Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, okourkoulos said:

Καλημέρα!

Προχτες έληξε (24 μήνες) το σταθερό Νοva (& ιντερνετ)

Αποφάσισα να φυγω στη Cosmote μαζί με τα δυο κινητα.

Στο Family πακέτο που με συμφέρει στο ΑΦΜ της γυναίκας.

Μπορώ να έχω το ένα κινητό της γυναίκας σε ξεχωριστό λογαριασμό (PDF?), ακόμα κι αν είναι στο ίδιο ΑΦΜ?

Ίσως να φτιάχνεται ξεχωριστός κωδικός πελάτη για το ίδιο ΑΦΜ?

Θα μείνει όμως η ίδια συμφέρουσα τιμή?

Το δίνει στην εταιρεία της να της το πληρώνουν, γι'αυτό το μπέρδεμα.

Δεν χάνεις κάτι να ρωτήσεις στον πάροχο 

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και τελικά απάντησαν ότι δε γίνεται με family!

Πέφτω στο ONE και είναι 10Ευρω πάνω.

Στη Nova περιέργως γίνεται!

Τεσπα, θα μιλήσω με το στρατηγό και ότι μου πει.

make love not work
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, okourkoulos said:

Καλημέρα!

Προχτες έληξε (24 μήνες) το σταθερό Νοva (& ιντερνετ)

Αποφάσισα να φυγω στη Cosmote μαζί με τα δυο κινητα.

Στο Family πακέτο που με συμφέρει στο ΑΦΜ της γυναίκας.

Μπορώ να έχω το ένα κινητό της γυναίκας σε ξεχωριστό λογαριασμό (PDF?), ακόμα κι αν είναι στο ίδιο ΑΦΜ?

Ίσως να φτιάχνεται ξεχωριστός κωδικός πελάτη για το ίδιο ΑΦΜ?

Θα μείνει όμως η ίδια συμφέρουσα τιμή?

Το δίνει στην εταιρεία της να της το πληρώνουν, γι'αυτό το μπέρδεμα.

Ξεχωριστός λογαριασμός δε γίνεται αλλά μπορεί να δίνει μόνο την σελίδα του αριθμού της όπου αναφέρει την χρέωση μόνο για αυτήν. Καλό είναι στο family να μπει leader ώστε να είναι το μεγαλύτερο πάγιο στον αριθμό της 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arma said:

Καλημέρα στην παρέα, έχω what's up και δέχτηκα προσφορά για συμβόλαιο 1,5 χρόνο με τις ακόλουθες παροχές, απεριόριστα κινητά σταθερά, 20 GB internet , κάτι χιλιάδες μηνύματα(αδιάφορο) και δύο μήνες πάγιο δώρο, αυτά με 18 ευρώ, το θέμα είναι αν αξίζει τώρα να κάνω συμβόλαιο ή να περιμένω τίποτα καλύτερο; έως τώρα έβαζα 15 ευρώ κάρτα 

Καλημέρα. Είχα το ίδιο για 18 μήνες, έως τέλη Οκτώβρη, με 8€. Είχα και το σταθερό μου στην κόσμο βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το σταθερό μου το φουσκώνει στα 30 ευρώ, τώρα με τα ίδια είμαι σε άλλη εταιρεία με 21, άρα μια από τα ίδια

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, arma said:

Ευχαριστώ, το σταθερό μου το φουσκώνει στα 30 ευρώ, τώρα με τα ίδια είμαι σε άλλη εταιρεία με 21, άρα μια από τα ίδια

Πλήρωνα το σταθερό (ακόμη το έχω) 23,62 για 24αρα, η οποία αργότερα αναβαθμίστηκε δωρεάν σε 50αρα. Στο λέω για να έχεις μέτρο σύγκρισης

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, arma said:

Καλημέρα στην παρέα, έχω what's up και δέχτηκα προσφορά για συμβόλαιο 1,5 χρόνο με τις ακόλουθες παροχές, απεριόριστα κινητά σταθερά, 20 GB internet , κάτι χιλιάδες μηνύματα(αδιάφορο) και δύο μήνες πάγιο δώρο, αυτά με 18 ευρώ, το θέμα είναι αν αξίζει τώρα να κάνω συμβόλαιο ή να περιμένω τίποτα καλύτερο; έως τώρα έβαζα 15 ευρώ κάρτα 

Αυτό τι κουφό είναι 1,5 χρόνο συμβόλαιο.

Ευτυχώς τελικά που δεν πήγα Cosmote. Σήμερα παρέλαβα το Neo για δοκιμή του δικτύου και παντού στο σπίτι είμαι με Ε. Ούτε 4G.

Edited by katsiletra
Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχή φίλε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, katsiletra said:

Αυτό τι κουφό είναι 1,5 χρόνο συμβόλαιο.

Ευτυχώς τελικά που δεν πήγα Cosmote. Σήμερα παρέλαβα το Neo για δοκιμή του δικτύου και παντού στο σπίτι είμαι με Ε. Ούτε 4G.

Νέα κόλπα, ποιός τους ξέρει, μάλλον θα κάνω την μετάβαση μιας και με βγαίνει το ίδιο, άσε που πολλές φορές ξεχνούσα να βάλω κάρτα 

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, katsiletra said:

Αυτό τι κουφό είναι 1,5 χρόνο συμβόλαιο.

Ευτυχώς τελικά που δεν πήγα Cosmote. Σήμερα παρέλαβα το Neo για δοκιμή του δικτύου και παντού στο σπίτι είμαι με Ε. Ούτε 4G.

Παρε την εξυπηρέτηση πελατων ή πήγαινε σε ενα καταστημα να δει τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν θα είναι παντού έτσι, από τη στιγμή όμως που η κατοικία σου βρίσκεται εκεί, είναι λογικό να μην την προτιμήσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, katsiletra said:

Αυτό τι κουφό είναι 1,5 χρόνο συμβόλαιο.

Ευτυχώς τελικά που δεν πήγα Cosmote. Σήμερα παρέλαβα το Neo για δοκιμή του δικτύου και παντού στο σπίτι είμαι με Ε. Ούτε 4G.

 

1 hour ago, katsiletra said:

Αμπελόκηποι Ιωαννίνων.

Χαχαχα. Τι πιο σύνηθες να συμβεί! Έτσι και δεν είσαι 3ος και πάνω στους Αμπελοκήπους, έχεις κυριως edge. Εγώ που είμαι 4ο εδώ και κάποιες μέρες έστρωσε και πιάνει 5G γύρω στα 150-200. 
Στους κατω ορόφους edge, συνεχείς  εναλλαγες με 5G, και αγιος ο θεος. 
 

Σκέψου πως σήμερα περασα από Καραβατια και δεν έβγαζα κληση σε εξωτερικό χώρο. 1 γραμμή edge. Μπροστά σε αυτό, μια χαρά είναι οι Αμπελοκηποι. 

Εχει φαει διαστημικό χαστούκι από τις συνεργάτιδες η Cosmote σε συγκεκριμενες περιοχες στα Γιάννενα και δεν το ξέρει. Κάτι κάνει πολυ λάθος. 

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Παρε την εξυπηρέτηση πελατων ή πήγαινε σε ενα καταστημα να δει τις ρυθμισεις.

Τι ρυθμίσεις να δει, στην περιοχή η Cosmote ανεκαθεν ήταν κακή.  

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Απελπισία οι Αμπελόκηποι ...και με φίλο που έχει Vodafone καντήλια θυμάμαι έριχνε παλιότερα.Οποτε βρίσκομαι εκεί (ευτυχώς σπάνια) με το ζόρι να πιάσει 1mbps στο δρόμο .

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι η λύση δηλαδή στην περιοχή αυτή; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω εικόνα γενική της περιοχής το πώς συμπεριφέρονται οι άλλοι πάροχοι ή ακόμα και η cosmote σε διαφορετικά σημεια.Παντως γενικά στα Γιάννενα έχει πολλά σκαμπανεβάσματα η cosmote .Και εγώ που μένω σε εντελώς αντίθετη περιοχή ενώ το πρωί βαράω 250αρια με 5g το απόγευμα και μετα πέφτει στα 50.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

Αυξάνεται η κίνηση, ίσως γι αυτό 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, p_k said:

Ποια είναι η λύση δηλαδή στην περιοχή αυτή; 

WiFi Calling. 

22 minutes ago, Alex-T said:

Απελπισία οι Αμπελόκηποι ...και με φίλο που έχει Vodafone καντήλια θυμάμαι έριχνε παλιότερα.Οποτε βρίσκομαι εκεί (ευτυχώς σπάνια) με το ζόρι να πιάσει 1mbps στο δρόμο .

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Οι άλλες είναι μια χαρά, έχουν αισθητα καλύτερη καλυψη από την Cosmote. Οσοι φίλοι μου έχουν μια απ τις άλλες δυο δεν εχουν παραπονεθεί για την κατάσταση στην περιοχή. Ούτε γω είχα προβλήματα με τη Nova. Δηλαδή επιανε γύρω στα 80-90mbps κατά μέσο όρο στους δρομους της περιοχης. Παρομοίως και η Vodafone  


Αντιθετως η Cosmote δεν θέλει και πολυ για να αρχίσει τα edge-no service. 
 

Ας λήξουμε τη συζήτηση όμως σε αυτό το νήμα, είμαστε εκτός θέματος. 

Edited by panos.k2
Link to comment
Share on other sites

Αυξάνεται η κίνηση, ίσως γι αυτό 
Αυξάνεται γιατί οι σταθερές γραμμές έχουν πρόβλημα με αποσυνδέσεις (καφαο voda κυριως) όποτε λιώνουν τα δεδομένα όλοι.Για τον ιδιο λόγο που το γύρισα και εγώ σε data sim στο σπίτι.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk

My Devices (Απ' όσες θυμάμαι δηλαδή) Philips DIGA/Ericsson 768/Ericsson 788/Ericsson T28/Nokia 3200/Siemens SL55/Nokia 6210/Nokia 6510/Ericsson W600/Nokia E52/Nokia E65/Sony Ericsson Neo V/Moto G/Xiaomi Redmi Note 3/Xiaomi Redmi Note 5
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Alex-T said:

Αυξάνεται γιατί οι σταθερές γραμμές έχουν πρόβλημα με αποσυνδέσεις (καφαο voda κυριως) όποτε λιώνουν τα δεδομένα όλοι.Για τον ιδιο λόγο που το γύρισα και εγώ σε data sim στο σπίτι.

Sent from my M2007J20CG using Tapatalk
 

Ποια περιοχή είσαι; 
Οι Αμπελοκηποι έχουν πολυ καλές γραμμές πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους πριν 1 μήνα ανανέωσα με απεριόριστα σταθερά και κινητά στην cosmote και 24 ίντερνετ με 27,90€ το μήνα τώρα έβγαλε νέα προσφορά στα 24,90 με απεριόριστα σταθερά και 500 λεπτά προς κινητά γίνεται τώρα να μεταφερθώ σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς ποινή

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, anekoulourida said:

Γεια χαρά σε όλους πριν 1 μήνα ανανέωσα με απεριόριστα σταθερά και κινητά στην cosmote και 24 ίντερνετ με 27,90€ το μήνα τώρα έβγαλε νέα προσφορά στα 24,90 με απεριόριστα σταθερά και 500 λεπτά προς κινητά γίνεται τώρα να μεταφερθώ σε αυτό το πρόγραμμα χωρίς ποινή

Δύσκολο το κόβω φίλε

Link to comment
Share on other sites

Αν μου έρθει sms από 2 factor authentication στο κινητό ενώ είμαι roaming σε non-Eu χώρα χρεώνομαι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σήμερα παρέλαβα τα συμβόλαια και τις sim της cosmote ερχόμενος απο Vodafone. Η φορητότητα αφορά 3 γραμμές στο πρόγραμμα cosmote gigamax family unlimited.Οι τελικές χρεωσεις των παγίων είναι σύνολο 5 ευρώ ακριβότερες από τα συμφωνηθέντα!! Δεν το σκέφτηκα να κοιτάξω τα συμβόλαια και τα υπέγραψα. Πρώτη φορα μου συμβαινει αυτό. Τόσα χρόνια δεν είχα τέτοια θέματα ποτέ! Για αυτό ίσως και η χαλαρότητα. Η αυξημένη χρέωση φαίνεται στην γραμμή του leader. Η συμφωνία δεν έχει σταθερό cosmote μέσα. Αν είχε μου είπαν ότι στην γραμμή leader θα πλήρωνα 13 ευρώ λιγότερο. Επικοινώνησα σήμερα με 13888 και μου είπαν να πάρω τηλ από βδομάδα στο σταθερό που μου κάνανε την προσφορά να δούμε τι παίζει. Σας έχει συμβεί κάτι παρόμοιο; Συγνώμη για το σεντόνι και ευχαριστώ εκ των προτέρων και καλή χρονιά σε όλους!


Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...