Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λιγει στις 16 του μηνα το συμβολαιο μου με την cosmote και αν ανανεοσω δικαιουμαι επηδοτηση. ξερετε αν μπορω να ανανεωσο πιο πριν το συμβολαιο μου για να παρω και την επηδοτηση?
Link to comment
Share on other sites

Εξακολουθεί και ειναι δωρεάν

 

Δεν ήμουν αρκετά σαφής :)

Εννοώ υπάρχει αντιστοιχία με πριν: δηλαδή το spotify είναι δωρεάν από Mobile XL και πάνω, ή το δίνουν και με κάποιο χαμηλότερο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση,συγνώμη κιόλας αν έχει απαντηθει:

Αν κάποιος έχει υπογράψει 24μηνο συμβόλαιο και θέλει να το σπάσει στους 14-15 μήνες,γίνεται? Αν ναι,τι πληρώνει? Μπορεί να γίνει κάποια αναπροσαρμογή σε κάποιο άλλο πρόγραμμα?

Ευχαριστώ και συγνώμη για τη ταλαιπωρία.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι.

Εχω συμβόλαιο με την Κοσμοτέ,και τον ΟΤΕ,κινητό-σταθερό-Ιντερνετ σταθερού και κινητού.Τα πάντα όλα που λένε.Και βέβαια έχω στο mobile Ιντερνετ, κινητό-τάμπλετ,(wifi+cellular),-λάπτοπ.

Aν κάποια στιγμή άλλαζα τάμπλετ,και πήγαινα σε wifi only,και χρησιμοποιούσα το κινητό ως hot spot,τι θα άλλαζε,τόσο πρακτικά,όσο και στο συμβόλαιο, και τι οικονομία θα είχα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

κανεναν νεο για τιμες που πετυχατε τελευταια με το κολπο της φορητοτητας?

τελειωνουν και σε εμενα δυο plus65 που ειχα με 45 euro συνολο και εχω αρχισει να ψαχνομαι ,,,

θελω να προσθεσω και ενα σταθερο στην νεα ανανεωση να ξερω ποσο περιπου τα δινουν

φυσικα μιλαω για xl

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να κανω συμβολαιο με τη cosmote για mobile 4G internet για 10 ή 20gb το μηνα. Θα το χρειαστω για 6 μηνες αλλα μου ειπαν σε ακταστημα γερμανος (οπως και στο site τους) οτι ειναι 18 μηνη η παραμονη. Εγω ομως γνωριζω οτι το χρειαζομαι μεχρι το νοεμβριο. Υπαρχει λυση στη περιπτωση μου? Αυτη στιγμη ειμαι με vodafone καρτοκινητη, ξοδευω περιπου 50ευρω το μηνα σε ανανεωσεις 5ευρες των 500mb και το σημα ειναι απαραδεκτο. Η cosmote πιανει μεχρι και 4G εδω.

Επισκευτειτε την virtual πόλη μου και βοηθηστε στην εξελλιξη της!

http://thesschester.myminicity.com/

και

http://thesschester.myminicity.com/ind

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να κανω συμβολαιο με τη cosmote για mobile 4G internet για 10 ή 20gb το μηνα. Θα το χρειαστω για 6 μηνες αλλα μου ειπαν σε ακταστημα γερμανος (οπως και στο site τους) οτι ειναι 18 μηνη η παραμονη. Εγω ομως γνωριζω οτι το χρειαζομαι μεχρι το νοεμβριο. Υπαρχει λυση στη περιπτωση μου? Αυτη στιγμη ειμαι με vodafone καρτοκινητη, ξοδευω περιπου 50ευρω το μηνα σε ανανεωσεις 5ευρες των 500mb και το σημα ειναι απαραδεκτο. Η cosmote πιανει μεχρι και 4G εδω.

εαν εχεις δικαιωμα φοιτητη ή μπορει κάποιος άλλος να το παρει για σένα σε συμφέρει το cosmote mobile internet με καρτα όπου έχεις με 6Ε 4GB!!!! Άρα όταν σου τελειώνουν τα gb ξαναενεργοποιείς το ίδιο πακέτο τότε θα έχει με 24Ε π.χ 16GB.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να κανω συμβολαιο με τη cosmote για mobile 4G internet για 10 ή 20gb το μηνα. Θα το χρειαστω για 6 μηνες αλλα μου ειπαν σε ακταστημα γερμανος (οπως και στο site τους) οτι ειναι 18 μηνη η παραμονη. Εγω ομως γνωριζω οτι το χρειαζομαι μεχρι το νοεμβριο. Υπαρχει λυση στη περιπτωση μου? Αυτη στιγμη ειμαι με vodafone καρτοκινητη, ξοδευω περιπου 50ευρω το μηνα σε ανανεωσεις 5ευρες των 500mb και το σημα ειναι απαραδεκτο. Η cosmote πιανει μεχρι και 4G εδω.

Εάν χρειάζεσαι κάτι μέχρι τον Νοέμβριο μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε πρόγραμμα χωρίς επιδότηση. Οπότε τον Νοέμβριο φεύγεις κανονικά.

Αυτό που δεν κάνεις σωστά είναι ότι στο πρόγραμμα που βρίσκεσαι μπορείς να έχεις με 5 ευρώ 1GB και εσύ αγοράζεις τα 500 ΜΒ . Αλλά για περισσότερα μπορείς να ρωτήσεις στο σχετικό χώρο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν χρειάζεσαι κάτι μέχρι τον Νοέμβριο μπορείς να πάρεις οποιοδήποτε πρόγραμμα χωρίς επιδότηση. Οπότε τον Νοέμβριο φεύγεις κανονικά.

Αυτό που δεν κάνεις σωστά είναι ότι στο πρόγραμμα που βρίσκεσαι μπορείς να έχεις με 5 ευρώ 1GB και εσύ αγοράζεις τα 500 ΜΒ . Αλλά για περισσότερα μπορείς να ρωτήσεις στο σχετικό χώρο.

Δεν νομίζω να μπορεί να πάρει πρόγραμμα χωρίς επιδότηση παγίου ή συσκευής! Νομίζω εμπορικά καμία εταιρεία δεν παρέχει πρόγραμμα αορίστου χρόνου, όλες σου λένε θα πάρεις ή με έκπτωση παγίου ή με επιδότηση συσκευής! Επίσης και με 5Ε το ένα GB πάλι θα δίνει 50Ε για τα δέκα GB που θέλει και για είκοσι ακόμα περισσότερα χρήματα. Θα μου πεις θα έχει και τα μπόνους από τι ανανεώσεις! Αλλά και πάλι πολλά είναι τα χρήματα. Επίσης αναφέρει πως η βόνταφον δεν έχει καλό σήμα εκεί! Θεωρώ πως μόνο το συμβόλαιο τον συμφέρει περισσότερο!

Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι , ας πάρει κάτι με έκπτωση την οποία θα πληρώσει φεύγοντας.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, θελω να κανω συμβολαιο με τη cosmote για mobile 4G internet για 10 ή 20gb το μηνα. Θα το χρειαστω για 6 μηνες αλλα μου ειπαν σε ακταστημα γερμανος (οπως και στο site τους) οτι ειναι 18 μηνη η παραμονη. Εγω ομως γνωριζω οτι το χρειαζομαι μεχρι το νοεμβριο. Υπαρχει λυση στη περιπτωση μου? Αυτη στιγμη ειμαι με vodafone καρτοκινητη, ξοδευω περιπου 50ευρω το μηνα σε ανανεωσεις 5ευρες των 500mb και το σημα ειναι απαραδεκτο. Η cosmote πιανει μεχρι και 4G εδω.

Υπάρχει και αυτό:https://www.cosmote.gr/mobile/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_IOTG_me_Karta_4G_FullPack_prs/section/IOTG_onRequest_prs

Είναι με κάρτα χωρίς ελάχιστη παραμονη΄αλλά πολύ πιο ακριβό!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

κινητα

1 cosmote xl 29.13 18μηνο

2 cosmote xl 29.99 18μηνο

σταθερα

3 24mbps χωρις αστικες υπεραστικες 21,9 24μηνο

4 24mpbps με αστικες υπεραστικες 24,9 24μηνο

συνολο 105,92

μολις μου εκαναν αυτη την προσφορα για 2 κινητα και 2 σταθερα που εχω σε οικογενειακο πακετο ολα μαζι

να την δεκτω η να χρησιμοποιησω και το κολπο της φορητοτητας για κατι καλλητερο ?

Link to comment
Share on other sites

κινητα

1 cosmote xl 29.13 18μηνο

2 cosmote xl 29.99 18μηνο

σταθερα

3 24mbps χωρις αστικες υπεραστικες 21,9 24μηνο

4 24mpbps με αστικες υπεραστικες 24,9 24μηνο

συνολο 105,92

μολις μου εκαναν αυτη την προσφορα για 2 κινητα και 2 σταθερα που εχω σε οικογενειακο πακετο ολα μαζι

να την δεκτω η να χρησιμοποιησω και το κολπο της φορητοτητας για κατι καλλητερο ?

Εγώ θα το έπερνα/......

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

κινητα

1 cosmote xl 29.13 18μηνο

2 cosmote xl 29.99 18μηνο

σταθερα

3 24mbps χωρις αστικες υπεραστικες 21,9 24μηνο

4 24mpbps με αστικες υπεραστικες 24,9 24μηνο

συνολο 105,92

μολις μου εκαναν αυτη την προσφορα για 2 κινητα και 2 σταθερα που εχω σε οικογενειακο πακετο ολα μαζι

να την δεκτω η να χρησιμοποιησω και το κολπο της φορητοτητας για κατι καλλητερο ?

Εχεις πολλες γραμμες με φορητοτητα θα σου κανουν πολυ καλυτερη προσφορα σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις πολλες γραμμες με φορητοτητα θα σου κανουν πολυ καλυτερη προσφορα σε ολα.

 

Πάντως εμένα με τρεις γραμμές δε μου έκαναν πολύ καλύτερη στο XL και τα έριξα σε L.

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορει καποιος να μου δωσει το Linkγια online φορητοτητα σε vodafone cu...ξερετε για το γνωστο κολπο..ή αν υπαρχει καποιος απο τμημα προσφορων ας μου στειλει.
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/contactfrm/portabilityRequest.action .Θα βάλεις τα στοιχεία σου και θα σε πάρουν τηλέφωνο για ραντεβού με κούριερ για να σου δώσουν sim. Ή cosmote λογικά θα σε πάρει μία μέρα μετά την παραλαβή της sim γιατί τότε θα δει το αίτημα. Το χω πολύ φρέσκο σα διαδικασία γιατί το έκανα πρόσφατα, αλλά εγώ ήμουν αποφασισμένος να πάω σε cu.
Link to comment
Share on other sites

ηρθε και εμενα η ωρα για την ανανεωση εχω 2 συνδεσεις, η μια συνδεση ειναι 1500λεπτα προς κοσμοτε 100λεπτα προς ολους οπου τα 50λεπτα οταν ειχα ξανα κανει ανανεωση περυσι μου τα εβαλαν σαν προσφορα και και 400mb ιντερνετ οπου τα 200 ηταν και αυτα σε προσφορα απο περυσι.

 

η αλλη συνδεση ειναι 1500προς κοσμοτε 200 λεπτα προς ολους και 800mb ιντερνετ. Συνολο που πληρωναμε ηταν 39ευρω και οι δυο συνδεσεις!

 

τωρα μου προτειναν και οι 2 συνδεσεις στο προγραμμα XL στα 65ευρω παιρνω μου ειπαν μια εκπτωση λογω οικογενειακου πακετου και λογω οτι εχω ote tv με ιντερνετ και σταθερο. ειναι καλη η τιμη που μου δινουν?η να το ψαξω για φορητοτα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

Έκανα σήμερα συμβόλαιο με την Cosmote και μου είπαν στο τηλέφωνο για μια extra sim με 3 ευρώ που μπορώ να την χρησιμοποιώ σε άλλη συσκευή για internet.

Δεν κατάλαβα όμως ακριβώς ποια είναι η χρήση της, Την βάζω πχ σε κάποιο tablet και έχω 3 ευρώ για αγορά κάποιου πακέτου ιντερνετ(που δεν υπάρχει κάτι με 3 ευρώ)?

Επίσης θα μπορώ να την χρησιμοποιώ για να συνδέομαι στο ote tv go εκτός του δικού μου wifi?Γιατι ως τώρα δεν μπορώ να συνδεθώ στην εφαρμογή εκτός του σπιτιού μου με το tablet.

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

1 αριθμός XL

1 αριθμός 400 λεπτά κτλ

δώρο 1 έξτρα κάρτα Data

σύνολο 44 ευρώ μετά απο φορητότητα

Η κάρτα μοιράζεται τα δεδομένα με κάποιο αριθμό ή είναι χωριστή?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω λάθος, μοιράζεται τα 2,5 GB του XL

 

δεν κανεις λαθος : η εξτρα sim για tablet ειναι δωρεαν τουλαχιστον για το προγραμμα μου το 65plus.τωρα αν αλλαξε και αυτο αυτες τις μερες τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

είχα οικογενειακό κοσμοτέ +35 και οι δύο γραμμές στα 31,50€.

το συμβόλαιο έληγε την προηγούμενη εβδομάδα και τον τελευταίο μήνα,είτε με δική μου πρωτοβουλία για ανανέωση,είτε δική τους επικοινωνία,το καλύτερο που μου πρόσφεραν στο ίδιο πακέτο ήταν τελική τιμή στα 38€.

δεν έμεινα ικανοποιημένος και το έψαξα για φορητότητα,αρχικά για βόνταφον κάρτα,όπου μου είπαν πως χρειάζεται,τουλάχιστον 20€ για να φουλάρω τις κάρτες και έτσι το άφησα.επόμενη κίνηση η γουίντ,όπου έκανα μια αίτηση για φορητότητα μέσα απ το σάιτ και με πήραν τηλέφωνο.μου πρόσφεραν σταθερό,ίντερνετ και κινητή με τελική τιμή στα 65€ μηνιαίως.ολοκληρωμένο πακέτο,ακόμη και αν δεν έπαιρνα αντιπροσφορά από κοσμοτέ,με μοναδικό μείον,το κακό σήμα.κλείσαμε ραντεβού για κούριερ και υπογραφές συμβολαίων μετά από δύο ημέρες.μόλις καταχωρήθηκε το αίτημα της γουίντ για φορητότητα,εμφανίστηκε η κοσμοτέ.τους είπα ότι δεν μου έγινε αξιόλογη προσφορά για ανανέωση και ότι έχω,γεγονός,κακή ταχύτητα στο ίντερνετ,μιας και το σταθερό είναι στον οτέ.και έτσι,μου έγινε αντιπροσφορά στο ίδιο πρόγραμμα κινητής με τελικό ποσό για τις δύο γραμμές στα 32,5€ και νέο καλύτερο συμβόλαιο στο σταθερό με λιγότερα χρήματα απ αυτό που ήδη είχα.το αποδέχτηκα και επικοινώνησα με γουίντ για άρση φορητότητας.

θεωρώ,ότι είναι η μοναδική λύση για ανανέωση συμβολαίου στα ίδια χρήματα και άμα είναι να γίνεται κάθε 18 μήνες,για μένα είναι μια χαρά και ας έχει λίγο ρίσκο

KT23
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...