω, και το κοστος ενος καφε δηλαδη, εδω βλεπω να πουλανε πραγματα 'τσαμπα' 5 ευρω και ο κοσμος δεν αγοραζει...

Θα μπορουσαν να πουνε 300mb mε 5-6 ευρω, και θα ειχε μια σταθερη πελατειακη βαση η cosmote κατα τη γνωμη μου, οπως ειχε ο κοσμος επι εποχης imode.

Ενω τωρα, θα δινει-δεν θα δινει 3 ευρω για το γλυφιτζουρακι-internet των 60mb....

Αυτη ειναι η αποψη μου.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα σε αυτό που λες δεν έχεις απόλυτο δίκιο αλλά ούτε και άδικο.

Καταρχήν έχουμε μείωση τιμής από τα 4 ευρώ στα 3 ευρώ και ταυτόχρονα αύξηση του δωρεάν όγκου από 40 Mb σε 60 Mb. Έπειτα ο απλός συνδρομητής θέλει κάτι φθηνό για να μπει στην λογική της χρήσης και αν η εταιρεία έβγαζε ένα πακέτο με 10 ευρώ και 300Mb θα είχε αποτύχει από την πρώτη στιγμή. Το καλό είναι ότι μπορείς να αγοράζεις όσα πακέτα θες και όλα πάνε αθροιστικά χωρίς να χάνεις κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα δουλευει και το info στο 1313. Εστειλα ομως και μου λεει οτι εχω 237mb διαθεσημα!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα δουλευει και το info στο 1313. Εστειλα ομως και μου λεει οτι εχω 237mb διαθεσημα!

 

Με πρόλαβες.

Εμένα μου λέει ότι έχω 234 mb δωρεάν όγκο και απεριόριστη πλοήγηση στο my view. Προφανώς τα 3€ που μου πήρε χθες με την ενεργοποίηση του πακέτου πριν την ανακοίνωση πιάσανε τόπο και μου δώσανε άλλα 120 mb δωρεάν. Αρκεί να μην μπει η cosmote στην λογική επιστροφής χρημάτων και αφαίρεσης δωρεάν όγκου δεδομένων. Κάτι που αν το έκανε δεν θα μπορούσε να της πει κανένας τίποτα διότι θα είχε απόλυτο δίκιο.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες.

Εμένα μου λέει ότι έχω 234 mb δωρεάν όγκο και απεριόριστη πλοήγηση στο my view. Προφανώς τα 3 που μου πήρε χθες με την ενεργοποίηση του πακέτου πριν την ανακοίνωση πιάσανε τόπο και μου δώσανε άλλα 120 mb δωρεάν. Αρκεί να μην μπει η cosmote στην λογική επιστροφής χρημάτων και αφαίρεσης δωρεάν όγκου δεδομένων. Κάτι που αν το έκανε δεν θα μπορούσε να της πει κανένας τίποτα διότι θα είχε απόλυτο δίκιο.

 

Ναι προφανως γιατι μας πηρε τα 3ευρω μας εδωσε 240mb σε εμας!!! Μια χαρα!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

οπως και καποιος αλλος παραπανω, ετσι και σε μενα μου ηρθε το μηνυμα με τις ρυθμισεις αλλα απο λαθος χειρισμο στο κινητο δεν τις περασα αλλα και ουτε τις αποθυκευσα. τι μπορω να κανω τωρα?

υπαρχει καποιο νουμερο να στειλω sms ή καποια σελιδα να τις περασω χειροκινητα?

 

ευχαριστω

Καπου....κάπως....κάποτε.....κάτι πήγε ΠΟΛΥ ΣΤΡΑΒΑ στην εξέλιξη του ανθρώπινου ειδους :lol:
Link to comment
Share on other sites

To ενεργοποίησα κι εγώ το πακέτο παιδιά...

Να ρωτήσω κάτι όμως?

Πώς μπαίνουμε στο cosmote my view?

Ποιό είναι το url?

 

Να ρωτήσω και κάτι άλλο?

Αυτά τα megabytes μπορούμε να τα χρησιμοποιήσουμε και για να κλειδώσει το A-GPS?

Edited by EOL
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...