Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, AlexBG said:

Με πήραν σήμερα για να ανανεώσω το συμβόλαιο μου που λήγει στις 10/12/2023. Η προσφορά που μου δίνουν είναι αυτή που έχω επισυνάψει και η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερή VDSL 200Mbps. Προφανώς δε θα πέσω έξω με αύξηση 4€ το μήνα αλλά ούτε διατεθημένος να τους τα δώσω είμαι. Κάποια συμβουλή;

IMG_2981.jpeg

Εννοείται ότι ανανεώνεις,εξαιρετική προσφορά!Δες τη δική μου προσφορά και σύγκρινε.

 

Screenshot 2023-08-29 at 15-21-10 Εύρεση.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, AlexBG said:

Με πήραν σήμερα για να ανανεώσω το συμβόλαιο μου που λήγει στις 10/12/2023. Η προσφορά που μου δίνουν είναι αυτή που έχω επισυνάψει και η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερή VDSL 200Mbps. Προφανώς δε θα πέσω έξω με αύξηση 4€ το μήνα αλλά ούτε διατεθημένος να τους τα δώσω είμαι. Κάποια συμβουλή;

IMG_2981.jpeg

Κάνε μέσω του chat αίτημα για αλλαγή σε καρτοκινητο και θα σε πάρουν σε 1-2 μέρες από το τμήμα διακοπών. Εκεί πίεσε για 1-2 πάγια δώρο ώστε να εξισορροπηθεί 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Κάνε μέσω του chat αίτημα για αλλαγή σε καρτοκινητο και θα σε πάρουν σε 1-2 μέρες από το τμήμα διακοπών. Εκεί πίεσε για 1-2 πάγια δώρο ώστε να εξισορροπηθεί 

Έχω ενάμιση μήνα συμβόλαιο ακόμα και λέω να κάνω φορητότητα σε καρτοκινητό nova.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, pier88 said:

Έχω ενάμιση μήνα συμβόλαιο ακόμα και λέω να κάνω φορητότητα σε καρτοκινητό nova.

Δοκίμασε πρωτα αυτό και αν δεν πιάσει τότε κάνε τη φορητότητα. Είναι πολύ απλό, μπορεί να γλιτώσεις τον κόπο 

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανεις που βγαζει προσφορες για τα μελη του φορουμ?καθως εχω 3 γραμμες κινητο-2 data,1 σταθερο και ενα εξοχικο για μεταφορα απο vodafone προς cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και συγγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά αλλά είμαι με προβληματικό κινητό για να κάνω αναζήτηση...

 

Έχω ποσό προεπιδότησης , συμφωνώ σε ότι μου δίνουν (πάγιο και ποσό για συσκευή. Το ποσό είναι 260 ευρώ και θέλω το Samsung a54 (8/256). Με τιμή συσκευής πρέπει να δώσω αλά 260 . Την οποία διαφορά τέλος πάντων βγει για την συσκευή της επιλογής μου μπορώ πέραν των γνωστών τρόπων  (μετρητά, πιστωτική κλπ ) να την βάλω σε δόσεις στον λογαριασμό που θα γίνει η ανανέωση ή σε σταθερό μου (στα ίδια προφανώς στοιχεία και σε πρόγραμμα one ) .άλλοι μου λένε ναι κι άλλοι όχι από εξ πελατών και περιμένω απάντηση από το κατάστημα της κοσμοτε εδώ απλά θέλω να προλάβω την υπάρχουσα τιμή και την συσκευή που τώρα είναι διαθέσιμη στο κατάστημα. 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, geovrettos1987 said:

Καλησπέρα και συγγνώμη αν έχει ερωτηθεί ξανά αλλά είμαι με προβληματικό κινητό για να κάνω αναζήτηση...

 

Έχω ποσό προεπιδότησης , συμφωνώ σε ότι μου δίνουν (πάγιο και ποσό για συσκευή. Το ποσό είναι 260 ευρώ και θέλω το Samsung a54 (8/256). Με τιμή συσκευής πρέπει να δώσω αλά 260 . Την οποία διαφορά τέλος πάντων βγει για την συσκευή της επιλογής μου μπορώ πέραν των γνωστών τρόπων  (μετρητά, πιστωτική κλπ ) να την βάλω σε δόσεις στον λογαριασμό που θα γίνει η ανανέωση ή σε σταθερό μου (στα ίδια προφανώς στοιχεία και σε πρόγραμμα one ) .άλλοι μου λένε ναι κι άλλοι όχι από εξ πελατών και περιμένω απάντηση από το κατάστημα της κοσμοτε εδώ απλά θέλω να προλάβω την υπάρχουσα τιμή και την συσκευή που τώρα είναι διαθέσιμη στο κατάστημα. 

Ευχαριστώ πολύ!

Νομίζω ότι οι δόσεις στον λογαριασμό ισχύουν μόνο για τη Vodafone, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος και καλό θα ήταν να μας απαντήσει κάποιος που μπορεί να είχε στο παρελθόν την ίδια απορία και να το είχε ψάξει 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Gv2008 said:

Νομίζω ότι οι δόσεις στον λογαριασμό ισχύουν μόνο για τη Vodafone, αλλά δεν είμαι καθόλου σίγουρος και καλό θα ήταν να μας απαντήσει κάποιος που μπορεί να είχε στο παρελθόν την ίδια απορία και να το είχε ψάξει 

Η Vodafone σίγουρα το κάνει και κακώς δεν το κάνουν ( αν δεν τον κάνουν και οι υπόλοιποι). Το θέμα είναι ότι είμαι ακόμα σε διακοπές, με συσκευή που τα χει παίξει και είναι δύσκολο να μεταβώ σε κατάστημα χωρίς λόγο . Πωλητής από εκεί μου είπε ότι γίνεται, στην συνέχεια με κάλεσαν γιατί είχα ζητήσει καλύτερη προσφορά όπου και μου έκαναν αλλά από κει μου είπαν ότι δεν γίνεται.  Μίλησα ξανά κε τον πωλητή και περιμένω απάντηση απλά θέλω να προλάβω τις τιμές μέχρι αύριο που τελειώνει ο μήνας και παράλληλα να αλλάξω συσκευή άμεσα... 

Σε κάθε περίπτωση για την τιμή συσκευής κοιτάω αυτή που αναφέρεται για αγορά χωρίς συμβόλαιο, σωστά? ( εν προκειμένω 499 -260 της επιδότησης)

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, geovrettos1987 said:

Η Vodafone σίγουρα το κάνει και κακώς δεν το κάνουν ( αν δεν τον κάνουν και οι υπόλοιποι). Το θέμα είναι ότι είμαι ακόμα σε διακοπές, με συσκευή που τα χει παίξει και είναι δύσκολο να μεταβώ σε κατάστημα χωρίς λόγο . Πωλητής από εκεί μου είπε ότι γίνεται, στην συνέχεια με κάλεσαν γιατί είχα ζητήσει καλύτερη προσφορά όπου και μου έκαναν αλλά από κει μου είπαν ότι δεν γίνεται.  Μίλησα ξανά κε τον πωλητή και περιμένω απάντηση απλά θέλω να προλάβω τις τιμές μέχρι αύριο που τελειώνει ο μήνας και παράλληλα να αλλάξω συσκευή άμεσα... 

Σε κάθε περίπτωση για την τιμή συσκευής κοιτάω αυτή που αναφέρεται για αγορά χωρίς συμβόλαιο, σωστά? ( εν προκειμένω 499 -260 της επιδότησης)

Ακριβώς. Έτσι θα το υπολογίσεις. Κι εγώ έπαθα κάτι παρόμοιο στις διακοπές και έμεινα χωρίς τηλέφωνο

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, μερική απάντηση στο ερώτημα μου μιας και πήγα σήμερα σε κατάστημα cosmote.

A)  στην καρτέλα συνδρομητή στο σταθερό, βγάζει κάπου  "πιστωτικό όριο" . Αυτό για να φανεί θα πρέπει σίγουρα να μην υπσρχει οφειλόμενο ποσο και επιπλέον (πιθανά) η καρτέλα συνδρομητή να είναι καιρο ενεργή. Στην περίπτωση μου περιμένω αρχικά εκκαθάριση γιατί μετά την αλλαγή μου σε οπτική μου είχαν χρεώσει κακώς  εξοπλισμό ενώ παράλληλα επειδή αρχικά ήταν σε άλλο όνομα, παρόλο που είναι ίδιο νούμερο, ίσως να μην έκανε μεταφορά του ιστορικού. 

Συνοπτικά λοιπόν: Σε καταστήματα cosmote με βεβαιότητα αν δεν έχετε πόσο λογαριασμού που έχει λήξει και πιθανά αν δεν είστε νέος συνδρομητής (υποθέτω για να φανεί η συνέπεια βάσει έγκυρων πληρωμών) σας βγάζει ένα πιστωτικό όριο που αυτό ορίζει το ποσό/ δυνατότητα των δόσεων. 

Σε κάθε περίπτωση όμως, εφόσον υπάρχουν στοιχεία σε αυτή την κατηγορία μπορείτε να βάλετε πόσο σε δόσεις στον λογαριασμό σταθερής. 

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει η Cosmote δόσεις σε λογαριασμό σταθερής;; 

Ναι. Το βλεπεις μεσα στην εφαρμογή


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εννοείται ότι ανανεώνεις,εξαιρετική προσφορά!Δες τη δική μου προσφορά και σύγκρινε.
 
1079746281_Screenshot2023-08-29at15-21-10.png.d17d07c5ab95055817eb0f1bdce47b18.png

Εγώ παντως ρε λεβέντες, εχω ανανεωσει πριν 40 ημέρες περιπου, σε 4 γραμμές με απεριοριστα Mb, κλησεις και 4000sms με 74,-€ ~.


Sent from my iPhone using Tapatalk
It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

On 13/7/2023 at 4:14 ΜΜ, spookype20 said:

 

Το χτύπησα... Τα λέμε σε 2 χρόνια!

-1€ e-λογαριασμός

26,76€ τελική τιμή 

 

Screenshot_20230713-160541.png

Εγώ είχα συμφωνήσει για 27,76€ και ο 2ος λογαριασμός μου ήρθε 21,23€

Να πάρω να παραπονεθώ; 

image.thumb.png.0ada7ea36038e6d3bc935fcd5d2a8193.png

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, spookype20 said:

Εγώ είχα συμφωνήσει για 27,76€ και ο 2ος λογαριασμός μου ήρθε 21,23€

Να πάρω να παραπονεθώ; 

image.thumb.png.0ada7ea36038e6d3bc935fcd5d2a8193.png

Πώς έγινε αυτό;

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gv2008 said:

Πώς έγινε αυτό;

Δεν ξέρω... εγώ είχα συμφωνήσει στα 27,76€ -1€ ο e-λογαριασμός.

Ο 1ος λογαριασμός είχε έρθει αναλογικός, και δεν είχα δώσει σημασία.

Στο 2ο είδα αυτήν την τιμή 21,23€. Θα δούμε στον επόμενο. 

Επίσης και στον home Speedbooster που έχω, μου κάνανε ανανέωση (για άλλα δύο χρόνια) στα 6,8€/μήνα (όπως μου είπε ακατέβατα) και μου ήρθε η παλιά τιμή που έδινα 4,37€/μήνα.

Edited by spookype20

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, spookype20 said:

Στο 2ο είδα αυτήν την τιμή 21,23€. Θα δούμε στον επόμενο. 

Υπάρχει μια προσφορά τον τελευταίο καιρό που αντί για 10% έκπτωση Cosmote One δίνει 30%. Ίσως ξέχασαν να το αναφέρουν

Link to comment
Share on other sites

Από 36.99 η προσφορά είναι 41.85 για 2 χρόνια....από το να αρχίσω τις παπατζες με φορητότητες να μου πει η κόσμοτε οκ φύγε και μετά να είμαι σε χάλια δίκτυο, προτιμώ να μείνω με την τιμή που με προτείνουν...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Konstantine73 said:

Από 36.99 η προσφορά είναι 41.85 για 2 χρόνια....από το να αρχίσω τις παπατζες με φορητότητες να μου πει η κόσμοτε οκ φύγε και μετά να είμαι σε χάλια δίκτυο, προτιμώ να μείνω με την τιμή που με προτείνουν...

sent from my S23Ultra 12/512
 

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα είσαι σε χάλια δίκτυο, αλλά αν θεωρείς ότι η τσέπη σου άντε ει αυτή την τιμή μην προσπαθήσεις να κάνεις παζάρια 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απαραίτητο ότι θα είσαι σε χάλια δίκτυο, αλλά αν θεωρείς ότι η τσέπη σου άντε ει αυτή την τιμή μην προσπαθήσεις να κάνεις παζάρια 
Η πικρή αλήθεια είναι αυτή... Στη δουλειά μου και η wind και η vodafone είναι χάλια.... Επίσης σε ότι ταξίδια έχω κάνει μόνο με την cosmote έχω δει χαιρι.

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Konstantine73 said:

Η πικρή αλήθεια είναι αυτή... Στη δουλειά μου και η wind και η vodafone είναι χάλια.... Επίσης σε ότι ταξίδια έχω κάνει μόνο με την cosmote έχω δει χαιρι.

sent from my S23Ultra 12/512
 

σε ποιες περιοχές κινείσαι;

Link to comment
Share on other sites

σε ποιες περιοχές κινείσαι;
Σε αυτές που κινούμαι και επειδή έχω δοκιμάσει εκτενώς και τις 3 - μόνο η κοτε με έχει αφήσει ευχαριστημένο.

Μέτοχος δεν είμαι σε καμία πάντως ούτε οπαδός...σαν καταναλωτής μιλάω

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Konstantine73 said:

Σε αυτές που κινούμαι και επειδή έχω δοκιμάσει εκτενώς και τις 3 - μόνο η κοτε με έχει αφήσει ευχαριστημένο.

Μέτοχος δεν είμαι σε καμία πάντως ούτε οπαδός...σαν καταναλωτής μιλάω

sent from my S23Ultra 12/512
 

Συμφωνώ απόλυτα. Κανένας μας δεν είναι μέτοχος και όλοι θα θέλαμε δίκτυα που να είναι ανταγωνιστικά αλλά δυστυχώς δεν συμβαίνει αυτό. Πότε δοκίμασες τελευταία φορα vf-novs?

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα. Κανένας μας δεν είναι μέτοχος και όλοι θα θέλαμε δίκτυα που να είναι ανταγωνιστικά αλλά δυστυχώς δεν συμβαίνει αυτό. Πότε δοκίμασες τελευταία φορα vf-novs?
Μέχρι Πέρυσι και τις δύο είχα τα αντίστοιχα απεριόριστα στα καρτοκινητά τους...

sent from my S23Ultra 12/512

Link to comment
Share on other sites

Just now, Konstantine73 said:

Μέχρι Πέρυσι και τις δύο είχα τα αντίστοιχα απεριόριστα στα καρτοκινητά τους...

sent from my S23Ultra 12/512
 

πριν ακόμα γίνει nova η πρώην wind? Βλέπω έχεις 5G κινητό. Με την κοτέ έχεις 5G? Με τις άλλες δύο είχες;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...