Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως σε πήραν σε κανέναν από τους άλλους αριθμούς που ήταν στην αίτηση φορητότητας?

 

Οχι.

Αυριο μου φερνει η vodafone τις νεες sims.

Κατά πάσα πιθανότητα.....bye bye cosmote!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση: έχω ένα συμβόλαιο cosmote και θέλω να το παώ σε vodafone. Στην cosmote το πρόγραμμα που έχω είναι με έκπτωση στο πάγιο (18 μηνο συμβόλαιο) και όχι επιδότηση συσκευής!!!!!! Το συμβόλαιό μου λήγει σε 4 μήνες. Αν κάνω τώρα αίτηση φορητότητας σε vodafone, πόσο θα έιναι το πέναλντι που θα πληρώσω; Edited by lord1982
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια,εχω αυτο το πακετο εδω και 2 χρονια και ερχεται η περιοδοσ ανανεωσης στο παγιο αυτο ειναι και με την έκπτωση λογο ανεργιας γλυτώνω δηλαδη 2,96ευρω καθε μηνα....αυτο εγινε μετα απο πολυ αγωνα και αίτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια μπορεσα και το κρατησα μαζι με τους διπλασιασμους που βλεπεται στην εικονα....απο τι εχω δει τελικα τα 1500αρια δεν τα τελειωνω ποτε μιας και οι τριτοι ειναι περισοτεροι που καλω...το θεμα μου ειναι με τα mb εκει καίγομαι με 400 δεν κανω τιποτα υπαρχει καποιο προγραμμα να ψαξω??σκεφτομαι παλι να κανω αυτο με την φορητοτητα μηπως και μου δωσουν κατι καλυτερο γιατι ειναι πολλα αυτα που δινω...τι λετε ??οι επιδοτήσεις πλεον ειναι πολυ μικρες??δεν θελω συσκευη γιατι πηρα ειδη καινουρια....να το βαλω στο παγιο σαν εκπτωση??

http://i63.tinypic.com/iwrnnn.png

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα στα παιδια,εχω αυτο το πακετο εδω και 2 χρονια και ερχεται η περιοδοσ ανανεωσης στο παγιο αυτο ειναι και με την έκπτωση λογο ανεργιας γλυτώνω δηλαδη 2,96ευρω καθε μηνα....αυτο εγινε μετα απο πολυ αγωνα και αίτηση φορητοτητας σε αλλη εταιρια μπορεσα και το κρατησα μαζι με τους διπλασιασμους που βλεπεται στην εικονα....απο τι εχω δει τελικα τα 1500αρια δεν τα τελειωνω ποτε μιας και οι τριτοι ειναι περισοτεροι που καλω...το θεμα μου ειναι με τα mb εκει καίγομαι με 400 δεν κανω τιποτα υπαρχει καποιο προγραμμα να ψαξω??σκεφτομαι παλι να κανω αυτο με την φορητοτητα μηπως και μου δωσουν κατι καλυτερο γιατι ειναι πολλα αυτα που δινω...τι λετε ??οι επιδοτήσεις πλεον ειναι πολυ μικρες??δεν θελω συσκευη γιατι πηρα ειδη καινουρια....να το βαλω στο παγιο σαν εκπτωση??

http://i63.tinypic.com/iwrnnn.png

Αρχικά έχεις ένα από τα παλιά προγράμματα που καταργήθηκαν. Θα σου έλεγα να κανείς ένα από τα καινούργια. Το 35αρι το καινούργιο έχει 120' προς λοιπούς και 400mb και πλέον απ' ότι κατάλαβα δίνουν και αλλά 500 δώρο σε όλους. Απλά μπορείς να παλέψεις λιγάκι για την τιμή να το πάρεις πιο φθηνά. Ειδικά αν πληρώνεις όντως όσο λέει στη φωτο. Είναι πολλά τα λεφτά. Δες και σε προηγούμενα σχόλια ποσό τα πήραμε εμείς και κρίνε ανάλογα. Απλά να ξέρεις έχουν ζορίσει λίγο τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά έχεις ένα από τα παλιά προγράμματα που καταργήθηκαν. Θα σου έλεγα να κανείς ένα από τα καινούργια. Το 35αρι το καινούργιο έχει 120' προς λοιπούς και 400mb και πλέον απ' ότι κατάλαβα δίνουν και αλλά 500 δώρο σε όλους. Απλά μπορείς να παλέψεις λιγάκι για την τιμή να το πάρεις πιο φθηνά. Ειδικά αν πληρώνεις όντως όσο λέει στη φωτο. Είναι πολλά τα λεφτά. Δες και σε προηγούμενα σχόλια ποσό τα πήραμε εμείς και κρίνε ανάλογα. Απλά να ξέρεις έχουν ζορίσει λίγο τα πράγματα.

Κ'ανε φορητότητα σε f2g:https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/paraggelia-paketou-sundesis-f2g/

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εχω το plus 65 της cosmote με προσφορά -50% έκπτωση στα 36,40€ και 18μηνο συμβόλαιο το οποίο λήγει 8/3, ενω η προσφορά έκπτωσης ήδη έχει λήξει(21/2).Έχω κάνει αίτηση φορητότητας μιας και η προσφορα της cosmote ειναι: 24μηνο συμβόλαιο,χωρίς επιδοτηση και τιμή 66,00€.καλά διαβάσατε...βέβαια με ξαναπήραν για να μου πουν νέα τιμή στα 58,64€ και αργοτερα στα 41,44€.Δεν μπορώ να καταλάβω τι είδους παζάρι είναι αυτο??? (Πάντα προς τα πάνω βέβαια...)
Link to comment
Share on other sites

Κ'ανε φορητότητα σε f2g:https://www.wind.gr/gr/f2g/ela-sto-f2g/paraggelia-paketou-sundesis-f2g/

 

αυτη ειναι η φορμα που λενε ολοι που ερχεται την επομενη μερα να υπογραψεις?

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η φορμα που λενε ολοι που ερχεται την επομενη μερα να υπογραψεις?

 

Σε 3 εργάσιμες μετά από την τηλεφωνική επικοινωνία με την wind.

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η φορμα που λενε ολοι που ερχεται την επομενη μερα να υπογραψεις?

Βάζεις τα στοιχεία,και επιλέγεις ότι θες να κρατήσεις τοναριθμό.Μέσα σε λίγες ώρες σε πέρνουν τηλέφωνο και κλείνεις ραντεβού για το συθμβόλαιο!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως η κοσμοτε δεν παρει για προσφορα την εφαγα εεεε

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

Αν ομως η κοσμοτε δεν παρει για προσφορα την εφαγα εεεε

Ήδη την τρως!!Δίνεις πάρα πολλά λεφτά!!!!!!Στο f2g θα καλύπτεις τις ανάγκες σου με 10 ευρώ!!Αλλά σίγουρα θα σε πάρει!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση: έχω ένα συμβόλαιο cosmote και θέλω να το παώ σε vodafone. Στην cosmote το πρόγραμμα που έχω είναι με έκπτωση στο πάγιο (18 μηνο συμβόλαιο) και όχι επιδότηση συσκευής!!!!!! Το συμβόλαιό μου λήγει σε 4 μήνες. Αν κάνω τώρα αίτηση φορητότητας σε vodafone, πόσο θα έιναι το πέναλντι που θα πληρώσω;

 

Είναι ίσο με την επιδότηση 4 μηνών

 

Το ποσό της επισότησης για τέσσερις μήνες υπολογίζεται σύμφωνα με αυτό τον πίνακα;https://www.cosmote.gr/mobile/content/el/attached_files/Company/oroi-paroxis-simvolaiou-cosmote.pdf Γτ έτσι στους τέσσερις μήνες δεν συμφέρει καθόλου να φύγεις!!!!! Μόνο τον τελευταίο μήνα συμφέρει να φύγεις!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

1. Διατίθεται ακόμα για φορητότητα (από Vodafone "χωρίς πάγιο") το συμβόλαιο Cosmote με μηδενικό πάγιο;

2. Αυτό το συμβόλαιο έχει αναγνώριση εισερχόμενων κλήσεων όταν βρίσκεται στο εξωτερικό (με ενδιαφέρει για ΗΠΑ);

3. Η όλη διαδικασία φορητότητας είναι δωρεάν ή πρέπει κάπου να πληρώσω κάτι;

4. Θα γίνει απλά με μια κλήση στο 13897;

5. Και αν θελήσω σε λίγο καιρό τελικά να διακόψω τελείως το συμβόλαιο αφού μεταφερθώ στην Cosmote, θα πρέπει να πληρώσω τότε κάτι -τέλος διακοπής πχ (με τα σημερινά δεδομένα, εννοείται);

 

Πολλές ερωτήσεις... :O !

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αρκετά χρόνια πελάτης στη Cosmote, αυτή τη στιγμή έχω το COSMOTE PLUS 65 με τελική τιμή ~26€ το οποίο λήγει τέλος του μήνα.

 

Είχα λάβει τη συγκεκριμένη προσφορά με 18μηνη δέσμευση και μετά από αίτημα φορητότητας που είχα κάνει προς Vodafone, σε συνδυασμό και με έκπτωση παγίου.

 

Κάλεσα χθές για να δώ τι προσφορά θα λάβω για ανανέωση συμβολαίου στο ίδιο πρόγραμμα και μου είπαν ~35€.

Φυσικά τα θεωρώ αρκετά.

 

Τι κινήσεις μπορώ να κάνω για να λάβω προσφορά στα ίδια επίπεδα με αυτή που έχω;

 

Εναλλακτικά, τι πακέτα υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην αγορά, τα οποία να προσφέρουν ικανοποιητικό χρόνο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα;

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Αρκετά χρόνια πελάτης στη Cosmote, αυτή τη στιγμή έχω το COSMOTE PLUS 65 με τελική τιμή ~26€ το οποίο λήγει τέλος του μήνα.

 

Είχα λάβει τη συγκεκριμένη προσφορά με 18μηνη δέσμευση και μετά από αίτημα φορητότητας που είχα κάνει προς Vodafone, σε συνδυασμό και με έκπτωση παγίου.

 

Κάλεσα χθές για να δώ τι προσφορά θα λάβω για ανανέωση συμβολαίου στο ίδιο πρόγραμμα και μου είπαν ~35€.

Φυσικά τα θεωρώ αρκετά.

 

Τι κινήσεις μπορώ να κάνω για να λάβω προσφορά στα ίδια επίπεδα με αυτή που έχω;

 

Εναλλακτικά, τι πακέτα υπάρχουν αυτή τη στιγμή στην αγορά, τα οποία να προσφέρουν ικανοποιητικό χρόνο ομιλίας προς όλα τα δίκτυα;

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

Πιο κατω πιο δυσκολα.Αμα θελεις να πας σε καρτα,f2g και τα αλλα ξεχνα τα.Εκτος αμα η Wind στο σπιτι σου και στα μερη που κινεισαι δεν εχει καλο σημα δες το CU.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανένας τι παίζει με το cosmote cloud; Ειμαι στο cosmote one εδω κ ενα μήνα (σταθερό κ κινητο δηλαδη) και εχω ενεργοποιήσει τα 5GB που εχω απο το κινητο μου και μου γράφει οτι εχω αλλα 10 στο cloud διαθέσιμα αν κανω κ τη διαδικασία ενεργοποίησης στο σαιτ και για τον αριθμό σταθερής μου. Κανω ολη τη διαδικασία κανονικά αλλα οταν περνάω το πιν που μου έστειλαν με τηλεφωνική κλήση δεν γινεται τπτ.

 

Έχει κάποιος αλλος το ίδιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! υπαρχει καποιος φιλος απο το τμημα ειδικων προσφορων της cosmote να ρωτησω κατι?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!! υπαρχει καποιος φιλος απο το τμημα ειδικων προσφορων της cosmote να ρωτησω κατι?

Μακάρι να υπήρχε εδώ μέσα αλλά δεν...:(

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ή μπορεί και να υπάρχει γι' αυτό και μας το παίζουν δύσκολοι τελευταία.. ;) :p

Λες;;; Ελπίζω πως όχι :)

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

εχει παρει κανεις μειωσει στο παγιο με την γνωστη διαδικασια και να του εχουν δωσει και επιδοτηση?οποιος θελει ας στειλει πμ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εγώ το 25αρι με την επιδότηση στα 15€ και το δεύτερο νούμερο σε καρτοσυμβολαιο με 15€ (το πρόγραμμα 32.5€) με επιπλέον 1Gb αυτόν τον μήνα με το γνωστό κόλπο.
Samsung Galaxy S4 (GT-i9506)
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει εγώ το 25αρι με την επιδότηση στα 15€ και το δεύτερο νούμερο σε καρτοσυμβολαιο με 15€ (το πρόγραμμα 32.5€) με επιπλέον 1Gb αυτόν τον μήνα με το γνωστό κόλπο.

 

γνωστος μου πηρε 2χ65Plus στα 22ε και επιδοτηση 200ε/γραμμη και σημερα που εκανα ανανεωση και ζητησα την ιδια προσφορα μου λεγανε οτι δεν γινονται αυτα,οτι λεει ο καθενας οτι θελει και ο καθε πελατης ειναι διαφορετικος αλλα εμεις δεν κανουμε διακρισεις κτλ.

ανανεωσα 2/65plus στα 22ε αλλα οταν ζητησα να κανω προανανεωση για αλλο νουμερο με την ιδια προσφορα(που η ιδια η cosmote μου εχει στειλει sms οτι μπορω να κανω και οτι μπορω να ανανεωσω με το υπαρχουν παγιο στα 28ε που μου δινουν με του customer service) μου ειπαν οτι ειναι μακρια ο μαιος...

τι να πω ρε παιδια δουλευομαστε.ξερω οτι παρακολουθουν τα site (και η cosmote και επισης μου το εχει επιβεβαιωση γνωστη μου στo social media marking της vodafone)και παιζουμε τις κουμπαρες μεταξυ μας..καθε 18μηνες το ιδιο παιχνιδι.δεν βαρεθηκαν.

καλη ανανεωση σε ολους!!

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα είναι ανενδωτοι. COSMOTE plus 65 είχα στα 60€ και θέλουν για την ανανέωση 80€ για 18 μήνες. Έτσι μου έρχεται να κάνω συμβόλαιο στο Ισραήλ που και στην Ελλάδα να το χρησιμοποιώ θα μου έρχεται πιο φθηνά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...