Jump to content

Τα πάντα για τα καρτοκινητά της Cosmote


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να πάρεις την κάρτα των 15 Ευρώ

Μία φορά στέλνεις το μήνυμα και γράφεσαι στην υπηρεσία

Αλλά τα δωρεάν μηνύματα είναι μόνο για συνδρομητές Whats Up όπως εξάλλου γράφει και στην κάρτα.

Για το εδώ ...

Κάντε κλίκ παρακάτω στην παραπομπή

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=COSMOKARTA&catID=0b0f42bb8026479f&rootid=0b0f42bb80264798&pageLabel=pricelist&catName=Πακέτα Μηνυμάτων

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 43,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έπρεπε να πάρεις την κάρτα των 15 Ευρώ

Μία φορά στέλνεις το μήνυμα και γράφεσαι στην υπηρεσία

Αλλά τα δωρεάν μηνύματα είναι μόνο για συνδρομητές Whats Up όπως εξάλλου γράφει και στην κάρτα.

Για το εδώ ...

Κάντε κλίκ παρακάτω στην παραπομπή

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=COSMOKARTA&catID=0b0f42bb8026479f&rootid=0b0f42bb80264798&pageLabel=pricelist&catName=Πακέτα Μηνυμάτων

 

"προς όλα τα εθνικά δίκτυα" γράφει στην κάρτα, όχι μόνο για συνδρομητές what's up.

Και επίσης λέει "Με ανανέωση από 15 ευρώ και πάνω έχετε 100 bonus sms", είναι σίγουρο ότι πρέπει να κάνω ανανέωση από μια και μόνο κάρτα ή παίζει να ισχύει και με τις 3 των 5 ευρώ; Παίρνω στο 1313 μπας και βγάλω άκρη αλλά τζίφος.

Edited by tipota
Link to comment
Share on other sites

"προς όλα τα εθνικά δίκτυα" γράφει στην κάρτα, όχι μόνο για συνδρομητές what's up.

Και επίσης λέει "Με ανανέωση από 15 ευρώ και πάνω έχετε 100 bonus sms", είναι σίγουρο ότι πρέπει να κάνω ανανέωση από μια και μόνο κάρτα ή παίζει να ισχύει και με τις 3 των 5 ευρώ; Παίρνω στο 1313 μπας και βγάλω άκρη αλλά τζίφος.

Λίγο πιο πάνω όμως με ΜΕΓΑΛΑ γράμματα γράφει

ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΚΑ ΤΟ WHATS UP ΠΡΟΣΦΕΡΕΙ BONUS SMS

και Αποκλειστικά σημαίνει μόνο το WHATS UP, όχι η COSMOKARTA

Link to comment
Share on other sites

ισως δεν την ενδιαφερει να αναβασει κιαλλο τον αριθμο των καρτοκινητων. γιατι ετσι θα ανεβασει και το ποσοστο της πανω απο το 50% της αγορας και μετα θα εχει αλλα προβληματα. οπως με την επιτροπη ανταγωνισμου και τετοια.. Edited by manwlis77
Link to comment
Share on other sites

ισως δεν την ενδιαφερει να αναβαχει κιαλλο τον αριθμο των καρτοκινητων. γιατι ετσι θα ανεβασει και το ποσοστο της πανω απο το 50% της αγορας και μετα θα εχει αλλα προβληματα. οπως με την επιτροπη ανταγωνισμου και τετοια..

 

:lol:Χα χα, βρήκαμε πάλι την δικαιολογία... Κάτσε να φτάσει ο Ιούλιος και θα δούμε τα πραγματικά ποσοστά. Και τότε θα δείτε εαν είναι στο 50%.:D

Life is a game
Link to comment
Share on other sites

εγω εκανα υποθεση . δεν ειπα δικαιολογια. δεν με ενδιαφερει να εχει και 5% και η κοσμοτε και οποια αλλη εταιρεια.
Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, ευχαριστώ πολύ. Όταν λες εδώ, που εννοείς;

 

Επίσης να ρωτήσω και κάτι άλλο. Έχω στα χέρια μου δύο κάρτες ανανέωσης χρόνου των 5 ευρώ. Έχω τοποθετήσει τη μια. Αυτές οι κάρτες έχουν bonus 5 sms προς όλα τα εθνικά δίκτυα με το που στείλεις ένα μήνυμα σε έναν αριθμό που έχει πάνω. Αν βάλω και την άλλη κάρτα, για να έχω 10 μηνύματα δωρεάν, πρέπει απλά να στείλω το μήνυμα δύο φορές;

Επίσης, για πόσο καιρό ισχύουν αυτά τα μήνυματα. Εννοώ, μέχρι πότε μπορώ να τα στείλω, από τη στιγμή που τα ενεργοποιήσω;

 

EDIT:

Άλλη μια ερώτηση. Μόλις είδα που γράφει ότι με ανανέωση από 15 ευρώ και πάνω, έχω 100 sms bonus. Μπορώ αν πάρω άλλη μια κάρτα των 5 και τη συνδυάσω με τις δύο προηγούμενες να τα έχω αυτά τα sms, ή έπρεπε να είχα πάρει την κάρτα των 15;

 

σορυ το ξεχασα να σου επισημανω την διευθυνση λοιπον μπορεις να δεις τα πακετα μυνηματων προς ολα τα δικτυα εδω (http://www.whatsup.gr/services/sms-choice) , επισης για να ενεργοποιησεις το μπονους μυνηματων για το what's up στελνεις μονο μια φορα την λεξη smsall στο 1313 (http://www.whatsup.gr/services/bonus-sms) και μετα με καθε καρτα εχεις δωρεαν μπονους μυνηματα. καθε αξια καρτας που βαζεις εχει και τα αντιστοιχα δωρεαν μυνηματα και σε καθε μια ανανεωση τα δωρεαν μυνηματα που κερδιζεις εχουνε την δικια τους ημερομηνια ληξης και δεν μεταφερονται. για να μαθαινεις το υπολοιπο των δωρεαν μυνηματων που κερδιζεις απο καθε καρτα ανανεωσης στελνεις την λεξη sms yp στο 1313 και σου λεει και ποτε ληγουνε .Εαν θυμαμαι καλα : Αυτά μπορούν να καταναλωθούν εντός 24 ωρων με την κάρτα των 5 ευρώ τα 5 δωρεαν μυνηματα, εντός 7 ημερών με την κάρτα των 10 ευρώ τα 20 δωρεαν μυνηματα, εντός 14 ημερών με τις κάρτες των 15 ευρώ και 20 ευρώ τα 100 δωρεαν μυνηματα και εντός 30 ημερών με την κάρτα των 30 ευρώ τα 100 δωρεαν μυνηματα και παλι. τα δωρεαν μυνηματα αφορουν ολα τα δικτυα στην ελλαδα και δεν ειναι μονο προς what's up . επειδη εισαι νεος συνδομητης ριξε μια ματια στο σιτε τις κοσμοτε για τις υπηρεσιες και τα πακετα που προσφερει για να γνωριζεις. απο οτι ξερω η υπηρεσια ειδοποιησης κλησεων σε ολα τα καινουργια νουμερα ειναι προενεργοποιημενη χωρις να ενημερωνεται ο συνδρομητης που σε καλει οτι θα ενημερωθεις εσυ. για κανεις επεκταση υπολοιπο καλεσε το 1315. για να μαθεις το υπολοιπο σου καλεις το 1314 και για να κανεις ανανεωση σε αλλο κινητο κοσμοτε καλεις το 6971001314 χωρις χρεωση. επισης εαν εχεις ενεργοποιησει καποιο πακετο call the mall μπορεις να στειλεις δωρεαν 60 λεπτα απο το πακετο σου ή να ζητησεις να σου στειλνουνε οι φιλοι σου 60 λεπτα καλωντας το 1350. στην περιπτωση που στειλεις ή σου ζητησουν 60 λεπτα και δεν απαντησεις μεσα σε 1 ωρα το αιτημα ακυρωνεται. τα 60 λεπτα εχουν διαρκεια χρησης 2 ημερες.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η Cosmokarta είναι ξεχασμένη απο όλους, και η Vodafone την ξανάφερε στο προσκήνιο με έναν πολύ άσχημο τρόπο. Θα την αφήσουν έτσι στην Cosmote;
Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η Cosmokarta είναι ξεχασμένη απο όλους, και η Vodafone την ξανάφερε στο προσκήνιο με έναν πολύ άσχημο τρόπο. Θα την αφήσουν έτσι στην Cosmote;

 

Τώρα κατάλαβα! :)

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μην είστε υπερβολικοί! Έχει και η COSMOKAPTA τα πλεονεκτήματα της.

 

http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=L11VbWyTD8lxwY2xh6v31Gs7vqrLwT2v2yn2MFvbs1xPn2QXbGVw!-1744109187?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L95_COSMOKAPTA_index

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, μην είστε υπερβολικοί! Έχει και η COSMOKAPTA τα πλεονεκτήματα της.

 

http://www.cosmote.gr:80/cosmote/cosmote.portal;jsessionid=L11VbWyTD8lxwY2xh6v31Gs7vqrLwT2v2yn2MFvbs1xPn2QXbGVw!-1744109187?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L95_COSMOKAPTA_index

 

Σίγουρα δεν είναι όλα μαύρα όπως μερικοί θέλουν να τα παρουσιάσουν (βλέπε vodafone).

 

Θα έλεγα κάτι για το τι θα έρθει αλλά κάποιοι θα ωρύονται πάλι κτλ κτλ...

 

Αναμένουμε τις εξελίξεις.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου μπες στο τρωκτικό να δεις,η wind απάντησε με διαφήμιση γιατί η vodafone απέκρυψε ότι το wind καρτοκινητό υπερέχει στα σημεία,η cοsmοte ξέρεις τι έκανε? Επειδή όσα λέει η διαφήμιση είναι αλήθεια μέχρι κεραίας! Υπέβαλλε μήνυση για αθέμιτο ανταγωνισμό! Αντί να φτιάξει ένα ανταγωνιστικό πακέτο να ωφεληθούμε,κατέφυγε στην εύκολη λύση της μήνυσης! Ακόμα πιστεύεις ότι θα βγάλει προσφορά η cοsmοte? Δεν το πιστεύω ούτε με σφαίρες!

 

Τί άλλο θα μπορούσε να κάνει η κοσμοτέ αφού δεν έχει να επιδείξει κάποιο αντίστοιχο οικονομικό πακέτο (όπως έχει η wind), το ρίχνει στις καταγγελίες.

 

Εδώ που τα λέμε όμως είναι λίγο υποκριτικά όλα αυτά, αφού και οι διαφημίσεις της κοσμοτέ δεν είναι φτιαγμένες με βασικό κριτήριο την επικοινωνιακή δεοντολογία. Πάρτε ας πούμε το σήμα καμπάνα, αν δεν είναι αυτό η αποθέωση της υπερβολής, με ολόκληρες τρύπες στο κέντρο μεγάλων πόλεων κλπ. Ή την φιλίτσα και τη νίνα, που συγκρίνει μεν με τα απεριόριστα (την εποχή που βγήκαν τα απεριόριστα καρτοκινητά της wind και της vodafone), μας λέει για την αποδοτικιά νίνα, δεν μας λέει όμως ότι η νίνα σου τα τρώει τα δέκα ευρώ, ενώ η φιλίτσα είναι δωρεάν γιατί σε αφήνει να τα αξιοποιήσεις προς άλλες κλήσεις, ή πχ ότι η νίνα σε έχει δεμένο με συμβόλαιο, ενώ η φιλίτσα ως καρτοκινητή δεν σε δεσμεύει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα ομως θα βγαλει διαφημιση...σαν να την βλεπω κι"ολας "Ασε Γιαννουλα τις αλλες κατσικες να κουρευονται...εμεις ουτε απεριοριστα δινουμε ουτε ιντερνετ κι ομως ειμαστε πρωτοι...(μασαει ομως η κατσικα ταραμα?)
Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παιδιά έχω την αίσθηση ότι η COSMOTE έχει παραγκωνίσει την COSMOΚΑΡΤΑ και έχει ρίξει το βάρος της στο what's up?.

Παλαιότερα δεν ήταν έτσι...Η COSMOΚΑΡΤΑ έπαιζε πιο δυνατά.

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ ότι η Cosmokarta είναι ξεχασμένη απο όλους, και η Vodafone την ξανάφερε στο προσκήνιο με έναν πολύ άσχημο τρόπο. Θα την αφήσουν έτσι στην Cosmote;

 

Σωστος!Ο μονος που σκεφτηκε τη Cosmocarta τα τελευταια... 2 χρονια ειναι η Vodafone! :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Τί άλλο θα μπορούσε να κάνει η κοσμοτέ αφού δεν έχει να επιδείξει κάποιο αντίστοιχο οικονομικό πακέτο (όπως έχει η wind), το ρίχνει στις καταγγελίες.

 

Εδώ που τα λέμε όμως είναι λίγο υποκριτικά όλα αυτά, αφού και οι διαφημίσεις της κοσμοτέ δεν είναι φτιαγμένες με βασικό κριτήριο την επικοινωνιακή δεοντολογία. Πάρτε ας πούμε το σήμα καμπάνα, αν δεν είναι αυτό η αποθέωση της υπερβολής, με ολόκληρες τρύπες στο κέντρο μεγάλων πόλεων κλπ. Ή την φιλίτσα και τη νίνα, που συγκρίνει μεν με τα απεριόριστα (την εποχή που βγήκαν τα απεριόριστα καρτοκινητά της wind και της vodafone), μας λέει για την αποδοτικιά νίνα, δεν μας λέει όμως ότι η νίνα σου τα τρώει τα δέκα ευρώ, ενώ η φιλίτσα είναι δωρεάν γιατί σε αφήνει να τα αξιοποιήσεις προς άλλες κλήσεις, ή πχ ότι η νίνα σε έχει δεμένο με συμβόλαιο, ενώ η φιλίτσα ως καρτοκινητή δεν σε δεσμεύει.

Αυτα που λες ειναι σωστα αλλα ο καθενας πρεπει να τα βλεπει μονος του και να παιρνει οποια εταιρεια τον συμφερει.καμια δεν κραταεικανενα με το ζορι.........

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να ξέρω ποιος με έχει καλέσει όταν έχω κλειστό το κινητό μου; 2 χρόνια Έχω αυτο το πρόβλημα και δεν ξερω τι παιζει.εχει κανεις ιδεα? Το ίδιο ισχύει και όταν δεν έχω σήμα.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα εχω και γω με whats up παρολο που οταν εχω κλειστο το κινητο ακουγεται οτι και καλα θα ειδοποιηθω για την κληση κλπ.. Μαλλον θελει τηλ. στο 1313.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά υπάρχει κανά πακετάκι για whats up για mms?:ninja:

 

οχι ειναι η μοναδικη εταιρεια που δεν εχει πακετων μμσ στην καρτοκινητη της. ελεος δηλαδη!!. το εχω αναφερει ως παραπονο στην κοσμοτε οπως και επισης να ενημερωνεις καποιον να σε παρει τηλεφωνο οταν δεν εχεις καρτα οπως το call me back τις vodafone και επισης και οτι στην κοσμοτε δεν υπαρχει τροπος να ενημερωνεσαι για τα δωρεαν mb ιντερνετ που εχεις διαθεσιμα απο το πακετο με 4 ευρω που σου δινει 40 mb ιντερνετ ειναι το μοναδικο δικτυο που δεν εχει κανενα απο τα παραπανω . και ενω τους τα εχω αναφερει ως παραπονο και να προσθεσουνε αυτοι τιποτα. κοιμουνται ορθιοι. οπως και με την προσφορα της vodafone που δινει απεριοριστα προς ολα τα κινητα vodafone(οπως εχει βγει και διαφημηση αντιστοιχη) και το ιδιο και η wind με τα νεο καρτοκινητο της και η κοσμοτε τιποτα αντι να απαντησει στον αναγωνισμο με ενα αντιστοιχο πακετο κοιματε ορθια και στελνει μυνηση στην vodafone λογω τις ανταγωνιστικης διαφημησης που ειχε βγαλει !!! . ΑΛΛΑ ελεος τοσο κοσμο εχει στο δικτυο της και αυτοι τιποτα καλα κατσε να αρχιζουνε να φευγουνε με φορητοτητες και θα σου πω εγω αμα συμορφωνεται η οχι !.αμαν πια σαν σου λεει οτι εαν θελεις απεριοριστα προς ολα τα κινητα κοσμοτε κανε συμβολαιο ενω στα αλλα δικτυα δεν ισχυει κατι παρομοιο.

 

Μπορώ να ξέρω ποιος με έχει καλέσει όταν έχω κλειστό το κινητό μου; 2 χρόνια Έχω αυτο το πρόβλημα και δεν ξερω τι παιζει.εχει κανεις ιδεα? Το ίδιο ισχύει και όταν δεν έχω σήμα.

 

βεβαιως μπορεις να ενεργοποιησεις την ειδοποιηση κλησεων . καλωντας το 1313 δινεις τον αριθμο σου και σου δινουν ενα κωδικο που πρεπει να πληκτρολογησεις οπως αυτον **62*+30697547

(ο αριθμος σου χωρις το 697)# και μετα το πληκτρο κλησης για να ενημερωνεται ο συνδρομητης που σε καλει οτι θα ενημερωθεις για την κληση του και η δια εντολη απλα αντικαθιστας το 547 με το 537 για να μην ενημερωνεται ο συνδρομητης που σε καλει οτι θα ενημερωθεις . αναλογα με τον αριθμο σου αλλαζει αυτο π.χ. εαν εισαι με αριθμο 694........ για αυτο καλεσε το 1313 για να το ενεργοποιησεις . να ξερεις οτι οταν θελεις να το απενεργοποιησεις πληκτρολογεις ##002#.

 

Το ιδιο προβλημα εχω και γω με whats up παρολο που οταν εχω κλειστο το κινητο ακουγεται οτι και καλα θα ειδοποιηθω για την κληση κλπ.. Μαλλον θελει τηλ. στο 1313.

 

κανονικα αφου ακους αυτο το μηνυμα πρεπει να σου ερχεται μυνημα οταν ανοιγεις το κινητο σου ή βρισκεσαι εντος καλυψης .μηπως εχεις κανει λαθος την ενεργοποιηση και εχεις πρωωθησει τις κλησεις σου σε αλλα κινητα ;. πατα ##002# για απενεργοποιησεις τις πρωωθησεις και την υπηρεσια ειδοποιησης κλησεων και μετα καλεσε στο 1313 για να σου πουν πως θα την ενεργοποιησεις αναλογως με τον αριθμο σου εχω αναφερει παραπανω πανω κατω πως θα ειναι ο κωδικος που θα πληκτρολογεις .

Edited by Petros the Great
ΣΥΝΕΝΩΣΗ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΩΝ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ!

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

κανονικα αφου ακους αυτο το μηνυμα πρεπει να σου ερχεται μυνημα οταν ανοιγεις το κινητο σου ή βρισκεσαι εντος καλυψης .μηπως εχεις κανει λαθος την ενεργοποιηση και εχεις πρωωθησει τις κλησεις σου σε αλλα κινητα ;. πατα ##002# για απενεργοποιησεις τις πρωωθησεις και την υπηρεσια ειδοποιησης κλησεων και μετα καλεσε στο 1313 για να σου πουν πως θα την ενεργοποιησεις αναλογως με τον αριθμο σου εχω αναφερει παραπανω πανω κατω πως θα ειναι ο κωδικος που θα πληκτρολογεις .

Θα δοκιμασω τις οδηγιες που αναφερεις στο προηγουμενο ποστ και ελπιζω να λειτουργησει..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...